27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

BTW: Co dělám, dělám rád

Myslím, že každý z nás by se rád živil prací, která by mu byla zároveň koníčkem. Pokud se to nepodaří, tak se s tím buď vyrovnáme nebo nás taková situace ničí. Překvapilo mě však, že něco podobného dokáží cítit i zvířata.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pecka 4.11.2005 14:21

Nojo, paní R.

máte pravdu, já taky už léta vařím kafe advokátům a průmyslníkům, ale ve svém srdci jsem od mládí pravou rukou nějakého světoběžného galeristy nebo starožitníka , což žádnej nevidí a nejde si pro mě. Obdivuju lidi, co dokážou to pravé zaměření rozpoznat u zvířat a vyhovět jim.
Zdeno bez psa - to taky známe, ano trpělivě čistíváme. On se ale Mates poslední dobou už tolik nepere. Tak Trpělivému Mourynovi držíme palce, aby to brzo přešlo.
Vakandi 4.11.2005 13:12

:-))

Srdíčko   mi připomíná ségřina Tulíska, jí nosí jak hraběnku, jen mu kopýtka hrají, když na něj kecnu já, jak pytel "vovsa" , tak se vlní jak velbloud .....
Hela S. 4.11.2005 13:17

Re: :-))

Tulísek má aspoň svoji "práci" rád. :-)) Sem tam holt poslouží někomu jinému, no tak to přežije, no, ale Lochness nosí na hřbetě rád a ochotně :-)) Jinak, Lochness jsem viděla jen na fotkách, ale Tebe na živo a k pytlu ovsa bych Tě teda nepřirovnávala ani náhodou. :-)))) Myslím, že problém u Tulíska je spíš v tom, že Tebe na hřbetě necítí a tudíž neví, proč by měl poslouchat tu "mouchu", co mu sedí na zádech ;-)
PetraK 4.11.2005 10:53

Heduš

Neee, to nejsem já, to je Kettlínky panička, Věrka. Pyšná to majitelka. Pyšná ovšem v úvozovkách, protože jsou to obě moc prima a normální bytosti. Jak Věra, tak Kettýs. Pokud ovšem dáme stranou jejich "potrhlost". Kupříkladu Ketty, i kdyby to bylo takové to pidi jablko, tak ho nespucne najednou, hezky způsobně si ho bude ukusovat
Heduš 4.11.2005 11:02

Re: Heduš

to ukusování jablíčka je přece logické, je to dáma a má školy !!!!!!! :-D
PetraK 4.11.2005 12:44

Re: Re: Heduš

Ketty je spíš kašpar než dáma . Když jsem jí po dostihu vodila a tak mě napadlo, co by se stalo, kdyby..... se třeba splašila a ....... tak se na mě tak jukla a začala mě tahat tu k autobusu, tu ke kopřivám...., orosená jsem byla až na zádech
Lenka 4.11.2005 12:57

Re: Re: Re: Heduš

Hmm nejsou tohle ty vaše ( nebo tvoje ? My si vlastně tykáme nebo jak ? ) představy a proroctví ? Nějak matně si pamatuju cosi o cestě přes les do hospody, která byla zavřená, protože to NĚKDO prorokoval :-))))
PetraK 4.11.2005 13:55

Re: Re: Re: Re: Heduš

Lenko , jo to je přesně ono a  navíc u zvířat, které u člověka vycítí sebemenší zaváhání to funguje o 100% spolehlivěji  a taky bych řekla, že si tykáme, ale když já už v tom mám takový maglajs, že zas pak nechci tykat někomu, komu vykám a tak asi najedu fakt na to onikání
Hela S. 4.11.2005 14:08

Re: Re: Re: Re: Re: Heduš

Mám s tykáním/vykáním stejný problém. Se spoustou lidí si už tykám, s jinými ne. Už jsem si říkala, že vyhlásím, že přecházím na hromadné tykání a pokud je na to někdo moc háklivý, tak mi: a) odpustí b) bude mě tak dlouho napomínat, že si zapamatuji, že mu mám vykat :-))
PetraK 4.11.2005 14:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heduš

Helo to vůbec není špatný nápad!
 
 
Já se loučím a přeju všem krásný víkendík
Zdena bez psa 7.11.2005 6:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heduš - Hela S.

I já souhlasím, protože, když se rozjedu, tak stejně tykám a pak se vracím, abych to úpřesmolila
PetraK 4.11.2005 10:51

Zdeno bez psa

To jsem ráda, že se to nekomplikuje a nemusíte dochtorovat. Přes víkend se to tutově vylepší!
Heduš 4.11.2005 10:49

paní Ruščáková

Vy vždycky dovedete tak krásně napsat o tom co cítím, ale nějak to buď nechci vyslovit nebo nemůžu najít ta správná slova :-)) Díky moc za Vaše články!!!
Heduš 4.11.2005 10:47

PetroK

mám ještě opožděný dotaz, ty bílé elasťáky s hlavou Ketty Star a Klaus hned vidle - bylas to ty nebo nee??? ;-))
Zdena bez psa 4.11.2005 10:41

Co dělám, dělám rád.

Jak Já chápu Vás (s tím účetnictvím) a jak moc chápu Srdíčka. Osobně mi stačí zahlédnout formulář z FÚ (a to jakýkoliv) a opupínkuji se. Mám náááádhernou, skvělou kamarádku, která tu hrůzu vyplní (proč je to každý rok inovované? Asi aby vykázali činnost) a prstíkem ukáže!  Tady to podepiš! Jsem jí vděčná až za hrob
Jo, a poslušně hlásím stav našeho maroda Mouryna: Až včera se po řádném odmáčení zalepené srti, kterou si pořídil až do ucha, ukázalo, že mu to prasklo hned na začátku zvukovodu. On nemá nemocné ucho, ale má "Kocouří nemoc" To si někdy před cca týdnem, dvěma vyměňoval názory s kolegou a ten mu vlepil  facana. To není skoro vidět, ale ty 4 šavličky, které k uchu zasekl, neměl umyté a zanesl pod kůži infekci. No a ono to čeká a čeká a pak se to pochlapí a zanítí a je z toho bolenice, která buď sama praskne (tento případ), nebo moc oteče a pak člověk konečně běhá a stará se. Mouryn je velice trpělivý a nechá si to vyčistit a vymačkat, aniž by se bránil  tlapkama. Jen s tím předlouhým ocáskem seká a mává.  Tak to snad zvládneme bez veta. Když, tak to bude obligátní víkendová návštěva  Všechny zdravím při pátku a letííííím. Dnes certifikujeme zařízení, tak nejsem paní svého času.
PetraK 4.11.2005 10:23

:-)) :-)) :-))

Srdíčko je asi  ve svým srdíčku volným a nezkroceným koníkem, tak se mu nedivím, že se mu nechce pod někým jezdit. Rozumím mu, taky dělám zcela jinou práci,než bych ráda dělala. Chtěla jsem právě k těm koním, kde jsem od malička byla a dneska je ze mě kancelářská myš . A tak to dělám jako Srdíčko - jak můžu, uteču k tomu, co mám nejdradši - ke zvířatům
Iva 4.11.2005 9:30

O.T Faninko

máte na mailu kontakt, ozvěte se
Hela S. 4.11.2005 8:59

Krásné jméno

pro koníka :-)) Ale možná by se měli majitelé nad sebou trošku zamyslet. Když koník nemá rád, když na něm někdo jezdí, co ho zkusit prodat někam, kde bude třeba chodit v kočáře. Podle popisu je to krásný kůň, do kočáru by se hodil. Když nemá rád jezdce, co mu najít uplatnění, které by se mu líbilo (nebo ho aspoň toleroval). Tak jako člověk, hledá profesi, která mu bude nejbližší, když už nemůže dělat to, co by ho opravdu bavilo. A napadla mě ještě jedna věc. Možná koníkovi ani tak nevadí jezdec (to by ho nejspíš "sundal" dřív než pár kilometrů od domova), ale pracovní náplň s jezdcem. Většina koní vyjížďky do přírody miluje, ale nemusí je mít rád každý. Poznala jsem koně, kteří nenáviděli parkur, ale byli na vrcholu blaha, když mohli běhat dostihy. Poznala jsem koně, kteří odmítali skákat přes proutěné překážky ve steeplechase, ale na parkuru šli jak baletky i přes skoky, které parkuráci běžně nemají v lásce. Každé zvíře je individualita a člověk by měl mít tolik inteligence, aby tuto individualitu respektoval. Zvlášť, když má zvíře pro radost. Jak se můžu radovat já, když je kůň naštvaný a nešťastný. Člověk je za svůj osud zodpovědný sám, ale dobrý koňák se pozná podle toho, že dokáže pro svého koně najít uplatnění, které mu vyhovuje. Držím Srdíčkovi pěsti, aby se nakonec i pro něj našlo to pravé a mohl si svoji práci vychutnávat. :-)
Medvídek 4.11.2005 8:43

Re: vážně moc milej kůň, ale nesnáší, když se na něm jezdí..."

Kdo by to taky snášel ?
YGA 4.11.2005 8:27

Paní D.R.

Vy jste mne včera nakazila s těmi reklamami - dnes jsou tam samé reklamy na účetnictví.
Jinak příběh o koníkovi Srdíčkovi je perfektní - už to jméno je úžasné. Dcera rajtuje koně, ale s tak pěkným jménem ne.