9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Himálaj prudce po pětapadesátce (4)

Asi po 2 hodinách jízdy, když jsme projeli ten průsmyk a spadli do údolí, autobus najednou zastavil a my jsme zjistili, že to je plánovaná zastávka. Stanuli jsme u nepálské obdoby McDonalda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 1.6.2016 6:31

...nic nového ??...

a tak tedy popřeji tady:

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Z. Lika 1.6.2016 6:39

Re: ...nic nového ??...

Článek byl v pořádku, nevím, co se stalo... ale už je tam.

G. Švehla 31.5.2016 23:09

Hygiena

V prvé řadě děkuju fšem za přízeň. Ano s těmi panáky slivovice a podobně to funguje velice dobře, máme to také odzkoušeno. Když si ale jeden nese vše co potřebuje a má, na zádech, tak na tři týdny 5l slivovice by už bylo trochu moc. My to řešili pár kapkami jodu do každé vody kterou jsme pili a nebo se i myli. Pracovalo to, a byli jsme jedni z mála, kteří nedostali to co většina.

M. Pajakerryková 31.5.2016 19:44

vyprávění jako vždy

báječné ale taky přemýšlím jestli bych se vůbec do takých končin pustila.....

jinak už nemáme štěňátko ale mladou kerrýčku, dnes jsem Cony oholila hlavičku a ouška a už vypadá jako plemeno, taky jsem sundala Nasti plstěný kožich, vypadá jak holátko ale bude jí líp, jen je z toho celá paf nešťastná....

Z. Lika 31.5.2016 20:10

Re: vyprávění jako vždy

Pájo, snad fotíš? Proměnu štěňátka v mladou ženu, to se musí dokumentovat! Ještěže mi hlavu naši neoholili...

M. Pajakerryková 31.5.2016 22:23

Re: vyprávění jako vždy

no foto tak úplně neproběhlo, musí se to udělat docela rychle dokud spolupracuje a moc se nešprajcuje ale byla hodná, tak vyfocenou před tím ji mám.....

no to není vše, uši jí musím přilepit, co je proti tomu oholení hlavy.....- úsměvů mooooooc od ucha k uchu

T. Zana 31.5.2016 21:08

Re: vyprávění jako vždy

Jo!!! Bude pokračování?

H. Williamson 31.5.2016 21:34

Re: vyprávění jako vždy

Tak co Pajo? Zustane Conynka doma?

M. Pajakerryková 31.5.2016 22:22

Re: vyprávění jako vždy

v žádném případě :) venčit 4 psy a Olíka fakt nedávám

musím ji nafotit a dát znovu inzerát....

M. Crossette 31.5.2016 18:12

Jirko, bezva

povídání i fotky. Ale číst o tom mi stačí (a čtu moc ráda), ale po zážitku na vlastní kůži (přesněji možná na vlastní nos) mě neláká. Tvůj pohled a dojmy jsou takové, které rozhodně nejsou v turistických brožůrkách, to by asi brzy všechny zkrachovaly :) Ale právě proto, že jsou pravdivé, je tvůj popis o to zajimávější, věrohodnější !!!

Jestli jste opravdu zvládli celou výpravu bez žaludečních potíží, tak to jste si na konci museli oddychnout a vzájemně pogratulovat. Místní (v Nepálu i Indii)snad musí získat jakési protilátky "na špínu a infekci" v mateřském mléce či co. Nebo v té jejich ohromné populaci se nějakých pár tisíc mrtvých z nečistoty prostě ztratí.

Těším se na další pokračování.

A. Lex 31.5.2016 15:29

Jirko,

jako vždy velmi zajímavé vyprávění, ale tak jak píší předskokanky, raději si to přečtu doma, u čistého stolu. ˇYe mají špínu okolo sebe, se moc nedivím, ale že je tak špinavá i voda v řece? To je tam tolik vesnic okolo toků? Škoda krásné přírody. Zajímalo by mne, jestli tam ta hygienická situace byla ještě v dobách Hillaryho, nebo je to až posledními lety.

G. Švehla 31.5.2016 23:20

Re: Jirko,

Od dob E. Hillaryho se tamní hygienická situace podstatně zhoršila díky přírustku obyvatel i turistů. Hygiena v našem pojetí je povětšině v Asii slovo neznámé, i když jsou světlé výjimky. Mají to jaksi v genech a kde jaká voda tak slouží k praní a mytí všeho, včetně aut a také jako kanalizace, takže v každé vodě plavou mimo mrtvol zvířat a popelu z mrtvol lidských i rozředěné exkrementy vžeho a všech. A odpadky všeho druhu jsou také všude. Ostatně netřeba chodit daleko. Stačí zavítat do prostorů obývaných cigoši v kotlince. Ti si dovezli hygienické návyky z Indie odkud přišli a ani za mnoho set let je neopustili.

H. Williamson 31.5.2016 13:58

K te hygiene

Muj stryc byl specialista v oboru tropickych chorob a procestoval nekolik africkych zemi v ramci nejakeho mezinarodniho ockovaciho programu. Projeli s vakcinama africky venkov a jedli a pili to, co mistni. Meli s sebou nejake tablety, co si davali do vody, ale hlavne hodne tvrdeho alkoholu. A pravidlo bylo panak pred jidlem, panak po jidle. Ti, co to praktikovali, nic nechytili.

O. Joklová 31.5.2016 10:56

to "občerstvení"

mě naprosto uzemnilo!!!!!!

jinak fajn, chicht...

Z. Lika 31.5.2016 10:50

Tak nějak jsem žila v domnění

nebo spíše asi bludu, že je tam příroda čistší. Ale je fakt, že kdo popisuje tamější expedice, zmiňuje stezky lemované odpadky - nikoli od domorodců.

Dosti výživný popis, Georgi, díky!

Z. Nítkovská 31.5.2016 10:46

jojo

ten, koho zocelily zimní výlety v československých horách, se nepoddá ani Himalájím.

A. Lex 31.5.2016 8:09

Tak tohle si musím

nechat až na odpoledne, až se vrátím domů.

Z. Yga 31.5.2016 7:49

Milý Jiří,

Jsou cesty, které bych ráda zažila sama ... a jsou cesty, o kterých si radši přečtu (:o)) - hádej, kam řadím tvou cestu k Himálaji! Fakt jsem zvědavá, jestli je tam něco jako "čistá příroda"? Už tomu přestávám věřit.

Nicméně tvé líčení je tak poutavé, že je mi vždycky líto, když skončí - tuhle knihu bych přečetla na posezení. Tož se těším na další úterý na pokračování.

D. Ruščáková 31.5.2016 10:30

Re: Milý Jiří,

Yga to dnes řekla naprosto přesně - včetně té čisté přírody. ostatně podle mé zkušenosti mívají nejčistší přírodu buď nejvyspělejší země, nebo místa, kde lidi prostě nejsou.

Z. Matylda 31.5.2016 11:22

Re: Milý Jiří,

No, tak nějak- tohle si se zájmem poslechnu, ale vycestovat tam mě neláká.

T. Zana 31.5.2016 12:49

Re: Milý Jiří,

Je príma si o tom počíst doma v relativně dokonalé pohodě :-)

Z. Xerxová 31.5.2016 6:30

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Zážitky máte úžasné. A sice se dají napsat (a umíš je krásně popsat), ale ten prožitek je stejně unikátní a nepřenositelný...