8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

BTW: Velryby

Dívám se do příboje Tichého oceánu, sleduju, jak se vlna za vlnou zdvihá a pak láme v bouři zpěněné vody. Mezi nimi se na neklidné hladině hravě nese hejno vodních ptáků, kteří svojí odolností vůči síle vln připomínají nerozbitné kačenky dětských koupelí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 14.6.2017 8:17

Ach velrybí odměna!

Samosebou že je to odměna - za to, jaká jsi, jak se umíš dívat kolem sebe a jak tyhle zážitky umíš zprostředkovávat dál. Ty jsi si tu velrybu zasloužila ... a přesto ti ji krutě závidím. Protože lachtani a tuleni - jo, vidět je na těch pontonech muselo být něco, ale střípeček z jejich ladnosti jsem zahlédla v ZOO, ovšem velrybu tam nikdy neuvidím! Znám jenom tu kostru z Muzea (;o)).

A OTéčko - další zuberská várka, tentokrát převážně soutěžní

1url.cz/Bt4Jw

D. Ruščáková 14.6.2017 14:48

Re: Ach velrybí odměna!

Díky, milá Ygo - já jsem z těch velryb viděla taky jen hlavy, linii hřbetu a občas plácnutí ocasem:)) A vydechnutí! Nebylo to moc, ale uznávám, pořád víc, než kostra v Národním muzeu:)))

A nikdy neříkej nikdy - nevíš, kam tě osu zavěje - nebo kam zavěje nějakou tu velrybu...:))

Z. Xerxová 14.6.2017 6:41

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Velrybku závidím. Když jsem před pár lety byla týden poblíž Bostnu, dělali se tam zájezdy na člunech za kytovcema. Dala jsem dobrovolně přednost houpačkám a průlezkám v místním dětském koutku :o) A zvířátka jsem úplně nevynechala - alespoń jsem mrňouse protáhla bostonským akváriem.

Z. Iva 14.6.2017 11:17

Re: hezký den

Palečky hlavně tobě...

D. Ruščáková 14.6.2017 14:46

Re: hezký den

Něco mi ušlo... ráda palce podržím, prostě pro štěstí, ať se děje cokoliv:))

Z. Hanča 14.6.2017 18:04

Re: hezký den

No, někdy ani výlety na člunu nejsou stoprocentní, protože se kytovci na schůzku prostě nedostaví. Stalo se našim mladým - a jako odškodné dostali příští plavbu zdarma. Bohužel se konala až po jejich odletu domů. :-))

Z. Yga 14.6.2017 21:17

Re: hezký den

Cháá - to mi připomíná, že Jeník na Islandu taky absolvoval výpravu za velrybami a mroži ... a prt prťoucí viděl! Asi odletěli na jih (:o)))

https://www.youtube.com/watch?v=U5KZh3UWtto