15.6.2024 | Svátek má Vít


ČLOVĚČINY: Vzpomínky starého zbrojnoše

2.12.2008

Výroba a vývoj veškerých výrobků byla a věřím že stále i je v této společnosti brána VELMI vážně. Vždyť to je zdroj veškerého zisku a tak jde o peníze a to pak přestává všechna sranda.

Bylo to někdy v půli let osmdesátých minulého století. Tehdy se začínaly do plének a dámských vložek přidávat "superabsorbenty" co pohltí veškerou vlhkost, ba i tu, co neexistuje. Prostě zázrak moderní technologie. Pochopitelně jsme s tím sajrajtem experimentovali a v laboratoři se testovalo že superabsorbent jen bobtnal. A tak jednou zase byla pracovní porada s vrchním managementem.

Board room a občerstvení bylo připraveno, zrovna jako před každým křeslem vzorky nově vyvinutých výrobků. Každej opatřenej jiným množstvím a druhem superabsorbentu a představující jiné náklady na výrobu a stupeň zisku. Pro názornost byl vedle každého nepoužitého vzorku i vzorek jakoby použitý. Tedy trochu zvalchovaný a hlavně nasáklý červenou tekutinou, barvou i konzistencí připomínající to, co má výrobek v reálu zachytit.

V těch dobách bylo v řídících funkcích žen pramálo a tak na poradě sedělo 12 upravených gentlemanů v oblecích a jedna mladá žena kolem 30 jar. Situace byla velmi vážná. Rozhodovalo se zda vyrábět tu a nebo tudle vložku a tak zda mít za rok profit milionů 50 nebo jen 45. Pak postavit automatickou linku co chrlí dámských vložek více jak 40 za vteřinu. To vše ovšem s přihlédnutím na pohodlnost a kvalitu výrobku.

No co budu líčit. Byl to pohled pro bohy jak 12 chlapů v boardroomu na mahagonovém stole rozebírají rudé nasáklé vložky na prvočinitele. Jen čas od času některý položil otázku jediné přítomné ženě. A to tehdy, pokud šlo o takovou, kterou žádnej chlap nemoh odpovědět. Vše nesmírně vážně a "businesslike".

To vše na moji zvrácenou mysl působilo nesmírně humorně. Připadal jsem si jako herec v grotesce. No a protože nejsem herec, tak jsem to nevydržel a začal se v té supervážné situaci chlámat na celé kolo. Byl jsem odměněn pohledy jako cvok v psychiatrické léčebně a z meetingu jsem se musel předčasně vzdálit.

Od té doby bylo vrchnímu managementu jasné že nejsu ten správnej managerskej materiál a tak jsem za 6 let tuto společnost opustil ve stejné funkci jakou jsem měl na této poradě.

George ŠvehlaKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !