26.1.2020 | Svátek má ZoraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: KnihkupectvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 10.12.2005 0:45, přehled diskusí

obchody:
Autor: lele. Datum: 10.12.2005 0:45

Pridavam se k postizenym posedlosti obchody s 1) knihami, 2) zvirecimi potrebami, 3) cajicky a dareckoidnimi vyrobky. To jsou totiz jedine sortimenty (omlouvam se za to mnozne cislo, ale nejak mi tam samo padlo), kde si veci musite onufat a ochmatat. Jinak jsem totalni obchodofobik a vse, co jde, objednavam z internetu.

To je vono!:
Autor: pecka Datum: 9.12.2005 15:51

Já mám knihkupectví strašně ráda, anikvariáty ještě radši, ale z bezpečnostních důvodů tam radši nelezu. Když se mi to někdy stane (pravidelně v září, když mě dítě vyžene pro učebnice), je to hrůza - hodina sem, hodina tam, outrata jako brno a navíc to doma není kam dát! Koukám, že máme všichni stejný problémek . A touhle dobou nacházím v knihkupectvích (opatrně nakukuju zvenku) ceeelou řadu vhodných dárků. Bohužel většinou pro sebe. A nevymyslím, komu onu knihu nominálně dát, aby to nebylo nápadný, a nevymyslim .

Knihkupectví:
Autor: psiman Datum: 9.12.2005 11:48

mám zakázáno vlastně od 1989 resp.1990, kdy začaly vycházet knihy, které z ideologických důvodů v rozvinuté socialistické společnosti vycházet nesměly. Sice poněkud podražily, ale ten výběr, kristapána, jen kdyby bylo víc místa a kaček!!!!!!!

jéééé:
Autor: Yezi Datum: 9.12.2005 8:28

coby knihomol od dětství si připadám si jako doma

neodolám, i když jsem ve skluzu:
Autor: Zdena bez psa Datum: 9.12.2005 8:13

Knížky miluji, ale ještě větší knihomolka byla moje maminka. Měla velmi autoritativního otce, a tak jako dááávno dospělá a velice zaměstnaná přesto musela ukrývat rozečtené knížky před hudrujícím otcem. Prostě si sedla ke stolu, do rukou děravou ponožku (leta ji měla stejnou) na stole uvařené kafe a v otevřené zásuvce rozečtenou knížku. Když šel děda, stačilo se zhoupnout na židli a břichem zastrčit šuplík s milovanou knížkou. Když se maminka chystala do důchodu (odešla v 70ti letech) nasyslila si spoustu knížek, které jen kupovala a nestačila číst. Pozor. Maminka až do své smrti četla pravidelně tak 4 hoďky denně  a myslím, že stačila tu bibliotéku fakt přečíst . (Umřela v 86ti a četla do posledního dne) V její knihovně byly opravdové skvosty a mně tím zkomplikovala život. Nemám kde bydlet, protože mne knížky vytlačily . A já nutně potřebuji udělat v její knihovně selekci, abych měla šanci koupit si svoje. Musím se chovat  vělmi zdrženlivě a knížky jen očuchávat. Ale představte si to situaci! Jdu kolem separovaného odpadu, a tam jsou vyložené knížky. Mezi nimi i Saturnin, kterého mi kdysi někdo nevrátil. No, to každé předsevzetí jde do kopru!

ach mé milé knihomolky :-):
Autor: Eva B. Datum: 8.12.2005 16:17

taky se k vám počítám a tenhle článeček byl zase jako pohlazení... jak vzpomínám na školní léta, kdy jsem četla pod lavicí :-))neznám nic hezčího než místo shonu brouzdat mezi regály, brát knihy do ruky, učítat, vonět k nim... hned další jsou krámečky se svíčkami , keramikou a hlavně hrnečky :-) to je moje!  škoda, že času na čtení není tolik, co by člověk chtěl -  zpravidla se knížky vrší vedle postele a vyčítavě na mě mávají " pojď číst!" a  pak to člověka drapne a buď se učte  do 2,30 a ráno vstává jako mátoha, nebo mu není líto vláčet  s sebou 600set stránkového  Králova havrana a čte cestou v busu...

Hmm:
Autor: Lenka Datum: 8.12.2005 13:22

Venčením to nebude, pač bydlíme v domku, Míša má denní pelíšek v předsíni a krz dveře průlez na zahradu, takže se může vyvenčit kdy chce.
Možná, že je nerad u jídla sám ??

Re: Hmm:
Autor: Hela S. Datum: 8.12.2005 13:52

Lenko, i to je možné :-)) A nebo přes den většinou spí a tudíž nemá potřebu doplňovat energii. Zato, když přijde rodina domů, začnou psí "tanečky", spousta legrace a při tom jednomu vytráví ;-) V každém případě, každý pes je jiný a má jiné požadavky. Tak jako u lidí. Někteří, když se ráno nenasnídají, tak nejsou schopni ani dojít do práce a jiní, pokud mají jíst před devátou, je jim zle. Pak jsou lidé, kterým to je jedno a jedí, když je jídlo na stole. U psů je to zřejmě podobné. Dospělému psovi stačí krmení jednou denně (2x je sice lepší, ale když mi pes 2x denně nechce žrát, tak to neřeším) a pokud nepatří mezi "žravce", většinou si sám určí dobu, kdy mu nejvíc chutná. Pokud žere dostatečně, tak bych to neřešila a nechala ho, ať si baští kdy má chuť. Oni jsou ti psi často chytřejší než lidé a vědí, co je pro ně nejlepší :-)))

Re: Re: Hmm:
Autor: Lenka Datum: 8.12.2005 14:20

:-))) jo, Míšovi psí tanečky stojí za to, většinou trvá tak 20 minut, než dojde k tomu, že už jsme opravdu kvalitně přivítaní....takového mazlíka svět neviděl...a to původně z něj manžel chtěl mít ostrého hlídacího psa...chicht..
 
Ale jo, asi máš pravdu, nechám to být.

Re: Hmm:
Autor: Eva B. Datum: 8.12.2005 16:22

Leni - nevím sice , jaký je přesně zažívací důvod, ale i v přůručkách se doporučuje krmit dospělého psa jedenkrát denně a to večer. náš pupík dostává jídlo dvakrát denně, protože přes den ujídá po troškách a večer se nabaští najednou. troufám si odhadnout, že vašemu Míšovi tak prostě dědičnost nastavila chuť k jídlu :-) jestli ale nestrádá a nabaští se večer v klidu, tak se asi nic vážného neděje. alarmu bych vyhlásila, kdyby začal vadnout jako mrazem přešlá kopřiva. a třeba chce vážně u jídla společnost...dvě z našich micinek se taky jdou pořádně najíst, jen když stojím v kuchyni a pozoruju, jak jim chutná :-)

Re: Re: Hmm:
Autor: Lenka Datum: 8.12.2005 16:38

No on Míša ještě není tak úplně dospělý, je mu 10 měsíců, ale je pravda, že večer, když přijdeme domů, tak se na tu misku vrhne a zbaští všechno, co ho celý den nezajímalo.  Jinak vypadá dobře, má lesklou srst, ohnivý zrak a spoustu blbých nápadů :-)) tak mu asi nic není.

Re: Re: Re: Hmm:
Autor: Eva B. Datum: 9.12.2005 10:51

asi opravdu ne :-) ale lepší se dvakrát zeptat na zdánlivou hloupost než něco prošvihnout . tak podrbejte Míšu za šibalským uchem, protože je jasný, že mám naprosto přesně v hlavě srovnáno, co chce a jak to od páníčků dostane :-))))

Re: Re: Hmm:
Autor: Danda Datum: 9.12.2005 8:32

důvod večerního krmení dle příruček - pes by měl být po jídle v klidu, aby nedošlo k torzi (žaludku nebo střev, to přesně nevím), některá z velkých plemen k tomu jsou navíc dost náchylná.
Mé trpasličky jsou schopny před i po jídle řádit stejně jako spát. Ale když byly mimča, tak jsem z nich šílela, protože právě po jídle měly ty nejlepší chutě na honěnou . No, ve zdraví přežily, i té nejmladší budou v pondělí už dva roky .

Dotaz:
Autor: Lenka Datum: 8.12.2005 11:04

lidi mám lehce off topic dotaz - čím to může být, že ten náš pes přes den vůbec nejí ? Vždycky najdu misku, tak jak jsem mu jí tam ráno nachystala. Futrovat se začne až večer.
 
Může pro to být nějaký rozumný důvod ?

Re: Dotaz:
Autor: Hela S. Datum: 8.12.2005 11:21

Nemůže to být třeba tím, že přes den nemá možnost se vyvenčit? Ono, když to pak tlačí ve střevech, tak to není nic moc :-/. Večer to má nejspíš "vypočítané", že mu to vyjde akorát na venčení. A kdyby něco, tak paničku v noci vzbudí. U nás je to takhle s vodou. Pesani mají vodu k dispozici celý den (žrádlo ne, to by se Potvor neunesl ;-) ), ale pijí pořádně až někdo přijde domů. A pak průběžně doplňují vodu zas až do rána. Ale přes den, kdy jsou sami pijí minimálně - vědí, že se nemají kde vyvenčit.

Re: Re: Dotaz:
Autor: Vave Datum: 8.12.2005 12:08

Mám stejnou zkušenost, hlavně s pitím, protože Anka mívá ráno v misce granule jen tehdy, když je večer nesní. Anka přes den neupije skoro nic, zato večer to do sebe láme!

Re: Re: Re: Dotaz:
Autor: Alena V. Datum: 8.12.2005 12:49

Nejdřív k paní Ruščákové,
to mi neměla dělat, ty chutě na nákupy, pro celou rodinu už knížky mám, přesto mě to do knihkupectví dál láká lézt i když všichni vědí, že je od mámy nic jiného než knížka nečeká.
 
K Lence- psiska to mají tak uzpůsobené, že tráví cce 10-1 hod a protože jsou i chytří dávám plně za pravdu HeleS.
Erina, má stará kamarádka psice ví, že ráno odejdu a přijdu až kolem půl páté odpoledne. A protože je hodná holka taky vydrží a není žádna louže doma. Jak vlezu do dveří pije ostošest. Pak čeká na pochvalu v podobě psího pišingu a jde se okamžitě na hodinu ven.
Baští jen jednou denně a to večer. Pak začínám být za hajzlbábu. Ihned po žrádle vybíhá zkontrolovat misku Nerovi, který  žere většinou kolem půl desáté večer na zahradě.Je to první mapování situace, zda o něo nepřišla.Je žravá stejně jako já. A já otvírám a zavírám zadní vchod z bytu na zahradu do půl novci nejméně padesátkrát. Vychutnává si zahradu. A navíc myslivci naproti v kopcích ani děti s petardami už neotravují.
Ještě ke knížkám v dobách před revolucí vyšla Psí kuchařka, bohužel jsem ji už nikde v antikvariátech ani v knihkupectví neobjevila. Není divu, byla moudře psaná a bylo tam o krmení
našich miláčků vše, recepty pro štěníky,dospívající i staré a nemocné pesany, včetně gramáže. Též návod na zhotovení narozeninové párty.
Svou jsem věnovala někomu na cvičáku kdo s psíkem začínal.Jinak hadopsi jsou ňam.
Zdravím Alena V.   

Naše:
Autor: YGA Datum: 8.12.2005 12:03

taky žere a pije, až když jsme doma.

Re: Dotaz:
Autor: zdenka111 Datum: 8.12.2005 14:40

Ve všední dny jí náš bígl Lesan až když z přijdu z práce, to je tak kolem páté hodiny odpolední. Vrhne se na mne hned ve dveřích a mohutným štěkotem a skákáním si vynucuje něco na zub. Pak uz může jíst až do úplného přecpání, hodně pije a vůbec hoduje. Užije si ještě večerní venčení a vždy o půlnoci - můžeme si podle něj řídit hodinky - si dá poslení lok a zalehne. Jinak je tomu o sobotách, nedělích, kdy jsem od rána doma. To za mnou chodí a čeká, zda mu něco nespadne do misky. Nejcitlivěji reaguje na vyndání másla z ledničky. I když spí na druhé straně bytu, jeho čich mu nechybně oznámí, že máslo se nese z lednice a v mžiku je u mne. Musí jít výhradně o Jihočeské máslo či podobně kvalitní a chutné, na margariny typu Ramu naprosto nereaguje. A pokud ráno dostane čirou náhodou kost (miluje vepřovou kloubovou na ohryzání), jde si ji schovat na horší časy. Teď na zimu si evidentně dělá zásoby podkožního tuku, asi nás čeká ještě perná zima. Hodně radosti přeje Zdenka 111

NENÁVIDÍM KNIHKUPECTVÍ !!! :
Autor: Bench Datum: 8.12.2005 9:51

Knihkupectvím se vyhýbám, jak mohu. Mám už v bydlišti zmapována všechna knihkupectví a svoje cesty plánuji tak, abych se všem zdálky vyhnul. Pokud se tak nestane, tragedie nastane:
O ženách se říká, že když se dostanou poblíž obchodu s módními hadříky, jsou schopny utratit majlant. Závidím ženám - dostanu-li se poblíž knihkupectví, bez problémů jsem schopen utratit mnoho majlantů (posledně jich myslím bylo pět) a to ještě odcházejíc vzdychám, že bych rád tohle a tohle. Doma knihy skutečně už nemám kam dávat, v podstatě je přerovnávám z jedné hromady na druhou, jak se jimi probírám a znovu čtu. Ale v knihkupectví příště opět neodolám a nakupuju a nakupuju.
NENÁVIDÍM KNIHKUPECTVÍ !!!

Knihkupectví:
Autor: Beňa Datum: 8.12.2005 9:36

Tak tohle téma mě zahřálo u srdce. Já jsem asi  divná ženská, protože nerada nakupuju, cokoli - potravinami počínaje,  to ani není tak divné, ale já nerada nakupuju i  oblečení, boty , kosmetiku - a to už je divnější. Nákupy jsou pro mne nutné zlo. Nejhorší jsou ta obrovská nákupní centra. Po půlhodině v nějakém hypermarketu mám jediné přání - ven... Jedinou výjimkou jsou pro mne právě knihkupectví. Tam jsem schopná pobývat neuvěřitelně dlouho a stejně jako psala Vave, zapomínám na čas. Knížky taky nekupuju už v takovém množství jako dříve (nebylo knižního čtvrtku, abych něco nepřitáhla domů), protože už je také nemám kam dávat a zdaleka nemám přečtené všechny, které mám - kupuju si je na někdy, třeba na důchod  anebo jen listuju a kochám se. Také ráda prolézám antikvariáty - jednou jsem někde četla krásnou větu, která mi utkvěla v paměti, že je jeden zvláštní druh lidí - gibon antikvariátní - co lezou po policích a vytahují a listují... To jsem já a je to dědičné, má to i jeden z mých synů....

Re: Knihkupectví:
Autor: D. R. Datum: 8.12.2005 9:49

Milá Beňo, to jste mě ale potěšila! Už jsem si myslela, že tuto nenakupovací úchylku mám jenom já. I můj muž nade mnou občas vrtí hlavou. Jinak vedle knihkupectví, která miluju, mám ráda ještě květinářství. Rozdíl je v tom, že zatímco do knihkupectví mě rodina následuje, z květinářství mě tahají (případně mi tam ani nedovolí vstoupit -- hlavně Marek je v tomto směru nekompromisní :)) Takže tam zalézám pouze tehdy, jsem-li bez doprovodu...

Re: Re: Knihkupectví:
Autor: Beňa Datum: 8.12.2005 11:33

Ano, tak na květinářství jsem zapomněla, tam též ráda nakupuju a pak ještě v potřebách pro zvířata .

Re: Re: Knihkupectví:
Autor: Vave Datum: 8.12.2005 12:13

Pro mě voňavé obchody jsou ty s knihami, čaji, květinami, zvířátky, většina dárkových obchůdků, zejména s keramikou, různá starožitnictví, antikvariáty a vetešárny a ještě pak miluju venkovské skládky. :o)
Ostatní obchody jsou zkrátka ostatní obchody, do kterých chodím, protože musím.
 

Tak, tak,:
Autor: YGA Datum: 8.12.2005 11:59

se mnou je to stejné - hlavně nenávidím nakupování na sama sebe. Ovšem Kniha, Květinářství, Drobné dárky - to jsou obchůdky pro mě.
Dneska jsem také v Knize nakupovala - pro manžela a taky pro mě. Ještě ale do Vánoc nakouknu, jestli by nebyl dárek pro dceru - moc si přeje nějakou dobrou enciklopedii, tak to omrknu.

Chyba:
Autor: YGA Datum: 8.12.2005 12:00

chtěla jsem napsat encyklopedii.

Re: Chyba:
Autor: Bench Datum: 8.12.2005 12:02

Ygo, zklamala jste. Měla jste napsat:
"Chtěla jsem napsat enciklopedyji"

Re: Knihkupectví:
Autor: Iva Datum: 8.12.2005 14:09

no to jsem ráda, že se nás tu sešlo víc. Máti do teď vzpomíná, že jsem už v první třídě přišla ze školy, jednu botu zutou, kalhoty napůl žerdi, aktovku jsem si sundávala současně s bundou a do toho už jsem měla zabořený nos v knížce :-). Roční útrata za knihy se pomalu snižuje, protože nejsou kam dávat :-) a jsem ráda, že tato nemoc je dědičná, protože Barča mě napodobuje velmi úspěšně i v maskování učení za čtení :-D

Re: Knihkupectví:
Autor: Iva Datum: 8.12.2005 14:13

s nakupováním ráda chodím do slaměnky, kde mají voňavé svíčky (jsem svíčková bába), suché vazby a já nevím, co všechno ještě. Je tam klídek, útulno, další velká útrata je za čajíčky všechny možné i nemožné. Doma mám v kuchyní šňůru a na nich je nakolíčkovaná spousta bylinek a pak taky ráda nakupuju v jednom krámku pro zvířátka a jinak radši z obchodů prchám :-)

..vůně knih..:
Autor: Jindřich Sesi@Riki Datum: 8.12.2005 8:42

..uz od malicka, kdykoliv sem dostal novou knižku,jedno jestli ve skole,nebo doma,jsem prvni strčil nos mezi stranky a nabiral tu divnou vůni novoty a tisku..je mi o hodně vic a prvni kdyz zacnu listovat v nove knížce,můj nos je tam driv nez oci..v blahe pameti mam slogan::kazdy čtvrtek novou knihu..hodnekrat se mi stalo,ze sem to nedodrzel a sel si koupit knihu i v jine dny  a nejen kvulima nosu ..