6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

ZAJÍMAVOST: Proč jdou atomové kryty na dračku

Po několika letech hubených přišla pro byznys přežití Armageddonu opět léta tučná díky vrchním velitelům dvou největších atomových mocností světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 1.4.2019 14:49

NEVIDĚL BYCH TO TAK ČERNĚ.

Vyhrožování nemožnosti obrany proti "kosmickou" rychlostí letící balistické raketě neříká celou pravdu.

Klasický protiraketový system, založený na chemickém pohonu raket nemá proti hyperrychlým raketám šanci. To je nesporná pravda.

Ale na obou stranách vyvíjená laserová děla velkého výkonu jsou pro účel proti těmto superrychlým nosičům jak stvořená. V. Putinem udávané rychlost balistické rakety je přes 7000km/hod. Ale nechť je ta rychlost, s rezervou nahoru třeba i 10000km/hod (= 2777m/sec). Rychlost světla je 300000km/sec. Laserové dělo operuje tedy 100000x rychleji, nežli nosiče na "klasický" pohon. Zjistí-li a zaměří-li se superrychlá raketa včas, zbývá ještě relativně dost času na její destrukci laserovým dělem.

V. Kolman 1.4.2019 14:59

Re: NEVIDĚL BYCH TO TAK ČERNĚ - dodatek.

"Mocní" tohoto světa měli V DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE, na rozdíl od "plebsu" (téměř) jistotu, že po jejich ukrytí se v dobrém krytu mají šanci jakýkoliv útok tehdejšími zbraněmi přežít.

V DNEŠNÍ DOBĚ už tuto jistotu nemají, ale lpějí na SVÉM životě stejně tak, jako ostatní lidé. Proto považuji nynější vyhrožování za pouhé harašení zbraněmi a "ukazováním svalů".

Ještě jinak. Dejme tomu, že by se jedné ze dvou (dnes už tří...) stran podařilo nenadálým nukleárním útokem totálně zničit protivníka. K čemu by agresorovi toto vítězství bylo? K čemu by mu byla radioaktivitou zamořená krajina bez potenciálních "otroků"???

J. Sinnreich 1.4.2019 18:22

Re: NEVIDĚL BYCH TO TAK ČERNĚ - dodatek.

Zbyvaji ovsem nabozensti fanatici, kteri sebezniceni vitaji jako vstup do nirvany. Viz Armagedon byvaleho iranskeho Ahmedinejada. A s temi EU podepisuje smlouvu o nesireni nuklearnich zbrani !

J. Tachovsky 1.4.2019 16:36

Re: NEVIDĚL BYCH TO TAK ČERNĚ.

Ja bych to laserove delo moc neprecenoval. Prece jen musi na raketu palit relativne dlouho nez ji dostatecne rozpali. Navic intenzita se vzdalenosti ubyva, za oblacnosti ubyva o to vic.

A. Alda 1.4.2019 13:18

Ano, pane.

Souhlasím s Vámi.

Strach z jaderného konfliktu zmizel.

Obyvatelstvo už nenacvičuje, jak přežít. Už nikdo nezakresluje a nezveřejňuje epicentra a spadové stopy. Nikdo nepřipravuje techniku na kopání masových hrobů ani dekontaminační prostory. A tak lidi na to vše zapomněli a už se nebojí.

A počet atomových hlavic i raket schopných je nést přibývá...

M. Prokop 1.4.2019 8:52

PROČ babička říkala, že děti nosí čáp,

no táto řekni PROČ

stářím si ptáky popletla

PROTO, pro dobrou noc ...

:-P

J. Sinnreich 1.4.2019 4:33

Opet Trump

Donald Trump zrusil smlouvu, kterou Rusove uz nejmene deset let naprosto otevrene porusuji. A mohli ji porusovat prave proto, ze minuly americky president pouze mlcky prihlizel.

Š. Jakubovič 1.4.2019 0:52

Že by Chruščov?

Milý autore, s Reaganem to určitě nepodepsal Chruščov, proberte se. A opravte to.