21.2.2024 | Svátek má Lenka


FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – červenec 2017

2.8.2017

Léto budiž pochváleno! I červenec se ukázal být u nás pod Zvičinou krásným měsícem. Ne tím rozpáleným peklem, jakým býval poslední roky, ale žírným létem, jaké pamatuju z dob, kdy jsem byla malá. Bylo teplo, často pršelo, bylo několik silných bouřek a předposlední týden bylo občas dokonce i chladno!:))

Bouřky a vichřice si letos vybírají v lese velkou daň

U mě to byl velmi klidný měsíc. Většinou jsem byla doma v běžné pracovní rutině. První fotky jsou z barokního areálu Domova Sv. Josefa v Žirči, kde jsem byla na slavnosti k patnáctému výročí dobrovolnického sdružení Arnika, pro které jsem jeden čas také pracovala. Součástí programu bylo vystoupení mušketýrů, tak jsem vám zařadila něco z výstavy brnění a zbraní a pár portrétů – ty se mi líbily natolik, že jsem neodolala.

Dvakrát jsem si vyjela do Prahy – fotky ze Stromovky jsem do souboru nedávala, už tak jich je tam moc:)) Ale zato jsem tam dala fotky z večerní Prahy.

Hradčany

To jsme měli večeři s přáteli z Taiwanu, které jsme neviděli 25 let – takže jsme logicky v teplý letní večer skončili na Letné. Můžete pak sledovat moji procházku z Letné až na Václavské náměstí.

Další tematickou skupinou fotek je pár obrázků z výstavy Krkonoše ve starých rytinách a litografiích, kterou tento měsíc najdete na Staré radnici ve Dvoře Králové. Pokud by vás zajímalo víc, podrobnosti najdete zde.

Jinak to jsou obrázky z lesů, polí a zahrady – prostě ta naše krajina česká.

Zvičina

Doufám, že si fotky užijete aspoň tak, jak jsem si užila já jejich pořizování. Pokud si klepete na čelo, že jich je moc, tak souhlasím. Ale základní soubor pro tento měsíc měl přes 800 položek, takže vidíte, že jsem statečně vybírala!:)) Nevěřili byste, jakou inspirací k focení je pomyšlení, že na konci měsíce budu tvořit fotočlánek:))

Rostou

Foto: autorka. Další obrázky si můžete prohlédnout níže v klikacím okénku anebo přímo zde na Rajčeti.

Osobní stránky autorky: www.dedenik.cz