29.6.2024 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Zkoušení brexitových vod

V britské Konzervativní straně mají zajímavý mechanismus, kterému se říká Výbor 1922, i když vlastně vznikl až v roce 1923. Schází se každou středu v pět odpoledne, asi k čaji. (Ach, ta britská kontinuita, my jsme od té doby měli několik různých ústavních uspořádání. Žít na ostrově má někdy své výhody.)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 17.12.2018 8:46

Re: Složitá situace

Můžete mi to u těch učitelů vysvětlit? Proč by zrovna učitelé v Anglii měli být více pro EU než populace v průměru?

V. Braun 17.12.2018 8:45

Re: Cameron a jednání s EU

Komentoval jsem Cameronův rozpor mezi slovy a činy. Těžko můžu za reformu vydávat změny, které vyhovují jen jedné členské zemi. A pokud jde o dohodu více stran tak každý někdy musí udělat ústupky, velké i malé státy. Pokud by platila vaše premisa nedohodlo by se nikdy nic.

V. Braun 17.12.2018 8:41

Re: Cameron a jednání s EU

Můžete prosím z mého příspěvku citovat pasáž, ze které usuzujete, že "souhlasím s nátlakem a vydíráním"? Děkuji.

R. Langer 17.12.2018 8:31

Re: Složitá situace

No u učitelů, novinářů a státních zaměstnanců se dá celkem dobře předpokládat jejich názor na Brexit... ;-)

M. Těhanová 17.12.2018 7:52

Re: Cameron a jednání s EU

No vidíte, v tomhle s vámi naprosto souhlasím.

P. Götze 17.12.2018 7:24

Re: Cameron a jednání s EU

Ale vzdyt o vyhody principielne jde. Dam vam kacirskou otazku. myslite si, ze pokud by nemecko melo pocet obyvatel na urovni ceska, ze by kdy souhlasilo s lisabonem a vetsinovym hlasovanim? nesouhlasilo, nikdy. Myslite si, ze kdyby ECB byla spise v rukou recka ci Italie a nikoliv nemecka, ze by kdy pristoupilo na Euro? Taktez si myslim, ze nikdy. To same Francie. Jinak receno, snad si nemyslite, ze decision makeri v EU by byli prodnesni EU, kdyby v pozici decision makeru nebyli. A o to tady jde. pak muzete resit Britanii.

J. Fridrich 17.12.2018 7:16

Re: Cameron a jednání s EU

EU-EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla založena " Otci zakladateli " po II. světové válce s jasným a správným cílem - bezpečnost v Evropě bez válek a svobodný obchod se svobodným pohybem obyvatel - a do takové unie Británie v 70tých létech vstupovala.. To, co z EU dělají její vůdci v posledních cca 10 létech je cesta k rozvratu a zkáze. Například odsuzování Polska a Mad'arska za jejich svobodné odmítavé postoje k okupaci nepřátelskými a nelegálními imigranty je zcela NEPŘÍPUSTNÉ. " Europarlament schválil řízení proti Maďarsku, pošlapává prý hodnoty EU " - je to přesně NAOPAK. Evropu vede ke zkáze a rozvratu nynější vedení EU v Bruselu, Juncker s Merkel a Macronem..

M. Těhanová 17.12.2018 7:11

Re: Cameron a jednání s EU

Máte podivné uvažování, když souhlasíte s nátlakem a vydíráním. A ze strany EU se o nic jiného nejedná. Vy opravdu nevnímáte, jaké nesmysly poslední léta vedení EU produkuje, jak nepřipouští jiné názory a odmítá se zabývat věcmi, které skutečně lidi trápí.

Rozhodně nejsem proti EU, ale to neznamená, že si neuvědomuji, že je něco moc špatně. Ale to vám, ve svatém zápalu asi nedochází.

V. Braun 17.12.2018 6:28

Cameron a jednání s EU

Na rozdíl od autora článku se nedomnívám, že EU nevyšlo Cameronovi vstříc. Když odhlédnu od podivného Cameronova "jednání s EU" kdy o tom doma pořád mluvil a s EU žádná jednání nezahajoval, tak mu EU za pár měsíců odsouhlasila docela dost. Zejména měla mít dle dohody s EU Británie možnost omezit sociální dávky přistěhovalcům z EU pokud přistěhovalectví přesahovalo únosnou mez. Je s podivem, že to pak v kampani nedokázal vůbec využít a přistěhovalectví z EU se stalo jednám z hlavních argumentů brexitářů.

Ještě poznámka ke zmínce o tom, že EU není schopna reforem. Nějak mi chybí konkrétní návrh takových reforem, kromě návrhů typu "zůstaňmě jen u volného pohybu zboží a peněz a všechno ostatní zrušme". Stejně to bylo i s Cameronem, nějak si nepamatuji na žádný jeho konkrétní návrh reforem, soustředil se vždy jen na vyjednání výhod pro Británii.

V. Braun 17.12.2018 6:20

Re: Složitá situace

Kamaráda Angličana sice nemám, ale těsně před Brexitem jsem měl možnost se bavit s jednou ředitelkou školy v Jižní Anglii, která mi říkala, že pokud dojde na Brexit tak raději požádá o Irský pas, tuším že její manžel měl Irské kořeny. Což nedokazuje nic, ale s vaším příspěvkem to jen ukazuje na rozdělenost, která v Británii ohledně pohledu na EU panuje.

D. Haramija 17.12.2018 1:03

Složitá situace

Kamarád Angličan je pro to, aby Británie vystoupila co nejdříve a to i bez dohody, pokud to bude nutné. Údajně cokoliv je lepší než setrvání v tomto celku.

Blbé je, že má asi pravdu.

A ještě horší je, že je to tragédie pro obě strany.

Za tento stav osobně viním ješitnost vrcholných představitelů EU, kteří tímto pouze dokázali to, že o nutnosti reformy fungování EU umí jen dlouze kecat mezi na tiskových konferencích mezi jednotlivými recepcemi...