29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Země na mučidlech EU

Ještě nikdy žádná vláda v Británii neprohrála parlamentní hlasování o klíčové záležitosti své politiky tak katastrofálně jako nyní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 20.1.2019 16:30

Pan Tomský vyvolává pouze emoce,

konečně jako všichni zdejší brexitáři. Britové mohou odejít bez dohody a mohli tak učinit již hned po referendu, když jsou tak skvělí a hrdí a nenechávat se dva roky mučit od EU. Proč tak neučinil.? Po dvou letech vidíme, že tak skvělí a hrdí nejsou, ale naopak jsou velice neschopní a chamtiví se dohodnout i sami mezi sebou, na rozdíl od mnoha států EU, která vystupuje jednotně. Zastánci brexitu jsou hlavně primitivní a bezcharakterní antikomunisté, kteří tuší, že ten jejich kapitalismus 19. století má již dávno odzvoněno a nepatří do 21.století. Nyní se snaží zvrátit vývoj a jsou pouze pro smích. Britové by si měli uvědomit, že se píše 21.století a ne 19.

J. Kratochvíl 20.1.2019 16:46

Re: Pan Tomský vyvolává pouze emoce,

ČR a ani SR nedosahují v současnosti úrovně a pověsti ve světě jako staré dobré Československo i když bylo socialistické a to již uběhlo téměř 30 let od rozdělení. Zvláště když nástupnické státy měly v čele takové exoty jako byli Klaus s Mečiarem.

V. Pavelka 20.1.2019 16:53

No jo

tys to teda rozhrábl Kratochvíl , socialismus nefunguje ani v rodině..

M. Prokop 20.1.2019 21:15

Re: No jo

Jsou ti komouši čím dál, tím stejní.

V. Pavelka 20.1.2019 16:18

Boha jeho

Trhni se Británie! Od toho klubka přízemních úřednických dekadentů, vzhůru, za svobodu .

M. Zima 20.1.2019 8:41

Dodatek k tomu hulákajícímu domptérovi

ve Velkobritském parlamentním kurníku. Krom toho řvaní a očividného rozhodování podle momentální nálady se vyznačoval ukazováním prostředníčkem. Usuzovat pdle kvality příspěvků některých zdejších obhájců oné zaslíbené "země na mučidlech EU", měl ten hulvát přitom často na mysli i je.

P. Zinga 20.1.2019 12:07

Re: Dodatek k tomu hulákajícímu domptérovi

Zimo, hulvát jseš ty. Tykám, protože nechci v oslovení psát "Vy": u nás nebylo zvykem volům a prasatům vykat.

K. Wágner 20.1.2019 8:32

I odtud vítr fouká

I odtud vítr fouká: britský ministr obrany Gavin Williamson prohlásil, že brexit Británii posílí. „Je to naše šance stát se znovu globálním hráčem a naše ozbrojené síly v tom mohou hrát opravdu významnou roli,“ řekl Williamson pro list Sunday Telegraph. Podle něj by si mohla Británie zřídit stálé základny v jihovýchodní Asii.

M. Zima 20.1.2019 8:53

Generál kavalerie

s elegantním bičíkem a rajtkami by si rád zopakoval dobrodružství zajateckého tábora, (jako po bitvě o Singapur, a po podobných geniálních podnicích. -- I ty Falklandy by bývali museli bez Amis vzdát).

BTW : Měl by se spíš podívat za záda, tam se mu v Gronsku právě zahnizďují Číňané.

P. Han 20.1.2019 11:33

Re: Generál kavalerie

Dejte odkaz na fotku Gavina Williamsona s bičíkem a rajtkami, pokud možno v zajateckém táboře. Jinak si budu myslet, že snad kecáte. Jako vždycky.

M. Prokop 20.1.2019 21:16

Re: Generál kavalerie

"Snad" snadno vynechat. Kecá. Blbě, jako vždy.

J. Vobr 20.1.2019 7:43

WELL DONE ALEX !!!

Tu-ááá.

M. Jandáková 20.1.2019 0:07

V a j í č k o

https://1url.cz/LMEB9

Š. Hašek 19.1.2019 19:44

Berlín křičí,

křičel ještě 7. 5. 1945 večer.

D. Bystriansky 19.1.2019 17:58

K fetišizaci vlastnictví

... říká Altiero Spinelli:

"Aby Evropská revoluce odpovídala našim potřebám, musí být revolucí

socialistickou," dále: "Soukromé vlastnictví musí být rušeno, omezováno, upravováno nebo připuštěno případ od případu, a nikoliv dogmaticky, jakožto lineární naplňování výchozího principu. Tato směrnice se přirozeně zařazuje do procesu vytváření hospodářského života Evropy, osvobozené od noční můry militarismu a národní byrokracie." Další samostudium tohoto zakládajícího dokumentu Manifestu z Ventotene vřele doporučuji. Hlavní trakt EP nese jméno tohoto komunisty, který byl hlavním ideovým autorem nepřijaté Ústavy EU. http://jdem.cz/eq54p7 a ještě: http://jdem.cz/eq54v8

Kdo nepochopil tohle, nechápe nic. Kroky komise jsou podřízené tomuto základnímu POSTULÁTU. Hodnotící výrazy, jako - zbláznili se v té komisi, EU parlamentu atd. jsou mimo...vzpomeňte si na naši neblahou zkušenost s touto ideologií. Komisařem/příznačný název/ se tudíž může stát pouze činitel, jenž přijal tento postulát za svůj a je "grilován" dokud nepustí marxistickou šťávu. My, co pamatujeme socialismus u nás, víme, že socialismus se zásadně buduje. Při budování jsou samozřejmě přípustné i nedostatky a ty se v kolaudačním řízení dají odstranit. Budujete-li Zvířecí farmu, tak ji v řízení na lidské obydlí nezměníte.

K. Janyška 19.1.2019 9:37

Já Mayovou docela obdivuji. Je to bojovnice.

I když její politické názory nesdílím. Například její podpora stejného zastoupení mužů a žen ve vedení soukromých firem je prostě ujetá a levičácká... Dzp.

M. Zima 19.1.2019 9:24

Kolébka demokracie se zahoupala,

a britský Parlament ukázal Hunům, Polykačům žabích stehýnek a Polákům, jak se to dělá:

Feudálním systémem zvolení poslanci se narvali do kurníku, ve kterém je místo pouze pro polovinu z nich. Proto se jich ta půlka, která neměla místo, musí cpát vestoje u vchodu, jak zvenku, tak zevnitř. Zevnitř by vlastně mezi těmi lešeními na obou stranách stát nesměli, protože se tím dostávají do zakázaného prostoru, vymezeného před staletími dvěma čarami na zemi tak, aby na sebe poslanci nedosáhli přes uličku meči. Tomu shluku excentriků vévodí nějaký úchylný řvoucí domptér, který aplikuje pravidla podle toho, jak si kdo na něco podobného vzpomene. Přesně stanoveno není v podstatě nic, dokonce i po odevzdání hlasu je možné se po neurčitou dobu rozhodnout jinak.

A tento, Čechy tak obdivovaný systém se pochopitelně zamlouvá obzvlášť figurám kLausova typu, ten sní jistě o tom, jak by mu v takové tlačenici zezadu přimáčklý Zahradil přišoupával nápady o daňové svobodě, o svobodném trhu a o suverenitě.

A to vše má Evropa ztratit ?, Škoda, že jenom to, Čechy s těmi jejich kLausy a Zemany taky vůbec nepotřebuje, ať si blbnou sami a za své..

P. Lenc 19.1.2019 9:32

Re: Kolébka demokracie se zahoupala,

No a něco k věci by nebylo?

O. Uživatel 19.1.2019 9:33

Uživatel požádal o vymazání
M. Zima 19.1.2019 12:02

Spíš nikoli,

Tomis národní tradice je pirátství a loupež, na tom stál jejich koloniální blahobyt. Pro francouzské revoluční ideály nemají smysl. Místo rovnosti, ... spíš import různých excelencí, přejmenovat tu bandu, aby nebyla tak nápadná a už jsou zase všichni "very British". Je to šaškárna.

O. Uživatel 19.1.2019 12:08

Uživatel požádal o vymazání
P. Han 19.1.2019 14:44

Re: Spíš nikoli,

To vaše negramotné Tomis je poněkud matoucí. Furt mi nebylo jasné, co máte proti rumunské Constanci, jejíž je to historické jméno už od dob antických, ale vy patrně myslíte Tommys, tedy označení britských vojáků z 1. světové války. Piráti ovšem mají delší tradici a hlavně působili, na rozdíl od armády, na moři. Zkuste se trošku dovzdělat, ať působíte jako idiot až na druhý pohled a ne hned na první jako obvykle.

Jo, vy jako Němec volbou se vyslovujete Cima?

P. Sinclair 19.1.2019 18:42

Re: Spíš nikoli,

'Tommys' není označení britských vojáků z 1. světové války. Zkuste se trošku dovzdělat a zjitěte si, jak se to správně píše, než tady začnete lidem nadávat do idiotů.

P. Han 20.1.2019 1:25

Re: Spíš nikoli,

Víte, co znamená označení Tommy? Nenadával jsem lidem do idiotů. Jednoho jsem tak označil. Vy očividně jste druhý.

P. Sinclair 20.1.2019 8:13

Re: Spíš nikoli,

Ještě si zjistěte, jak se píše Tommy v množném čísle a budete vědět víc. Cheers!

P. Han 20.1.2019 11:27

Re: Spíš nikoli,

No jo. Editoval jsem příspěvek a přihodilo se. Obvykle se mi to nestává. Ale jsem rád, že jsem vám mohl poskytnout druhé Vánoce.

L. Zach 20.1.2019 10:47

Křesťané říkávají: "vyjmi břevno z oka svého, než upozorníš na třísku v oku bližního". Něco na tom bude...

----

a "tommy":

British soldiers have long been know as Tommies because when pay books were 1st issued in 1812 during the Peninsula campaign, soldiers were shown an example pay book in the name shown below:

Private Thomas (Tommy) Atkins of the Grenadiers. Hence a "tommy".

----

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=a%20%22tommy%22

V. Kain 19.1.2019 12:41

Re: Kolébka demokracie se zahoupala,

Zima vy jste jasný.Takový Corbyn to je vaše parketa.

J. Fridrich 20.1.2019 7:11

Re: Kolébka demokracie se zahoupala,

O Británii si starosti nedělejte pane Zima. Británie to vyřeší a ani se nezhroutí.. Bude jen prostě svým pánem v rozhodování důležitých otázek pro svou zemi - nebudou jim o tom rozhodovat velcí manipulátoři z Bruselu a Berlína. Británie je totiž i nyní velmi silná říše se svým Commonwealthem - ten má nyní 16 zemí a patří tam i např. Austrálie a Kanada.. S Británií si ten stejně odcházející opilec Juncker nebude mávat.

M. Zima 20.1.2019 9:05

Starosti si děláte spíš Vy,

a když vidíte budoucnost GB ve svazku s Austrálií a Britským společenstvím, trpíte zřejmě nedostatkem informací. BTW : Když se Tomis do EU cpali, tak se na Commonwealth de facto vykašlali, stejně jako na spojence z EFTA. A ten Juncker, to byl vlastně jejich nejsilnější spojenec, který kryl finanční průmysl.