25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

BTW: Synchronizovaná poslušnost

V poslušnosti se může skrývat svoboda. Připadá vám toto tvrzení divné? Ale jistě, v lidské společnosti to neplatí. Ale něco jiného to je v případě, že s vámi žije pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hanča 17.8.2007 22:31

Až teď jsem všechno dočetla,

(zato jsem však dnes u přednosty v práci odstrčila dotyčného od počítače a bleskurychle zahlasovala v anketě - nemusím psát jak, že jo), takže:

1) všechno nejlepší pro všechny Petry a Heleny - a že je srpen nabitý měsíc, o tom vím svoje, neboť mám svátek a moji dva synové narozeniny, sestra má svátek a její dvě dcery narozeniny - slaví se hromadně, jinak bychom z bujarého veselí nevyšli

2) synchronizovaná poslušnost je věda a jak je vidět, nejen chlupatí cvičenci, ale i velitel musí být vždy ve střehu. Fotky jsou jako vždy nádherné, ale ta z pláže, v té je toho tolik - poklid a spokojenost pesanů s tím, že si mohou volně běžet v písku, a Daníkovým pohledem vyjádřené pouto mezi nimi.V

Jakub S. 17.8.2007 22:01

Tak sem se dočetl, dámy, že dyž pijete ze Zv hrníčku -

ste jiné, lepší - !!

Panu Brdečkovi už to je jedno - ale třeba paní Květa by to jistě velice ocenila - ! Ale hlavně to bude kouzlem další čarodějky - Julči, koce z Kenyku! Kdoví co tam je z těch vitrážových ingrediencí...

zana 17.8.2007 21:25

dvě zprávy

Tak zaprvé do Prahy dorazil burčák;-). Ochutnávali jsme ho s přednostou v Budečské za přítomnosti tří stejných černých koček, které z nás mámily sejra, co jsme si k tomu dali. Byly asi divoký, já mám teda pěkný škrábance na ruce. Ta bestie nechtěla brát sejr z ruky, ale zase ho chtěla;-D, takže to řešila tak, že mě packou plácla přes ruku, ať to jako pustím. No a občas nezatáhla drápy;-P.

Zítra vyrážíme do Brd, spát máme v jezdeckém areálu ve Velkém Chlumci. Vyřizovali jsme to večer po burčáku, tam prý taky byla oslava, tak snad došlo k oboustannému porozumnění;-D;-D. Pokud to vyjde, přijedeme v neděli večer. Nezlobte tu!!

Jovovi 17.8.2007 21:45

Re: dvě zprávy

;-D;-DNebudeme zlobit.;-D;-D Hezký víkend vinšujeme.R^VVR^

dalmatin 17.8.2007 23:15

Re: dvě zprávy

Zuzi, užijte si to. Přávidím..

RenataE 18.8.2007 0:18

Re: Re: dvě zprávy

Ahoj noční vílo, jaké je počasí?Zítra jedu na dva týdny hurááá!

Hana Williamson 18.8.2007 2:12

Re: dvě zprávy

Zano, ja jsem se loni na dovolene v CR rodnou zemi tzv. proburcakovala. A to nebyly zadne splasky koupene u silnice - rodina a pratele se snazily -hlavne ti z Moravy. Ale i prazska rodina ma dobry zdroj. A udelalo to divy pro me zazivani a pribuzne zalezitosti. I Chet si moooc liboval a on zas na pozivani tehle veci zas tak moc neni. Takze, kdyz si date burcak, vzpomente si na Hanci.

Jiřina 17.8.2007 21:02

no koukněte

na toto a ještě toto. Bylo tu dnes nějak smutno.

dalmatin 17.8.2007 23:16

Re: no koukněte

;-D;-D

Hana Williamson 17.8.2007 20:57

Velmi jsem se pobavila

...hlavne ta predstava dvou drezurovanych Nazgulu pred kancelarskou budovou mne dostala. Fotky jsou nadherne. Ti dva hosi na plazi - jde z toho nejaky mir. Tak jsem si tu fotku dala jako background na pocitaci.

Myš 17.8.2007 20:25

PROSÍM O POMOC A RADU!!!

!!!!!!Milí zvířetníci, volala mi Štětinka, že našla docela mrňavýho ježečka, kterýho Chelsea mírně kousla a máma ho už nechce. Vygůglila jsem jí, čím prcka krmit, ale nevíte někdo nějaké užitečné rady, kterak se o něj postarat, případně kde je nějaká záchranná stanice pro ježurky. Podotýkám, že jsou na chalupě kousek od Studené. Ježeček je tak sedm centimetrů dlouhý a ještě nejspíš slepý.!!!!!!

Xerxová 17.8.2007 20:57

Re: PROSÍM O POMOC A RADU!!!

každá nejbližší městská policie by měla mít kontakt na záchranné stanice. Umí to i některé psí útulky. Ale takhle večer...nevím nevím, na koho se dovolá.

Držím jí palečky, ať to malý ježurka přežije. odkaz na ježčí mimina je snad tady

Myš 17.8.2007 21:05

Re: Re: PROSÍM O POMOC A RADU!!!

Moc děkuju, zavolám jí to! Taky jsem už něco vygůglila a volám jí průběžně rady. Moc držím pěsti, aby to zvládly holky i ježeček.

Rpuť 17.8.2007 21:53

Re: Re: Re: PROSÍM O POMOC A RADU!!!

A kruci - takhle kozí mlíko, kdyby bylo.....ale jestli je ještě slepej, tak to bude těžký.......

RenataE 18.8.2007 0:52

Re: Re: Re: Re: PROSÍM O POMOC A RADU!!!

Mám pocit, že jsem někde četla, že ta situace "máma ho už nechce" se má radši ozkoušet po delší dobu, protože odchov miniježka je obtížný a často se stane, že máma se k mláděti vrátí.

Xerxová 17.8.2007 20:05

hlásím návrat

Všechna zvířátka i návštěvníci ZOO naši návštěvu přežili... Co nepřežilo - byla karabina na vodítku pro velké psy od renomované firmy... Betka chtěla jít se mnou do pavilonu ptáků (kam nesměla) a páník jí to chtěl zakázat :o) Karabina byla rázem na dvě části - slitna nevydržela!!

Jinak jsme vzpomněli Dede u odbočky Doubravice 4 km :o)

Hezký večer - jdu číst, co jsem zmeškala.

Mr.Owcrope 17.8.2007 14:08

Trošičku OT smutná zpráva.

Dede 17.8.2007 14:32

Re: Trošičku OT smutná zpráva.

Co se stalo milý Ptakopysku? Koukla jsem na Vaše stránky a tak zatím nic není...V

tosca 17.8.2007 14:39

Re: Trošičku OT smutná zpráva.

No jo, co se děje? Já taky hledala a nic nenašla.

Velký Pes Mr. Owcrope nejspíš nedovolil psát do těla příspěvku a my teď nevíme, co se stalo :-(

Mr.Owcrope 17.8.2007 14:40

tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

Kdo občas čtete můj blog, víte, že dcera je majitelem hafištěka Mouly. Tedy lépe řečeno byla :o( Neboť Moulise přejel nějaký pirát řítící se ulicí rychlostí více než nepřiměřenou. Chudák Moula byl na místě... Notorický útěkář Pepa v ten moment zrovna neprchal, takže je ready. Ovšem bez svého spolubojovníka. Abychom na Moulise vzpomněli veseleji, pastnu sem jak jsme se seznámili.

Vítání a uvítání...(23.9.2003)

Přijela k nám na návštěvu dcera Beruška se svou novou akvizicí, psem Moulou, nebo též Moulisem. Moulis je pomenší černé psisko neurčité rasy s dlouhými chlupy. Mí dva pesové z toho byli v šoku. Zcela určitě věděli, že Beruška patří do rodiny. Ale to, že si s sebou přivedla NAPROSTO CIZÍHO ČOKLA, to bylo zavrženíhodné. Sežrat ho nesměli, protože byl Berušky a štěkat na něj nesměli, protože bych jim vynadal. A ke všemu je Moula ignoroval a nechtěl si s nimi ani hrát. Tedy jestli lze považovat za hru, když se vás dobrman snaží kousnout do zadele a předpokládá, že mu to oplatíte. Ono z Moulisovy strany to byla asi snaha zachránit si zdravou kůži, protože hrát si s hovady, pro které je největší legrací prokousnutá kůže na krku, nebo roztržené ucho, to není nic pro psa, který váží deset kilo i s paničkou. A k dovršení všeho bezpráví Moulis nespal venku, ale ve verandě, kterou mají mí pesové zakázanou. Takže druhý den, když dcera s Moulou odjela, oba psi si otevřeli dveře do verandy, pečlivě pročmuchali celý prostor, prohlédli všechny kouty, jestli se tam neukrývá nějaká zapomenutá molekula psa Mouly a kdybych nezasáhl, tak byl Body schopen tu verandu i ochcat, aby přebil Moulisův pach. Ale v kotrbách se jim usídlila myšlenka, že se jich chci možná zbavit a pořídit si jiného psa, který poslouchá na slovo. ...

Mr.Owcrope 17.8.2007 14:42

a tady je zbytek

Tudíž asi týden mi chodili deset centimetrů za patami jako ocásci a zírali na mě oddanými pohledy. Když jsem jim něco vytýkal, jako například kdo se zase vys.al těsně u vrat, nebo kdo označkoval všechna kola u právě umytého auta, sedli si do vzorného posezu a hleděli na mě takovým vlahým pohledem, jakým patří matka na mírně dementní pobloudilé děcko. Když jsem se vyřval, servali se, aby bylo vidět, že si moje spílání berou k srdci. A pak když jsem šel dál, následovali mě v oné diplomatické vzdálenosti půl kroku. Náhodně jsem zjistil, že to dělají kvůli tomu, aby byli na blízku, kdybych se náhodou rozhodl podrbat psa. Stačilo totiž jenom pohnout prsty a už jsem měl pod rukou nastrčenou psí palici. Po týdnu usoudili, že nebezpečí zavlečení jiného psa pominulo a začali se chovat zase normálně.

Beda 17.8.2007 15:14

Re: a tady je zbytek

to je mi moc líto;-(, ale ta vzpomínka je krásná a jistě byl takový Moulískův život s vámiVVVVVV ... držím na dálku za tlapkuR^

někteří řidiči jsou - no škoda mluvit;-€ ... jedné kamarádce, co se stará doma o 40 kočiček, přejel nedávno takový darebák přímo u domku, kde je snížená rychlost, krásnou kočičku Lemurku (vysvětlení dole v diskusi), smutek po ní ještě trvá:-(

jana 17.8.2007 15:54

Re: a tady je zbytek

Taky je mi to líto  ;-(

Hana Williamson 17.8.2007 20:47

Re: a tady je zbytek

To je skoda, ze se to tak stalo. Vzpominka na sblizeni se Mouliho s ostatni smeckou je moc pekna.

tosca 17.8.2007 14:48

Re: tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

Ach jo, to je smutné ;-( Chudák Moula a chudák Beruška, držíme za tlapku aspoň na dálku ;-(

Uvítání je hezká vzpomínka na Moulu. :-)

JanaBa 17.8.2007 14:51

Re: tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

To je mi to líto!!! Moulisovi přeju krátkou cestu za Duhový most a tomu zmetkovi v autě z celého srdce přeju, aby se alespon čtrnáct dní vy... nemohl a pak si to pěkně prožil!

dalmatin 17.8.2007 14:59

Re: Re: tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

Chlupáček  ;-(

Vave 17.8.2007 15:09

Re: Re: tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

JanoBa, řekla jsi to naprosto přesně, s dovolením se tedy z celého srdce přilípnu.

Jiřina 17.8.2007 15:34

Re: Re: Re: tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

taky se přilípnu pod toto živočišné přání pro řidiče.

Na Moulu si pamatuju, protože to jméno mi tenkrát evokovalo komisaře Moulena (nebo jak se píše). Oukropku, za Duhovým mostem je taky veselo, Denny mi to říkal.VV

Rpuť 17.8.2007 15:48

Re: Re: tak ještě jednou odjinud. místní webmaster je střevo z Kašparovy krávy

A s KLYSTÝREM!!(Y)