24.3.2023 | Svátek má Gabriel


Diskuse k článku

VÁLKA: Válčení pod velením generála Zimy

Je zase čas na nějaký vojenský článek, ale jelikož fronty se příliš neposunují, podíváme se na nějaké obecnější téma. Přišla zima. Co to pro bojující strany znamená?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 9.12.2022 13:21

Aj JFK bol známy dezinformátor. ;-D

JFK - projev o tajných spolcích

https://www.youtube.com/watch?v=XY32tbisMG4&feature=emb_logo

M. Boháček 8.12.2022 9:40

Rusko je pevnou součástí nadnárodních globalistických struktur, nepochybuje Pavel Kamas. Všichni v těchto strukturách jsou na jedné lodi, a patří do jednoho monolitického globálního konglomerátu sil, které řídí světové dění. Protipóly jsou hrané, v konečném důsledku jsou divadlem, o to nasvícené dění ve finále vůbec nejde, a slouží jenom k zastírání skutečné agendy.

Ukrajinsko-ruský konflikt naprosto viditelným způsobem poskytuje hmatatelnou ilustraci toho, jak neautentický ten konflikt ve své pro publikum nasvícené podobě je, a o co tady skutečně jde.

Odmítám po desetiletí vytvářený obraz Západ versus Rusko.

„Vladimír Putin je můj přítel.“

„Když zmiňuji jména jako paní Merklová nebo dokonce i Vladimír Putin atd. všichni patřili k Young Global Leaders (YGL) Světového ekonomického fóra.“

Klaus Schwab ... „Rusko se připojuje k centru sítě pro čtvrtou průmyslovou revoluci. Ruská federace a Světové ekonomické fórum vyhlásili centrum pro čtvrtou průmyslovou revoluci v Rusku. Klíčovými oblastmi, na které se nové centrum zaměřuje, jsou umělá inteligence a tak dále...“

Světové ekonomické fórum, 13.10.2021 ... „Zlepší-li se schopnosti v oblasti boje s kriminalitou, zvetší se pokušení úřadů činných v trestním řízení a soudů, nasazovat techniky ke zjištění pravděpodobnosti zločineckých aktivit, ke zhodnocení pocitu viny, nebo třeba i ke zjištění vzpomínek člověka přímo z jeho mozku.“

Klaus Schwab, kniha Utváření budoucnosti čtvrté průmyslové revoluce... „I třeba při překročení národních hranic by mohl být jednoho dne požadován detailní sken mozku za účelem zhodnocení bezpečnostního rizika dotyčné osoby.“

Klaus Schwab, kniha Utváření budoucnosti čtvrté průmyslové revoluce

https://www.nespokojeny.cz/rusko-je-pevnou-soucasti-nadnarodnich-globalistickych-struktur-nepochybuje-pavel-kamas/

P. Kubáč 8.12.2022 8:35

Dovoluji si upozornit, že v 50. letech chtěli Američani zkoumat aljašské Eskymáky jako model adaptace organismu na chlad - a zjistili, že to nejde, neb uvnitř jejich kožešinových kaftanů vládnou subtropické teploty.

P. Hák 8.12.2022 7:08

"ale obrovské bombardovací proudy minulosti (na Drážďany útočilo roku 1945 skoro 1300 letounů) jsou už opravdu minulostí."

No ono taky těch 1300 bombardérů jaksi není k dispozici. I největší letectvo na světě má k dispozici 59 B-1, 20 B-2 a 74 B-52, pokud tetička Wiki nekecá. Samozřejmě je tu tisícovka F-16ek, ale pořád je to americké letectvo, ostatní jsou menší; celkově se počty letadel za WW2 a dnes nedají srovnat. Na druhou stranu ničivost nákladu je vyšší, takže město by se zemí za jistého úsilí zničit šlo. Na to však nejsou moderní letadla určena, ani Američané Bělehrad či Bagdád se zemí nesrovnali.

Ono je to i tím, že v noci z Lancasteru bodový cíl prostě netrefíte, naopak Hamburk nebo Kolín n. R. celkem bez potíží, pokud jej pathfinders označí. Poslední bombardovací kampaň ve stylu "srovnat se zemí" byla nad Vietnamem.

Co se týká měření intenzity bojů podle ztrát na bojišti, bylo by ještě zapotřebí dát odkaz na ztráty druhé strany - také to může být tím, že když jedna strana útočí, odkryje se a ztráty rostou. Na podzim útočila Ukrajina. O ukrajinské ztráty se ale Oryx moc nezajímá, když zadáme do vyhledávacího pole "ukrainian losses", objeví se článek o ruské propagandě apod. Nějaké údaje se sice najít dají, ale nevypadá to nejaktualizovaněji:

https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-ukrainian.html

Samozřejmě je možné, že UA během ofenzívy ztráty neměla, moc pravděpodobné to však není. Pokud ale Oryx fandí a nepříznivé informace nepublikuje, jako informační zdroj není není úplně nejrelevantnější. Samozřejmě je lepší než rozjuchaní svazáci v českém mainstreamu, ale to není zrovna náročný úkol.

F. Kusák 8.12.2022 7:52

Takže o čem je vlastně řeč? O spekulacích, o přáních a úvahách laiků, kteří nikdy ani nedrželi pušku v zákopech nebo neabsolvovali jediné vojenské cvičení, natož v zimě, u tankistů, třeba na Doupově.

P. Hák 8.12.2022 8:56

U mne je řeč hlavně o tom, že chybí objektivní zdroj informací. Oryx ani nemá ambici jím být.

No a pokud nemám objektivní informace, je velmi ošidné něco vyvozovat.

F. Kusák 8.12.2022 10:18

Ne, ne Vás jsem tím nemyslel, ale autora článku, kterého jinak mám velmi rád za jeho fundované názory.

P. Hák 8.12.2022 10:39

Já vím, že ne, a mám to stejně.

I. Krahula 8.12.2022 12:47

Milá připomínka Doupova, mínus šestadvacet, tank jako psí čumák.