14.7.2020 | Svátek má Karolína


Diskuse k článku

PSI: Ciri, Kari a Vanili

Ne, kdepak, nemám dalšího psa, jen nás přijela navštívit princezna Ciri, jinak sedmiměsíční fletka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 19.2.2020 14:30

Je to vždycky správný chaos, když se sejdou spřátelení psi, natož pak štěňata. Ale vůbec se nedivím, že jsi Ciri oddělila, je proti kavalírkám opravdu o hodně větší.

Kavalírky jsou kouzelné. Stále ještě mě neláká mít opět pejska, ale kdybych ještě nějakého mít měla, byl by to buď kavalír nebo jorkšír.

A. Bytová 19.2.2020 14:08

Máš tedy neutuchající akční domácnost, Matyldo. Ještě že si syn nepořídil třeba štěně bernardýna. :)

Z. Matylda 19.2.2020 14:25

No, taky si říkám, že by mohlo být horší :)

E. Žampachová 19.2.2020 12:06

Kavalírky jsou senzační a docela odolné. Co mě překvapuje je klidná fletka. V 8 měsících? Neznám. My s nimi musíme cvičit, některé cviky jsou na zklidnění a soustředění.Pak jsou dobré. Jinak jsou to torpéda. Na druhé straně systém "smečka nečeká" pochopí rychle.Je fakt, že se fleti sami od sebe moc nevzdalují. Jsou vždy tak do 50 m od člověka podle přehlednosti terénu. Ale lítají jak magoři. I když Skye se dost držela holek a moc se nevzdalovala. Jen kolem nich byla na oběžné dráze. Na druhé straně i prdlá Skye je relativně opatrná na malé psy a štěňata. Hraje si hodně jinak se psem přibližně své váhové kategorie a psem drobným. Teď bude mít trénink na štěňatech doma. Ani kluci nedali do hry se štěnětem svou sílu a rychlost, brzdili. Eda teď vychovával svého syna a to tam byli 2 dospělí fleti a štěndo, Skye vychovávala Derča. Venku je malí psi moc nezajímají, ale když už, tak se krotí. Oddělit je to nejrozumnější. Ciri by neublížila vědomě. Ale je proti Vanilce velká. U nás musím se štěňaty hlídat a oddělovat babču Ginny. Je nahluchlá a občas spí tak tvrdě, že do ní musím šťouchnout, aby se vzbudila.Kdyby ji mrně přepadlo, nevím, co by z leknutí udělala.

Z. Matylda 19.2.2020 12:10

Oddělila jsme je od sebe ve chvíli, kdy zkusila Vanilku shora chytit do huby za krk jako králíka. Naprosto chápu, že by jí neublížila, ale nechtěla jsem si zadělávat na problémy do budoucna, protože tohle by se Vanilce tutově nelíbilo.

E. Žampachová 19.2.2020 17:00

Jo, náš Eda a Alf nosí takhle kocoura. Ale ne za krk, to není přesně ono. Mohla by ublížit nechtěně. Ferda nosil svého jezevčíka, ale také za tělo. Jezevčíkovi to kupodivu nevadilo. Jenže už to byl taky pes, který aportovat uměl a uměl si ho vzít pořádně a bezpečně. Naše holky nikdy psy nosit nezkoušely, vlastní štěňata přenést dokážou. Stalo se, že přinesli slepici (nepoškozenou, jen oslintanou případně s trochu pocuchaným peřím). U nezkušeného psa bych to taky neriskovala. Ostatně s ohledem na toho menšího, ani u zkušeného.

A. Rgova 19.2.2020 11:18

No teda už je u vás čtyřpsín při plném osazení, tři prckové a vlající černá Ciri (vnučka Calanthé - Lvice z Cintry dí zaklinacofil).

Vanilka je drobeček načuřenej. Krásný jsou všechny. Taky bych raději oddělovala velkou od malých na dobu v pracprocesu, určitě je lepší, když mají holky klid na odpočinek a Ciri si stejně musí zvykat na samotu, doma je jedináček.

Fotky skvělý, jednička je Adélka na zelenině.

Z. Matylda 19.2.2020 12:02

Jasně že vnučka, jsem se sekla :)

T. Zana 19.2.2020 10:09

Teeeda Ciri... koukám, že se vyvrbila spíš do té vyvrhelky než do princezny :DD

Dobře, že domácí panička není žádný mejdlo ;-)

Fotky halt zkouknu až doma, sedím ve vlaku do Berouna, výstava bude!

A. Rgova 19.2.2020 11:19

Však Ciri předlohová to má s princeznovstvím taky hodně složitý :o))

Z. Matylda 19.2.2020 12:11

Ježiš, taky bych cestovala...

T. Zana 19.2.2020 18:36

Výstava byla skvělá (díky, Liko), ale při snaze trochu se projít jsme chytli pěknej slejvák. Halt turistika v únoru je spíš studená a mokrá záležitost ;-)

Z. Lika 19.2.2020 20:09

Jsem ráda, že se výstava líbila :-) A hospůdek je tam taky dosti.

T. Zana 19.2.2020 20:22

Třeba takovej Berounskej medvěd ;-)

Z. Lika 19.2.2020 10:06

Ještě by to chtělo doplnit Siri a Mili :-D

Moc pěkně napsáno a jsem ráda, že se Ciri nesnaží prokousat dveřmi ven.

Myslím, že psímu osazenstvu tato změna spíš prospívá, ve smyslu socializace.

Fotky jsou moc hezké, rozsvítily mi zdejší šedivý, poprchavý den.

Z. Matylda 19.2.2020 12:03

Ciri měla k dispozici celé přízemí včetně hromádky kartonových krabic, aby se pejsinka nenudila...

Š. Matyášová 19.2.2020 9:55

Jasně, návštěvy se mají usměrnit..většinou je to opačně, všichni usměrňují domácí, ale podle mne je to špatně...dobře jsi to pořešila..a jak se Ciri snáší s K2 (Oriáš a Adelína- Kočičí dvojka)?

E. Zvolánková 19.2.2020 10:04

Souhlasím a tuhle zásadu razím i ve vztahu lidské návštěvy a náš pes. Kdo k nám chce přijít, musí prostě přijmout fakt, že bude očuchán a důkladně prověřen (kromě těch, co už pes dobře zná) a teprve pak vpuštěn dovnitř. Podmínkou kladného přijetí psem je ovšem ještě to, že bude příchozím alespoň krátce podrbán :-)). A lidi, kteří domací pravidla respektovat nehodlají, k nám prostě nechodí. Výjimku tedy tvoří odečet vody, plynu apod. A tehdy psa prostě od "návštěvy" předem oddělím, protože na "uvítací rituál" prostě není čas a navíc se ti "odečítači" často i psů bojí...

Z. Matylda 19.2.2020 12:04

Oriáš se na ni pořád dívá jako na odpad a Adélka přestala předvádět kominickou štětku místo ocasu a smířila se s osudem :)

D. Ruščáková 19.2.2020 9:32

Chudák Ciri vypadá mezi strakaticemi jako holdegrón :D Takhle působila Berry ve štěněčí školce, kde byli v té době samí malí pejsci - plus jedna stejně stará dobrmanka. Ta ale neměla kožich medvědí, takže vypadala menší a ladnější, než náš nohatý čert s jedním uchem nakřivo:))

Naprosto věřím v tvé schopnosti zvládnout různorodou smečku a souhlasím s tím, že v nepřítomnosti je lepší holky rozdělit. Puberťák si vůbec nemusí být vědomý své velikosti a síly a průšvih tak nastane snadno a rychle, pokud tam není někdo, kdo v případě potřeby zavelí (puberťákův mozek obvykle obsahuje jen pár veselých buněk, které se málokdy potkají:))

Fotky jsou moc hezké, tvoje smečka je vysloveně fotogenická :)

Z. Matylda 19.2.2020 12:06

No ona si svou velikost právě neuvědomovala... na druhou stranu když zlobila moc, vztyčila se Karamel z pelechu a krátce ji zvrčela, i když jí sahala kousek nad kolena. Ciri sebou plácla na břicho a předváděla malinkého pejska, zatímco strakatá mrňafka hrdě odešla :)

Z. Mawe 19.2.2020 8:46

Jee skvely fotky a moc hezky povidani, a jak pekne na vetsi kamosku vyzrali :)

Z. Matylda 19.2.2020 9:06

Tak vymyslet způsob, jak se dá velký pes ošidit, zas Vanilce moc práce nedal :)

Z. Yga 19.2.2020 8:45

Veselé povídání a krásné fotky chlupatých krásek. Myšodromy máme u nás stejné, ovšem my je máme na lukách - na pole moc nechodíme. Ty jsi rozená hlídací psí babička, která si poradí i s velikostně rozdílnými puberťačkami - bravo!

Už skoro měsíc jsem jednopsí - je to poznat i podle toho, že vás zahlcuju fotkami (se dvěma psy rozdílného temperamentu se moc fotit nedá) a užívám si té volnosti do alelujá, neb za měsíc, dva se Brooke k nám opět stěhuje na prodloužené prázdniny (:o)).

Jo, včera jsem některým slibovala po fotkách lednického nádraží další architektonický klenot, tentokrát v Poštorné (část Břeclavi).

https://yga.rajce.idnes.cz/2020_Unor_a_postorensky_kostel/

Z. Matylda 19.2.2020 9:05

No jo, my moc luk nemáme... tak zase budeš přikrývat po nocích cimprlínu Brooke?

Z. Yga 19.2.2020 9:08

NO jo. Nedávno mi Terka poslala fotku, jak sedí na pelíšku u francouzského okna s dramaticky přehozenou pokrývkou přes ramena a nyvě hledí v dál! Je to hérečka...

Z. Jenny 19.2.2020 8:42

Matyldo, jsou krásní, všichni! Dvě malé nezbednice! Jo a větší pes, tak u nás má Jenka cca 6kg a Conča 15, takže něco o tom vím. Naštěstí je Conča opatrná a Jenka je ta vopice,co po ní pořád rajtuje. Kolikrát si říkám, jak může být teriér tak trpělivý. :-)

Z. Matylda 19.2.2020 9:07

Jenže ty je máš spolu pořád, tak to mají nějak urovnané.... a pořád nám tam lavíruje 10 kilo, velikost Conči by ještě ušla :)

L. Jakovljevičová 19.2.2020 9:54

Hm, a co mám říkat já? U nás je rozdíl asi 45kg, Kamča bude mít svých padesát a Betynka tak sotva pět kg. Betka je hubená jak lunt, přesto, že ji krmím už třikrát denně tím nejlepším, co snáší. Je prostě už stará a stářím hubne (proč já ne???) Ale Kamča je na Betku moc hodná, uhýbá jí z cesty a snese i občasné přišlápnutí ocasu.

Matyldo, máš krásné psice a krásné fotky.

Š. Matyášová 19.2.2020 12:37

Liduško,asi nejíš to nejlepší,co snášíš :-D