Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

AUSTRÁLIE: Zastaralé pokuty

Nenechte svého psa řídit vozidlo!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
EZ

Jo a nedá mi to, přidat ještě pár totálních bizárů, co jsem našla...V Indianě je zákonem daná hodnota "Pí" 4 a nikoli 3,14... Na Havaji mají děti zákonem přikázáno poslouchat rodiče, na Floridě je zákonem zakázáno souložit s dikobrazem a v jednom městě v Idahu nesmíte současně jezdit na žirafě a přitom rybařit8-o;-D;-D Jooo, ještě že nemáme precedentní právoR^

0 0
možnosti
Foto

Vyloženě roztomilé, moc jsem se pobavila R^.

I když... připomnělo mi to poněkud zarážející zážitek: ty záchody pro všechna pohlaví. Vypadalo to tak, že úzká místnůstka, na jedné straně dveře od záchoda, na druhé (tj. naproti těm dveřím) pisoár.

No, byla jsem hotová velmi rychle...

0 0
možnosti
EZ

Mě tuhle pobavilo jedno řešení na označení veřejného WC na jakémsi českém nádraží. Aby zachovali korektní označení s ohledem na těch "50" pohlaví a přitom mohli zachovat jen dvoje záchody, je tam označení "s pytlíkem" a "bez pytlíka"

0 0
možnosti
EZ

Krásný den všem a díky Georgi za vtipné čtení. Jojo, australské, stejně jako americké a britské právo je precedentní, takže jakmile o něčem rozhodne soud, je to v podstatě jako zákon, takže pak vznikají takové paskvily, jakože třeba pod pohrůžkou pokuty nesmíte dělat ksichty na svého psa (prý mají v Oklahomě), nebo v Kanadě dostanete pokutu za příliš hlasité projevy vašeho papouška, v GB nesmíte jít po chodníku a nést přitom prkna, v nějakém městě v Arkansasu mají psi zákaz štěkání po 18. hodině. Jinde v Americe je zase všem zvířatům zakázáno pářit se v okolí škol. Je toho tolik, co se dá najít. Já jsem kdysi viděla ze školního okna na stromě páření holubů. Být někde v Americe, práskla bych je poldíkům a zajímalo by mě, zda by dostali pokutu;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

Hezké,dnes zábavné, včera (dříve) prekérní. :-)

Jednou jsem po sametovce dělala kontrolu komunikací v obcích,které chtěly penízky na opravu a tak jsem v jedné,trpělivě vysvětlovala,proč vést jejich evidenci,ne všechno bylo obecní, že áno. Tak říkám podívejte na zákon o pozemních komunikacích z roku ..., dále cituji: "ten my nemáme, my jsme všechny předrevoluční zákony daly do sběru,protože už neplatí néé?! " Mno, nic,taky zábavný přístup.;-D

0 0
možnosti
Foto

Zajímavé téma, kolik asi dalších zastaralých, ale stále platících předpisů by se našlo i jinde?

0 0
možnosti
AZ

Troubení jsem vždy považovala za výstražný signál, případně jako výraz leknutí, rozhořčení a vyjádření nespokojenosti: "kam čumíš, pitomče", "co to děláš, idiote", "chceš nás oba zabít, blbče", a tak podobně. Tady na vesnici jsem zjistila, že troubení může být i navýsost pozitivní projev, znamenající "ahoj, jedu okolo tvého domu", případně "ahoj, už jedu zpátky".

Zvláštní kapitolou pak bylo výrazné "zdravení" papírového policajta mnohými, ba přemnohými řidiči, který stál v zatáčce kousek od naše domu. Byl tam dobře rok a pak jednoho dne zmizel neznámo kam. Jestli ten bohulibý čin vykonal někdo ze sousedů, pak z celého srce děkuju a lituju, že jsem se o to nepostarala už dávno já.

Milý Georgi, děkuju za zajímavý článek. Zajímalo by mě, jaké zastaralé předpisy (nejen dopravní) jsou platné u nás. Asi bychom se také pobavili. Nebo ne? :)

0 0
možnosti
ZM

Z23. 20M94a79t42y93l58d67a

26. 9. 2023 6:59

A to jsou roztomilé pokuty :-)

0 0
možnosti
Foto

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

krásné dopravní předpisy, zastavil se při jejich čtení čas...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz