28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Úvaha: Paralely

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 24.5.2022 8:55

Pro paní Laurenčíkovou. Zajímavě dole píšete na téma dodávání zbraní Ukrajině a že vlastně mezi jejich použitím k obraně nebo útoku není rozdíl. Podle vás politici dodáváním zbraní riskují, že Rusko použije nukleární zbraně.

Zajímavá logika. Agresorovoi by se dle vás zřejmě nemělo vzdorovat, co kdyby se naštval a začal být ještě více agresivní.

V. Kuhaj 24.5.2022 9:15

Hlavně by se mělo reagovat bez hysterie. Ne že bych fandil v Iráku tehdejšímu režimu Husajna, ale jeho napadení a změna politického režimu pod záminkou, že má jaderné zbraně, bylo svinstvo první třídy. Spojeným státům ten režim prostě nevyhovoval, toť celý důvod. Nezlobte se na mě, ale napadení Ukrajiny Ruskem není odůvodněno hůře. Ta země není v NATO ani v EU, rozdmýchávání válečnické hysterie, likvidační sankce a dodávky těžkých zbraní mají za cíl jediné - ekonomické i vojenské oslabení Ruska jako velmoci, však už to Biden ani Leyenová nepopírají. Vzhledem k míře rizika, které nás tím všechny ale vystavují, bych si ale uměl představit diskusi na to téma, nějaký společenský konsensus. Stavět lidi do lajny s tím, že kdo má jiný názor je nespíš zlý člověk, na to já jsem už trochu alergický, víte?

V. Čermák 24.5.2022 11:40

Tak kromě oslabení Ruska bude oslabena i EU a hlavně její mopslíci typu ČR. Profitují hlavně USA na zbraních a později se zhojí společně s EU i na nějakých lukrativních lokalitách na Ukrajině. Rusko nakonec získá to, co chce. Jedině Ukrajincům nezbyde nic, snad některým nějaké trafiky...;-DRv

V. Kuhaj 24.5.2022 12:58

Souhlas, jen tím profitem USA si nejsem jistý. Současné rvačky Američanů o sunar svědčí o něčem jiném, kdo ví jestli to není předzvěst ekonomických problémů a blížících se rvaček lidí o další produkty. Tohle se tam totiž ještě nestalo. Vláda sluníčkářů, jak vidno, má své mezery.

Navíc ta Bidenova poslední hláška, že jestli Čína zaútočí na Tchaiwan, budou ho USA bránit. Jestli je to jeho výrok, pak je hloupý, protože to je jasné zastrašování, které si Čína nemusí nechat líbit. Ale spíš je manipulován svými lesbickými a pansexuálními poradkyněmi a progresivní viceprezidentkou, pro které je definitivní roztřískání rozumných vztahů s Čínou a Ruskem z nějakého důvodu výhodné.

Z. Koutecký 24.5.2022 5:10

Inu, Putinovy projevy, jako správný Evropan nečtu, takže nevím jak moc chce vládnout světu, ale věřím Vám. Zato čtu třeba projevy amerických prezidentů. Mimochodem, pane Karpenko, víte, kdo řekl toto: "We've got to have the strongest military in the world, and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn't do what we need them to do"? No, jistěže při svém vzdělání víte, že to byl nositel Nobelovy ceny míru Barack Obama. A tak mám takový dojem, že u důkladně vyzbrojených mocností se ty představy o světovém uspořádání zas až tak moc neliší. Bohužel však taky zastávají názor "chceš-li mír, připravuj válku".

A. Ivan 24.5.2022 9:15

R^

A. Mara 24.5.2022 22:47

No jo ale kdyz to uvedete cele, a ne jen ten kousek ktery se vam hodi do kramu, tak to vyzni trosicku jinak ze?

I think it is realistic for us to want to use diplomacy for setting up a rules-based system wherever we can, understanding that it's not always going to work. If we have arms treaties in place, it doesn't mean that you don't have a stray like North Korea that may try to do its own thing. But you've reduced the number of problems that you have and the security and defense challenges that you face if you can create those norms. And one of the great things about American foreign policy in the post-World War II era was that we did a pretty good job with that. It wasn't perfect, but the UN, the IMF, and a whole host of treaties and rules and norms that were established really helped to stabilize the world in ways that it wouldn't otherwise be.

Now, I also think that if we were just resorting to that and we didn't have a realistic view that there are bad people out there who are trying to do us harm — and we've got to have the strongest military in the world, and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn't do what we need them to do if it weren't for the various economic or diplomatic or, in some cases, military leverage that we had — if we didn't have that dose of realism, we wouldn't get anything done, either.

J. Černý 23.5.2022 17:56

A co projevy Štěpána Bandery a činy jeho následovníků z UPA,OUN a nyní z oddílů AZOV, VOSTOK...

P. Dvořák 23.5.2022 18:09

Mohl byste nám sem nějaký odkaz na Banderův pojev hodit? Samozřejmě ověřitelný.

K. Filip 23.5.2022 18:57

Najděte o něm dost informací na wikipedii. Nebo na youtube, teda jestli to umíte vyhledat.

J. Farda 23.5.2022 20:30

Jak je důležité míti Filipa ... tedy i zde filipa Filipa! Snad si nemyslíte, že Vám filipové Filipové mají něco dokazovat - tihle ptáci filipáci hnědorudé pravdy jen naznačují a Vy máte hledat! Nebo to snad neumíte?! ;-)

V. Kuhaj 24.5.2022 9:20

No zjevně ani jeden neumíte. Takže třeba tady:

https://www.expres.cz/zpravy/volyn-volynsky-masakr-polsko-ukrajina-ceska-televize.A180910_160140_dx-zpravy_stes

https://www.reflex.cz/clanek/causy/73296/pred-krutosti-banderovcu-bledly-i-nemecke-jednotky-ss-presto-je-dnes-stepan-bandera-oslavovan-jako-hrdina-ukrajiny.html

V. Malý 24.5.2022 0:27

Když Bandera, tak proč už třeba ne Žižka, že.

T. Kohout 24.5.2022 7:22

Nezapomenout na Pilsudského, prosím! Proč se u nás o něm tolik mlčí?

P. Kmoníček 24.5.2022 8:45

.....dobrák Žižka !

P. Diviš 23.5.2022 16:43

Všichni tihle diktátoři cílí na specifickou skupinu obyvatelstva, dostatečně neschopnou, aby zbohatla vlastní prací a tím pádem přesvědčitelnou, že za to, že nejsou bohatí, mohou jiní. Takže uvěří slibům, že budou za věrnost a poslušnost odměněni buďto z doma nakradeného (komunismus), nebo v cizině (nacismus, fašismus).

J. Černý 23.5.2022 17:47

Vy jste zbohatl vlastní prací ? Můžeme se na to někde podívat.

V. Čermák 24.5.2022 11:36

;-D

F. Zrcek 23.5.2022 13:49

Putínkův dvorní filosof Alexandr Dugin spoluzakládal ruskou Nacionálně bolševickou stranu (nacbol). Opírala se o ideje ruského emigranta z parníku filozofů I.A.Iljina. Jde o nacisty jak řemen, vlajka kopíruje říšskoněmeckou, akorát v bílém kruhu uprostřed je místo hákenkrajce srp a kladívko. Současná ideologie kopíruje Göringa skoro do detailů, akorát šojguova Hitlerjugend se jmenuje Junarmija. Tohle všechno západ viděl už minimálně deset let zpátky, ale úmyslně to přehlížel. Epísmentsky zblble nechtěl bojovat, ale chtěl hlavně kšeftovat. Koneckonců, woke ideologie od bolševiků se dá možná rozlišit jen pod lupou a pravičácké výstřelky opozice cvoků rozhodně nepředstavují ani demokracii, ani liberalismus v původním smyslu. Ten citovaný nacistický Lied zní asi:

Wir werden weiter marschieren

Wenn alles in Scherben fällt

und heute gehört uns Deutschland

Und morgen die ganze Welt

Nejde o podobnost vnější, ale faktickou. Putínek je nastojaščij kremljanskij voždik (deminutivum od vožď).

R. Langer 23.5.2022 13:58

A na Ukrajině ty spolky zakládal kdo? 8-o

D. Laurencikova 23.5.2022 14:23

Na vas ta propaganda ale zapusobila, reknu vam. Vy jste idealni poddany. Rv

V. Čermák 24.5.2022 11:42

Puť puť putínek, Slépka zase kvokla...;-D

D. Laurencikova 23.5.2022 13:23

"Kdyby byl Putin skutecne novy Hitler, nebylo by dnes uz ani Ukrainy, ani Evropy a pravdpodobne ani USA". (Paul Craig Roberts US-americky ekonom, politik a publicista)

V. Petr 23.5.2022 13:26

Pitomost!

D. Laurencikova 23.5.2022 14:19

Vazne myslite, ze by se Hitler ve svych svetovladnych ambicich pro nadrazenou germanskou rasu bal, pouzit atomovou bombu? Aha.

I. Schlägel 23.5.2022 15:01

Použil by ji, kdyby věděl, že za dalších 10 minut nebude ani on, ani jeho pejsek a ani Německá tisíciletá říše?

D. Laurencikova 23.5.2022 15:32

Nevite nic o Hitlerovi. Pokud se Nemecky narod neprosadil, nezaslouzil si podle nej dalsi existenci.

I. Schlägel 23.5.2022 15:35

Vy víte o Hitlerovi všechno, madam. Hrušky a jablka v jednom košíku k snídani, obědu i k večeři. Pozor na nadýmání.;-D

D. Laurencikova 23.5.2022 15:45

Znam i nasledujici rec, zatimco vy nevite nic a mate se nadprumerne chytreho: „Wenn der Krieg verloren geht, wird auch das Volk verloren sein. [...] Es sei nicht notwendig, auf die Grundlagen, die das Volk zu seinem primitivsten Weiterleben braucht, Rücksicht zu nehmen. Im Gegenteil sei es besser, selbst diese Dinge zu zerstören. Denn das Volk hätte sich als das schwächere erwiesen und dem stärkeren Ostvolk gehöre dann ausschließlich die Zukunft. Was nach dem Kampf übrigbliebe, seien ohnehin nur die Minderwertigen; denn die Guten seien gefallen.“ Nechte si to prelozit, at jste v obraze, kdyz budete zase nekoho srovnavat s Hitlerem a jeho zamery.

H. Lukešová 23.5.2022 17:12

Většinou s Vámi, paní Laurečíková, souhlasím. Nemáte vymytou hlavu neomarxismem, pro-islámem, nejste vítačka, pro-unijní hujerka, ani zastánkyně palestinských a muslimských teroristů. TO všechno náležitě oceňuji.

Avšak právě proto bych se neodvolávala na takového člověka jako je P.C.R., tento pán je právě bytostný antisemita, přirovnává Izrael k nacistickému státu a podporuje palestinské teroristy. Tohoto člověka absolutně neberu a nevěřím mu ani nos mezi očima, zkrátka nic, co napíše. Jednou je to lhář a kdo jednou lže, vždycky lže.