3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

PSI: Deborka, kříženec amerického pitbulteriéra

Trpká zkušenost se štěnětem bez PP

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 14.6.2019 11:45

Re: A ještě jedno OT :-)

Bylo by fajn, kdybys napsala třeba kratičké hlášení o svých svěřencích, s pár fotkami. Až - někdy - budeš mít chuť (o času nemluvím, mám pocit, že se pohybuješ v časově samozásobovací kapsli) :D

L. Vaňková 14.6.2019 9:36

Re: A ještě jedno OT :-)

Ale vůbec ne. Teoreticky to zvládají od osmého dne života, ale pachové žlázy použijí až v největší krizi. No, nesmíš na něj bafnout :-)

Z. Lika 14.6.2019 9:06

Re: A ještě jedno OT :-)

Lucko, držím palce pěsti.

Zajímalo by mě, jestli už se pokouší řádně smrdět :-)

L. Vaňková 13.6.2019 21:47

A ještě jedno OT :-)

Skunk pruhovaný, jméno Murphy, stáří 3 týdny, porodní váha 19 gramů, aktuální váha 230 gramů, start do života - lepší nemluvit, současný stav - nenažraný optimista

by přeci jen ještě poprosil o přidržení palečků, tady to funguje :-)

Děkujeme!

E. Dvorakova 13.6.2019 20:50

Dobry den ,ano Deborka slízla snad všechno co se da :( plenky ted začínáme resit,ma kalhotkove ktere sají prat,ona je totiz od svého roku vykastrovana a ted se v noci pocurava protoze to neudrží ,hlavne jak pije az 2.5l denne tak proste musi spinkat v kleci uz asi mesic do te doby semnou spala v postely. Jinak na klec je zvykla bere to i S druhou fenkou jako své útočiště takze tam chodi rada,ma tam pelisek a v nem savou podlozku,protoze kdyz ji nasadim plenku,ztrácí rovnováhu ,je to divne ,ale jak se ji da obleček nebo se ji nasadí plinecka ,nezvládá zadní nohy :(

L. Vaňková 13.6.2019 20:40

Re: Jste úžasní, jak to zvládáte,

To fakt není. a čím víc do toho vidím, tím víc je mi z toho zle. Nejhorší je, že proti tomu není obrana a často se to děje i z pouhé lidské hlouposti.

Z. Lika 13.6.2019 20:36

Re: Jste úžasní, jak to zvládáte,

To je děs. Navrch huj... ještě tak kdyby to ti lidi dělali proto, aby zaplatili drahou léčbu svému jedinému dítěti... ale to asi nebude ten případ.

L. Vaňková 13.6.2019 19:59

Jste úžasní, jak to zvládáte,

hafuška má opravdu štěstí!!!

Tohle se bohužel neděje jen v chovu psů, ale i v chovu exotických zvířat. Když se u naší surikatky Timi objevila epilepsie, soukromým průzkumem jsem zjistila, že to zdaleka není ojedinělé a týká se to určitých linií. Reakce chovatelů (a to i několika pro mě do té doby důvěryhodných) byla, ať o tom nikde nemluvím, že by to nebyla nejlepší reklama :-(

Totéž je i v chovu drápkatých opic atd. Bohužel pro některé lidi je zisk na prvním místě :-(

Z. Jenny 13.6.2019 19:36

Re: Závidím

Hmchm, žádný div, že jo?! :-)Vlastně sem patří opačný smajlík :-(

Asi jsou za práci špatně placeni! Blééé!

Z. Jenny 13.6.2019 19:33

Re: Je smutné,

Jo, já taky!!

D. Ruščáková 13.6.2019 19:26

Re: Děkuji Elišce Dvořákové

Přesně. I proto nikdy nebudu mít "Rexe", po jaké jsem odjakživa toužila...

E. Žampachová 13.6.2019 18:01

To je opravdu problém

Podvody v registrech jsou daleko častější. Existují problémy i s FCI papíry i tam se sem tam najde podvodník. Ale tam je to těžší a méně běžné. Vím, co za problémy kluby řeší, že jsou nepoctiví chovatelé. Tomu se nedá zabránít ani skutečnou kontrolou (nakonec jiná zločinost taky nemizí, tak proč podvody u psů). Tím, co vymysleli zákonodárci, se neudělá skoro nic.

Problém Deborky je opravdu mimořádný - spíš jde o čistou hloupost "chovatelky". Ale lidi, kteří chovají pro zisk, se najdou vždy a nepoctivci taky. Některá opatření zkomplikují život slušným, podvodník si vždy najde cestu. Řešení neznám. Nelze vychovat všechny zájemce o pejsky, není každý vzdělaný a s přehledem. Nakonec u jiných "služeb" se podvodníkům daří taky. Když bude poptávka, bude nabídka. A podotýkám, že totéž platí pro psy z útulků. I ty někdo množí a často na nich něco vydělá.... Není to etičtější, než vzít štěně z množírny.

Někteří chovatelé ani nejsou jen ziskuchtiví. Ne každý má na to, aby byl chov drahý koníček a odměnou výsledky. Spousta lidí má natolik omezené prostředky, že peníze za štěňata potřebuje, aby mohli se svými psy fungovat. Ono to není levné, dobře chovat. Takže to, že chovatelé potřebují prodávat, není v zásadě špatné. Co kulhá, je etika. Ale na druhé straně (aspoň u retrívrů) na tom není náš chov tak zle. Jsou horší země (a to nejen na východ od nás). Vada se může objevit, ne všechno bylo vyšetřené před 10 lety, kde má pes předky, kteří svou zátěž už předali. Druhá věc je, že správný chovatel se k problémům má postavit čelem. I mně se stalo, že se narodilo štěně (náhodná, vrozená, ne dědičná vada). Považovala jsem za samozřejmé nabídnout, že si štěně vezmu zpět. Nechtěli, tak jsem aspoň vrátila celou kupní cenu (ani očkování a čipování neplatili). Štěně má naštěstí lehkou formu vady, t akže žije téměř normální život. Nic nezajistí "štěně se zárukou naprostého zdraví". Od nás odcházelo s veterinární prohlídkou jako zdravé.

M. Crossette 13.6.2019 17:56

chudinka Deborka

tolik nemocí na jednu mladou fenku! Ale jste Eliško moc hodná, že jste si Deborku i přesto nechala a s jejími nemocemi statečně zápasíte. Mozkovou disfunkci stejně jak diabetes insipidus(angl. tomu říjaké"vodní cukrovka") jsem si musela najít, nikdy jsem o nich neslyšela. Na které oko je fenka slepá není poznat (snad na pravé), protože ani jedno nemá naštěstí zakalené.

Deborka je hodně podobná naší Trixie, takže vím, jaká dobrácká zvířata to jsou a že se těmhle plemenům v tomto směru hodně křivdí. Proto mě překvapilo, kolik těhle psů u vás je (žiji v USA)a dokonce se s nimi pořádají závody. Takže podoba s Trixie tady je, je nesmírně milá, ale Deborčina aktivita u naší lenošky rozhodně chybí. Ovšem u Trixie není pochyby, že je z "puppy mill" a s problemy v kyčlích se už narodila, takže jsme jí nikdy nenutili běhat, natož skákat a zatím jí stale slouží všechny čtyři. Nohy přestaly sloužit "naší" bilé fence Sadie (také mix am. pit). Přestože to na pohled vypadalo že by už "měla odejít", ona byla (tak jak píšete o Deborce) i přes svůj problém ještě nějakou dobu šťastná (a pak jednu noc odešla sama ve 14 letech).

Na videu v odkaze je krásně vidět, jaká byla Deborka čiperné štěně a vůbec jak si užívala života. Přeji vám oběma jetě hodně společné radosti a hlavně Deborce už žádné další zdravotní patálie. MMCH - naše Trixie nosí uvnitř domu psí plenky, třeba by jste je mohla zkusit davat i Deborce. No je to sice otrava několikrát za den plenku sundat a nandat, jak podle nálady pendluje z domu na zahradu, ale zase máme jistotu, že ta mini-loužička na dlaždičkách, kde ležela je z pusy a ne z druhého konce :)

Jak Trixie, tak všechny naše kočky byly nalezenci. Měli jsme štěstí, že kromě kočičky Lucky (zemřela na epileptický záchvat), všechny kočky byly a jsou zdravé a i Trixie se drží skvěle. U nalezenců se nikdy neví, s jakými nemocemi si člověk zvíře bere. Od chovateků by ale očekával, že si kupuje zdravé zvíře a chovateli může důvěřovat. Jak vidno, není na to spolehnutí.

E. Žampachová 13.6.2019 17:41

Re: hezký den

K překrmování: štěně, které má hodně bílkovin naroste víc. My máme statné holky. U Skye jsem trošku ubrala na mase a přidala na kvalitních granulích a není tak velká. Takže ne nekrmit (ani omezovat), ale necpat bílkovinami co to snese. Krmit s rozumem. Ale ani "překrmení" bílkovinami neudělá víc než 1cm (max 2 na výšku, ale tomu už tak moc nevěřím). U některých plemen to může být problém, tak kde hlídají 0,5 cm(trochu by mě zajímalo, jak přesné je měření, nevěřím, že se dá pes změřit na cm přesně).

Z. Iva 13.6.2019 17:09

Re: hezký den

Hele, to samo s naší Airou. V popisu plemene je váha 16-22 kg, v roce měla 25,5, na žebra se dalo brnkat, všichni její sourozenci jsou velcí, ale vždy se našel rýpal, který je prohlásil za překrmené.

Z. Lika 13.6.2019 13:43

Re: Je smutné,

Ráda čtu, že je u vás se psima dobře.

Z. Jitur 13.6.2019 12:42

držím palce...

...aby se Deborce už vyhly další zdravotní problémy a žila si u Vás dál spokojený psí život!!!

T. Zana 13.6.2019 11:32

Re: Jsem

Sem se přilepím. Děkuju za Deborku a těm, co tohle způsobili, přeju něco přiměřeně hnusného :-(

A. Bytová 13.6.2019 11:07

Deborce

pohlazení, a vám Eliško velký dík.

A. Bytová 13.6.2019 11:05

Re: Děkuji Elišce Dvořákové

Vlčáci sice zas tak moderní nejsou, zato se "šlechtitelům" podařilo speciálně německé ovčáky coby rasu naprosto zmrvit.

J. Hlavsová 13.6.2019 10:33

Re: Eliško, svatozář máte nad hlavou...

Váš příspěvek mi mluví z duše. Deborce i paničce přeju štěstí a co nejméně problémů.

J. Hlavsová 13.6.2019 10:31

Re: Závidím

No v parlamentu se projednává návrh zákona, ale obávám se, že poslanečtí kutilové vyrobí z původně dobrého návrhu pěkný legislativní zmetek.

Z. Jenny 13.6.2019 10:22

Jsem

moc ráda za Deborku, jak se o ní krásně staráte. Sama jsem 3 takové pejsky dochovala až do jejich odchodu za duhový most,všichni byli nalezenci a o další jsme se postarali.

Množitelé jsou špíny lidstva a nezaslouží si žádné ohledy,chovají se jako nacisté a dělají své hnusné kšefty s někým, kdo se neumí bránit, přestože je to savec,stejně jako člověk. Já jen doufám,že až se tu na zemi objeví jiný vyšší inteligentní druh,než člověk, že se k nám nebude chovat stejně jako tyto skupiny množitelů,se kterými si výkonná moc neumí poradit.

D. Ruščáková 13.6.2019 9:45

Re: hezký den

No Beruška taky vždycky byla velká holka s nohama po tatínkovi... :D

Jo a radu moc nekrmit ať nepřerostou jsem slyšela, opravdu! Moje námitka, že ten pes má svoji výšku v genech a pokud jí nedoroste z důvodu podvyživení, tak to není žádná výhra, nebyla přijata... Ale to šlo o malé plemeno, už nevím jaké, bylo to dávno.

Kazan taky měl poctivou výšku 62 cm, ač u choďáků se připouští tuším maximum 56 cm (čehož snadno dosáhl Daník, nejmenší štěně z vrhu). Kazan tak byl nechovný, holt byl po velkém tátovi. Á jak to byl úžasný pes:))

Z. Dalmi 13.6.2019 9:41

Je smutné,

že i přes veškerou snahu může být člověk podveden. Posílám Deborce pohlazení.

Já mám anglického vznešeného lorda - corsosetra :-) Vořech, mix cane corso a irského setra. Vzhledem menší černá doga. Dokonce mě jedna chovatelka dog přesvědčovala, že nevím co mám a ať ji neučím poznat dogu :-) Ale znám oba rodiče, jsou s PP ve svém plemeni a tohle tzv. prvokřížení se moc povedlo. Kaník s povahou setra, štíhlý a elegantní.

Pak mám evidentně čistokrevnou dalmatinku, o které nevím nic. Je z útulku. Ona byla možná z množírny, ale byla málo výkonná, tak ji nechali napospas osudu a odstěhovali se z domu, kde žili. Adopce se nám moc povedla. Jednak se oba psi milují a my jsme získali k tomu vážnému elegánovi trochu praštěnou a veselou holku, nesmírně chytrou, bystrou a pohotovou.

Ani jeden pes není z chovné stanice, ale to neznamená, že jsme nad výběrem nepřemýšleli. Měli jsme štěstí.

D. Ruščáková 13.6.2019 9:39

Re: Děkuji Elišce Dvořákové

přidám se pod Mayu - dokud lidé ta štěňata litují a kupují, budou je množitelé množit. Špatná oficiální chovná stanice se zase od množíren tak neliší - až na to, že se její "závadná" štěňata dostávají do čistokrevného chovu - a to je prostě průser. Navíc ty falešné rodokmeny...

Vy jste se chtěla zachovat správně, udělala jste, co jste mohla a Deborka si vás vytáhla jako šťastný los do života. Člověk nad celou tou situací jen bezmocně zuří, útěchou je jen ta vaše láska, která jednomu zvířeti přece jen pomohla přežít osud, který jí nalinkoval nezodpovědný člověk...

Já mám čistokrevné psy kvůli povahám a zatím se mi to vyplatilo. Jenže vlčákoidní plemena nejsou tak moderní a nejspíš ani tak drahá (ve srovnání s těmi zajímavějšími), tak se tam asi podvádí méně...

E. Dvorakova 13.6.2019 9:35

Myslím ,že nebolí. Alespoň nedává nic najevo a veterinář říkal ,že nebolí...spíš by mohla citit tlak ,ale jak je vidno žije s tím od narození :(

E. Dvorakova 13.6.2019 9:12

Dobry den Deborka byla koupena za penize ,ale ja ze závodu a akci znala jejího tátu ,který byl krasny a hlavne sportovec celým svym srdcem ,majitelka byla dost vyhlášena vzdy na závodech měli stánek s potřebami pro bull plemena od vodítek az po nevim co,ani ve snu by me nenapadlo ,ze zrovna tahle slečna kterou jsem znala osobne ma falešný registr na psa :( co jsem zjistila až jsem začala pátrat po tom proč je Deborka tak nemocná... A nejhorsi na tom je ,ze chovatelka co nechala nakryt svoji fenu tímhle psem to taky nevedela :( nechala si nakryt super fenu z opravdu dobrého spojení ... je blba :( a po téhle zkušenosti co všechna stenata az na par jedinců zemrela,nechala znovu nakryt fenu ,te tentokrat zdravá stenata ,ale opět pes s falešným pedem... sledovala jsem ji dlouho ,ale pak jsem prestala... je hloupá že si nejdříve neoverila u KCHAPBT pravost rodokmenu :( Dějí se opravdu strasne veci s těmito plemeny... mohla bych se tady rozepsat o tom k vemu někteří tyhle plemena chovají a v jakých podmínkách , ale to by bylo na další monstrózní článek a do toho se asi pouštět nebudu ..:(

Z. Matylda 13.6.2019 9:11

Deborka měla smůlu i štěstí

a musím říct, že já mám teda zásadně psy s PP- ale jak vidno, ani registrace není zárukou ničeho.Chudák psice, vždyť ji asi ta hlava musí bolet?

Z. Matylda 13.6.2019 9:09

Re: hezký den

Jo, málo krmit- to jsem taky slyšela, kdosi mi to řekl i o Karamel, že je moc velká, tak ji určitě překrmuju :) Přitom je to tříbarevná žížala od drobné maminky, jenže už jako štěně byla o kusanec větší než ty ostatní ve vrhu.... prostě je to tak a holt mám trochu větší kavalírku než se dneska žádá.