29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

BTW: Bandité

Tak vám nevím. Jsou ti naši psi divní, nebo to je obecný jev? Jak to tak vypadá, budu muset na základě svých výchovných a výcvikových aktivit definovat teorii s prozatím pracovním názvem Proměnlivé projevy bazálního darebáctví, jež prosluje pod zkráceným názvem Teorie Q.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 24.10.2007 6:59

Re: Re: Chlupatí loupežníci

Tak to mi  připomnělo příchod Mouryna do domácnosti. Svrab v uších, blešky tulačky a průjem. A ten se s ním táhnul skoro kvartál. Nezapomenutelný je okamžik, kdy se vydal na hrdinný průzkum do pokoje, kde ještě nebyl. Uprostřed pokoje v něm hrklo. On se ve výskoku obrátil a mazal na záchůdek. V zatáčkách to bral smykem. Přesně tento moment byl rozhodující  pro to, aby ho přednosta přijal do rodiny. Moc přeju tomu obláčkovému šmudlikovi, ať zvítězí. A rychle. VV

terra 23.10.2007 12:07

Dede a všichni ostatní

tohle jsou chvíle, kdy si umím představit, že mám psa... Ta světýlka v očích, ten malý kousek jinak vždy ukázněného rošťáka. Dokonalá spolupráce psiska Míši a Kulicha I.Bojovného na získávání lupu (kam nedosáhl pes, kocour vyskočil - a na zemi se bratrsky podělili):-D. Mimochodem, Míša byl pes špinavě bílý a neznám lepší mimikry do mlhy, plazící se kolem řeky. Když se pak mlha zhmotnila znovu ve psa, obvykle byla čerstvě naparfémována shnilou rybou... Nazgúlové v "uniformě dopravních strážníků" jsou skvělí a mají skvělou paničku, takže ani vyprávění a fotky nemohou být jiné. Díky, Dede.

Jen tak na okraj,hlášení o "Céčkách": Cedrik a Célinne zdařile obsadili byt a do úkrytu prchají už jen občas - problém je, že se nám zatím nepodařilo vysledovat, co je tak spolehlivě vyděsí. Zatím vím jen o vrzajících dveřích, budu se muset pooohlédnout po kapce nějakého oleje (nejlepší bude olivový panenský, ten mám hned u ruky v kuchyni;-).) Další malý problém je, že nám stále ještě nevěří natolik, aby se bez pokusu o odpor nechali vzít do ruky. A nakonec jedno překvapivé zjištění - ty kočenky si neumějí hrát! Myslím - s hračkami. Občas se kočkují mezi sebou, ale toť vše. Jinak spí, brousí po domě, krmí se nebo ozdobně spočívají, ale i to je pokrok. Všem čtoucím krásný den:-)

Dede 23.10.2007 14:11

Re: Dede a všichni ostatní

Terro Čita to také neuměla a to jí byly 4 měsíce, když k nám přišla. Nevím jak teď u Jenny, ale doma se chovala podobně jako tvoje kočky, hravost kompenzovala maximálním mazlením a adrenalin si vybíjela venku na lovu myší a doma na lovu psů, které mezi hračky zjevně odmala počítala...:-) Nemusela by to tedy být nějaká frustrace (ale mohla :-/).

Kdy o nich něco napíšeš??? :-D

terra 23.10.2007 14:49

Re: Re: Dede a všichni ostatní

Strašně nerad slibuju (se znám), ale co nejdřív. Bu-bu-bu-budu se snažit, Dede:-) 

Rpuť 23.10.2007 12:01

Mám strašně uhuhlanýho psa!

Od rána tu naprosto hnusně a mokře prší. Blesan vždycky vyleze na chvíli ven, zhnuseně se rozhlédne a nakráčí zpátky. Po chvíli zadoufá, že snad už přece jen a vše se opakuje. A už je naštvanej a podebranej, vyčítavě na mně kouká, chodí po domě sem a tam a ukrutně huhlá.....

Xerxová 23.10.2007 12:09

Re: Mám strašně uhuhlanýho psa!

Předpověď vyšla, tady neprší.

Jinak pokud je hnusně a Betka potřebuje ven, tak ve vstupních dveřích zacouvá zpátky do tepla a sucha, proběhne byt a snaží se jít ven dveřmi do zahrady z obýváku. Prostě co kdyby na druhé straně domku bylo líp.;-D;-D

LFSH 23.10.2007 12:22

Re: Re: Mám strašně uhuhlanýho psa!

Když to tak čtu, jsem strašně vděčná za Filipa. ;-)R^VV

MaRi 23.10.2007 11:31

Těší mě,

že nejsem sama, kdo osciluje mezi rozněžněným pochováním 15 (u nás) či více kilogramového (u Li nebo Xerxových i jinde) miláčka v náručí a chutí chytit tu "zatrackanou bestii" za ocas a pořádně jí praštit o nejbližší zeď ;-). Oni jsou opravdu každý jinak stejní  - ostatně jako i my lidé:-).  A Nazgůlové jsou opravdu náramní frajeři a ohromně fotogeničtí.

veram 23.10.2007 11:53

Re: Těší mě,

Souhlas, Nazgůlové jsou skvělí a jejich panička taky.VVVVVV

Beda 23.10.2007 11:12

tak jsem se zas jednou dobře pobavila

jak při článku, tak při komentářích - všichni jsou dnes nějak rozverní;-D;-D;-D ... nebo jejich zvířata???;-P ... Nazgúlové ve vestičkách jsou skvělíR^R^R^VVVVVVVV akorát by fakt neškodilo barevné rozlišení;-)

dodatečně za včerejšek připojuji palečky Dede maminceR^VV a taky miminkovi JáchymoviR^VV, případně dalším potřebným:-)

LFSH 23.10.2007 11:14

Re: tak jsem se zas jednou dobře pobavila

Někde jsem myslím zahlédla nabídku těchto vestiček jak v žluté, tak i v té úžasné růžovoučké. ;-);-D;-D

Xerxová 23.10.2007 11:15

Re: tak jsem se zas jednou dobře pobavila

Bedo, na Hadopasech prosím o pomoc - umístila jsme  blbě komentář - prosím, přesuň mě ;-D;-D

Beda 23.10.2007 11:17

Re: Re: tak jsem se zas jednou dobře pobavila

jdu tam, budeš mít k tomu ale komemtář v soukromých zpráváchR^

Dede 23.10.2007 10:49

ty fotky psů ve svítících vestách

byly jen předpremiéra - když jsem je odpoledne přivezla, tak se po celodenních pokusech konečně pořádně rozpršelo a musela jsem fotit doma. V noci se ale vyjasnilo, dokonce svítil měsíc, takže jsme vesty hned vyzkoušeli. Bylo to skvělé, v jakémkoliv umělém osvětlení zářili, na temné louce stačil dokonce i ten měsíc, abych viděla, kudy se miláčkové honí. Je fakt, že když je z druhé strany parku zahlédli nějací lidé, tak se zastavili a koukali... ;-)  Úžas ze samotných vest to nejspíš nebyl, tady jsou vestičky dost obvyklé, spíš je podle mého zaujal ten pohled na "vlky v uniformě dopravních strážníků"...;-P

Pokud jde o praktičnost, tak si to nemohu vynachválit, černohnědý pes zmizí snadno i za šera, ne to za tmy. (Kazan s tou světlou hlavou zmizí i před hromadou polen:)) U bílého nebo hodně světlého psa to s viditelností asi není takový problém, ale pokud je třeba chodit za tmy po silnici, nemá to podle mne chybu ani pro ty světlé psy. To tady oceňuju i jako řidič, že svítí děti, cyklisté, blikající odrazku nosí i většina chodců (v uličkách mezi domy tu většinou nejsou chodníky, jen silnice a omezená rychlost na 30 km/h).

Jo a vestičky jsou lehké, pružné a jdou snadno přeprat. Nazgúlům vůbec nevadily, ale je fakt, že jsou zvyklí na kšírky. Jen když se Kazan začal energicky drbat, tak jsem mu to pro jistotu zatrhla, aby na něm nezůstaly jen svítící cáry...;-D

Xerxová 23.10.2007 10:59

Re: ty fotky psů ve svítících vestách

Včera, když jsme se brouzdaly s Betkou v tom nádherném podzimu, tak mi došlo, že ona chudinka malinká nemá vůbec ochranné zbarvení. Ara i Xerda byli ve tmě neviditelní a i v podzimním listí či louce měli dokonalé mimikry.  Ale chudince Kosatce v noci a v přírodě září výrazné bílé fleky a na sněhu jí zase prozrazuje černá část jejího kožíšku.

Jinak na kšandičky můžeme připínat blikátko - z tomboly na Zvířetníkovském srazu... Ale to když chodíme po tmě po silnici - v terénu to nepoužíváme.

Dede 23.10.2007 11:08

Re: Re: ty fotky psů ve svítících vestách

Báječná Betka! Tomu říkám praktické zbarvení ;-D Nazgúlové dokáží zmizet (když se nepohybují) takřka všude s výjimkou sněhové pláně a jasně zeleného ostříhaného trávníku... Ale když si tak představuju toho černobílého "koníka" (Xerxová, promiň :-)) jak si vykračuje ještě se světýlkem, tak to musí být nezapomenutelný pohled!

Lída Š. 23.10.2007 11:19

Re: Re: Re: ty fotky psů ve svítících vestách

No to je pravda ;-) V noci byli pro mě dráčkové neviditelní, ať už šlo o Dráčka, kupodivu taky Nastěnku, Boomču, Darlu...Ale Éliška se svou běloučkou obrovskou náprsenkou a bílou barvou na nožičkách je vidět vždy a všude ;-D

LFSH 23.10.2007 11:11

Re: ty fotky psů ve svítících vestách

Ani světlehnědý pes nebývá od podzima vidět - jen za tmy to jde, ale jakmile padne mlha, mnohem lépe v ní nacházím naše malé černé kočičky než toho velkého hnědého psa.

Štětinka 23.10.2007 11:50

Re: Re: ty fotky psů ve svítících vestách

teda holky, už jste někdy vlastnili malé černé smetáky?;-) Nebejt toho, že hlásej, tak  se ženu za každou hroudou hlíny;-D

LFSH 23.10.2007 12:26

Re: Re: Re: ty fotky psů ve svítících vestách

Smetáky ne a kočky obvykle přibíhají na zavolání (Hugo ještě ke všemu s motorkem), ale.... Člověk takhle po ránu jde ve tmě a najednou vprostřed cesty černý kámen o průměru asi 20 cm, skloním se k tomu, z ničeho nic se objeví bílý trojúelník.... Schválně: co to je?

Kdo hádal Sisinku, hádal správně. Pohladím jí, ona nahodí a dál jdeme spolu (asi 3 m).

Rpuť 23.10.2007 11:57

Re: ty fotky psů ve svítících vestách

Nejlepší byla ve tmě Arinka - byla sice černá, ale špičku ocásku měla bílou. Takže jednak byla vidět, kde je a jednak, když se snížila na chvíli k zemi, bylo jasné, že už můžeme domů;-)

P i t r ý s e k 23.10.2007 20:16

Re: ty fotky psů ve svítících vestách

Dnes mi to tady děsně haraší. Nemohu odeslat  žádný mejlík a neotvírají se mi obrázky. A tak jsem neviděla Nazgúly.

Já na holkách nemám vestičky, ale blikající obojky. A také si je nemohu vynachválit. Pejsky v barvě pepř a sůl mají dokonalé mimikry i ve sluneční záři ve stínu kopřiv. Doslova. A když jdeme na večerní procházku  jsou blikačky naprosto vynikající. Pejsky jsou krásně vidět na louce i  (hlavně)  na silnici. Jen vyděšení šoféři na nás blikají, aby zjistili, co se to tam tak divně blýská.

Zdena b.p. 23.10.2007 10:29

to je náádherný den!!!! :oD

Mám konečně skoro po měsíci chvíli času, abych se koukla mezi vás a hned takové nááááádherné čtení. ;-D;-D;-D Co se týká svítících psů, mám čerstvý zážitek. Ráno svištím do práce po půl šesté a na první křižovatce, kde ještě většinou spím i když čerstvě mytá studenou vodou, (mohu si to dovolit, protože tam v tuto dobu bývá nulový provoz) mi před kolo skočilo něco děsně velikého a svítilo to jako vánoční stromeček v TESCO. A on to můj kámoš maxipes, kterého přezdívají Banán. To si nedovedete  představit, jak moje zaječení pobavilo jeho i páníčka. Chechtali se oba a Banán u toho ještě skákal jako nezbedné kůzlátko. ;-P

JanaBa 23.10.2007 10:24

Ježkovy voči,

ta fotka Kazana, ta hromada nádherně barevných chlupů, to je nááádhera!!

Jiřina z GB 23.10.2007 9:51

Dede, dnes je BTW obzlášť vypečené...

...moc jsem se pobavila... černá huňatá surikata mě dostala...

Vestičky jsou neodolatelné, jen nevím, jak za sebou tahají tu šňůru...Tady na téhle fotce vypadá Daník, jako by měl tu vestičku na elektriku :-D. Nebo jsou i vyhřívané 8-o ?

zana 23.10.2007 20:23

Re: Dede, dnes je BTW obzlášť vypečené...

to je normální elektrickej pes;-);-D;-D;-D

Bláža 23.10.2007 9:44

O.T. Mikulášské venčení

Prosím, čtěte Hadopasi - po přihlášení na Setkání-srazy :-)

Lída Š. 23.10.2007 10:34

Re: O.T. Mikulášské venčení

Jsem Ti tam nechala vzkaza ;-)

Bláža 23.10.2007 10:45

Re: Re: O.T. Mikulášské venčení

Děkuji ;-) A klidně přimu další vzkazy :-)

Hanča 23.10.2007 9:26

Nazgúlům vestičky úžasně pasují -

potkat je takto oděné, měla bych pocit, že pátrají po nebezpečném zločinci nebo ohlašují nadměrný náklad nebo plní jiný odpovědný úkol.;-)