2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

V. BRITÁNIE: Islám začíná válcovat křesťanství

Společnosti zejména v západní Evropě prošly jednak důsledkem imigrace z mimoevropských, zvláště z muslimských zemí, ale také kvůli sekularizaci „původního“ obyvatelstva velmi výraznou proměnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 23.8.2017 14:47

Hodnocení nynějšího stavu Evropy není složité

Dnes Evropa sklízí to co politikou postupné sekularizace od konce 19. století zasela a koncem 20. století přijetím multikulturní vize ještě prohloubila. A odvrat od křesťanství vytvořil postupně podhoubí pro rozmach islámu v Evropě. Dnešní vedení EU představuje ukázku neschopnosti rázně ukončit migrační vlnu a zabránit rozmachu cizí islámské kultury v Evropě.

M. Bílý 23.8.2017 19:47

Máte pravdu, pane Rečku! (14:47) že odvrat ....

....od křestanství vytvořil postupně podhoubí pro rozmach islámu v Evropě.

Nejsem žádný zarytý katolík. Na mši jsem byl posledně celkem náhodou asi před půl rokem v jedné vesničce jihozápadně od Prahy, kde jsem si byl poslechnout svou (o 21 let mladší) přítelkyni jak hraje ke mši na varhany. Docela jí to šlo (i když do Jiřího Ropka dost chybělo - je amatérka). Kdy jsem byl na mši předtím nejsem schopen povědět, ale na lidi kteří chodí do kostela pravidelně, se nedívám s patra. Podle mne lepší pravidelně do kostela než pravidelně na schůzi KSČ.

Na Neviditelném psu jsem dostkrát slyšel příkře odsuzovat lidi věřící s tvrzením, že Bůh neexistuje. Možná, že ne (a jistě ne coby vousatý dědeček na obláčku) ale jako člověk obeznámený s teorií systémů vím, že každý systém MUSÍ mít něco co ho řídí. Musí ho mít i (pekelně složitý) vesmír. Do jaké úrovně zasahuje do života lidí nelze povědět (já si myslím, že ho to moc nezajímá, ale kdo ví).

Zkrátím to. Vy, kteří napadáte věřící už delší dobu pomáháte připravovat půdu pro islám a to je škoda. Buďte tolerantní!