1.10.2020 | Svátek má IgorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Co všechno zavinil jeden kocour (2)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 18.9.2014 20:29, přehled diskusí

Milá Maričko,:
Autor: Z. Tora Datum: 18.9.2014 18:42

děkuji za další kousek příběhu. Protože jsem kočičí, tak mě tyto skutečně prožité věci hodně zajímají. Sžívat kočky je vždycky velká otázka, jak to bude probíhat. U nás je teď vevnitř koček pět a s tím posledním mají ostatní problém. Už je toho asi tak na hranici. Nenapadají se navzájem, to ne, ale syčení a vrčení nějak neustává. Doufám, že to časem pomine, že si zvyknou. Dáváš mi svým psaním naději, že to také zvládneme.

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 18.9.2014 20:29

Toro, držím palce, aby se kočky nakonec shodly ku spokojenosti všech.

Ty naše Dixie a Smoky se začaly mít "skoro opravdově" rády (tedy ze strany Dixie) až tak posledních pár let před smrtí Dixie. Před tím Dixie vice méně Smoky jen tolerovala a když jsme je občas viděli honit se a kočkovat, ani jsme nedýchali, abychom si ten radostný pohled vychutnali. Přesto se asi nikdy nezbavíme pocitu, že stres, který Dixie kvůli Smoky zažávala zkrátil její život o pár let. Byla to prostě po všech stránkách křehoučká kočička. Ale znáš to, co si jeden má počít, když ty nalezenkyně mají stejné právo na šťastnější život a teplo domova, jako už ty zabydlené (vždyť i Dixie si nás vybrala za své). Holt i zvířata umí být v tomto směru sobecká.

Nevzdávejte to, bude určitě lépe.

Dobra prenoska pro kocky:
Autor: H. Williamson Datum: 17.9.2014 21:20

Jak se Maricka s Bedou bavily dole o zasunovani vzpirajici se kocky do prenosky tim uzkym otvorem, tak zde je "chytra" prenoska. Tak jednoduche, ze se jeden divi, ze ho to nenapadlo. Prenoska tvaru jak ta tradicni, akorat nema ta dvirka. Misto toho cela horni (stresni) cast je jako viko na pantech a na zaklapnuti. Cili, kdyz se to otevre, je to jak kosik, no a tam i nastvana kocka se strka lip. Jednou rukou dovnitr, druhou zaklapnout poklop, a je to.

Re: Dobra prenoska pro kocky:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 22:09

Hihihi Hanko !!! Teoreticky to vypadá dobře, ale realita je jiná, znám ze zkušenosti. Někdy kočky zvědavě očuchávají vybalenou krabici, která byla právě doručena. No a já kočku jen tak z legrace "zhora" chci do krabice šoupnout - "kdo chce kam, pomozme mu tam, že". Když má kočka náladu, nechá se, dokonce nad ní mohu krabici zase zavřít. Ale běda, když nechce, to jí v ten moment naroste nohou ještě víc a všechny najednou se chytají okraje krabice.

Když jsme prvně letěli s Kotětem, bylo nám řečeno, že přenoska kočky se musí (během letu a přístávání) vejít pod přední sedadlo (pak během letu mohla být mezi námi). Kotěte byl pořádný kus, přesto jsem zakoupila "placatou " přenosku, která se pod sedadlo měla vejít. A ta měla právě vrchní víko na pantech (na postranní otvor ani nebylo místo, měla jen větrání po stranách). Doma jsem se do téhle přenosky chtěla pokusně dát. Šlo mi to podle výše popsaného :)) Přesto jsem Kotě přeprala, jednou rukou přitiskla dolu a druhou zaklapla víko. Kočka byla zmačknutá jak sýr mezi dvěma chleby. Trápit ji takhle jen pár minut jsem odmítla. Tak jsem ze síťoviny ušila pytel na stažení. Kotě byla ve své velké přenosce až do vstupu do letadla (a stewardce jsem vysvětlila, co hodlám udělat). Když jsme se udadili, manžel chvíli kočku držel v náručí, já přenosku rozšroubovala,vyndala dvířka a vrchní část podsunula pod spodní. Přes to jsem přetáhla ten pytel, kočku jsme do něj šoupli, síť jsem zatáhla a celé to vsunula pod sedadlo před sebe. Kočce se to sice nelíbilo, ale mohla se alespoň v té síťovině posadit. Když jsme vzlétli, vyndala jsem ji a celý let pak proseděla mezi námi na polštářku. Na krku obojek proti úniku, protože přesně to se jednou stalo, o tři řady před námi jí pak někdo vyzvedl a ptal se čí je to kočka :)) Jó to ještě bylo v dobách snažšího, minimálně stresového létání. Před výstupem z letadla jsem přenosku zase sešroubovala do původního stavu.

Re: Dobra prenoska pro kocky:
Autor: H. Williamson Datum: 18.9.2014 1:39

Maricko, opet obdiv, jak jsi to Koteti vymyslela. To by mne nenapadlo, i kdybych o vhodnem transportu premyslela 24 hodin non stop. Ale v poslednich letech vidavam latkove prenosky. Vejdou se tam i mali psici. A jednou jsem zazila veselou historku v letadle s velikym papouchem. Z NYC do Prahy sedela vedle mne takova pekna mlada ceska dvojice. Ukazalo se,ze mlady hoch byl hokejista ve vycvikovem tymu Pittsburgu. Jeho slecna mela toho papoucha. V urcitou dobu ho vytahla z klece, a papouch ji sedel na ruce a vychovane rozpravel. Do te doby, nez letusky zacaly rozdavat buraky. Papoucha popadl amok, rozletel se letadlem a buraky lidem kradl. Agilni hokejista se dost zapotil, nez ho odchytil. :)

Milá Maričko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.9.2014 20:50

hu, to jsou nervy, jsem zvědavá jak to vše dopadne a zároveň si uvědomuji, jaké štěstí mám.

Napřed dvě kočindy od Dede, pak k nim přibyl kokřík Daník, vše proběhlo nakonec v pohodě.Kočičky  vzaly Daníka na milost. Pak jsem přivedla domů toho rozjívence boxeřího Áju a nakonec Babu. Všechna ta zvěř je v naprosté pohodě a velitelka je malá stará Babu. Seřve Áju i Daníka a kočindy ji respektují aniž by drápek vystrčily. No není to sen? Sama na to čučím a divím se i ušima, jak to ta zvířátka pojala.

A díky za Tvé psaní a těším se na další.

téda Jenny,:
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 17.9.2014 21:09

vy jste klikaři. Ale možná to bylo tím, že máte čičiny 2 a ony měly jedna druhou. U nás to bylo mnohem složitější. Možná by to taky vydalo na 3 pokračování. Jen to umět sepsat. 8-(

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 21:48

Važ si svého štěstí se zvířaty (vím, že tak děláš)!!! Naše Trixie ja tááákovééé psí zlatíčko co se lidí týče, ale jak vidí skrze ohradu Indy, běsní ! Trochu se to zlepšilo, takže když jí okřiknu, alespoň ztichne, ale kdybych jí pustila ven, silně pochybuji, že by Indy běžela jen dát hubičku :))

Moc ráda bych viděla malou Babu na fotce - nemáš nějakou? A vlastně třeba i nějakou troj-psí.

Zdeno B-P.. sepiš svoje kočičí trápení - slyest to od jiného zdroje by mě moc zajímalo.

Milá maričko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.9.2014 20:42

Pokoušela jsem:
Autor: Z. Vave Datum: 17.9.2014 18:56

se napsat už přes den, ale kdovíproč mi to nešlo.

Maričko, Tvé vyprávění je čím dál dramatičtější a já jsem napnutá jako struna v očekávání šťastného rozuzlení. o)

Přeju všem krásný den. <3

Děkuji:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 17:44

že jste se trpělivě pročetli další dlouhou části. Jak jsem prve psala, je to možná pro čtenáře příliš detailní, ale pro nás to tenkrát bylo perné období a dokud jsem to měla v živé paměti, nechtěla jsem do budoucna zapomenout. Dixie byla dva roky šťastný jedináček a my jí najednou bez jejího "odsouhlasení" přitáhli domů konkurenci. Nemít zahradu, kde se kočky kolikrát shodly vice, než uvnitř, tak nevím, jak by jejich soužití dopadlo.

Bedo !!! Ty ale máš paměť !!!! O "Opal" jsem psala dříve, než došlo k tomuto velkému problému. Je to tenhle článek.

http://dumka.info/dumka01/0702dum.htm

Re: Děkuji:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 17:51

Koho by zajímalo přečíst si vice o těžkostech začátečního sžívání Dixie a Smoky, může nakouknout sem, jsou to články asi od poloviny roku 2001. No a pak o dva roky později přišlo to o čem teď písu.

http://mujweb.cz/dumka/MCdum_ar.htm

Re: Archiv Maričky na Dumce:
Autor: M. Beda Datum: 17.9.2014 23:05

páni, to je studnice pokladů!!!!

a zajímavé je, že když jsi se tady objevila jako Marička, přišlo mi to ze začátku zvláštní a že si snad ani nezvyknu - vždycky jsi přece byla PANÍ Crosette, legenda, to nebylo jen tak!!!! hihi, no vidíš - a dnes mi skoro přijde zvláštní naopak to celé jméno :-DDDDDDDDDDDDDD

děkuji za odkaz na Opal - moc ráda jsem si to znovu přečetla... paměť mám naopak spíše děravou, ale tohle mi utkvělo velice silně v paměti, protože to na mě tehdy udělalo obrovský dojem...

"Naše kočička Smoky je také taková Opal. Odmítala věřit, že by jí Dixie vedle sebe nechtěla, byla přesvědčená, že se na ní zlobí jen tak naoko a že je to jen otázka času, než jí Dixie bude mít tak ráda jako ona jí."

to je přece úžasné!!! :-))))))

Maricko,obdivuju:
Autor: H. Williamson Datum: 17.9.2014 15:40

tu trpelivost, co ty a Jay mate s vasimi zviraty. Jen ty kazdodenni presuny... U nas celkem peace in the valley,jak se zpiva v tom gospelu. Kdyz jsme jeste meli maminu Holsteinovou a jeji dva synky,tak obcas si v noci na verande museli neco vyrikat. Vetsinou mala udatna mamina vyjadrila jistou nespokojenost se svymiratolestmi, ale vetsinou jsem to nechala byt, at si to poresi mezi sebou. Parkrat jsem zasahla, ze jsem na ne sla zadupat a zatleskat jim u hlavy. Vetsinou se mozkove bunky pohnuly, na akci nastala reakce a rodinka byla zas v pohode. Ovsem z te tve situace se Smoky a Dixie by mi asi taky tekly nervy.

Re: Maricko,obdivuju:
Autor: H. Williamson Datum: 17.9.2014 16:25

Koukam, ze muj slovni repertoar se zasekl na sleve "vetsinou". Grrrrrr.

Re: Maricko,obdivuju:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 17:45

HankoW - i naše současná čtveřice na sebe občas murčí (Lucky provokuje), ale to jsou normální kočičí neshody. Dixie utrpěla šok. Pak, jako u lídí, záleží na psychice (zvířete nebo člověka) jak se s tím vyrovná. Dixie byla křehoučká číča, už tak vystresovaná z "nevyžádané" sestry a prostě to nezvládla.

Maričko, :
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 17.9.2014 14:29

ani nevíš, jakou osvětu jsi tímto líčením kočičích manévrů udělala. O dva roky později jsem řešila složitou situaci mezi Mínou, Mr. Zrzavým a malinkatým Mourynem. Mína je poměrně nervní čičina a kdybych neměla načteno z tvého kočičího problému, tak jsem to snad vzdala. Zvládne se to, jen když se to zvládá, tak nikdo netuší, jak dlouho ta situace bude trvat. U nás bylo napínavo půl roku. Pak už se i dalo "dejchat". :( Díky tobě, Maričko. <3 :))

Re: Maričko, :
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 18:15

Milá Zdeno, tak tímhle jsi mě opravdu potěšila. Kromě vlastního "dokladu", právě tohle byl můj další důvod detailního psaní. A take to na konci povídání uvádím. Že to jednou může někomu pomoci. A ty mi to teď potvrzuješ. Jsem moc ráda, že jste to zvládli a podle současného věku Míny je vidět, že život jí tahle odysea nezkrátila. Ale také si dovedu představit, co jsi si s kočkami půl roku zažila.

Dnes:
Autor: A. Bytová Datum: 17.9.2014 14:08

pouze projíždím, Maričko, napínací, napínací!

Re: Dnes:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 18:18

No jo, on to byl pro nás pořádný nervák a tak se omlouvám, že napínám i teď :))

Tedy Maričko, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 17.9.2014 13:58

nemůžu se zbavit představy, že ten kocour se měl s holkama potkat na živo - buď by ho zlískaly, nebo svedly, ale hlavně by neměly tak obrovské problémy mezi sebou. Ono jde asi o případ přenesené agrese, nebo jak se tomu říká, ne?

No doufám, že příště to už dojde k dobrému konci:))

Re: Tedy Maričko, :
Autor: Z. Yga Datum: 17.9.2014 14:18

Abych řekla pravdu, tak si říkám, že kdyby se tam nepřipletla Marička, třebas by to dopadlo jinak ... ale to jsou jenom taková kdyby (;o)

Re: Tedy Maričko, :
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 18:28

To víš YGO, že jsem si mockrát kladla tuhle otázku! Kocour Dixie vystrašil, ale seděl pod oknem a možná by býval zase klidně odešel (ovšem seděl "pod oknem", tak asi Dixie viděl). Až když jsem se u skla ukázala já, vyskočil, já plácla na okno a na dlouhodobý problém bylo zaděláno. Ale musel to být fakt drzý a agresivní kocour, když sám od sebe vyrazil proti mě !!! Je to takové to pozdě Bycha honiti

Re: Tedy Maričko, :
Autor: Z. Yga Datum: 17.9.2014 21:35

Maričko - já mám mnoho svých "kdybych neudělala to, ale radši udělala to ..." Zjistila jsem, že je v podstatě zbytečné se nad tím užírat - ale poruč si!

Re: Tedy Maričko, :
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 18:22

Ano Dede, přesměrovaná agrese! Ono nešlo jen o to, že Dixie viděla cizího kocoura, který jí vylekal, ale že se jí do toho maximálního stresu připletla Smoky.

Milá Maričko,:
Autor: Z. Yga Datum: 17.9.2014 13:14

Jsem fakt zvědavá, jak kočičí soužití pokračovalo dál. Podle všeho jste to nakonec zvládli, ale už to asi nebylo stejné, jak před noční kocouří návštěvou.

Doufám, že teď ve vašem čtyřkočičíně (respektive pětikočičíně - nesmíme zapomínat na běloučkou samotářku) vládne vlídná nálada a že nečekané návštěvy tvé nynější kočičky berou s nadhledem. Teď nemám na mysli ani tak kocoury (těch jste se asi už zbavili tou plotní nadstavbou), ale spíš veverky, pásovce, želvy a další divokou zvěř ...

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 18:34

Ano na soužití našeho současného domácího kočičího čtyřlístku si nemůžeme stěžovat :)) Co se veverek týče, Woody a Lucky je občas honí, protože jim zatím nezevšedněly. Chipmunky prohání kromě Smoky všechny (Rusty má už tři zářezy na pažbě - jeden nepřežil). Želvy je nechávají klidné, Woody si pod jejich lavici (želví jídelní stůl) dokonce chodí lehat. Pásovci jsou noční zvířata a kočky spí uvnitř, takže setkání nehrozí. Ano, žádné cizí kočky už se na zadní zahradě neukázaly.

gde sou fšicííííí ???:
Autor: M. Beda Datum: 17.9.2014 12:33

božemůj:
Autor: M. Beda Datum: 17.9.2014 10:43

... to jsou takové nervy!!!! a to i napodruhé, čtu to úplně se staženým žaludkem... a ty krvavé kousky kůže ve zvratcích, to jsem dokonce už úplně zapomněla :-((((((

"narostly kočce nejméně čtyři další nohy a bylo to jako snažit se do klece vtlačit pohádkovou devítihlavou saň" - to znám a z bohatých zkušeností útulkových i s úplně divokými kočkami venkovními vím, že když se kočka opravdu fest brání, je (poměrně) jednoduché šoupnout ji do přepravku postavené svisle, dvířkama nahoru, a to po zadečku... těch osm nožiček tak totiž není ve směru PROTI zasouvání a jde to mnohem, mnohem snáz, ba když se to udělá rychle, tak až i přímo snadno :-DDDDDD

nejvíc se mi ale líbilo tohle - "Smoky, která se s radostným zavrkáním a ocasem nahoru rozeběhla k Dixie"... ta Smoky, to je ale zlatíčko :-))))))

bylo tady (myslím na Zvířetníku) vůbec už to seznamování těchto dvou koček??? to bylo taky docela dlouhé a nesmírně poutavé a já si od té doby do smrti smrťoucí budu pamatovat, jak tehdy Smoky byla neudolatelně jako Opal (srdíčko)

Re: božemůj:
Autor: M. Crossette Datum: 17.9.2014 18:38

Jééé Bedo, vložit kočku-saň do přepravky "na stojato" mě nikdy nenapadlo a při tom to dává smysl. Budu si pamatovat, kdyby bylo třeba.

Na "Opal" je odkaz nahoře. Ano, Smoky nikdy nebyla chovací, ale byla a je to zlatá kočka. Jen už je na ní vidět stáří a někdy bývá nevrlá. Ale je jí vše odpouštěno a je jí okatě nadržováno, jen aby tu s námi ještě pár let byla !!!