26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Eliška s velkýma ušima

Už jsem se hodně dlouho nedostala k tomu, abych něco sepsala, ale asi nastal ten pravý čas. Poslední přírůstek do naší smečky je totiž hooodně speciální… Sedí mi na opěradle křesla, obrovské uši nastražené a pečlivě sleduje, jak na monitoru přibývají písmenka

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Glover 15.12.2017 22:07

Ty uši!

Je možné, že vaše Eliška má poměrně největší uši v celém světě? Je krásná a roztomilá, snad si najde nový domov kde bude spokojená a další zdravotní problémy se jí už zdaleka vyhnou. Je to moc zajímavě a krásně popsané Lucko, jako vždycky.

M. Sedláková 15.12.2017 7:38

Tak ať se malé ušatici daří .

Krásný článek o nádherném zvířátku.

Ať se Elince v ZOO líbí.

L. Vaňková 14.12.2017 20:40

A jedna dobrá zpráva

Včera padlo rozhodnutí, že Eliška v lednu odejde do jedné z našich soukromých ZOO. Seženou jí parťáka a vybudují expozici, ať jsou ušíci spokojení. Zatím to bude na zkoušku, uvidíme, jak zvládne změnu prostředí. Pokud by měla problém, vrátí se samozřejmě domů.

Z. Lika 14.12.2017 20:45

Re: A jedna dobrá zpráva

Tak hlavně ať tam má sucho a teplo, ušatice jedna. Předpokládám, že někdo z personálu se obětuje a nechá po sobě v noci skákat, ať si lépe zvyká :-)

Přeji, ať se jí tam opravdu líbí.

L. Vaňková 14.12.2017 19:18

Já i Eliška moc děkujeme!

Milí zvířetníčci, moc děkujeme!

Přes den jsem nestíhala ani otevřít počítač, tak se hlásíme teprve teď. S těmi zvířecími miminky je to trochu jinak - pokud má prcek chuť do života a sílu bojovat s nepřízní osudu, jde všechno tak nějak samo. A když chuť do života chybí, sebelepší odbornost a vybavení je na nic. Stalo se mi, že nádherné silné kotě levharta po třech dnech bez zjevné příčiny, přestalo fungovat, zatímco jeho o třetinu menší sourozenec, který ze začátku neměl ani sací reflex v klidu a bez problémů vyrostl pořádného levharta. Stejně tak mangustička, která se narodila s váhou 5 gramů a měřila asi tři centimetry ani na vteřinu nezapochybovala o své důležitosti pro další chov a dneska je z ní hrdá matka sedmi dětí.

Z. Matylda 14.12.2017 18:34

Milá Lucko,

báječně jsem si početla a naladilo mě to do vlídnější nálady :) Jelikož jsem od půlnoci do půl desáté ráno pomáhala nakládat slepice do klecí k odvozu na farmu, nejsem dnes zvířatům (kromě svých) příznivě nakloněna- strávila jsme noc nošením slepic za pařáty. Ale až mě přestane bolet krk, záda, ruce, nohy a přestanu tak strašně soplit a mít zateklé oči, tak to bude lepší :)

Z. Jenny 14.12.2017 19:39

Re: Milá Lucko,

Chůďa moje,zas... ratý slepice. Betynka MacDonaldová měla pravdu.

Z. Lika 14.12.2017 20:43

Re: Milá Lucko,

To je hrozná směna, noční a ještě nosit slépky... To je teda makačka. Ale je dobře, že děláte něco pro to, aby strávily v autě pokud možno kratší dobu. Jo, prach z peří. Příště roušku!

Z. Vave 14.12.2017 18:18

Milá Lucko,

Tvá lištička je kouzelná a já věřím, že se pro ni dobrý domov najde.

Jsi neuvěřitelná, co všechno už jsi za ty roky odchovala! Máš dar a využíváš ho v plné míře, navíc přidáváš spoustu obětavosti a hromadu práce, obdivuju Tě.

Z. Nítkovská 14.12.2017 18:07

Novodobá

archa Noemova u Lucky. Máte celá rodina můj velký obdiv - těch mrňavých všetečků, které jsi vypiplala!

Její Ušatost Eliška je opravdu kráska, z těch očí se dá číst.

D. Ruščáková 14.12.2017 17:26

Lucko,

jsem si jistá, že Sv. František se tam nahoře radostně usmívá, kdykoliv se na tebe podívá:))jsi úžasná, to vím už dávno. Tvé články mě baví, fotky jsou úžasné (chichi, širokoúhlé uši! Malá Fenka Eliška je kouzelná) a vnímám, jak vcelku jednoduše zmíníš činnosti, které jsou únavné až vyčerpávající - péče o miminka nikdy není snadná, natož když nemají mámu. A ty znovu a znovu převážíš váhy osudu ve prospěch života těch mrňousků. Opravdu tě obdivuju!

Z. Jitur 14.12.2017 16:26

krásná...

...fenčí holčička. Díky za starostlivost, kterou jste všem sourozencům věnovali, je to neskutečná práce, trpělivost, láska, a kdovíco ještě, ale ten pocit, když se to zadaří, to se musí zažít... musí to být nádhera!

L. Vaňková 14.12.2017 19:22

Re: krásná...

Často se mě lidi ptají, jestli mi není smutno, když pak tyhle chlupaté děti odcházejí do nových domovů. Odpověď zní ne. Ten úplně nejlepší pocit mám, když vidím, že se prcek začlenil do party sobě rovných a funguje tam stejně, jako kdyby ho vychovala máma. Teprve v tu chvíli považuji bitvu za vyhranou :-)

E. Šusová 14.12.2017 14:28

Lucko - mám dotaz

Je vůbec něco, co jste ještě doma neodchovávali?? :-)

Moc gratuluju k dalšímu zdárnému odchovu a k tomu, že se podařilo z Elišky odchovat a vychovat krásnou fenčí slečnu. Moc jí přeju do budocnosti, aby našla tak dobrej domov, jako má teď.

Š. Matyášová 14.12.2017 14:09

Velký uši....

až mě to rozbrečelo,Velký uši byla přezdívka, co dal Kačečen Miňák. Tak ať nad Tebou pláčou jen radostí, ty nádherná Eliško Ušatá.....

E. Žampachová 14.12.2017 14:07

Tedy to obdivuju

nejen fenka, ale všechny odchovy, které se ti povedly. Je to neskutečně práce a neskutečné zkušenosti. Kdo nikdy nic nepiplal, nedocení. Já jen pomáhala nemocné Derče vypiplat štěňata, ale to je proti tvojí práci úplná legrace. Mangusty, surikaty, a teď fenky, to je naprosto neuvěřitelné. Nejen ta práce a trpělivost, ale ty zkušenosti a odhad, co mrně tohoto druhu potřebuje. Hluboce smekám.

My jsme se vrátili z mise na "výrobu" další generace fletíků. Pokud by se zadařilo, byla by to už čtvrtá generace, narozená u nás (Aju by měla v rodokmenu na posledním sloupečku, jinak po mateřské linii samé naše holky Terciusí). No a protože je potencionální tatík opravdu extra třída, jedna holka by zůstala doma. I kdž je Aja dost zlepšená a zatím se docela drží, má věk a choroby, tak počítáme i s možností, že nám odejde. Takže štěndo je plánované už od jara.

Z. Yga 14.12.2017 14:10

Re: Tedy to obdivuju

Držím palce - jednak Áje, jednak štěňátkům. To přece nejde, aby se taková šňůra zpřetrhala ...

Z. Lika 14.12.2017 15:13

Re: Tedy to obdivuju

Áje přeji klidné dny. A ať se pokračování rodu zdaří.

L. Vaňková 14.12.2017 19:24

Re: Tedy to obdivuju

Držíme palce, ať se zadaří! Tvoji fleti jsou naprosto báječní:-)

Z. Lika 14.12.2017 12:20

A všimněte si na fotkách

Jak jí postupně ty uši rostou!

Z. Yga 14.12.2017 13:50

Re: A všimněte si na fotkách

Jo - to mne zaujalo, většinou to bývá naopak, zvířátka do svých uší (a tlapek) spíš dorůstají (:o)).

Jinak i já znám fenka z literatury - tak za prvé jsem si jistá, že lištička z Malého Prince JE fenek - přece na poušti! A za druhé si jeden český cestovatel (ale kdo to byl, to mi vypadlo) ochočil taky takového lišáčka a když se vracel do Prahy, vzal ho s sebou - což se, bohužel, ukázalo jako fatální chyba právě pro fenka, neboť si na naše sychravé počasí nezvykl a uhynul - což beru jako ponaučení, že je třeba si ochočovat takové lišky, které snesou i naše podnebí, jinak to vždycky dopadne smutně ...

A. Bytová 14.12.2017 14:08

Re: A všimněte si na fotkách

Ygo, jsi geniální, no jasně, liška z Malého prince musí být fenek! Co jiného taky Sahaře. Tedy pokud není nějaká speciální liška pouštní.

Jinak se přidávám k nadšeným výkřikům předřečnic, Éliška je nádherné stvoření s širokoúhlýma ušima a Lucie opravdu obdivuhodná.

Z. Yga 14.12.2017 14:19

Re: A všimněte si na fotkách

Tak to jsi mne dostala - mrkla jsem na net a tam na mne vykoukla nejen liška pouštní (včetně Rommela), ale i liška písečná - ovšem Malý princ se jistě kamarádil s malou liškou, tedy s fenkem.

A. Bytová 14.12.2017 16:16

Re: A všimněte si na fotkách

Tak jsem teď taky zapátrala a mám v tom myšmaš. Existuje tedy též liška písečná, říká se jí liška bledá, ale to tomu fenkovi taky. Takže bych se tedy taky přikláněla k tomu, že liška Malého prince byla prostě fenek a basta. :)

L. Vaňková 14.12.2017 19:30

Re: A všimněte si na fotkách

Nebyl to pan Haleš? Ten je sem opravdu dovezl a po počátečním neúspěchu byl první, komu se je u nás povedlo odchovat.

Pro fenka je největší problém vlhko a průvan. Zima až tak nevadí, v poušti v noci často klesá teplota k nule. Ovšem musejí mít místo, kde se ohřejí.

I když je fenek tvor převážně noční, jak vyleze sluníčko a zasvítí nám na postel, Eliška se tam okamžitě rozvalí a opaluje se.

Z. Yga 14.12.2017 20:14

Re: A všimněte si na fotkách

No já mám dojem, že to byl nějaký všeobecně známý cestovatel - snad sám Holub Emil (a tím se nechci pana Haleše dotknout, ale přece jenom ...) - a jak píšeš, opravdu maleho fenečka umořila vlhká zima v Praze. Jsem fakt hlava dubová, že mi to jméno vypadlo.

O. Joklová 14.12.2017 11:59

báječný článek

a nádherná Eliška, i já obdivuji ta její veliká ušiska, je obdivuhodné, že je vůbec unese... a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, díky!!!

přeju Elišce ten nejkrásnější domov se smečkou vlastního druhu

Z. Lída 14.12.2017 11:44

Eliška je

krásný žvíže, moc se mi líbí ty její ušiska :-)A Tebe Lucko moc obdivuju! Je v tom nekonečná trpělivost a veliká láska ke všem živým tvorům, s jakou vypipláváš všechny ty potřebné. A taky láska k lidským mláďatům, která učíš milovat všechna ta zvířata. Moc děkuju za Elišku, s lidmi jako jsi Ty je na světě moc hezky!

Z. Jenny 14.12.2017 10:33

Milá Lucko,

moc krásné povídání o Elišce, díky za tu všechnu péči a starost o zvířátka,které se odchovali a ještě odchováte. Je to obdivuhodné, klobouk dolů.

Kdysi v dřevních dobách mého dětství jsem dostala velkou knížku o zvířatech a na jedné ze stránce s fotografiemi byl nádherný fenek, do kterého jsem se hluboce zamilovala. Dokonce jsme někde objevili plyšáka, který se fenkovi podobal a já ho dluchmala , co to šlo.:-)

Nic mne nemohlo dnes tak potěšit, jako Tvůj článek, takže ještě jednou díky za vše.

L. Vaňková 14.12.2017 20:37

Re: Milá Lucko,

I pro mě je fenek jedno z nejkrásnějších zvířat! A jsem vděčná, že jsem dostala příležitost poznat tohoto tvorečka takhle z blízka!