8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

KOČKY: Kočičí astma

Šestnáctého ledna uplynul rok, co máme kočičku Lucky. Její milé chování se nezměnilo, ale nečekaně se změnil její zdravotní stav...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Ruščáková 18.2.2015 9:28

Maričko, ani já jsem netušila, že kočky mohou

mít astma... ale nepřekvapilo mě, jak pozorně a důsledně pomáháte Lucky:)) Díky za další prakticky s vědeckou důkladností zpracovaný článek - věřím, že může pomoct dalším lidem, jejich zvířecí miláček by měl podobné potíže. Tak ať jsou záchvaty malé a přicházejí zřídka (srdíčko)

Z. Vave 18.2.2015 8:53

Krásná Lucky

má podruhé štěstí, milá Maričko, protože nejen že jste se jí ujali, ale také se jí maximálně věnujete a staráte se o to, aby mohla žít co nejvíc bez problémů a omezení. Jste zlatí. <3

Přeju všem dobrý den. <3

A. Lex 18.2.2015 8:52

Maričko,

jak už jsem Ti psala. Pevně věřím,že jde o lehčí formu astmatu a léčby bude za potřeby snad jenom občas. Podchytila jsi problém včas!!! Držím palce!!!!

Z. Lika 18.2.2015 8:01

Maričko, děkuju za cenný článek

Protože jsou v něm podrobně popsány příznaky, zdokumentované i na video, a hlavně možnosti, co s tím. A taky velká naděje, že kočka může dobře žít i s tímhle ochořením. Když jsi napsala, jak po návratu z veteriny s dávkou léku z inhalátoru celou noc místo kašle vrněla, moc se mi ulevilo. Je hrozně těžké dívat se na zvíře, které zjevně trpí a člověk mu nemá jak pomoct.

Maričko, jste dobří!

M. Pajakerryková 18.2.2015 8:00

to jsem fakt netušila, že i kočička

může mít astma... tak hlavně, že je to "jen" astma

mám ráda Tvoje články, dýchá na mě z nich taková láska ke kočičkám a z toho jakbysmet i když je o nemoci nafurt

mávám z pasek, ještě tu máme sníh ale na saně už to není, k radosti Terrynkovi, nikdy neví kdy zas bude mít panička blbý nápad :)

Š. Matyášová 18.2.2015 8:10

Re: to jsem fakt netušila, že i kočička

astma, alergie,cukrovku,rakovinu, epilepsii...prakticky všechny a ještě něco navíc....

M. Pajakerryková 18.2.2015 9:05

Re: to jsem fakt netušila, že i kočička

prostě všechno co může mít člověk....

O. Joklová 18.2.2015 11:43

Re: to jsem fakt netušila, že i kočička

no, však ona ta anatomie je skoro "stejná" jako u člověka - stejné orgány, víceméně stejná kostra atd.

holt jsme to všichni savci, žejo

Z. Matylda 18.2.2015 9:24

Re: to jsem fakt netušila, že i kočička

Mne to právě taky nenapadalo, že kočka může mít astma... vzhledem k tomu, že má věčně tlamku plnou chlupů, tak mi to nepřipadalo pravděpodobné. Ale asi jo.

Maceška zatím kašlala jen jednou, ale vzhledem k tomu, co všechno se na to tehdy nabalilo, bych si to víckrát už odpustila...

Z. Lika 18.2.2015 12:06

Re: to jsem fakt netušila, že i kočička

Jsem dřív s našimi kočkoury rádoby vtipkovala, "ještěže nejste alergičtí na kočičí chlupy"... no, asi vtipkovat přestanu a místo toho budu ráda, že mi na polici nestojí inhalátor!

Z. Lika 18.2.2015 7:19

Maričko, asi máš pravdu

odkaz jsem ještě jednou kontrolovala a je správný, ale odtud spustit nejde.

Zájemcům můžu poslat e-mailem.

O. Joklová 18.2.2015 9:50

Re: Maričko, asi máš pravdu

viz výš (teda níž) pod Maričkou - problém je v pomlčce

třeba to půjde spravit i v článku

http://www.trudellmed.com/animal-health/aerokat

Z. Lika 18.2.2015 10:38

ODKAZ UŽ FUNGUJE

Bedo, díky, zase jsem o něco chytřejší. Při tvorbě odkazu mi systém automaticky nahradil pomlčku řádkou divných značek a já tomu nevěnovala pozornost - bojim bojim do něčeho šahat!

Takže děkuji za radu odborníkovi Bedě, pomlčka zadaná natvrdo pomohla :-)

O. Joklová 18.2.2015 11:41

Re: ODKAZ UŽ FUNGUJE

no fuj, to je ale zlobivý systém!!!

ne, fakt nezávidím, jestli s tím máš práci navíc... :-(

Z. Lika 18.2.2015 12:10

Re: ODKAZ UŽ FUNGUJE

On je možná trochu přemoudřelý... ale mi to neva, ráda přicházím záhadám na kloub, mám to místo sudoku, tady mi asi alzheimer (tolik) nehrozí, leda že mi jednou šibne. Hlavně když mi někdo umí poradit :-)

Z. Xerxová 18.2.2015 6:51

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Ufff - jsou to potvůrky, ty zviřoni. Jak můžou, tak si něco vymyslí. Aby se obsluhy a páníci nenudili... Tak přeji, aby léky nebyly často potřeba a Lucky si užívala spokojeného života aktivní kočičí slečny.

Night řádí na zahradě jak černá ruka (no jak jinak, při jeho barvě) - domů chodí s kilem bahna na každé tlapce...

Z. Lika 18.2.2015 12:12

Re: hezký den

Bahenní zábaly na tlapátka - Night ví, co mu prospívá. Určitě i proto je má rovné :-)

Š. Matyášová 18.2.2015 6:37

Lucky, miláčku,co Tě to potkalo?

maričko,

mě se astma vyvíjí z mojí pylové alergie...paradoxně lépe jsem na tom v zimě, kdy se mi lépe dýchá, ale průdušky trpí, protože ten vzduch je nejen studený,ale prosycený všelijakými svinstvy. Doma si snažím udržovat vlhkost okolo 50%, teplotu kolem 20-21, na spaní 18°C,mám solný inhalátor a foukátko s lékem. Dala jsem sbohem péřovým dekám, ten jemný péřový prach mi sice nevadil na alegii, ale začal vadit mému astmatu...nemůžu křičet nebo se rozčílit, protože i to se podepíše na dýchacích trubicích a dostaví se astmatický kašel...v létě je to děs, když není kde pobejt v chladnu...tak si na horko dávejte pozor, pokud teda nevezmete Lucky k moři ... jestli Lucky snáší vyčesávání,hodně jí češ kožíšek, aby co nejméně prachu ze srsti do sebe dostávala...hodně vadí chlor a podobný chemikálie..u nás má náběh na astma Kačenka, má ho podle mne zděděné,protože její maminka taky astmaticky pokašlává, zatím dostačuje ten solnej inhalátor...

M. Crossette 18.2.2015 2:20

odkaz na inhalátor nefunguje

resp. je chráněný a zřejmě se ani nesmí přikládat k článkům. Kdybyste se presto chtěli podívat, napište si do hledáčku slovo AeroKat (případně AeroKat Feline Inhaler)a byl to odkaz na jejich hlavní web.stránku.

Také jsem přidala na rajče ještě jedno album, pod názvem "Drozdi a lesňáčci". O víkendu (pod Mlsotníkem od Liky) jsem psala o malém ptáčku, kterého chytla Rusty. Sice neměl ani jedno brko v ocásku a chyběla mu žlutá peříčka na hlavičce, ale jinak vypadal v pořádku. Poskytli jsme mu možnost se uzdravit, ale bohužel přes veškerou naši snahu ještě ten večer zemřel (asi vnitřní zranění). Velká hejna těchto malých ptáčků-lesňáčků spolu se stovkami drozdů stěhovavých se na naší zahradě zastavují každý rok při návratu z jihu na sever. Hodují na (nejen spadaných) modrých bobulkách cedrů. Letos jsou tu oba druhy v obzvláště hojném počtu. Tak jsem udělala album s několika fotkami, i když do záběru se mi podařila vzít vždy jen sotva polovina ptáků, z větší dálky by zase byly vidět jen tečky a šmouhy. A také ve větvích jich byly hejna, hlavně ti malí lesňáčci dávali přednost strhávání bobulek přímo z větviček. Ale protože jsou hodně malí (a plaší) ve větvích se mi je nepodařilo vyfotit. Jako první je tam i malé videjko, kde slyšíte jaký máme po celý den na zahradě ptačí koncertování. Je tam slyšet i klokotavý "zpěv" vlhovců hnědohlavých (cowbirds), ale ti dolů na bobulky nelétají, drží se hlavně v korunách stromů.

O. Joklová 18.2.2015 9:47

Re: odkaz na inhalátor nefunguje

odkaz - jsou tam asi omylem dvě pomlčky (dlouhá pomlčka), jiný rozdíl nevidím

takže správně takto

http://www.trudellmed.com/animal-health/aerokat

Z. Lika 18.2.2015 10:39

Re: odkaz na inhalátor nefunguje

A to jsem ten odkaz kopírovala! Zadaný do googlu fungoval, a zdejší systém si to přežvejkal do nepoužitelna. Ale díky Bedě už jsem to napravila.

T. Zana 18.2.2015 18:18

Re: odkaz na inhalátor nefunguje

Maričko, album s ptáčky je moc hezké!