26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – červenec 2017

Léto budiž pochváleno!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 3.8.2017 10:20

Měla jsi pestrý červenec,

Dede. K fotkám mimo článek jsem se ale ještě nedostala, to chce alespoň chvilku klidu vcelku.

Z. Hanča 2.8.2017 21:08

Moc hezky

se mi koukalo na tvoje červencové fotky, milá Dede - sedla jsem si s NB ven na houpačku a kochala jsem se. U nás už je dnes takhle večer venku příjemno, hmyzáci naštěstí neotravují. A cože to má vaše obec ve znaku?

Z. Verenka 2.8.2017 19:40

Fotočlánok

má krásne fotky,ale keďže je tam Václavák so stánkom na klobásky,tak som sa zamyslela.

Matička bude u mňa vždy spojená s klobáskou a pokecaným tričkom z Václaváku.Som prízemný tvor.Tie jarabiny tiež nie sú na zahodenie,inak stále platí,že je to taká okruhlastá priateľská krajina

M. Crossette 2.8.2017 19:26

Re: Milá Dede, tak já bych.....

Dede, těším se na článek "o rampě" :) A máš pravdu do takových lesů, jako jsou kolem tebe, tam by mě to take lákalo hodně často (i bez psů).

Z. Dalmi 2.8.2017 19:24

Takhle vypadá léto

a navíc v kraji, kde jsem já trávila donedávna prázdniny a dovolené. Krásné

Z. Dalmi 2.8.2017 19:09

Re: Zdravím

Hmm, tak držím palce. Měli jsme kamarádku fletku Iris, ale není :-( Chybí i nám, nejen páníčkům. Naše velká kámoška (naučila Sorbona neposlouchat v lese, museli jsme její společnost odmítat nebo chodit na louky :-))

D. Ruščáková 2.8.2017 18:45

Re: Milá Dede, tak já bych.....

Díky Maričko, na tebe se člověk může spolehnout, že potěšíš:))

To víš, že bych asi nechodila tak pravidelně a na tak dlouho, ale chodila bych. Pobyt v lese je tak nějak podmínkou mé zdravé existence a líbí se mi tam v jakémkoliv počasí - kromě vichřice, to tam nelezu:))

S rampou je to veselé - Ari by kolem ní nejradši poletovala jako motýlek. Ale to bude na další článek:))

M. Crossette 2.8.2017 18:31

Milá Dede, tak já bych.....

klidně brala i těch 800 fotek :)Prohlížela bych si je na pokračování, rozdělila bych si je tak na týden, abych si tu +/- stovku mohla vychutnat Takže kdyby ti bylo líto těch "vyřazených" že je nikdo neviděl, klidně je tam doplň :)

Jinak zase jedna fotka hezčí než druhá,včetně krásné večerní Prahy. Našla jsem si stránky domova sv. Josefa - jsou úžasní a vlastně je to moc smutné, kolik lidí by pobyt v tomhle domově potřebovalo. Užasla jsem na dvojitou duhou-tedy tím jasně viditelným pásem, takový jsem ještě neviděla (dvojitou duhu ano, ale to "vyplnění" mezi nimi ne). Berryin jazyk mě rozchechtal,to snad ani není možné, že ji ještě kus jazyka v tlamce zůstal. A pohled na dva spokojeně plavoucí psy je také moc hezký. Malá Katrinka se narodila v úsměvem na tváři a je vidět, že se jí tam usadil trvale :) Patrik v lese, je jak jak skřítek na pařezu. Ach ty jeho kudrliny, snad mu vydrží. A je nesmírně podobný Andymu! Krásné fotky lesů, kytiček a hub...prostě parade.

A něco mě napadlo. Myslíš, že bys takhle chodila do lesů a polí a těšila se z krajiny svého okolí, kdybys neměla psy? Ano jistě to tam znáš z mládí, máš svoji Zvičinu moc ráda, ale vyšla by sis denně do lesů, jen tak se ournout, kdybys "nemusela se psy", tedy kdybys jim nechtěla udělat radost dlouhou procházkou? Motivaci focení kvůli článku také moc dobře rozumím, ale co se focení přírody týče, možná na té motivaci mají svůj velký podíl právě Ariberry, že tě "tam vytáhly" :)Posílám jim pohlazení, jsem ráda, že Berry se lepší a moc se mi líbila "její rampa" (běhá po ní i Ari?)

D. Ruščáková 2.8.2017 17:46

Re: Krásný letní

Fotím ráda, ale poslední rok jsem byla bez motivace a vlastně fotila jen psy a rodinu. Nebo něco ke článkům. Tak jsem se navrhla Lice a byla jsem ráda, že přijala - protože najednou je kolem mě zase zajímavěji:))

D. Ruščáková 2.8.2017 17:45

Re: Chachá,

Zano, ono je to tak těžké vyhodit nějaké téma! Mě tentokrát "zničily" ty série - mušketýři, Praha a výstava. Nějak mi přišlo, že mají hodnotu právě jako série - jedna fotka neřekla skoro nic.

Mimochodem tvé fotky cest jsou pro mě už pojmem - fotím nějakou hezkou a hned si říkám, to bude zanovka!:))

D. Ruščáková 2.8.2017 17:43

Re: Moc prima fotky

Ono se jeřábům moc nedaří ani u nás - něco je napadá a mnoho stromů chřadne a později hynou. Některé u silnic jsou jedlé, jiné ne...

D. Ruščáková 2.8.2017 17:42

Re: To se to fotí

Tedy Scott je v tomhle fakt přeborník! Ještěže svého chlupatce tak dobře znáš a máš obratné ruce:))

D. Ruščáková 2.8.2017 17:41

Re: Milá Dede

Ygo, určitě jsi ve vybírání lepší než já:)) Ale já se přiští měsíc polepším (a nebudu fotit každou blbinu, slibuju!) I když začala jsem už včera večer, když šli u nás za plotem spát kombajn a traktory:))

D. Ruščáková 2.8.2017 17:40

Re: Zdravím

Evo, koukám, že vás osud taky nešetří! Moc doufám, že jste to Áje dokázali nechat odstranit včas a tím nemoc zažehnali. Rozhodně držím palce.

Na Rona si pamatuju, to je dobře, že má pořád milujícího pánečka a ještě i parťáka.

nenapíšeš někdy nějaké povídání z tvé smečky? Jak se mají holky, Eda, vaše odchovy? :)

Z. Iva 2.8.2017 16:00

Re: Zdravím

Evo, to má rakovinu čeho? Mléčné žlázy?

Jak psiska zvládají ta vedra? U nás horko vůbec neřeší Ellie, Aira se schovává do stínu, desetiletá Fleur to zvládá hodně špatně, nechce žrát, jen zobne, někdy...

A. Lex 2.8.2017 15:58

Re: hezký den

Hele Xerxová! Nepruď :-))) ! Vedle na Dedeníku je dnes docela žhavo! :-)

Z. Yga 2.8.2017 14:54

Re: Milá Dede

AD "Nevěřili byste, jakou inspirací k focení je pomyšlení, že na konci měsíce budu tvořit fotočlánek:))" Ale věřila, věřila - já vždycky měla dojem, že nebudu mít žádné fotky a pak jsem měla hodně práce vybrat ty nejlepší a nejvypovídající. A bylo mi líto těch, které jsem zamítla ...

Z. Yga 2.8.2017 14:52

Milá Dede

Já se fotkami kochala už včera večer - koch, koch, koch.

Krásný červenec jste měli - nádherně šťavnatě zelený a bohatě zlatý. Je vidět, že sucho u vás letos nehrozilo ... No večerní Praha - tam se mi nejvíc líbily fotky s lidima - ta čtverka u stolku s rychlým občerstvením! A pejsky, ty nikdy nezklamou. Tak uvidíme, jak se pochlapí srpen (;o)).

Z. Janaba 2.8.2017 13:17

To se to fotí

Fotky hezké, jako léto samo. A navíc v hezkém kraji. To se to fotí!

Náš pes netrhá rybíz, ale trhá si maliny. Včera s MLP pracovali na svahu, pes tedy pracoval na malinách a vrátil se jakýsi divný. Upřeně na nás koukal, pak sebou plácnul, ale nespal a trochu zrychleně dýchal. Hele, něco mu je. Co tam sežral? No nic, jen si trhal maliny! To je divný! Začala jsem hledat medicinské uhlí a Scott se přišel podívat, co to kde šustí. Hele žebrá, to nic nebude. Zkušebně jsem mu dala kousek housky a ejhle! Nevěděl si s ní rady! Mám to! Otevřela jsem mu tlamu a ano, měl vevnitř zaklíněný kus klacíku. Asi se mu tam dostal, když lakotně hledal spadlou malinu. Přece ji tam nenechá jen tak ležet, to se radši udusí klackem. Hltavec.

K. Holubová 2.8.2017 12:36

Re: Moc prima fotky

Vyskytují se jedlé a nejedlé. Liší se počtem třepení na lístcích. Tuším, že ty jedné jsou třepené celé a nejedlé v půlce listu, ale možná je to obráceně. V Krkonoších jsme mívali strom těch jedlých a maminka a později i já jsme z nich dělaly kompot á la brusinky. Ke svíčkové naprosto skvělé. Přebrané se poválely delší dobu v cukrovém nálevu s medem, pak se pomaličku povařily a sterilovaly. Vznikla taková hooooodně hustá majda a v ní křupavé jeřabiny.

Z. Matylda 2.8.2017 12:25

Moc prima fotky

a když vidím, že nemusí být jen hnědě vyprahlo, tak to potěší, i když my máme hlavně to vyprahlo. No jo, a jeřabiny pustě závidím, ty u nás nerostou a přitom se mi hrozně moc líbí.

Z. Matylda 2.8.2017 12:22

Re: Zdravím

Teda to není jednoduché. Budu držet palce všem.

Z. Lika 2.8.2017 12:12

Re: Krásný letní

Díky, Alex. Přesně tak to i beru - že fotografa to přiměje dívat se na své okolí pozorněji, i když je zdánlivě stále stejné.

A. Lex 2.8.2017 11:45

Krásný letní

měsíc jste měli u vás pod Zvičinou! Takový retro, jaký pamatuji ve svém dětství. Na fotky jsem koukala už včera - půvabné!

A máš pravdu, když jsem fotila před dvěma lety pro Zvířetník, byla to safra motivace koukat se okolo sebe :-))). Díky Liko, že jsi mi to umožnila.

Jdu po obědě zase zkouknout fotky.

V. Glover 2.8.2017 11:14

Re: Zdravím

To je docela rozdíl věkový, to potřebovali nový domov oba najednou, nebo každý v jinou dobu? Musí to být docela o nervy venčit pět psíků.

V. Glover 2.8.2017 11:11

krásné fotky

Všechny, a ten měsíc jak vykukuje zpod mraků se mi moc líbí, a taky cesta lesem, a pejsci jak se radují.

Z. Inka 2.8.2017 10:57

Re: milá Dede

Dede, Bimbo je na úřadě jako zaměstnanec a poté zastupitel pomalu třicet let, takže o práci obce něco vím. Ale já jsem mluvila o městech opravdu slušně velkých, kterým by turistika jen prospěla.

E. Žampachová 2.8.2017 10:41

Zdravím

tady na jihu Čech je dost sucho. Teprve poslední dny pršelo, teď je zase vedro. Včera asi 37 (teploměr říká vždy o trochu víc). Takže žádný vlahý červenec.

Nestíhám nic. Sotva se uzdravila Derča i po kastraci, našla jsem bouli Aje. Boule je odstraněná, byla opouzdřená. Ale histologie je děsivá, vysoce agresivní typ nádoru. Tak bude záležet, jestli se podařilo odstranit celý. Jinak Bába je ve skvělém stavu z operace se rychle otřepala a dobře zahojila. Na 12 let je to dobré. Uvidíme, jak dlouho to vydrží. ̈

Teď hlídám dva odchovy, kluky pro které jsem hledala nový domov. Oba skončili u stejného majitele a teď jsou na týden tady. Dva cizí, tesknící pány a tři naštvané žárlivé domácí dámy zvládám, ale je toho dost. Venčení smečky jsou nervy. Ale o naše holky se prakticky nemusíme starat a kluci celkem slušně poslechnou. Ještě že mám tento týden volno a pak se dva týdny budu vzpamatovávat... Nicméně se povedlo, že nás kluci přijali sice jako nouzovou, leč přijatelnou náhražku. Gery je v pohodě, je mu 2,5 a je tvárný, ale Ronovi je 9,5 a je hrozný závislák na páníčkovi. Ale kluci se mají doma výborně, tak jsem ráda, že hledání nového domova vyšlo.

T. Zana 2.8.2017 10:16

Re: hezký den

To je príma :-) On se rozum nesmí přeceňovat :DDD

T. Zana 2.8.2017 10:13

Chachá,

Když jsem dala na rajče 146 fotek z Beskyd, připadalo mi, že to fakt přeháním :DDD Ale ty to zase máš za celý měsíc, že :-)

Krásné Hradčany, ty se ti fakt povedly! No a příroda nemá chybu.

Letos je u vás moc hezky. Nám to tenhle měsíc vychází tak nějak šišatě - obvykle prší nebo je hodně mokro, když jsme venku, a doma nás trápí šílené vedro. Ach jo, včera večer to bylo už fakt na omdlení.