8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

BTW: Domečky

Jako každý člověk žijící se zvířaty i já používám k domluvě se svými psy různé povely - standardní, i ty druhé. No a posledním hitem naší povelové soustavy se stal příkaz: hop do domečku. Proč zrovna tohle?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucienne 10.6.2008 12:18

Dobrá práce!

Teda, koukám... Naší vlčandu by určitě nebylo jednoduché takhle zvládnout :)

JarkaF 5.6.2008 11:36

dotaz

V článku se píše "na Kazana to musela být největší aerolinkami povolená velikost" - jak se tedy řeší letecká přeprava psů normální :-) velikosti - od 60 kg výše?

MaRi 5.6.2008 11:52

Re: dotaz

Jarko, doporučuji tento dotaz opakovat příští týden u některého z nových článků, Dede (autorka) ve zbytku tohoto týdne nabírá inspiraci  mimo civilizaci (jé, jak jí to přávidím ;-)).  A mimochodem, která je to rasa normální velikosti nad  60 kg???

JarkaF 5.6.2008 12:01

Re: Re: dotaz

MaRi: třeba kavkazáčci :-)

Neplánuju leteckou cestu, ale ta informace o tak malé maximální přepravce mě překvapila.

Apina 5.6.2008 12:40

Re: dotaz

Ach jo, sežralo mi to zcela nevinný příspěvek. Podívej se na diskuzi dole, Xerxová transport psa normální velikosti;-D;-D popisuje. Zkušenosti s pejsky té nejnormálnější velikosti, tedy nad 60 kg má.

Karolína 5.6.2008 7:02

Milá Apino

a vlastně všichni, co Ti tak krásně psali na Tvůj žal. Buď statečná! Vyplakej se, když Ti někdo nabízí pomocnou ruku, přijmi ji a sděl své bolesti. To vždycky pomůže. Já jsem tohle nikdy moc neměla, tak jsem s tím byla hodně sama! Před 25 lety zemřel tatínek a před 13 maminka. Strašně mi oba chybí! Ale na druhé straně jsem si vědoma toho, co mi všechno dali a jsem jim za to moc vděčná a vážím si toho. Nemyslím materiální statky, těch jsme nikdy moc neměli, myslím svoji výchovu, vzdělání a vše, co patří k řádnému člověku. Jen díky jim jsem taková, jaká jsem! A vzpomínám na výrok mého tatínka: "Panebože, opatruj mne před příbuznými, nepřátelům ubráním se sám!" Nikdy k nám žádní příbuzní nejezdili a my nejezdili k nim. Tedy ze strany otcovy. Ze strany maminky to bylo trochu jinak: tam se jezdilo k jejímu bratrovi a jeho rodině. Maminka nevěděla, co by jim z té Prahy přivezla a oni nás za to odměnili jablky, králíkem a občas zabíjačkou. Otec tam nikdy nejel a nikdy nepřijeli oni do Prahy, pokud ano, nikdy ne k nám! Po smrti tatínka byla pohřební síň narvaná, ale pouze přáteli, z příbuzných nedorazil nikdo, nikdo z nás to nechtěl. Když zemřela maminka, tak jsem čekala, že aspoň ten její bratr nebo někdo z rodiny přijede! Nikoliv! Až po 2 týdnech mi napsali vlažnou kondolenci, že je jim to líto! Tak jsem s nimi nevratně skončila a držím se tatínkova hesla ještě více! Dnes vůbec nelituji toho, že jsem si po svatbě "k tělu" nepřipustila rozvětvené příbuzenstvo svého manžela, protože vidím, jak to vypadá jinde a není o co stát! Není dobře člověku samotnému, ale přátele si mohu vybrat, sousedy a příbuzné nikoliv! A já jsem si vybrala a myslím, že dobře. Vůbec nelituji těch chvil, kdy jsem byla nařčena z nepřátelství k rodině a dalšími výroky! Dnes mám klid a přátel tolik, že mi vynahradí tu neúčast příbuzenstva kdekoliv, kde jsem já! Buď silná a uvidíš, že vše přebolí a budeš vzpomínat jen s láskou, ale bez slziček!

Velká kočka 5.6.2008 2:58

Milá Dede,

obdivuji tě a ty tvoje Nazgúly, kteří oplývají tak nepředstavitelnou důvěrou v paničku. Nedovedu si představit, že by moje potěšení-poděšení něco takového zvládlo. Je mi dávno jasné, že Garyk si myslí o paniččiných schopnostech velitele své. Četla jsem tady v komentářích rady jak trénovat, aby se pes nebál určitých věcí, ale to je právě to že když mám doma psa po-se-ru, tak nemohu používat ani toho malého násilí jako je vléct ho za sebou na řemínku. Zkoušela jsem to bez valného výsledku. Zato mám teď doma čtyřnohého Harryho Houdini (kam se na nás hrabete Petro K s Ešusem;-D). Zatím se Garykovi podařilo vyvléknout se z normálního ale i utahovacího řemínku :-(, ze kšír :-( i ze speciálního postroje s názvem "pojď hezky" :-( to jest řemínek kde jsou protažené  pásky kolem předních nohou, které se při velkém tahu zaříznou do slabin a psa tak zabrzdí. Ale protože jsme nedostali tu správnou velikost, podařilo se mu hlavu vyvlíknout a bylo. Pes pryč a jenom ten postroj mi zůstal viset na řemínku. Pochopitelně mi to Garyk udělal ve chvíli, kdy jsme měli odjet autobusem do města za synem a autobus tu jezdí jen každou půlhodinu. No tak teď hrajeme takovou hru a už ji má Garýnek krásně zafixovanou. Paličatě usedne a hlásí tím "já nejdu". Já přispěchám, pohladím ho, po případě ho nepatrně přitáhnu - moc nemohu, to by můj milý Houdini zase zmizel. No a on se podvolí mému vtírání a nebo protest zesílí zvýšeným odporem.

A já vám tedy poslušně hlásím že Velká velitelka už toho začíná mít plné zuby. ;-€

Apina 4.6.2008 21:26

OT - nějak nezvládám některé situace

Dnes se v robotě konala jedna akce zakončená countryovou kapelou. Až na tupou bolest hlavy, která je už stálá celé měsíce, jsem byla celkem v pohodě. Přesně do momentu, kdy spustila kapela. Jako jednu z prvních písniček zahráli tu notoricky známou: "Když jsem byl chlapec malej ..." Najednou jsem myslela pouze na svého tátu, utekla jsem na záchod a rozbrečela jsem se. Radši jsem šla domů.Táta nepil pivo, ani nezpíval, ale nejvíce chybí právě v takových momentech, zdálo by se těch nejobyčejnějšíchTak tu teď sedím, vím, že jinde se vesele baví a já to rozhodně dnes nedokážu. Celé týdny prudím kolegy vyprávěnkami o mých příbuzných (společných dědicích po tetě) a jejich telefonátech, kdy živá teta ani ne tři měsíce po tátově odchodu mé mámě po mnoha jiných zlých slovech a na její reakci, že v závěti nefiguruje ani jedna, že maminka je na tom lépe, že bude dědit po tátovi. Prudím je i povídáním o dědickém řízení, kde mě příbuzní obvinili ze zmanipulování tety v můj prospěch. Já mám sice svědomí čisté, protože bez táty i mého pevného postoje by nedědili nic, protože je teta chtěla ze svých dobrých důvodů vydědit, navíc se na ni v momentě nouze vykašlali, ale to neuznávají. Ani fakt, že se za ně přimluvil můj táta. Jen už vím, že toho povídání mají kolegové plné zuby a nedivím se jim, a že toho musím nechat. Do toho přijde taková jedna stará písnička a já jsem prostě grogy. Je mi do breku ještě teď. Táta byl tak úžasný táta, jaký jen může být a strašlivě chybí.

veram 4.6.2008 21:46

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Děvče drahé, hladím tě po pacce. Tohle bude bolet ještě dlouho, jen čas to zmírní, ale jen zmírní. Mně odešla maminka před třinácti lety a dodnes mi - nejčastěji ráno, když jsem rozespalá - blikne myšlenka " na to se musím zeptat mámy" "to bude mít máma radost" "tohle bude mámě chutnat" a tak podobně. Prostě je pro mě pořád v přítomnosti. Ale už to tak nebolí, jen tak trošku. Tak tě hladím a přeju klid a pokud to jde, tak pohodu. Ono to vlastně jít musí. Drž se! VVVVVV

Vave 4.6.2008 21:48

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Milá ApinoVV, hladím Tě po tlapce. Jen se vybreč, to je úlevné. To víš že táta (nebo jiný blízký, který odešel napřed za Duhový most) chybí nejvíc v tech nejobyčejnějších věcech, často ve chvílích, kdy je člověku hezky a rád by se o to podělil - a ono není s kým. Ale já jsem časem došla k názoru, že je s kým, že naši blízcí zůstávají s námi a v nás právě tehdy, kdy na ně vzpomínáme, kdy si je přivoláváme. Tohle je v pořádku, milá Apino, jen moc dobře, že vzpomínáš. A klidně na tátu mluv nahlas, jestli to tak cítíš a potřebuješ.

Jiná otázka je to dědictví. Jsou dobré tety a zlé tety, dobří i špatní příbuzní. Je zbytečné si krátit těmi špatnými život, nic nezměníš tím, že na ně budeš stále myslet a o nich mluvit. Pocit křivdy, křivda, ta je zlá. Ale prostě to nezměníš! Snaž se projít dědickým řízením co nejrychleji a haj své právo, ale víc se tím nezabývej. Uvidíš, že Tě přestane bolet hlava! Myšlenky na špatné věci a špatné lidi totiž ubližují nejvíc Tobě. Mysli na maminku a Micánka a vyzkoušejte cestování a buďte připraveny na nového člena rodiny, cítím v kostech, že CD má pro vás v létě připraveno něco speciálního!

Pust si tu písničku klidně znovu a plač, slzy jsou někdy velmi očistné. Věřím na nějakou vyšší spravedlnost, na Boží mlejny, na to, že kdo dělá zlo, bude potrestán, třeba pro nás neviditelně, ale účinně. Nemá smysl, aby ses tím trápila Ty. Co by Ti na to asi řekla Tvá dobrá teta, Tvůj tatínek? Že se trápit nemáš! Tak na to mysli vždycky, když se budeš chtít ponořit do myšlenek na zlé příbuzné. Buď trochu nad věcí a uvidíš, že Ti bude o hodně lépe. Objímám Tě a přeju dobrou noc. VV

YGA 4.6.2008 22:11

Re: Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Vave to zas řekla moc hezky - ještě bych chtěla říct, že pokud máš dojem, že už to nevydržíš a chceš o svém trápení někomu říct a nikdo není poruce, klidně napiš někomu z nás, třebas mě na yveta.grb áčko v sáčku a na seznamu - já tedy neumím mluvit tak k věci, jako většina tady, ale vždycky tě ráda vyslechnu a budu vydávat souhlasné hmmm hmmmmm - a vždycky tě vyslechnu a budu tě držet na dálku za packu.

P.s. i já bych ti chtěla poradit, aby ses na zlé tety vykašlala, ale je mi jasné, že to není tak jednoduché - krev není voda a rodina je rodina a když člověka něco trápí, nejde si říc "nestojí mi to za to a nebudu na to myslet" - je to moc těžké a na povel to nejde. Moc ti přeju, ať dědické řízení co nejdřív skončí a ať máte s maminkou a Micánkem konečně klid. A tatínek na tebe přece čeká na konci Duhového mostu - neboj, on nemá dlouhou chvíli, jemu uteče coby dup ta doba, než tě obejme - jenom ty musíš žít dál ten nejlepší a nejzajímavější život, abys mu mohla říct ".... poslouchej, za tu chvilku, co jsme se neviděli, jsem udělala to a to a stalo se mi to a to a poradila jsem si i s takovou situací ... žila jsem tak, abys byl na mě hrdý " ... a on určitě bude.

Vave 4.6.2008 22:18

Re: Re: Re: OT - nějak nezvládám některé situace

YGO! VV Nesnaž se nikomu namluvit, že neumíš "mluvit tak k věci" - to Ti prostě nikdo neuvěří! Na staříčka Papeže jsi vzpomínala krásně a Apině jsi to napsala taky krásně, moc krásně! R^

Matylda 4.6.2008 21:54

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Vybreč se , pomůže to. Tahle písnička ti tátu asi bude připomínat dlouho, ale později už to nebude tolik bolet. A na příbuzné se vykašli, příbuzné si na rozdíl od přátel nevybíráme, ale jsou nám dáni. Takže je tolerujeme, pokud jsou na nás zlí a nespravedliví, ale to je všechno, co po nás můžou v rámci slušnosti chtít. A kolegové to obvykle přežijí, protože většinou chápou, že to nemáš komu povykládat. Teď to začni trošku kontrolovat a půjde to. Uvidíš.

MaRi 4.6.2008 21:55

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Apino, těžce se mi hledají slova, snad jen, že tvá bolest musí ven, jinak způsobí mnohé a rozličné problémy. Tři měsíce jsou moc krátká doba. Taky je několik písniček, které mi dokážou způsobit proudy slz, i když můj tatínek je už jen v mých vzpomínkách více než 26 let a maminka o pět méně. (A to se považuji spíš za člověka, který se snaží emoce držet na uzdě.)  Tvůj tatínek byl určitě dobrý člověk a až se rána způsobená jeho odchodem trochu zklidní, budeš se moci vracet do chvil, kdy jste mohli být spolu a obohacovat jeden druhého. VV

Xerxová 4.6.2008 22:00

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

držím za tlapku

Heduš 4.6.2008 22:03

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Apino, zažila jsi Tátou chvíle, které ti nikdo nikdy nevezme. Nikomu z nás není dáno být tu napořád a tyto situace musíme každý z nás prožít. Tatínek byl rozhodně skvělý člověk , ale teď je dobře, tam za Duhovým mostem, ve skvělé společnosti. Nechtěl by, aby ses trápila. Určitě tě měl moc rád usměvavou a radostnou....:-) 

Mému dobrému kamarádovi minulý týden umřela maminka. Byla to skvělá ženská. Jsou tam nahoře všichni spolu, povídají si o nás, komentují naše kroky;-)  navigují Centrální Distribuci a pak se tak trochu uličnicky smějí.... Tohle je prostě život, teď a tady, a pak i my budem tam nahoře, ve společnosti našich blízkých a někoho tady dole to bude moc bolet.... ale teď  jsi ty zde a je zapotřebí žít dál - s hlavou vzhůru:-)

Fallowa 4.6.2008 22:08

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

VVVVVV

YGA 4.6.2008 22:14

Re: Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Než jsem se vykecala, ostatní to tady napsaly mnohem líp :-).

alimo 4.6.2008 22:17

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Přesně tak, jak řekla děvčata přede mnou. Já už nemám táťku 20 let- bože, jak ten čas letí ! a pořád mi chybí a bude chybět. Někdy s ním mluvím, myslím že v duchu, ale už jsem se přistihla, že i nahlas:-). Byl to skvělej člověk a báječnej táta. Kolikrát jsem litovala, že už neví, jak Marek (syn), nebo jsem přemýšlela, jak by ho zaujal internet, chtěla jsem se pochlubit, postěžovat si....Myslím, že to je normální, to co cítíš, čas to otupí, nebude to tak moc bolet, ale  úplně nepřebolí nikdy, protože to prostě nejde. A tak se vždycky utěšuju tím, že táta to přece ví, vidí nás a drží nám palce - a to si říkám já, která o sobě tvrdí, že je naprostej ateista:-).  Poplač si, uleví se ti...

A na příbuzný se vykašli, protože za to rozčilování nestojí. Svoje práva si braň nekompromisně, už kvůli tatínkovi a tetě, ale ostatní věci se snaž nevidět, neslyšet, zlým lidem to nevysvětlíš a sama si ubližuješ. Vím, že máš složité období ale bude líp...musí být lípR^V

Beda 4.6.2008 22:29

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Apino, hladím tě po tlapce, vše ostatní už jiní řekli lépeVVVVVVVVVVVVVV

zana 4.6.2008 22:56

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Api, včelko, nedej seV. Je to tak, že "jednou jsi dole, jednou nahoře", takže teď prostě míříš nahoru. Uvidíš, že pomalu bude líp.

Hana W 4.6.2008 23:12

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Jak uz rikaly jine, vybrecet pomuze a pak zas bude lip. Vzpominat je fajn, je to jak most a podana ruka VVV

Pitrýsek 5.6.2008 1:27

Re: Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Apino,  já už bych jen opakovala své předřečnice. Ale chtěla bych, abys věděla, že také stojím v té řadě, která aspoň podrží za tlapku a nakloní pozorné ucho. Chtěla bych tě potěšit, ale vím, že to ještě nejde. Drž se děvče, zase bude líp.

Velká kočka 5.6.2008 1:29

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Mít k velkému smutku po tatínkovi ještě nepříjemné zážitky kolem dědictví to ti opravdu nezávidím. Ale nenech si tou situací svůj žal znesvětit. Tam za Duhový most si nikdo z nás nic pozemského neodneseme, ale duše si ponese co zažila šťastného a dobrého. A tak ti přeji ať v budoucnu zažiješ mnoho krásného a na ty co ti odešli hodně vzpomínej, to ti dodá jenom sílu. Prý se nemáme zatěžovat věcmi, které nemůžeme změnit, protože to nás jen vyčerpává. Své síly máme použít na to co změnit a ovlivnit můžeme. Ať se ti to vždycky daří!!!! Objímám tě, Alpino!!!! VVVVVVVVVV

LA 5.6.2008 6:38

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Asi už jsem tu s křížkem po funuse, ale stejně tě hladíme po tlapce. Ze smutku se vybreč, možná zkus sepsat své vzpomínky na tátu, i kdyby jen pro sebe. Z příbuzných si nic nedělej, nemá cenu jim něco vysvětlovat. Lidé se dělí na lepší a horší, ale ne dle svého původu, barvy, apod., jak tvrdí některá individua. Dělí se podle svých skutků. Dobrý člověk by se neměl zaplétat s těmi špatnými, ale ani jim ustupovat. Trvej na svých právech, obviňování příbuzných si nevšímej a pokud to vypadá, že se dědické řízení protáhne a zkomplikuje, zvaž právníka.

Apina 5.6.2008 6:56

Re: OT - nějak nezvládám některé situace

Děkuji vám všem za milá slova útěchy. Včera se mnou prostě emoce zamávaly naplno. Včera večer už jsem nebyla chopna reagovat, bylo toho na mě moc, ale všechny vaše krásné reakce jsem si přečetla. Na tomhle je děsné to, že jsem se včera večer zpočátku cítila celkem dobře, otočila to celé jedna stará známá písnička.

Co se týká příbuzných - ve chvíli, kdy ta živá teta řekla mamince, že je na tom lépe (přrozeně než ona), že bude dědit po tátovi, (nebyla to totiž první věc, maminka jimi byla napadena vícekrát), tak jsem usoudila, že tato část rodiny pro mě končí. Není to ale tak jednoduché, pokud vše nabyde právní moci, ještě musím příbuzným předat jejich zděděnou část majetku a zatím nevím přesně, jak to zabezpečit, abych zase nebyla vystavena nějakým útokům, například, že to není podle popisu nebo, jestli získají dojem, že jsem to třeba poškodila.. Rozhodně u toho nebudu s nimi sama.

Tante 5.6.2008 8:25

Re: Re: OT - nějak nezvládám některé situace

To rozhodně nebuď sama, milá ApinoVV! Je to ještě nepříjemnost, která Tě čeká, ale i tu překonáš a už se k tomu nebudeš muset vracet, budeš jen hledět vpřed a žít svůj život co nejlépe a nejradostněji. :-)

Heduš 4.6.2008 21:07

Dede

tvůj článek, jako vždy, perfektní:-) moc se mi líbí, jak učíš kluky "cestovat", ve vašem "světovém" bydlení a přesunování je to asi vážně nutné. Hodíš kluky do letadla a na Ryzyni jako když je najdeš, to shledání bude asi opravdu unikátní - to by chtělo reportáž a doufám, že nám ji (alespoň malounkou, prosím a škrabkám prstíčkem) dopřeješ :-);-P:-)

YGA 4.6.2008 22:16

Re: Dede

Třebas by se někteří Pražáci "náhodou" mohli při příletu "nachomítnout" - a podat reportáž

veram 4.6.2008 22:36

Re: Re: Dede

Neakreditovaní fotoreportéři na letištní plochu, kde setkání bude probíhat, nemohou! :-D;-D:-D