1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Duben, drabbliti budem

Měsíc duben byl pro mne už čtvrtým rokem „měsíc, který mi někdo ukradl.“ Lépe řečeno „měsíc, který je mi ukraden“. Kým? Čím?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Tora 18.5.2017 21:02

Re: hezký den

Díky, to jsem moc ráda, že se líbilo.

Z. Tora 18.5.2017 21:02

Re: Tak tohle

Děkuji, Liko. Jak jsem psala výše - ano, čím víc drabblat napíšeš, tím je to jednodušší - člověk už má tak nějak odhad, jak moc se může "rozjet". Ale je pravda, že mě drabble naučily vymítat plevelná slova a dávat si velký pozor na krácení vět, aby neztrácely smysl.

Z. Tora 18.5.2017 21:01

Re: Loni jsem sledovala, jak na Dedeníku ti nadaní píší

Díky, to je dobře, že se líbilo. O to jde nám psavcům především :)

Z. Tora 18.5.2017 21:00

Re: Milá Toro

Ygo, moc děkuji. Kdybys vytrvala a psala drabble delší dobu, tak by ses to taky naučila, věř mi. Není to zas tak složité, jak to vypadá. Stačí nápad a pak už se to seskládá :).

Jinak ano, historická drabble "trpí" poznámkoitidou, ale ono to fakt jinak nešlo. Když chci napsat zajímavý příběh ve sto slovech, musím ho většinou doplnit dlouhou poznámkou, aby bylo jasno, co tím chtěl auto říct :). Jsem ráda, že to většinou bylo přijímáno dobře.

Z. Tora 18.5.2017 20:58

Re: Toro, klobouk dolů!

Dede, díky. Představivost by byla, to ano, znalosti - sem tam střípek a pak dlouhé dohledávání, a styl - to jsem ráda, že se líbí, opravdu.

Jinak letošní duben byl fakt hektický, i u nás. Ale nakonec vše dobře dopadlo, tak ještě že tak.

Z. Tora 18.5.2017 20:57

Re: Toro

Proti Atztékům či číňanům je Hotel učiněná nuda, co si budem povídat :)

Z. Tora 18.5.2017 20:56

Re: drabble - plus AVÍZO

Bedo, moc děkuji. Mě psaní baví, takže toto je pro mne opravdu zábava. A myslím, že je to i o cviku, jak píšu výše. Jestli myslíš, zda slova přepočítávám, tak na to je počitadlo -buď ve wordu, nebo i přímo na stránkách. Upravuju někdy hodně, někdy méně. Pro mě je důležitý nápad, pak už je to hračka:).

Z. Tora 18.5.2017 20:54

Re: Páni,

Hančo, moc děkuji. Jsem ráda, že se ti moje stoslůvka dobře čtou, to autora vždycky moc potěší. Slova mi počítá word nebo přímo aplikace na sos stránkách, tím se netrápím. Většinou už píšu tak, že těch sto slov "přešvihnu" jen o pár kousků, to se dá stáhout. lehce. Ale je pravda, že to chce cvik :).

Z. Tora 18.5.2017 20:52

Re: Toro díky!

tak ať vám počasí vydrží, pátek byl skvělý.

Z. Tora 18.5.2017 20:52

Re: Toro, diky

Děkuji, Zano.

Z. Tora 18.5.2017 20:51

Re: Milá Toro, já tu jen žasnu jaký máš rozmanitý talent !

Ahoj, já moc děkuji za milý komentář. Jsem moc ráda, že se drabblátka líbila. A nemyslím si, že si zasloužím takové "ovace" - psaní mě baví a tohle je výborný trénink. A když se ještě výsledek líbí, tak to mě těší moc.

M. Crossette 18.5.2017 16:03

Milá Toro, já tu jen žasnu jaký máš rozmanitý talent !

Kočičí hádanky (byly skvělé, nemáš náhodou nějaké další v plánu?) a takhle drabblata !Obě kočičí jsou roztomilé, jak u sýrového tak u "uvolněné postele" jsem se smála. Ale ty historické, u nich mi přímo zatrnulo. Moc dobře, že dopsala poznámky. Teda chudák kapitán aztéckého mužstva, které prohrálo tlachtli! Místo, aby svému mužstvu dodal kuráž do příštího zápasu "polepšíme se, vyhrajeme" tak je obětován bohům a on to navíc považuje za čest! No a čínský general se take patřičné odměny nedočkal. Drsná minulost, brr.

A jako ostatní obdivuji schopnost sypat drabblata jako na běžícím pásu :) Také jsem se kdysi pokusila několik jich vypotit na Dedeník a lehké to vůbec nebylo. Jako Hanča jsem navíc nejprve počítala slova, než tam někdo (asi Dede)přidal radu, jak to nechat bleskově udělat počítač (Tools - Word Count). Což o to, napsat "příbeh" sice nebylo snadné, ale nejhorší bylo scvrknout ho právě jen do sta slov. To většinou znamenalo vyhodit dobře třetinu napsaného a při tom zachovat původní smysl. Počítač mi usnadnil počítání, ale ta přebytečná slova jsem si muela vyškrtat sama. A ty to Torro děláš po celý měsíc denně (někdy i 2x). Prostě obdivuhodné, neuvěřitelné!

T. Zana 18.5.2017 14:40

Toro, diky

Letos jsem nestíhala moc číst , tak aspoň takhle :-)

Moc pěkné

Z. Yga 18.5.2017 14:00

Re: Toro díky!

Kuchat ryby? Já myslela, že se kuchají, až když se vyloví! (:o))

Ovšem přeju ti, aby sis závodů hezky užila ...

Z. Lika 18.5.2017 13:54

Re: Toro díky!

Jenny, to je paráda - budete mít krásné počasí.

Z. Jenny 18.5.2017 13:52

Toro díky!

Budu však číst později, tímto se do neděle loučím, v sobotu máme rybářské závody a jsem zcela vytížena od rána do večera.

Mějte se krásně, užívejte krásného jaraléta, vrátím se brzo.

Jedu na rybník kuchat ryby.

Z. Hanča 18.5.2017 12:25

Páni,

celý měsíc dvě drabblata denně z předem zvoleného prostředí (fandom se tomu říká? jestli si dobře pamatuji?), to je obdivuhodné předsevzetí a skvělý výkon! Navíc když ty tvoje, milá Toro, se čtou s potěšením!

Taky jsem si drabblení zkusila na Dedeníku, a bylo to celkem zábavné, ale myslím, že Dede vymýšlela psatelná témata. S počítáním slov jsem se mořila do okamžiku, kdy jsem si všimla, že mám nastavené (ani nevím odkdy) automatické počítání slov!! Pak už to bylo přece jen jednodušší.

O. Joklová 18.5.2017 11:27

drabble - plus AVÍZO

Toro hluboce smekám, já bych sto slov nevypotila každej den, ani kdyby mě natahovali na skřipec a lámali na kole... hele, kolikrát to při psaní počítáš ty slova??? nebo už to máš ve voku?

asi nikoho nepřekvapí, že se mi líbí ty kočičí - hehe sýr přilepenej na čele je božíííííííííí :-DDDDD

a vyšla Vaví 105-ka

http://www.vave.biz/index.php/105-x148/-2017/525-vyzarovani

A. Lex 18.5.2017 11:16

Toro

nádhera. Jak Aztékové, tak tehdejší Číňané, neměli lehký život, když už se jim ho podařilo tak trochu "užít". V Hotelu se vůbec nenudíte :-) .

D. Ruščáková 18.5.2017 9:55

Toro, klobouk dolů!

To jsou úžasná drabblata a já musím někde najít čas a začít číst:)) Můj letošní duben byl dost šílený, z nejrůznějších důvodů, takže jsem si na DMD vzpomněla někde v jeho prostředku.

Máš skvělou představivost, záviděníhodné znalosti a skvělý styl:))

Z. Lika 18.5.2017 8:27

Re: Milá Toro

Hurá, hrrr :D

Ygo, díky za nahlédnutí do technických fíglů tohoto literárního útvaru :-)

Z. Yga 18.5.2017 8:14

Milá Toro

Tvoje drabblata čtu na kočičích stránkách a jsou zase super. Ta kočičí jsou úžasná, necháváš nás nahlédnout duše tvé i tvých krásných a jedinečných koček. Ovšem ta historická mne teda vzala velice velmi - jak široký máš rozhled! Jsem ráda, že je dovybavuješ poznámkami, jinak bych se mnohdy ztratila.

Jinak smekám před všemi drabblujícími autory - taky jsem jich pár zkusila u Dede a je to teda dost těžké. Nejenom vymyslet smysluplný příběh na dané téma, ale poskládat ho do sta slov - navíc, já jsem tupan a neumím si nastavit počítání (což asi většina autorů umí a využívá), tak jsem furt jen počítala a přepočítávala a dopočítávala ... zjistila jsem, že do sedmdesáti slov se jich nedostává, nad sedmdesát jich už zas moc rychle přibývá. Konečná úprava v mém podání proto bylo buď nemilosrdné vyškrtávání pomocných slůvek (a, i, proto, ...) nebo naopak jejich dopisování (hurá, můj, hrrrr, ...)

Z. Inka 18.5.2017 7:48

Loni jsem sledovala, jak na Dedeníku ti nadaní píší

a moc jsem se bavila, je krásné umět napsat něco tak drobného.

Z. Lika 18.5.2017 7:35

Tak tohle

mě baví velice - hrátky a hříčky se slovy. Nepochybuji, že takový měsíc je i stres, ale jak to bystří mozek!

Stejně tak mě však fascinuje, jak dokážete ta slova počítat. Ale cvik asi dělá mistra - myslím, že to časem dostanete do oka (nebo prstů).

Jste tedy hračičky, čiší z toho radost a potěšení, příjemná atmosféra.

Moc děkuju, že můžeme nakouknout :-)

Z. Xerxová 18.5.2017 6:09

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Jsi dobrá. Každý den napsat dvě různá drabbátka na tak odlišná témata. Hezky se to četlo.