25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

BTW: Starý pes

Nejistý krok, ztuhlé klouby, šedivá tlama, zakalené oči. Pomalu prochází známou trasu, občas zavrtí ocasem na pánečkovo pobídnutí. Starý pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Evík 16.12.2008 14:25

skládám poklonu

Milá paní Dagmar,

také smekám před Vaším talentem pro psaní. Článek o starých pejscích mě skutečně chytl za srdíčko. Mluvíte mi přímo z duše. V současné době mám dva pejsky, jednoho relativně mladého a druhého cca 10letého (přesný věk neznáme, vzali jsme si ho před 3,5 lety z útulku). Na tom starším se již začínají projevovat přesně ty stařecké neduhy, které zmiňujete, ale když jsem Váš článek četla, vzpomněla jsem si na svého prvního pejska, který zemřel před 3 lety a na kterého často myslím a navždy zůstane v mém srdci. Byl to střední knírač a prožila jsem s ním krásných 15 let. Ferdík byl obrovská osobnost, a svým chováním takový psí "anglický lord" - gentleman :-)  I ve vysokém věku, kdy byl již téměř slepý a hluchý si vždy zachovával důstojnost a byl velkým a nesmírně tolerantním učitelem mého mladšího pejska (kterému je dnes skoro 5 let).  Proto s Vaším článkem bezvýhradně souhlasím. I se starým pejskem je radost žít a je krásné cítit jeho lásku, kterou nám nepřestane dávat až do úplného konce. Když odejde, bolí to dlouho, ale pak zůstanou nádherné vzpomínky.

Dede 15.12.2008 19:48

děkuju

všem za milá slova V, je radost pro vás psát :-)

Li 16.12.2008 8:16

Re: děkuju

Dede, článek jsem dočetla před chvilkou a četla jsem ho dlouho a nestačila si utírat slzy. Vystihla jsi to naprosto přesně a mám před očima Boominku, která mě zrovna dneska děsně vyděsila :-/ Přijížděla jsem k holkám, Ela s Darlou mávaly radostně ocásky a Boomíška ležela pod ořechem, na boku, i hlavičku měla položenou tváří na zemi a vůbec na můj příjezd nereagovala. Spala, tvrdě spala a probudilo jí až moje pohlazení. Zalehla jsem jí, tiskla jí k sobě, čímž byla velmi potěšená a slastně opakovala svoje "Brum brum" určené pro mimořádně hezké chvilky :-) Takže dobrý, ale ještě ted se mi klepou kolena :-(

Lucie 15.12.2008 19:00

PODEKOVANI

Vazena pani Ruscakova,

jako vzdy smekam pred Vasim talentem ktery me dokaze dovest jak k silenemu chechotu ;-) tak k slzam. Dnesnim clankem samozrejme k slzam, ale krasnym, protoze jednoho takoveho postarsiho chlupateho kamarada vlastnim :-) Preju Vam spolu s nim krasne svatky a stastny vstup do noveho roku VV At se Vam i cele Vasi rodine dari !!

štětinka 15.12.2008 15:50

Dede, tak tohle je dokonalý!

Opravdu jsi mi vehnala slzy do tváře. Jak moc já se bojím těchto chvil, jak moc se bojím, že ty zakalený očka se mohou každou chvilku zavřít nadobro, jak moc se bojím, že se to blíží. To poslední rozloučení a to plácání ocásku do podlahy nebo to odfouknutí, tiché poštěkávání ze spaní,....tohle vše je jen naše. Naše společné požívání života. ;-(Nevím proč, ale se starším kamarádem je mi líp, jak s mlaďounkým štěníkem.VV

Škoda, že to nemohu dát přečíst babičce, určitě by tomu taky rozumněla, ale asi by jí to ještě víc rozesmutniloV

LENKA S 14.12.2008 23:51

DEDE, DÍKY ZA KRÁSNÝ ČLÁNEČEK

V POSLEDNÍ  CHVÍLI  TO  SNAD JEŠTĚ  STIHNU. TAKY  MÁM DOMA   TENHLE  PŘÍPAD. HOKIMU JE UŽ  VÍC  JAK  13 A  JEHO  PROJEVY JSOU PO PRODĚLANÉM JATERNÍM ZÁNĚTU    VESKRZE  PODOBNÉ. ALE: KDYŽ  JSEM  SE  V PÁTEK VYPRAVOVALA  NA  VLÁČEK, ŠLA JSEM  HO  VYVENČIT, ABY   VYDRŽEL  DO JIŘÍHO  NÁVRATU Z PRÁCE. NEJEDNOU   SE  ODNĚKUD  PŘIŘÍTILA   NEŘÍZENÁ  STŘELA  A BYL  PRŮŠVIH NA  CESTĚ. TOU  STŘELOU JE   HOKINOVA  OBLÍBENÁ  FENEČKA   KŘÍŽENEČKA  LABORUŠKA  S  NĚČÍM, CO  MI VYPADLO Z PAMĚTI. TUHLE  ŠTĚNIČKU   HOKINNZBOŽŇUJE   OD  PRVNÍHO  SPATŘENÍ. JE  TO JEŠTĚ   PSÍ  MIMI)  ASI  3 MĚSÍCE  STARÉ), ALE KDYBYSTE TY  DVA VIDĚLI  DOHROMADY, JAK  SE  VÁLEJÍ VE  SNĚHU,  RADOSTNĚ  A  ROZPUSTILE   NA  SEBE  POŠTĚKÁVAJÍ A VYZÝVAJÍ  SE  KE  SKOTAČENÍ, NIKDY  BYSTE  NEODHADLI  TEN   VĚKOVÝ ROZDÍL. TI  DVA  LÍTALI JAK   POMATENCI A  VŮBEC  ŽÁDNÝ NEVIDĚL ANI NESLYŠEL  NAŠE  ŘVANÉ POVELY. PANNIČKA  ŠTĚNÍKA  JEN   ŽASLA  NAD  TOU NEPOSLUŠNOSTÍ  DŘÍVE  VYCHOVANÉ  A TVÁRNÉÉ   PSÍ HOLČIČKY. SNAŽILA Y JSME  SE  N ROZDOVÁDĚNÉ  PSÍKY UŘVAT  A ODCHYTIT, ALE  NEBYLO  TO  MOŽNÉ. SÍLY  NA HONĚNOU JSME NEMĚLY  ANI  JEDNA. NAKONEC  JSEM  HOKINA   ŠTASTNĚ  ULOVILA    A HNALA  JSEM  S NÍM DOMŮ.  MUSELA  JSEM VŠAK  VYNDAT   KOLO, ABYCH TEN VLAK DO  DOMAŽLIC   STIHLA. I KDYŽ  BYL  TERÉM VELMIKLUZKÝ A JÁ  SE  TŘÁSLA STRACHEM, ŽE  SE  OCTNU NA  ZEMI, ŠLAPAL  JSEM   DO PEDÁLŮ  VYDATNĚ A NA  NÁDRAŽÍ  DORAZILA  JEN   ASI  MINUTU  PŘED  ODJEZDEM. ŠTĚSTÍ, ŽE  U NÁS  JSOU  VÝPRAVČÍ  A FÍROVÉ LIDI DOBŘÍ.  VÝPRAVČÍ NA  MNE  PIOČKAL, AŽ  ULOŽÍM KOLO  DO NÁDRAŽNÍ  KŮLNY  A ZAMKNU   HO TAM A   NASEDNU  DO VLAKU.. PAK  J TEPRVE DLA ODJEZD. NO, BYLO  TO S  CHLUPEM. A POUČENÍ JE JASNÉ: NIKDY  NEPUSTIT  HOKINA   VOLNĚ, KDYŽ  NĚKAM POSPÍCHÁM. Z  TOHO  STAŘÍKA  SE  STANE  MALÝ  ŠTĚNÍK OBRATEM  RUKY.  ALE  PANIČKA   ČERNÉ  KŘÍŽENKY  SI  LIBUJE, JAK  SE  JEJÍ   MALÁ   KRÁSNĚ  S HOKIM VYLÍTÁ  A VYBLBNE. ONA  MÁ  DOMA JEŠTĚ  STAROU  JOZEFČIČKU, ALE  TA MALOU KOUSNE, KDYŽ SI  HRÁT NECCE. HOKIN JE  NEROZBITNÝ  A OCHOTNÝ  KE  VŠEMU.

Jakub S. 14.12.2008 23:55

TO JE KRÁSNÉ, DOVÁDÍ S MALÝMA HOLČIČKAMA - JÁ BYCH TAKY, ALE U LIDÍ JE TO DNESKA

- POKUD NEJSOU VNUČKY - TRESTNÉ... A TO MÁTE NA NÁDRU DOBŘE ZAŘÍZENÉ!

Hanča 15.12.2008 0:27

Re: DEDE, DÍKY ZA KRÁSNÝ ČLÁNEČEK

VIDÍM, LENKO, ŽE SIS TAKY UŽÍVALA CESTOVÁNÍ! ;-) ALE ZASE JINÍ PLATÍ TĚŽKÝ PRACHY ZA ADRENALINOVÉ ZÁŽITKY, ZATÍMCO MY SI JE UMÍME PŘIPRAVIT SAMY ÚPLNĚ ZADARMO.

LENKA S 15.12.2008 1:15

Re: DEDE, DÍKY ZA KRÁSNÝ ČLÁNEČEK

HANČO, ZDRAVÍM. TRAKY JSEM BYLA   V  DOCELA  PĚKNÉM STRESU  PRI  NÁVRATU. NĚJAK  JSME  SE  S LUCKOU PŘI   LOUČENÍ LOUDALY A ZAPOMNĚLY  NA  ČAS. JELIKŽ  V  ČASOVÉ TÍSNI  ZMATKUJU  VŽDY  A  SPOLEHLIVĚ, NEMOHLA JSEM  K  CESTE  NA  MŮSTEK POUŽÍT  METRO . VÍM, ŽE  BYCH  ZMATKOVALA  A JELY  BYCHOM ZCELA  OPAČNÝM SMĚREM.  POUŽILY  JSME  S LUCKOU  JEN  SVOJE  NOHY  A  RADĚJI  CELÝ   VÁCLAVÁK  AŽ  K MŮSTKU PŘEBĚHLY  PĚŠKY.  ŠTĚSTÍ BYLO, ŽE JSEM  PRÁVĚ NA  MŮSTKU BYLA   S JEŠTĚ  MALÝMI   DCERAMI NEKOLIKRÁT,  A  SKORO  NIC  SE  NEZMĚNILO,TAKŽE  I N AJÍT I NEOSVĚTLENÝ VCHOD  DO  DÍRY  NEBYL TAKOVÝ  PROBLÉM.  PROBLÉM  TROCHU NASTAL PŘI  PŘECHODU  Z  TRASY NA  TRASU.  NAŠLI  SE VŠAK  DOBŘÍ PRAŽÁCI, KT¨EŘÍ  NÁS VENKOVANKY  SPRÁVNĚ  A PŘESNĚ  NASMĚROVALY.IMĚLY  JSME  ŠTĚSTÍ   A STIHLY  METRO  VČAS   A  HLAVNĚ SPRÁVNÝM SMĚREM, TAKŽE  JSEM  DORAZILY  K  AUTOBUSU   NA ZLIČÍN Ě VČAS. PAK UŽ  TO  BYLA  JEN  LEGRACE., DOJET  DO PLZNĚ. JINAK JSEM  PODOBNÝ  EXPERT TAKY.  KDYŽ  CESTUJU  SAMA, NESMÍ  TO  BÝT  VEČER A ZA TMY. NEDÁVNO  SE  MI VŠAK POVEDL  HUSARSKÝ KOUSEK. PŘEHLÍDLA JSEM  SE, OTÁLELA   A  ODJEZD POSLEDNÍ HO VLAKU   Z DOMAŽLIC   K NÁM, JSEM  VŮBEC  NEZAZNAMENALA, TAKŽE ODJEL BEZE MNE.  JIŘÍ PROJEVIL  SICE   OBROVSKOU RADOST NAD MÝM SDĚLENÍM, ALE   DĚLAT  SE  NEDALO NIC. ŠTĚSTÍ, ŽE  AUTO  NETRUCOVALO, TAKŽE   ZA  SKORO  90 MINUT  PRO MNE  DO  DOMAŽLIC  DOJEL TAKY. OD  TÉM DOBY  MNE    NENECHÁVÁ   VEČER  CESTOVAT  SAMOTNOU. MÁME   PRIMA  TO, ŽE   FÍROVÉ MNE  ZNAJÍ A UŽ  JEDNOU MI ZABRÁNILI  VYSTOUPIT  V  HOSTOUNI, Z NÍŽ JE  K  NÁM PŘES OSM KM  DALEKO. MUSELA  BYCH  ŠLAPAT  HODNĚ  DLOUHO PĚŠKY, JELIKOŽ  AUTO BYLO  ZROVNA  V OPRAVĚ.  FÍRA  MNE  VRÁTIL  ZPĚT  DO  VLAKUUŽ  Z  HOSTOUŇSKÉHO  NÁSTUPIŠTĚ . NO, A  TO NEMLUVÍM O  DOBĚ, KDY JSEM   DOJÍŽDĚLA  PRÁVĚ  DO  HOSTOUNĚ. MOCKRÁT  SE  PRO  MNE  A KVŮLI  MNĚ   VLAK   VRÁTIL  A   NA  BĚLSKÉ NÁDRAŽÍ I  ZACOUVAL.   ČASTO  BRZDILI A NA MNE  ČEKALI, NIKDYY NEUJELI PŘED NOSEM.

Jakub S. 15.12.2008 15:21

BUDEŠ MÍT NA DRÁZE NĚJAKOU PROTEKCI,

TO NENÍ SAMO SEBOU! ANEBO JSOU U VÁS OBECNĚ HODNÍ LIDI. ŽE BY?

Heduš 14.12.2008 22:44

v pátek jsme měli splávek

a táhli jsme nebohou Pudlíkovou na nějaké další víno, no a ona, jelikož je děvče bystré a chytré, tak si všimla, že je půl dvanácté, tak se jelo domů;-P kvitovali jsme to nakonec docela s povděkem, usnuli jsme už v metru ;-D;-P:-)

Jakub S. 15.12.2008 0:00

Re: v pátek jsme měli splávek

Děfčata krásná a bystrá, kdo by do vás řekl, že jste takoví flamendři - dyť to ani nemá ženský tvar... a před půlnocí to nechce do postele!

Heduš 14.12.2008 22:41

Ahoj všichni!!

chceme MOC poděkovat za skvělé setkání!!!!!! Zejména organizátorkám, tvůrkyním jmenovek (co myslíte, že je u nás na stole na velmi viditelném místě;-P) , vymýšlečům dárků, atd. OPRAVDU VELKÉ DÍKY!! To setkání bylo vyloženě fajn:-)

Co se nezaplaceného kafééé týče, tak něco takového tam bylo, ale byli jsme úplně poslední platící, ale jelikož jsme platili jen dvě vody, oproti 6!!! vypitým, tak jsme velmi dlužni my! ;-P

fotky ze setkání jsou skvělé:-) Hana byla přesně taková, jakou jsme si ji představovali, no a Chet:-):-):-) je to kus pořádného, solidního a moc fajn chlapa. :-) 

Hanča 14.12.2008 22:25

Útěcha pro Zanu aneb můj návrat z Pražení

Původně jsem to tu nehodlala ventilovat, ale aby Zana věděla, že není sama, komu se nedaří, tak se přiznám, jak jsem cestovala z Pražení. Dorazila jsem na holešovické autobusové nádraží, abych s hrůzou zjistila, že u vybraného spoje trčí 7 v kroužku neboli "jede v neděli" (a to jsem na jízdní řád koukla odpoledne po příjezdu). Na zastávce už sice přešlapoval mladík, pak dorazila ještě slečna, a ti se mě snažili přesvědčit, že šířím poplašnou zprávu a že spoj jede i v neděli, ale věděla jsem svoje. Taky došlo na moje slova - autobus nedorazil, a to tento ani jiný, protože už vůbec žádný nejel. Na vlakovém nádraží jsme zjistili, že nejede ani žádný vlak. Nezbylo než vytáhnout mobil (přitom s hrůzou zjistit, že je prakticky vybitý, úpěnlivě ho proto poprosit, aby ještě chvíli fungoval) a zavolat drahého přednostu, aby dorazil do Prahy. Byl tam jako na koni, za necelou hodinku a půl, a víte, že mi vůbec nevynadal? Zlatý člověk! On už je asi zvyklý, že mě celý život tahá z prekérních situací, do kterých se dostávám svou zbrklostí. Jen synek poznamenal, že už bych se příště neměla samostatně pouštět do složitých akcí, jako je cesta do hlavního města. :-)

Louk 14.12.2008 22:51

Re: Útěcha pro Zanu aneb můj návrat z Pražení

Ouvej, Hančo, tak tohle je skutečný adrenalin všedního dne, ještěže byl přednosta schopný a ochotný pro Tebe dojet. Ale tyhle horké chvilky nemají moc společného se zbrklostí, to se prostě cosi spikne ;-)

zana 14.12.2008 23:11

Re: Útěcha pro Zanu aneb můj návrat z Pražení

Hančo, ano, chápuV, děkuji (taky to umím;-P).

Jakub S. 14.12.2008 23:57

Re: Útěcha pro Zanu aneb můj návrat z Pražení

- a to eště nevíte, že zrovna na tom busovém nádraží jsem ji odchytil na mobilu, a s nebožátkem čvrt hodiny kecal...

Louk 14.12.2008 20:40

Z jedné vody načisto

RenatoE, článek o dárcích určitě napiš! Nepochybně to budou velmi aktuální a nosné Člověčiny. Krom výbušniny by i kupř. seskok padákem mohl tchýni trochu poléčit...

Veram, jako obvykle krásné fotky. Jsi prostě spolehlivá Zvířetnická dvorní fotografka V. Éhm, jen bych ocenila menší loveckou aktivitu. Tolik fotek jako z nedávných dvou setkání nemám za posledních deset let. Útěchou je mi připomínka, že někteří dopadli hůř - viz upír X. ;-D

Zano, hluboce s Tebou soucítím, tohle jsou dny, kdy by si měl jedinec zalézt s knížkou do postele a zapomenout na veškeré aktivity. Ještě mám modrý palec a shořelý vysavač z obdobného dne ve čtvrtek.

Jakoby k pocitům naprosté nedostatečnosti nestačily Blážiny adventní věnce. Ještě orchidejky 8-o. Ale jsou nádherné, jak u Xerxů, tak u Zuzky V

Lucka 14.12.2008 22:37

Pro RenatuE i ostatní

Mamince se moc líbí chodit do solné jeskyně.. byla jsem tam - je to příjemná relaxace a skvěle to působí na dýchací cesty..

Pro tchýni, která nikdy nedá vnoučatům to,, co si přejí..oplatit stejné stejným.. Např. jí dát něco, co jí nenápadně a náhodou (pokud se dovtípí) upozorní na to, jak je stará a protivná baba.. Typické babské papuče, lupu na čtení novin, nějakou hodně archaickou knihu s předpotopními názory na svět/emancipované ženy/drzou mládež... ;-P A nebo ten skok padákem či bungee jumping ;-D

Matylda 14.12.2008 20:29

Upečeno.

Uf. Už jenom umatlám náplň do rohlíčků, namočím je do čokolády a slepím linecké. Když budu v moc dobrém rozmaru, budou nepečené kuličky, ale to si hodně rozmyslím...:-)

zana 14.12.2008 21:27

Re: Upečeno.

Jak se na pečení tváří Borůvka?

Matylda 14.12.2008 21:39

Re: Upečeno.

Peču, když spí. Naštěstí dost často. Stačí, že mi u toho asistují pubertální děti, co pojídají i syrové těsto.

zana 14.12.2008 21:40

Re: Upečeno.

ehm ... já taky;-) (to těsto;-D;-D)

Hana W 14.12.2008 21:35

Re: Upečeno.

Ne, ze bych se chlubila, ale s pecenim budu asi posledni. vcera jsem vystoupila odpoledne z vlaku v Olomouci, udelala testa, dnes jsme byli v Luhacovicich a cele pozdni odpoledne pecu. slepovat se bude zitra. \Jeste musim nalozit rozinky do znacneho mnozstvi rumu na nepecene cokolodave kulicky. Nase maminka pece dobre, pekne a uhledne a zvolna. Ovsem dana situace vola po drastickych opatrenich.

MaRi 14.12.2008 21:40

Re: Upečeno.

a jak se maminka cítí? Je už doma?

zana 14.12.2008 21:41

Re: Upečeno.

Hanko, tvoje dovolená dokonale naplňuje ideu aktivního odpočinku...

jiný Honza 14.12.2008 22:31

Re: Upečeno.

Hani, nehoň se, ten rum klidně použij na uklidnění. A mamince držím palečky, ať jí to nebolí a je brzo OK!

Jakub S. 14.12.2008 23:52

Ona je holt tough, very tough, I suppose...

Nále chudáček Chet! Tahá ho furt někam vlakama, n a š i m a , a musí ze všeho mít guláš! A do Luhačovic by měli mezi květnem a říjnem. No, on to nejspíš vydrží, asi má tuhý kořínek, a dobře obalený... Ten bude rád, až se konečně vyvalí doma na terásku nebo zahradu - !

JoVo 14.12.2008 20:05

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Honzík s maminkou stojí u kádí s rybami. "Mami, proč ta jedna ryba umřela?" Maminka odpovídá: " Když viděla tu cenu, za kterou ji o Vánocích prodávají, puklo ji srdíčko.":-)Hezký  adventní večer všem.8-oVVR^

Jakub S. 14.12.2008 23:48

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

A tak já vidím už terazky, jak mě bude pukat (pučet?) srdíčko nad živýma rybama v kádi a nechám je tam být, aji dyž je to houby platné. Pukání srdíček nemám moc rád a nemůžu si to moc dovolit.