29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Země na mučidlech EU

Ještě nikdy žádná vláda v Británii neprohrála parlamentní hlasování o klíčové záležitosti své politiky tak katastrofálně jako nyní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 19.1.2019 12:41

Re: Kolébka demokracie se zahoupala,

Zima vy jste jasný.Takový Corbyn to je vaše parketa.

O. Uživatel 19.1.2019 12:08

Uživatel požádal o vymazání
M. Zima 19.1.2019 12:02

Spíš nikoli,

Tomis národní tradice je pirátství a loupež, na tom stál jejich koloniální blahobyt. Pro francouzské revoluční ideály nemají smysl. Místo rovnosti, ... spíš import různých excelencí, přejmenovat tu bandu, aby nebyla tak nápadná a už jsou zase všichni "very British". Je to šaškárna.

R. Brzák 19.1.2019 11:32

Re: žádná dohoda není žádnou nadlouho, špatná je špatnou napořád

Vzhledem k tomu, že po brexit je převážně venkov (na kterém je množství imigrantů menší, logicky proto, že ve velkých městech je lepší výdělek, za kterým imigrant jde především), je Vaše tvrzení postavené na hlavu.

R. Brzák 19.1.2019 11:30

Re: Opět je půl (čtvrt) pravdy.

jednotka dočasnosti - jeden furt...

EU je politický projekt, tudíž politikům jde o zachování jeho současného nastavení (intenzivní unifikace a integrace). Proto jsou jim hospodářské dopady méně cenné, než možnost, že by brexit mohl vyvolávat další exity. Pokud by byla EU projektem hospodářským, měl byste ovšem pravdu. Takto tomu ale není minimálně od Lisabonu.

K. Janyška 19.1.2019 9:37

Já Mayovou docela obdivuji. Je to bojovnice.

I když její politické názory nesdílím. Například její podpora stejného zastoupení mužů a žen ve vedení soukromých firem je prostě ujetá a levičácká... Dzp.

O. Uživatel 19.1.2019 9:33

Uživatel požádal o vymazání
P. Lenc 19.1.2019 9:32

Re: Kolébka demokracie se zahoupala,

No a něco k věci by nebylo?

M. Zima 19.1.2019 9:24

Kolébka demokracie se zahoupala,

a britský Parlament ukázal Hunům, Polykačům žabích stehýnek a Polákům, jak se to dělá:

Feudálním systémem zvolení poslanci se narvali do kurníku, ve kterém je místo pouze pro polovinu z nich. Proto se jich ta půlka, která neměla místo, musí cpát vestoje u vchodu, jak zvenku, tak zevnitř. Zevnitř by vlastně mezi těmi lešeními na obou stranách stát nesměli, protože se tím dostávají do zakázaného prostoru, vymezeného před staletími dvěma čarami na zemi tak, aby na sebe poslanci nedosáhli přes uličku meči. Tomu shluku excentriků vévodí nějaký úchylný řvoucí domptér, který aplikuje pravidla podle toho, jak si kdo na něco podobného vzpomene. Přesně stanoveno není v podstatě nic, dokonce i po odevzdání hlasu je možné se po neurčitou dobu rozhodnout jinak.

A tento, Čechy tak obdivovaný systém se pochopitelně zamlouvá obzvlášť figurám kLausova typu, ten sní jistě o tom, jak by mu v takové tlačenici zezadu přimáčklý Zahradil přišoupával nápady o daňové svobodě, o svobodném trhu a o suverenitě.

A to vše má Evropa ztratit ?, Škoda, že jenom to, Čechy s těmi jejich kLausy a Zemany taky vůbec nepotřebuje, ať si blbnou sami a za své..

O. Uživatel 19.1.2019 8:59

Uživatel požádal o vymazání
S. Sidlichovsky 19.1.2019 8:48

Re: Opět je půl (čtvrt) pravdy.

Těch 39 miliard (původně ti lůzři požadovali 100 miliard) jim pí May slíbila za uzavření obchodní dohody. Žádná není. Pak na jednu subkomisi přijel mladíček z Whitehallu a dokázal jim, že Británie jim nedluží vůbec nic. Na jakoukoliv odpověď se nezmohli.

S. Sidlichovsky 19.1.2019 7:58

Re: Opět je půl (čtvrt) pravdy.

Během přechodného období bude UK platit do rozpočtu EU. A pak je tu ještě těch 39 miliard "rozvodného". Tady to máte od eurofila.

https://www.cnbc.com/2018/12/05/brexit-withdrawal-deal-benefits-uk-and-eu.html

J. Schwarz 19.1.2019 7:46

Re: ty vyjímky

To jsou výjimky z přijetí EURa a podobné, stejně jako Dánsko. No a pak jakousi vratku plateb výměnou za nečerpání dotací. Takové výjimky si měly vyjednat i české vlády, možnosti byly. Jenže naši politici "napříč spektrem" jsou darebáci, co prodají svou zem za úsměv "vyspělého kolegy" z ještě "vyspělejšího" západu...

T. Kohout 19.1.2019 6:46

Re: žádná dohoda není žádnou nadlouho, špatná je špatnou napořád

Nerozhodli "hrdí občané", ale právě ti "nehrdí občané", tj zejména dřívější imigranti, bojící se nových imigrantů, např. z Polska.

T. Kohout 19.1.2019 6:40

ty vyjímky

Registroval jsem názor, že VB měla nejvíc vyjímek a byla tak vlastně stejně jen "1/2" členem EU. Odpovídá to tomu, co si myslím i já, ale schází mi k tomu dostatečná faktografie.

Dají se vyhledat články na toto téma, např https://www.pravniprostor.cz/clanky/mezinarodni-a-evropske-pravo/vyjimky-z-listiny-zakladnich-prav-eu-pro-cr

ale jak to bylo/je celkově? Pokud měla tolik vyjímek a chtěla ještě více vyjímek, nedivím se, že se někde narazí na zeď.

S. Sidlichovsky 19.1.2019 6:01

Re: Opět je půl (čtvrt) pravdy.

S tím "přechodným obdobím" máme v Česku zkušenosti. Jakou bude mít EU motivaci k uzavření nějaké nové smlouvy, když v této dosáhla všeho co chtěla - viz "Direktivy o jednání s UK o Brexitu". Ostatně to slova Macrona a Weyand (zástupce Bariera) potvrzují:

Ta porážka Teresy May mohla asi být přeci jen trochu mírnější, kdyby táboru "NE" překvapivě nepřispěchali na pomoc hlavy opravdu nečekané. Prvním byl francouzský prezident, patrně zoufale shánící nějaké kladné body doma.

Na EU summitu v Bruselu: "Opatření, která byla navržena pro zabránění "tvrdé" hranice v Irsku použijeme jako páku pro zajištění volného přístupu našich rybářů do britských vod".

Sabine Weyand (zástupce Barniera - hlav. EU vyjednavače) se jen chtěla pochlubit svojí vyjednávací schopností v dopise hlavám všech 27 členských států. "Měli bychom mít tu nejlepší vyjednávací pozici pro příští jednání s UK. To vyžaduje celní unii jako základ příštího vztahu. UK se musí přizpůsobit ve svých pravidlech, ale EU si zachová celé řízení (ovládání, kontrolu).

Věřte těm zmetkům jediné slovo, ale na vlastní nebezpečí. -

J. Chaloupka 19.1.2019 4:52

žádná dohoda není žádnou nadlouho, špatná je špatnou napořád

Pro hrdé občany a vlastence jakékoliv země jsou prostě národní samostatnost a suverenita jejich země hodnotami nade vše . Bohužel většina lidí tyto hodnoty klidně vymění za kus žvance , takže je až s podivem že referendum o brexitu v Británii těsně prošlo. Myslím si že žádná dohoda je vždy lepší než dohoda špatná. Ze žádné dohody se totiž dá postupně časem jednotlivými dílčímy kroky smysluplná dohoda vytvořit, zatímco špatná dohoda je prostě špatná napořád a těžko se v ní následně dá cokoliv změní.

I. Štípek 19.1.2019 4:38

Re: Opět je půl (čtvrt) pravdy.

Dopřávat si rozinky v kleci je málo.

V. Braun 19.1.2019 0:10

Opět je půl (čtvrt) pravdy.

"Pro zastánce nezávislosti naprosté vazalství. Podmínky horší než

setrvání v Unii. Rozhodovat nesmíme, s omezujícímu regulacemi si volný

obchod s třetí stranou nevyjednáme a dokonce ani vystoupit bez dovolení

prý nelze."

Pan Tomský zapomněl dodat, že toto platí jen po dobu přechodného období než to bude nahrazeno novou dohodou. Také zapomněl dodat, že EU by byla sama proti sobě kdyby přechodné období protahovala, protože po dobu přechodného období bude mít Británie přístup na jednotný trh zadarmo, Norsko za to musí platit, a navíc bude mít kontrolu nad migrací z EU. Jinými slovy, ač to politici EU takto otevřeně nepřiznají, se Mayové podařilo po dobu přechodného období vyzobat některé z rozinek, které chtěla.