19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

105x148: Sovy a skřivani

Téma sov a skřivanů se objevuje zejména na jaře, kdy nám kdosi přikáže postrčit ručičky o hodinu napřed a tvářit se, že v pět ráno už je šest a že je tedy načase vesele vykročit do nového dne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 25.4.2014 9:17

Re: "Rozechvění před svítáním"

Louk, tohle je můj ideál, tedy to spaní po o.

Ty časy bych měla kapánek jinak (pět ráno je pro mě noc za každých okolností a v každé roční době), ale v zásadě půlení dne odpočinkem považuju za blahodárné a pokud to jde, praktikuju o volných dnech.

Z. Lika 25.4.2014 11:01

Re: "Rozechvění před svítáním"

Ono je totiž v noci krásně ticho doma a brzy ráno zase božský klid venku :-)

T. Louk 25.4.2014 11:56

Re: "Rozechvění před svítáním"

Bingo!!! :- )

Pokud nevřískaj jásaví zamilovaní kosáci. Ta jejich šialená radostnost za rozbřesku mi teda taky pije krev :- )).

T. Zana 25.4.2014 17:56

Re: "Rozechvění před svítáním"

Jo, takhle nějak by mi to taky vyhovovalo. To božský ticho...

(jinak jsem sova hrubým násilím přeučená na skřivana).

Z. Jarka_F. 25.4.2014 9:12

Re: "Rozechvění před svítáním"

"Někdy obojí najednou :-))"

- ano ano, to je ono. Večer skřivan, ráno sova :)

O. Joklová 25.4.2014 11:18

ano, Jarko

toto určení rozdělení rolí je velmi důležité!!!! a v této podobě se k němu tedy rovněž hlásím - takových 10 hodin spánku je zatraceně málo :-(((

Z. Vave 25.4.2014 21:58

Re: ano, Jarko

Bedulko, deset hodin spánku je Ti málo? Ufff,to je tak spánek za dva dny, když na to přijde. Proto bych nutně potřebovala zavést povinný polední klid. :o)

T. Louk 25.4.2014 22:42

Re: ano, Jarko

Ech, často i za tři. Pak snadno dochází na Jarky slova - večer skřivan, ráno sova... celej den zombie, zvlášť v závěru pracovního týdne.

Š. Matyášová 25.4.2014 5:25

já jsem skřivan...

vstávat v půl páté ráno mi nečiní problém, ale ve chvíli, kdy jsou sovy v nejlepším, já padám na zobák a to tak, že hodně. prostě v deset večer je vražedná doba, kdy mi je tak nějak slabo a já musím jít prostě spát...

PS: dnešní den začínám zvoláním : BUENOS DIAS !!!

Z. Xerxová 25.4.2014 5:54

Re: já jsem skřivan...

taky jsem skřivan. Budík sice pravidelně nastavuji, ale použiju tak jednou za dva měsíce  :o) 

Buenos Dias bude aktuální až v neděli... dneska snad před půlnocí bude aktuální Guten tag  :o)

Š. Matyášová 25.4.2014 6:35

Re: já jsem skřivan...

už trénuju :-D