18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BTW: Namočeni v zeleni

Pokud bydlí Čech na předměstí Osla, bude nejspíš postrádat nějaké to náměstí, potoulání se po starých uličkách, koukání do výkladních skříní a posezení v cukrárně. Co však rozhodně postrádat nebude, to je příroda. Zeleně a vody tu je všude tolik, že nepřestáváte žasnout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Beda 25.10.2006 13:37

Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

hihihi, zas jedna kočička s kouličkama;-D;-D;-D (v útulku jsme dlouho měli kočičku jménem Tarantule, neb byla jak pavouk se spoustou neposedných nožiček - je z ní Tarantulík)

docela si myslím, že MU ten Tíťa či Tíťulka zůstane;-), jestli na to fakt slyší ... konečně - je to opravdu nutě holčičí jméno? ... "podle vzoru" Péťa, Péťulka;-P je možná obojetné

no ale pokud ne, tak s Ť to bude dooooost těžký, to tak leda T (bez háčku) ... nebude to už sice tak podobný, ale jméno by se našlo:-) ... je to mourínek, žejo? tak třeba Tygřík

nebo mně se celkem líběj "lidský" jména - třeba Tomáš (Tomášek, Tomík) ... nebo Tobiáš (Tobiášek) ... nebo možná (hmmmmm, po Zvířetníkovsku:-P) Tadeáš (Tadeášek) - Vave by to snad nevadiloR^

no anebo teda ne lidský, zas "jen" na T může být Tweety (ale to už asi vyjde s Tíťou nastejno) ...

Eva 25.10.2006 13:54

Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

Bédo, Tygříka mi nedávno přejel traktor... Byl to božskej kočičák;-(

Beda 25.10.2006 13:57

chjo

co napsat?;-(;-(;-(;-(;-( ... taky jsem si prožila smrt miláčka;-(

bolest otupil až příchod Plaváčka Zuzanky-MálinkyR^VVVVVV

Eva 25.10.2006 14:52

Re: chjo

On ještě nebyl úplně můj, chtěla jsem ho naočkovat a vzít dom, aby ho nepostihlo, to, co ho postihlo. Den před tím jsem si doma zapomněla peníze, takže jsem přjela pozdě.

Ale napadá mě, když to má být Kocour s velkým K, tak česká slova asi nesednou. A kdo jiný používá Ť? Já vím jen o Číňanech (jako Yang-Se-Tiang, omluvte pravopis, nejsem šikmoočko..)

Rpuť 25.10.2006 14:08

Evo a nechcete náhradu? Ťíťa je nádhernej mourek, jsou mu 4 měsíce

a božskej je teda úplně zaručeně - našla ho moje dcera jak seděl u svý mrtvý mámy a hrozně plakal. Bylo mu tenkrát asi 6 týdnů a vypadal jako něžná kočička. Naše Líza měla tenkrát mlíko a ujala se ho.

Eva 25.10.2006 15:10

Re: Evo a nechcete náhradu? Ťíťa je nádhernej mourek, jsou mu 4 měsíce

Rputí, já nejsem moc kočková. Moc jim nerozumím, máme dva venkovní kocoury. Jeden odchytitelnej je bezkulička. Tygříka jsem chtěla odklidit z práce (z kravína), protože byl naprosto (pro mě) nečekaná osobnost. Bylo mu tak půl roku (nevím), mourek a všude s náma chodil.  Všechno zkontroloval a zkoušel i napodobovat (například roztřepávat prádlo z pračky). Sotva se vzal do ruky (kluk ho zrovna neuměl moc dobře nosit), okamžitě začal příst... Je mi ho tak moc líto. Jako jedinej přežil se 7 koťat (těm teklo z očí a pak umřeli).

Vave 25.10.2006 18:08

Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

Kdyby Rpuť chtěla, klidně zapůjčím jméno Ťáda. :-P Bylo by mi naopak velikou ctí !!!!:-)

JanaBa 25.10.2006 14:21

Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

Kocour s velkym K se prece nemuze jmenovat na T(ja nemam hacek). Bude mezi kocourama mobovanej, nedelejte mu tu ostudu! (Tintitko, Tulda, Tulisek, Tutinek, Tulidlo) - proboha ne, moc se za nej primlouvam. Tady jde o cest !!

Medvídek 25.10.2006 14:27

Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

Behemot

(c) Michail Bulgakov. Není to na Ť, ale to nevadí.:-)

Mirka - Houston 25.10.2006 14:37

Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

Rada bych se s teou zastavila v kavarne... Krasne jsi mi popsal - tak sedime naproti sobe a ty povidas a ja jenom pokyvuji hlavou ;-D Pochopila jsem, rozumim - dik!

Medvídek 25.10.2006 14:48

Re: Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

Ale není zač. Rád Tě vidím. :-) 

Máš taky capuccino, když už jsme v té kavárně ? Já zrovna ano.:-)

Rákšasí 25.10.2006 15:07

Re: Re: Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

Ahoj Mirko, dorazili jsem od dra. Tentokrát nám to zpestřila Anička. Aneb jak přijít k záchvatu. :-/

Beda 25.10.2006 15:42

Re: Re: Re: Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

?:-/ :-( Rv ?

veram 25.10.2006 16:55

Re: Re: Re: Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

Rakšasí, co, co,co? Držím palce, ať je vše v pořádku!

terra 25.10.2006 16:03

Re: Re: Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

Mohu si přisednout? Mám presso piccolo (děsně černé, hořké a s nádhernout pěnou) a sklenici minerálky. Dobrý den:-)

terra 25.10.2006 16:04

Re: Re: Re: Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU - Medvidku...

Kruci, to mělo být o dva řádky výš - u Medvídka a Mirky-Houston....

Beda 25.10.2006 16:09

terro

ono to "stromečkem" vychází, že je to dobře, stačí se dopočítat těch Re:8-o ... a pak - pod Rákšasí se mi to taky hodí, nebo ne? určitě bude ráda, když s ní posedíš:-)

Rákšasí 25.10.2006 19:20

Re: terro

určitě dáme si sraz v Žulové :-) A Bedo už jsem napsala co co vejš

terra 26.10.2006 12:18

Re: Re: terro

S největším potěšením, ale teď to asi hnedtak nebude...procesuju, až se mi vařej procesory...:-(

Beňa ml. 25.10.2006 16:00

Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

Myslim, že na jménu fakt nezáleží, zvlášť když už na něj slyší, proč ne? Já jsem si vybrala  (nebo on mě?) )na výstavě opuštěnejch koček velikýho černýho kocoura, kterej se jmenuje Tonda, shodou okolností jako můj exmanžel.Taky jsem ho nepřejmenovala. Prostě v útulku dostal jméno Tonda, tak halt je to Tonda! Takže kocour Ťiťulka,Ťuňtík, nebo Ťuhýk bude stejně rád na světě jako třebas Von Mour.

terra 25.10.2006 16:07

Re: Re: VYHLAŠUJI ANKETU o nejhezčí jméno pro kocoura na Ť!

Když už jsem u těch "von" - naši mívali kocoura, kterému táta říkal "von KOKS" - našli ho ve sklepě na hromadě řečeného paliva... Teprve po nějaké době se zjistilo, že je černobílý:-)

Vave 25.10.2006 11:52

Paráda!

Skvělé povídání i fotky, byť z mobilu.  Na komentáře teď čas nemám, ale článek jsem přečíst musela. :-)VVV

Jiří Růžička 25.10.2006 11:06

Tu vodu Vám závidím!

Co tam musí být života....!

Když naše berňačka Beruška byla ještě štěně(1/2 roku), jeli jsme na Moravu a cestou, myslím že kdesi u Turnova brali benzín. V té době se tam cosi opravovalo a za benzinkou prostě pracovali dělníci. Já tankoval a slyšel, jak se naše Beruška rozčiluje. Co rozčiluje? To byl útok natvrdo! Bohužel jsem to ale jenom slyšel, protože mamča se s  ní  šla  zatím projít a byla jaksi za rohem.

Dotankoval jsem, zaplatil a zvědavý popojel. Nemohl jsem udržet smích. Mamča stála opřená o budku, dělníků asi tak pět jich stálo vedle ní a naše Beruška srdnatě útočila na bagr!

Zdravím do vzdálených vodních krajů, R.

MaRi 25.10.2006 11:12

Re: Tu vodu Vám závidím!

živě si představuju vibrace oné stavební budky!  A co bagr? Byl zakousnut?

Bára 25.10.2006 11:24

Re: Re: Tu vodu Vám závidím!

Bagr asi vydržel, ale dělníky, mamču i p. Růžičku muselo dlouho bolet břicho od smíchu.;-D Ale to je hezky příjemná bolest.;-)

Jiří Růžička 25.10.2006 11:41

Re: Re: Tu vodu Vám závidím!

MaRi, já si myslím, že tenkrát to ti dělníci vzali za svačinovou zábavu! Bylo to rozhodně rozptýlení.

Zdravím, R.

Bára 25.10.2006 11:21

Re: Tu vodu Vám závidím!

Závidíme, ale i přejeme, protože když přejem bude nám třeba taky přáno. Tu vodu, tu pohodu a prostě tu celou přírodu, hm my tady z ostravsko, karvinského révíru velmi mnoho.:-)

Jiří Růžička 25.10.2006 11:39

Re: Re: Tu vodu Vám závidím!

Dobrý den Báro, co Vaše nádherné akvárium?

Zdravím, R.

Bára 25.10.2006 12:47

Re: Re: Re: Tu vodu Vám závidím!

Docela se nám daří řasa je na ústupu, vzhledem k tomu, že se již nedělá nová na skle. Prostě jí mechanicky rozrušuji a omezila jsem krmení. A moc děkuji za optání. Mějte se hezky. B.

Pája 25.10.2006 13:13

Ze života statačného berňáka Frogáška

Vyprávěl mi to manžel, mě se takové situace nestávájí;-P, i tak si jde s Frogim na klasickou odpolední procházku, kousek nad naším domkem se staví další stavení a  tak tam jsou dělníci a Bohoušek s Frogim jdou kolem, pes zvědavý jak opice(celá panička;-D) se jde dívat blíž, jeden dělník jde k němu a udělá na psa BAF!!!! pes uteče do patřičné blízkosti pánečka a udělá na dělníka HAF!! KONEC;-D;-D