3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

AKVARISTIKA: Halančíci, motýli mezi akvarijními rybami

Ryby se dokázaly prosadit ve všech vodních biotopech. Obývají vody tekoucí i stojaté a v mořích od tropických až po moře polární dokázaly proniknout do osmikilometrových hloubek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 17.7.2014 22:10

další zajímavý článek

a též se mi výraz motýli mezi rybkami líbí. Děkuji moc.

Já bych jednou chtěla povečeřet v takových těch restauracích, kde jsou místo zdí (i strop) akvaria, plná krásných ryb. Takže večeříte a kolem vás proplouvají právě tihle rybí motýli. Viděla jsem to někde na obrázku (i video), snad to bylo z Dubaje, už si nevzpomínám. To musí být krása nesmírná. Jen nevím, jak dalece bych ocenila chutnou krmi a asi by se mnou nebyla plnohodná společenská konverzace, anžto bych furt jen pozorovala ryby. Musela bych tam chodit pravidelně, aby mi to troche zevšednělo (ale mě nezevšední ani pozorování našich koček a Trixie :))

Z. Vave 17.7.2014 19:27

Co po jméně!,

volám kacířsky. Já si je stejně nezapamatuju a rybičky mě budou okouzlovat, ať se jmenujou Ferda nebo Haťapťálek vodní. ;o)

Tím nechci zlehčovat věcnou správnost, ta musí být, jen jsem chtěla připomenout to, že jsem věčný obdivovatel akvárií, po kterých ale ani za mák netoužím.

Děkuju proto za hezké rybičkové obrázky. Kajícně se přiznávám, že článek jsem ještě nestihla přečíst.

Přeju všem krásný večer. <3

Z. Matylda 17.7.2014 15:44

Re: Milý Aleši

Já jsme halančíka viděla. Kdysi jsme je omylem koupila a netušila jsem, že zrovna u těchhle rybek musí být dúkladně zaklopené akvárko. Pár dní jsme je sbírala po koberci.

H. Williamson 17.7.2014 15:43

Vodni motyli

Vodni motyli - jak poeticke. Zas jsem o neco chytrejsi.

Z. Jarka_F. 17.7.2014 14:34

Parádní fotky!

Z. Lika 17.7.2014 13:51

Re: Fotografie

Opravila jsem to aspoň provizorně, ať nematu čtenáře :-)

Z. Lika 17.7.2014 13:44

Re: Fotografie

To bude moje chyba - dala jsem popisky podle názvu článku. Takže se poradím s panem Uhlířem a popisky upravím.

Děkuji za upozornění.

Z. Bílý 17.7.2014 12:23

Fotografie

Fajn článek, ale fotky jsou zavádějící.

Na prvních dvou fotkách jsou terčovci, na té další směs ryb včetně čichavce z Asie a ta další je nejspíš nějaká cichlida, snad africká. Jestli mě zrak nešálí, tak halančík je jenom na poslední fotce.

Rybám zdar :)

T. Zana 17.7.2014 9:59

Ryby jako motýli

To je úžasné, díky za rozšíření obzoru. Chovat takové vodní motýli asi není snadné a vyžaduje spousty úsilí a času. Ale ta nádhera!

Hlášení počasové - vedro, vedro, vedro. A poměrně vlhko, takže komárů je dost pro každého. Houby žádné, dost borůvek, ale přijdou mi nějak mdlé, možná už končí.

Z. Dalmi 17.7.2014 9:48

Už jsem psala,

že o rybičkách nevím nic. A přitom jsou tak krásné. V zaměstnání máme jednu zasedačku s akvariem a říkáme jí "u rybiček". Když se otravuju, koukám na rybky :-)

Díky za povídání

Z. Yga 17.7.2014 8:10

Milý Aleši

další zajímavé povídání o rybičkách. Tak mne napadá, že halančíka jsem asi nikdy neviděla a přitom je to opravdu moc krásná a hlavně zajímavá rybka.

Z. Xerxová 17.7.2014 6:46

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Dík za další rozšíření obzorů zpod vodní hladiny