22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

BTW: Snídaně na jehličí

Byla pozdní zářijová neděle, sluníčko netrpělivě popotahovalo mlhu vzhůru a doma všechno ještě spalo. Napadlo mě – jaký skvělý den pro snídani na jehličí!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nelina 24.9.2008 17:48

Re: Milá Dede,

Děkujeme, Zvířetník i zvířetníci jsou veselejší :-D:-D:-D:-D:-D

Dede 24.9.2008 18:10

Re: Milá Dede,

Hančí - co malá Aninka? A její mamka? V:-) Jak jim společně líbí na světě?

zana 24.9.2008 18:22

Re: Re: Milá Dede,

S tou Aninkou jsem si vzpomněla - moje babička měla kamarádku, známou v rodině jako teta  Inka. Dlouho mi leželo v hlavě, jak se ta paní vlastně jmenuje. No - Anna, Aninka:-)V.

Xerxová 24.9.2008 18:51

Re: Re: Re: Milá Dede,

Inka může být i Jindra 8-o Znám jednu starší paní, jmenuje se Jindra a jinak než Inka se jí neřekne. A prý v jejich rodině je to běžné...

zana 24.9.2008 18:55

Re: Re: Re: Re: Milá Dede,

Hmm?8-o

Heduš 24.9.2008 19:21

Re: Re: Re: Re: Milá Dede,

přesně tak, přítelově mamince se neřekne jinak než Inka a já vlastně nevím, jak se jmenuje doopravdy8-o

Heduš 24.9.2008 19:25

Re: Re: Re: Re: Re: Milá Dede,

tak jsem to zjistila a jmenuje se Jiřina;-D!!!!!!

zana 24.9.2008 19:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milá Dede,

Jiřinka ... Inka ... to chápu. U tý Jindry mi to jde hůř.;-)

Xerxová 24.9.2008 20:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milá Dede,

Mně to taky nebylo jasné - ta paní měla tendenci mi říkat taky Inko, Inuško... to tvrdé Yndy od mojí polovičky je tak nějak milejší ;-D a líp na to slyším ;-D

Hanča 25.9.2008 1:40

Re: Re: Milá Dede,

Obě jsou v pořádku a studují společně, jak správně nakrmiti kojence. Poslala jsem mail.

Aklex 24.9.2008 17:31

Dede, to je nádhera!

Les, zrcadlící se v jezeře a ještě k tomu opar nad hladinou. To jsou nádherné okamžiky v životě, co nám dopřává příroda. Jen se umět dívat a vychutnat tu krásu. A Ty to dovedeš nádherně!

Hole jsou pro mne poslední dobou naprostá nezbytnost. Sice na nich leckdy visím jak na berlích, ale alespoň se dostanu ven, do lesů. A mohu se hýýýýbat!:-D. Sláva severským holím!!!

Dovolím si přilípnout zprávičku o zdravoním stavu Klérky. Dnes jí pan doktor dělal krevní odběry a výsledky jsou v NORMĚ! Teď se budou opatrně po sedmidenních intervalech snižovat dávky kortikoidů. Bude to trvat do první dekády října a potom se uvidí. Co to způsobilo jsou opravdu jenom dohady. Přišla jsem na to, že se snad mohla i napít nějakého hóóóódně deštěm zředěného zbytku herbicidu nebo jiné zemědělsko-lesnické chemikálie na ošetřování rostlin. U nás na zahradě nic takového nenechávám, ale třeba v lese se mohla neš'tastnou náhodou s něčím setkat.

Moje viroza byla na ústupu, ale musela jsem opět do duchen, neboť se nechce jenom tak vzdát. (Med, citron a průduškový čaj nechci už dlouho vidět).

baty 24.9.2008 17:47

Re: Dede, to je nádhera!

tak přiměřené hurá a hezký pozdrav! :-)V lesích kolem Brna docela dobře mohla Klérka poptkat něco po nějakém čistotném, který si to doma nevyleje a mrsk s tím někam venku. Virózy se nerady vzdávají, ta moje nechtěla medík ani omylem, jen hořkej čaj a starý rohlíky:-(

Alex 24.9.2008 17:53

Re: Re: Dede, to je nádhera!

Baty, tak taková mě potkala minulý podzim a zpočátku jsem mohla jenom ten hořký čaj. Ale u té jsem nekašlala ;-).

Vave 24.9.2008 18:01

Re: Re: Re: Dede, to je nádhera!

U takové virózy se kašlat ani nedoporučuje! ;-)

Bětuláskovo! 24.9.2008 17:47

To máme z Klérky radost!

Ještěže smutky a lítost vždy vystřídá naděje. :-)

Dede 24.9.2008 18:08

Re: Dede, to je nádhera!

Milá Alex, to jsou báječné zprávy - o Klérce! :-)V Teď ještě i ty se musíš hezky pozdravit ;-) O virózách tu víme své, s Martinem si pěstujeme nějaký odolný druh - pořád se to vrací. Je to sice nekýchací, ale motá se z něj hlava a všechno bolí. Obzvlášť moje koleno! Jinak trekové hůlky jsou u mě taky poslední instance před francouzkejma holema, obávám se ;-) Já o svých zkušenostech napíšu - používám je zatím dost krátce, ale zkušenosti pilně sbírám! V Podrbej Klérku a třikrát hurá :-)

štětinka 24.9.2008 18:13

Re: Dede, to je nádhera!

klérkaR^VV

alex:-/Rv

držím palce, stále na vás myslím!

zana 24.9.2008 18:21

Re: Dede, to je nádhera!

Skvělá zpráva, už to vypadá fakt veselejcVR^R^. Teď ještě ty, Alex, a bude to docela fajn:-).

Xerxová 24.9.2008 18:33

Re: Dede, to je nádhera!

Držím palečky - ať se obě rychle uzdravíte VV

Hana W 24.9.2008 19:19

Re: Dede, to je nádhera!

Alex: bezva zpravy. Jen ted dolecit virozu a Klerce vsechno nejlepsi. Drzim palceR^

Matylda 24.9.2008 22:10

Re: Dede, to je nádhera!

Alex, to je úžasná zpráva! Já jsem se tak strašně bála... A hole na nordic walking si moc pochvalují mí rodiče, tak asi budou mít něco do sebe! Hlavně se Alex uzdrav, s Klérkou to už vypadá líp:-)

Bětuláskovo! 24.9.2008 17:22

Jojo,

některej den je potřeba přifutrovat hřejivějším plamínkem. Díky. :-)

Taky mám hřejivou maličkost: plazím do kopce s nákupem a nad nádražím na podezdívce plotu se vrtí a přechází moureček a na něj nesměle šahá malý chlapeček, což mi zbrzdilo krok. Dozorující maminka sdělila, že kočík patří asi k jednomu z domků, že ho tady potkávají často. Což je pravděpodobné, protože kočík byl čistý, mazlivý, s jasnými očky. Tak jsem zalovila na dno tašky, vylovila whiskasí mlsky pro Bětuli a nasypala ochutnávku - a to byl teda fofr! Nasypala jsem mamince ještě hrst bonbónků a ponechala je, ať moura se synkem dokrmí. Přinejhorším, pravily jsme svorně, malej tajně sblafne kočičí bonbón. :-P

Bětuláskovo! 24.9.2008 17:42

A odkaz:

kdosi tu nechával odkaz na okapátko (myslím, že teta Štětí?), tak já oplátkou zvu na blížící se porod liberecké bílé tygřice (je neskutečně krásná).

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/porodni-denik-tygrice-bloguje-osetrovatel-ales-vlcek.html

štětinka 24.9.2008 18:17

Re: A odkaz:

já ne-e!

tygříci jsou žůžovatí i nebílý;-)R^

Bětuláskovo! 24.9.2008 18:42

Jéé?!

Tak to jsi nebyla Ty? No já jsem teď na tak pomalým počítači, že hledání pachatele neumožňuje. V každém případě tydřice óbr zajímavá...

Bětunka Tě pozdravuje, teda by Tě pozdravovala, kdyby právě hluboce nezachrněla na gauči. Nejdřív jsem si myslela, že to mňoukání po návratu z práce znamená: 'jííídlóó'. 'Miskýýý!!'. Pak jsem si myslela, že to znamená 'kdes byláá? Smutnóó?!?'

Po přehodnocení a když se nám blíží půlrok soužití mohu jen konstatovat, že to znamená: 'KdesbyláajídlóóamiskýýaduchlííítamuckáátahoníítaduchlííítNEBOÓÓ!!

Jelikož dnes jsem v bance vysvětlovala, že rozdrásaná ruka není znakem domácího násilí ani pádu do ostružin, ale duchlání kočičky, vlastně jsme se s tou bankovní paní namísto o mé nesolventnosti bavily o tom porodu v Liberci. :D

A TU PŮJČKU JSEM DOSTALA!! :DD

zana 24.9.2008 18:57

Re: Jéé?!

no a kdo ti to zařídil?;-) - tak krmit a duchlit;-DV

Bětuláskovo! 24.9.2008 19:11

Re: Re: Jéé?!

No to fakt bylo směšné - podepisuji nějakej protokol, než se vůbec zjistí, jestli si půjčit smím, a zrak té paní utkvěl na mé podrásané ruce. Jenže to je náhoda, Bětunka umí po poklepnutí na tlapky drápky zatáhnout, jenže zrovna výjimečně včera večer jsem ji rozparádila (při duchlení a muchlení na gauči) až moc a už nezatáhla a vzala mi pravou ruku do zobáku a do všech drápů až prostě do krve. :D

Nakonec jsme si s paní důležitou přes ty podpisy povídaly o zoologických zahradách. Uvěřila mi, že si nepíchám a ani mne netýrá partner, uvěřila mi, že mám prostě doma jen kočku s velmi velkým K. :D

Xerxová 24.9.2008 18:17

Re: A odkaz:

copak "naše"  Izabelka - to je opravdu krásná kočička. Když měla první mimíšky (dvě holčičky a kluka), tak jsem se do ZOO vypravila příliš brzy (protože jsme měli návštěvu), a věděla jsem , že pavilon bude ještě zavřený a jen ve dveřích bude monitor. Protože jsme vstávací;-P a návštěva taky vstala brzy, tak jsme byli u pavilonu jako první návštěvníci - a zázrak - ošetřovatel nás pustil malinkou skupinku dovnitř (a zamknul za náma8-o). Aby si mamina i mimíšové pomalinku zvykali na návštěvníky za sklem. Byli to úžasní tři plyšáci, kteří se tahali o králíka a šíleně u toho blbli. A důstojně na ně dohlížela pyšná máma Izabela.

Bohužel tatík koťátek krátce potom uhynul na torzi sleziny... a tak další míma snad budou nyníVV

Bětuláskovo! 24.9.2008 18:50

Tak ráda bych to viděla,

myslím nadcházející porod, jenže ten můj domácí chcípák to technicky neunese. No nic, dycky jsou záznamy. Musí to být úžasný zážítek a IZABEL je víc než královna krásy a držím palec, aby všichni porod v pořádku zvládli. No je to halt nervák... :-D

zana 24.9.2008 18:56

Re: A odkaz:

okapátko sem myslím dávala Zdena b.p.:-)