19.10.2020 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

BTW: Rok

Tak letos naposled. Jeden rok končí a druhý začíná. Jaký byl, ten co už je skoro pryč? Bude ten nový aspoň o kousek lepší? Zvládneme to, co nás čeká? Ale ještě předtím, než začnete bilancovat, bych vám ráda položila jednu - možná nesmyslnou - otázku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena bez psa 2.1.2006 9:14

Velice všechny zdravíííím

a přeji Vám i zvířeně všechno nej, nej, nej. Zdraví, lásku, štěstí a penízky, prostě Boží požehnání. Já se kloník ke spirále. Na začátku s velikým stoupáním a čím, dál, tím nižším a nižším. Rok je pro mne velmi relativní časový úsek . Ve dvou letech je to polovina života. Jen si zhodnoťte , co za ten rok v tomto období života musíte stihnout! V pěti letech je to celá pětina života a rok je nekonečný. No, a ve třiceti je to už jen třicetina a co taková padesátina, nebo sedmdesátina? to je fik- fik a rok je zase nový.
Jajka 30.12.2005 19:09

moje představa roku je také kruh, ale

čas jde proti směru hodinových ručiček. Dole je přelom roku: prosinec-leden a nahoře červenec-srpen, takže vlastně v jedné půlce mám nacpanou zimu, jaro a začátek léta a v druhé volně rozložený podzim...... Takhle to vnímám od dětství a teptve nedávno jsem si uvědomila, jak je ta moje představa nesymetrická ,
a barvy, když se nad tím zamyslím, odpovídají barvám toho času v přírodě.
Zvířetník i diskuse čtu pravidelně, ale reaguji jen málo, většinou se k tomu v klidu dostanu až večer. Z práce jen přelétnu titulky k obědu a někdy ani to nestihnu .
Takže děkuji paní D.R. i všem diskutujícím za zpříjemění dnů a všem přeji do nového roku hlavně zdraví, spoustu radosti, spokojenost a pevné nervy pro každodenní život.
P.S A veřejně prohlašuji, že jsem konečně začala psát portrét našeho kocoura - když to takhle prohlásím veřejně, fakt to budu muset dopsat  a hlavně musím najít a zpracovat nějaké fotky.
Takže ještě jednou: všem vše nej... do nového roku
 
evam 30.12.2005 17:21

představa roku

 Tak jsem zjistila, že moje představa roku  není nic moc. Je to úsečka na konci troch tmavší ( listopad a prosinec )  A roky jdou posobě jako linky v sešitu. Představy paní Dé a Rputi jsou báječné! A nejvíc mne zaujala svojí pravdivostí spirála.    Tak všechno nejlepší do roku 2006 s přáním přežití bez úhonu Silvestra pro naše pejsky a kočičky  vás všechny srdečně zdravím!   
kacer 30.12.2005 15:56

Preji vsem

veseleho Silvestra, stastny rok 2006, hodne zdravi a lasky. Hlavne at zadneho pejska netrefi slak z delobuchu! A Vave timto po ste dekuji za hlidani pirani Mrnavky :o)) Vsechny zdraviiiim!
Vave 30.12.2005 16:01

Re: Preji vsem

Kačírku, teta Vave hlídá moc ráda! Večer napíšu + pošlu fotky, tentokrát i na Hadopase, protože Abbie coby hadí žena je nepřekonatelná! :o)
kacer 30.12.2005 16:14

Re: Re: Preji vsem

hadi zena? :o)) tak to jsem opravdu zvedava! Pred chvili jsem ti poslala email. Jinak musim rict, ze svetr ji slusi, ty knofliky na strane jsou opravdu apartni! S Ankou vypadaly jak segry, jedna je evidentne adoptovana :o)) Ja ti chtela jeste neco rict, ale nejak mi to vypadlo...asi to nebylo dulezity. Jdu si vycistit zuby, mela jsem cibulovy chlebicek...britska kuchyne, po ni vzdycky zhubnu :o)) Podrbej tu nasi hnedou nadheru a vyrid ji, ze jestli u vas udela jeste jeden bobek tak pujde zpatky do skolky :o)))) Bobky prestala doma delat nekdy v 10 tydnech! Je to vostuda, ale to ji nerikej ona by byla smutna! Papapa
Hela S. 30.12.2005 13:23

Pro mě je rok část přímky,

trošku barevná, podle ročních období, ale rovná. Je to vlastně úsečka. Kdysi jsme ve škole v dějepise kreslili časovou osu dějin. Byla barevná, s různými letopočty ... :-) Škoda, že nemám jezevčíka. Pak bych možná rok viděla stejně, jako Fallowa. Její představa roku je mnohem hezčí :-))))
Přeji všem, kteří "chodí" na Zvířetník, jejich blízkým i zvířecím kamarádům, aby byl rok 2006 ještě o kousek lepší, než byl rok letošní :-))
Mirka - Houston 30.12.2005 15:20

Re: Pro mě je rok část přímky,

Helo S. jsem rada, ze Vas opet vidim ! Preji Vam stejne, co pani Ruscakove. At take Vase  Hadopasi jenom zkvetaji ! Vsem na Zviretniku - pekny Silvestr, zacatek a cely rok 2006 !
To se vsak pouze stale a stale opakuji, ale myslim to uprimne
Vakandi 30.12.2005 12:51

:-)

Všem  jaj dvounožcům, tak čtyřnožcům přejeme do nového roku zdravíčko, štěstíčko, pohodu a mooře lásky   Vakandi, Nikita,Čad + Garf
Finrod Felagund 30.12.2005 12:28

jinak všechno nejlepší do toho dalšího, když už jsme u toho :)

a doufám, že jsem tím moc nepopřel svou předchozí myšlenku :)
Finrod Felagund 30.12.2005 12:27

Rok je imaginární jednotka :)

Pro mě je rok pouze imaginární jednotkou měření času - je to interval, který je možno použít na jakékoliv období dlouhé 365 (a 1/4) dne :) čili rok si představuji jako jednotku následujícím způsobem - je to už n let, co se stalo to a to... ale rok začínající 1.1. a končící 31.12. se mi nějak nevybavuje, tím spíš ne nějak konkrétně :)
Vave 30.12.2005 12:26

Můj rok je jako nějaká cesra v kruhu,

právě před týdnem jsem z nejnižšího bodu začala stoupat ke sluníčku. Tam někde výš mě čekají krokusy a narcisky a předjarní břichaté mraky a stoupání se zmírňuje, i moje tempo se zmírňuje, je takové vláčné mezi rhododendrony. První borůvky a lesní jahůdky už nacházím skoro na rovině. Určitě tam teče někde řeka. A začínají vonět jablka a terén se mírně snižuje. Na houby už chodívám z kopečka a cesta mezi barevným listím je už docela strmá. Plískanice mě zaženou až na dno tmavé strže, brrr, ještě že na konci vidím svítit hvězdičku na stromečku. Až k němu dojdu, rozjasní se to okolo mě sněhem a já vidím, že cesta začíná stoupat vzhůru ...
Přeju milé paní Dé i všem milým přátelům ze Zvířetníku krásné poslední dny tohoto roku a v tom příštím jen hodně příjemných procházek světem, ve zdraví a mezi blízkými lidmi i zvířátky.
Na zdraví a na shledanou!    
 
Hanča 30.12.2005 10:57

Když se zamyslím nad rokem,

napadlo mě, že se během roku pořád na něco těším. Těším se, že se začne prodlužovat den, těším se na slunečné zimní dny a zasněženou krajinu, těším se na první sněženky, v pátek se těším na víkend a v létě na dovolenou... I když to prý pak čas ubíhá rychleji. Jen se od jisté doby netěším na svoje narozeniny.
Přeji všem milým lidem tady na Zvířetníku, aby se jejich naděje, vkládané do roku 2006, na 100% splnily. Tak cink, cink, štrng - na zdraví !
zana 30.12.2005 13:01

Re: Když se zamyslím nad rokem,

to podepisuju. Zdravím všechny a přeju do nového roku osazenstvu Zvířetníku zdraví, štěstí, radost, klid ... a všechno nej!
YGA 30.12.2005 10:25

Přeji

Vám všem hodně veselého Silvestra a šťastné vykročení do nového roku. Na zdraví.
MP 30.12.2005 9:08

Představa roku

Pro mne rok probíhá  v kruhu po cestě s měnícím se okolím.Nejvíce ji začnu vnímat koncem podzimu. Dlouhá tma, příroda je tišší a vzniká touha, aby už bylo po vánocích a byl nový rok, nová naděje pro nástup jara. Radost z prvního sluníčka, tepla a  síla probouzející přírody.
Potom teplíčko, léto, povyrostlá mláďata a první úrody ovoce. Nadchází konec léta a začátek podzimu a okolí cesty je zrálé, plné plodů, krásy, nasycennosti na zimu. A pak je najednou zase tma a já začnu snít, aby bylo po vánocích.
Fallowa 30.12.2005 8:48

Představa roku

je pro mně můj pes - jaro,to je jako když byl štěně;na procházce honil motýly,očichal berušku,počůral šneka a udiveně koukal na zvláštní zvíře,které mňoukalo,ale před bližším setkáním mu uteklo na strom.Léto mi připomíná psího puberťáka,který musí všechno očuchat,ochutnat a honit vše živé,co se hýbá.Začátek podzimu je jako jeho hřejivá,rezavá srst,klidnější chování a výměna letní srsti za zimní.Konec podzimu a zima jsou dlouhé jako on - je to totiž jezevčík... Takže rok mám stále před sebou - většinou příjemný,občas protivný,ale vždycky velmi živý.Přeju paní D.R.,všem přispěvatelům a čtenářům Zvířetníku vše nej,nej do Nového roku,moc a moc zdraví a v roce 2006 zase nashledanou :-)))!
Lída Š. 30.12.2005 8:51

Re: Představa roku

Fallowa! To je krásný! Takový pohled mě nenapadl  - jak je to možné? PARÁDA:-)
Fallowa 30.12.2005 9:18

Re: Re: Představa roku

Lído,třeba je to tím,že nemáte jezevčíka :-)))
Hanča 30.12.2005 10:38

Re: Představa roku

Fallowo, vy jste to vážně napsala moc krásně a dojemně.
Vave 30.12.2005 16:00

Re: Představa roku

Rok jako pejsek - to je moc krásná myšlenka!
Lída Š. 30.12.2005 8:37

Ano

i moje představa roku je spirála, Všechno kolem nás je ve spirálách. I příběhy v knížkách, písničky, i sám život.
 
Přidávám se k paní Dáše a Ivě - " NA ZDRAVÍ"
Iva 30.12.2005 8:15

Rok si představuji

v barvách a ve spirále, kdy nový rok začíná kousek nad tím starým a ty spirály se každým rokem smrskávají, jak to psal psiman :-( . Přidávám se k paní R. " NA ZDRAVÍ!"
Danda 30.12.2005 7:04

Rok?

Po přečtení BTW jsem zjistila, že já si rok nikdy nijak nepředstavovala . Takže jsem se trošinku zamyslela a vyšla mi úsečka od-do, bez barviček, prostě letopočet ohraničený prvním a poslením dnem.
Nic to ovšem nemění na tom, že každé probuzení, cesta do práce, pohled do kalendáře a různé plány, těšení a strasti ten rok denně naplňují a vybarvují. Takže se spíš v prosinci otáčím zpět a hodnotím jak to tedy letos bylo...
A v bodě A si přeji aby ten nový rok byl i s námi zdravý a šťastný, bez osobních i okolních tragédií.. Přeji to i vám všem, třeba to vyjde.
Rpuť 30.12.2005 6:45

Rok je jako růženec. Můžeme se modlit, můžeme tancovat, nebo usilovně pracovat,

 stejně jsme vždycky překvapení, že proklouzl nám poslední korálek mezi prsty. A tak nezbývá, než zavěsit ho k těm předešlým.
Přeji všem do nového roku, aby se jim splnilo všechno co si přejí a našim psékům, kočičákům a jiné milované havěti, aby s námi byli spokojeni.
Mirka - Houston 30.12.2005 4:17

Mam cely rok take v barvach....

protoze je zde teplo, teplo a teplo. Nepoznate, jestli prichazi podzim, nebo jaro. Alespon ne tak markantne, jako v Evrope... snazim se prizpusobit dekoraci v dome ctyrem rocnim obdobim. 
Kazde tri mesice menim obrazy  a zakladni dokoraci. Dekorovani je vlastne mym konickem, proc bych si nevyhrala. Je prijemne se o Vanocich divat na zasnezene hory a chaloupky, nejen v televizi. Povleceni bile, flanelove s modrymi vlockami. Santu na lyzich, ktery tolik pripomina pohadkoveho Krakonose. K  jaru u nas prevladaji tulipany. Ubrusy, opet povleceni a obrazy. Take zacinaji pucet na zahrade, jsou krasne a vubec mi neprijdou  jako znamka  hlouposti! Leto je strasne. Velice , velice dlouhe. Zacineme jaksi zit az odpoledne, spise podvecer. Mnohdy jdu se psy na prochazku v 11hod. v noci. Pokud to jde horke dny se snazime prospat. Nejradeji bych opet navesela zimni obrazy, ale ty mam prece na Vanoce - takze v dome prevlada dokorace stylu - tropy. Podzim miluji. Poznenahla se ochladi. A mame pred sebou tu nadhernou zimu. Podzim vidim ve znameni hroznoveho vina. Je vsude. Take doplnky z Toskanska, krasna keramika, dela sve. Ve vsech obdobich se snazim vyhnout kyci, jak to jde a take nekdy mene, znamena vice, mam zakotveno.  To je tedy muj barevny rok !
Pani Ruscakova, dekuji za Vasi praci, kterou pro druhe delate  Sama jsem netusila, ze bezplatne ! Krasne cteni k ranni kave i pozdni Vecernicek dospelym. Preji Vam , rodine, chlupackum jen  NEJ, NEJ, splneni vseho co si jenom Vy sama tajne prejete. Asi to casto opakovane zdravi je nejdulezitejsi a take stesti lidi kolem Vas, protoze i to Vas stastnou dela
Na dalsi Vase clanky i dalsich sikovnych  dopisovatelu se tesi - Mirka.
psiman 30.12.2005 1:19

Moje představa roku je časově nějak zkreslená

čím jsem starší, tím je rok kratší a kratší. Není to tak dávno, co jsme slavili Silvestra 2004-5 a já sousedkám říkal. " No a za necelých 12 měsíců máme na krku zase Vánoce", a ony se mě snažily utlouct. No a teď je těsně před Silvestrem, takže Vánoce jsou už za námi. To to letí! Vzpomínám si, že jako klukovi se mi rok táhl přímo neuvěřitelně např. od 1.září do 30. června to vydalo za roků 5, ale prázdniny byly pryč natotata. A ty dva roky vojny mi taky nějak móóóc rychle neutekly. Zato teď, než rozhejbu artritické klouby a narovnám záda, je březen a jaro a pak červenec a hned je líp, jenže taky to líp utíká. No a pak je zase Silvestr a pak ....... Přeji všem přítomným krásný rok 2006 a ať se tady na Zvířetníku ve zdraví a pohodě potkáváme.