18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BTW: Namočeni v zeleni

Pokud bydlí Čech na předměstí Osla, bude nejspíš postrádat nějaké to náměstí, potoulání se po starých uličkách, koukání do výkladních skříní a posezení v cukrárně. Co však rozhodně postrádat nebude, to je příroda. Zeleně a vody tu je všude tolik, že nepřestáváte žasnout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 25.10.2006 8:48

Re: Re: Chelsea

Ale fuj, Kardiaku, vidíš to?8-o8-o 

Kardiak 25.10.2006 15:57

Re: Re: Re: Chelsea

Nojo,já už jsem takovej malichernej;-DA veram,nestraš mě,zítra nastupuju a budu se bát!;-D 

jiný Honza 25.10.2006 9:21

Re: Re: Chelsea

Téééda, vidíš to, Kardiaku? A ty si stěžuješ kvůli takové drobotině. 8-)))

Eva 25.10.2006 9:34

Re: Re: Chelsea

šiš! To už by Kardiak vypadal jako v pátým měsíci, ne?;-D8-o

zana 25.10.2006 8:47

Re: Chelsea

paráda R^!!

Rákšasí 25.10.2006 8:51

Re: Chelsea

Evo R^R^R^R^

KláraK 25.10.2006 9:04

Re: Chelsea

:-):-)R^R^

Beda 25.10.2006 9:05

Re: Chelsea

no vida:-):-) to je skvělá zpráva!R^R^R^

Toya (majitelka YGY) 25.10.2006 9:05

Re: Chelsea

Supéér R^;-DR^

MaRi 25.10.2006 9:09

hodná holčička

vlastně obě: pejska, že se dává do normálního života, i panička, že podala referát

tosca 25.10.2006 9:15

Re: Chelsea

Prima R^

Pája 25.10.2006 9:16

Re: Chelsea

superR^;-D člověk si řekne, kastrace - pohodička,ale má radost když je pesa probuzená

jiný Honza 25.10.2006 9:20

Re: Chelsea

Hurááááá!!!!!

Kardiak 25.10.2006 15:59

Re: Chelsea

Evo super.To už je skoro zdravá.R^;-)

zana 25.10.2006 8:39

Paráda, paráda, paráda

A paní D.R. z "poučných cedulí" (náš domácí výraz) v norštině si nic nedělejte, taky jsme takhle narazili na moc pěkné dlouhé povídání o fauně a floře ve Švýcarsku. Bylo dokonce i v němčině a angličtině. V němčině jsme si ani neškrtli, z angličtiny jsme seznali, že řeč je o sovách a o dalších živáčcích a rostlinách, které jsou neobyčejně vzácné a pozoruhodné ... akorát jejich názvy známe (snad) jen česky;-).

terra 25.10.2006 12:51

Re: Paráda, paráda, paráda

Paní Dagmar, povídání je príma, obrázky taky (mobil nemobil), jenže už zase dostávám ty divné křeče do nohou co včera - jít, jet, klusat, prostě cokoliv, jen ne sedět nad výkresy a mapami (pracovními). No nic, třeba jindy. A ty v norštině psané "poučné cedule" - nevím, co udělají s Vámi, ale mě v Norsku dohnaly ke koupi slušného botanického atlasu s botanickými (tedy latinskými) názvy a anglickou mutací textu, takže jsem konečně na dotazy svých přátel, co že to tamhle roste, mohl přestat odpovídat - KDOVÍ, křoví. A to jsem se ani moc nezdržel, jen pár týdnů... Moc zdravím, mějte se krásně.:-)

Rákšasí 25.10.2006 8:33

Já bych tak jela na delší dovču do Norska

vy jste to tak pěkně popsala, až tam snad fakt budu muset vyrazit. :-) A Bettyna je s vodou jedna ruka, mám takový dojem, že Bettka by se napnula k jednomu skoku a já bych letěla za ní do vody;-D;-D;-D

PetraK 25.10.2006 8:12

himbajs!

se mi to vymazalo!! Píšu tady jak krásný povídání to je a fotky,že jsou taky pěkný a i kdyby nebyly nic by se nestalo, protože je to napsané tak, že není problém si to představit a ono se mi to vymazalooooooooooooooo:-(:-/. Kazana úplně vidím před sebou, halt kačeři jsou chytrý zvířátka, že jo Kačere?;-D;-D;-D. Myslím, že ten pes, kterého jste potkala, mohl být italský ohař, na severu mají hodně loveckých plemen, převážně pracovně vedených.  Ešus by obou Vašim chlupáčům nezřízeně záviděl, protože mít kousek od pelechu tolik vody je jeho sen. Nikdo by ho doma neviděl a suchého určitě ne;-D;-D;-D

Kardiak 25.10.2006 15:43

Re: himbajs!

Jestli on to nemaže nějakej plantážník!;-P

YGA 25.10.2006 8:10

I já se přidávám

k předřečníkům či předpřispěvatelům - Vaše povídání je opravdu moc názorné - uplně Vás vidím, jak se škrábete po kluzkých březích norských jezer a pesani kolem vás obíhají a Marek háže klády do vody. Jo, a užijte si mokrých psů - počítám, že zanedlouho začně v Norsku mrznout a padat sníh a vodu v kapalném skupenství uvidíte pouze v kuchyňském dřezu! Jo a fotky taky super - já vůbec nepoznala, že jsou z de bila - tedy mobila.

Jinak zdravím taktéž všechny marody a zvláště hosty zdravotnických ústavů - tím myslím hlavně naše pány JoVo a Kardiaka.

Kardiak 25.10.2006 15:41

Re: I já se přidávám

Nazdar YGO.Dnes by měl dorazit JoVo domů a já ho zítra vystřídám;-)Máme to tak rozdělené.;-D

Fallowa 25.10.2006 16:51

Re: Re: I já se přidávám

Kardiaku,držím palceR^!Rovněž zdravím JoVovi:-)!

Zdena bez psa 25.10.2006 7:33

Díky , opravdu ráda uvítám

Váš pohled na norský život.

Ale ráda bych poprosila i ostatní Zvířetníky, kteří jsou v cizině, aby se rozhlédli a vyprávěli nám o životě v jejich okolí.

Olčava 25.10.2006 8:13

Re: Díky , opravdu ráda uvítám

Ano, taky se připojuji k prosbě na "cizincové" Zvířetníky, aby nám napsali, jak je to tam u nich doma.     Teď si tak uvědomuju, už jsem tady dlouho nečetla žádný slovenský příspěvek (omlouvám se, jmémo si nepamatuji...někdo s kočičkama?)

Paní D., díky Vám se mi v Norsku líbí čím dál víc:-).

tosca 25.10.2006 8:33

Jóóó slovenština ...

té je tu málo. Jenom nevím, jestli se zde mohou ještě uveřejňovat, když v komentářích cizojazyčné příspěvky být nesmí ;-P

A co jsem si narychlo vzpoměla, slovensky tu psali:

Yetti - kočičky Levuška a Minko

EditaK - kočičky Andy a Kika

Katarína - jezevčík Max -Katarína psávala opravdu krásnou slovenštinou, moc dobře se její povídání četla

zana 25.10.2006 8:54

Re: Jóóó slovenština ...

se to nepozná ;-);-)

jiný Honza 25.10.2006 9:11

Re: Jóóó slovenština ...

Ty, Tosco, tohle si pamatuješ nebo si děláš poznámky? Máš fantastickou paměť.

tosca 25.10.2006 9:19

Re: Re: Jóóó slovenština ...

Něco si pamatuji a něco vím, kde hledat ;-) EditaK tu byla nedávno, Yetti mám na Hadopasech. U Kataríny si nejsem jistá příjmením (Antoničová ?), ale kdo je na Zvířetníku delší dobu, určitě si na její články vzpomene.  :-)

jiný Honza 25.10.2006 9:34

Re: Díky , opravdu ráda uvítám

Přidávám se také. Mirko, Hano, possum, WWW napište něco o svém okolí, přihoďte pár fotek ať víme jako to vypadá v tom vašem kousku světa, ať víme o čem píšete v komentářích. Bylo by to moc fajn.

zana 25.10.2006 11:23

Re: Re: Díky , opravdu ráda uvítám

a JanaBa - druhý pohled na sever se taky neztratí;-)