14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

ÚVAHA: Latentní nebezpečí zvykání si

Jedno přísloví zní „zvyk je železná košile“. Až se v naší dnešní západní společnosti stane běžným, bude to její definitivní konec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 18.2.2019 17:52

Autor zapomíná na myšlení a povahu Němců

Merkelové tleskají více a více. Každý národ je jiný, takoví Rusové si užívají, když je ostatní nenávidí, prostě potřebují trpět, viz Dostojevský. My jsme zase pružní, lehce se přizpůsobíme, bojovat se nám nechce, ale umíme se po námi nevyhrané válce bušit do prsou.

M. Prokop 18.2.2019 21:56

" ...ale umíme se po námi nevyhrané válce bušit do prsou."

Vy, a kdo ještě?

P. Zinga 18.2.2019 13:58

Budou nás milovat, zvykejme si...

https://www.reuters.com/article/us-germany-security-france-syria/top-french-officer-raps-wests-tactics-against-is-in-syria-faces-punishment-idUSKCN1Q50LZ

Plukovník francouzského dělostřelectva v Sýrii o "osvobozování:" "My jsme masivně zničili infrastrukturu a předvedli obyvatelstvu hnusný obraz osvobozování podle západního stylu, který zasel semena nastávajícího zmrtvýchvstání nového nepřítele".

M. Mikulec 18.2.2019 11:11

Nemám rada prislovi

a vždycky jsem je měla jinak. Nevím, jestli je zvyk železná košile. Nikdy ale v našich zeměpisných šířkách nebylo zvykem dehonestovat vítěze voleb až k masmedialni nenávisti. Ti, co prohráli, se nesmirili s prohrou. Považujou se za něco lepšího a měli vyhrát oni. Jak autor smutne shrnul ty hrozné výsledky několika málo posledních let progresivismu a genderismu a humanrightismu, nechci se dožít toho, ze opozice zastřelí vítěze voleb.

J. Chaloupka 18.2.2019 14:00

Levice vládla v naší civilizaci tak dlouho, že má pocit,

že je to navždy. A ono ne. Viz v USA Trump nebo ve VB brexit.

K. Salajka 18.2.2019 14:30

Re: Nemám rada prislovi

Milá přítelkyně, dosti vyprávění o tom, že my, co si myslíme, že Váš prezident není náš, jsme idioti, kteří nechceme bránit zem před invazí genialit Merkelové, Macrona a EU. Ismy, které užíváte nepopíráme a jsou nám odporné jako Vám. Nicméně případy protiprávního jednání Zemana i Babiše jsou zdokumentovány natolik viditelně, že je jasné, že oba jsou vydíratelní a že nás dovedou leda tak k žebrotě a do bažin a oba jen bez schopnosti něco reálně ovlivnit, sledují, jak se Čechy otevírají nenápadnému přívalu migrantů, za který ještě budeme platit Evropské unii. To Hamáček a Kubera znají přesná čísla a vědí proč je tají.

Ani Babiš ani Zeman by se na svůj post nedostali bez podpory oligarchů z oblasti dopravy, chemie, zemědělství, zbrojního průmyslu, exekutorské loby a zejména zahraniční podpory, kterou splácejí. Díky nim si koupili Vaše hlasy. Nepovažuji se za lepšího než vy, ale nemůžete mi namluvit, že tihle kluci jsou to nejlepší, co Češi mohli dát světu. Jestli jim někdo nadává, je to proto, že sami pravidelně řeční o idiotech (Babiš se trochu polepšil).

Střílet vítěze voleb nemá cenu, loby by dosadily hned někoho ještě horšího (jako Lenina nahradil Stalin). Ostatně střílení jako metodu chválil Zeman u Putina, kterému opravdu pár novinářů skapalo na nepochopení svobody slova.

M. Pivoda 18.2.2019 10:15

Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

Cícha píše: "a ukáže se, že dobré srdce kancléřky Merkelové, vítající tyto inostránce ... bušilo ve správném rytmu. Bohužel, nebušilo."

Nepatřil jsem mezi podpisové "vítače" roku 2015, ale je třeba k tématu sdělit následující:

1. Kacléřka Merkelová byla v Německu zvolena dle pravidel v Evropě zavedených, tj. demokraticky. Pro řešení jakých úkolů jí ale voliči delegovali svou pravomoc rozhodovat? Bylo snad něco ve volebním programu strany Merkelové o budoucím řešení světové migrace? A proč tam nebylo?

2. Možná, že ani Merkelová si sama nebyla zcela jistá správností svého rozhodnutí v roce 2015, ale ona neměla čas k tomu tématu uspořádat národní či evropské referendum (jako ve Velké Británíí měli čas na referendum o Brexitu). Merkelová v roce 2015 jen doufala, že "Německo důsledky jejího rozhodnutí zvládne".

R. Langer 18.2.2019 11:10

Re: Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

No vida, že se s vámi dá i souhlasit. :-)

M. Prokop 18.2.2019 21:58

Re: Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

Blbne.

Politik či politička má rozhodovat správně i bez referenda.

Andělína rozhodla špatně.

J. Vintr 18.2.2019 11:41

Re: Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

Merkelová nejednala v nějaké časové tísni. Ti muslimští vetřelci byli do Německa POZVÁNI dřív, než se vydali na cestu ze svých zemí. Tím jsem si naprosto jistý.

M. Pivoda 18.2.2019 11:51

Pro Jana Vintra

Pokud byste své tvrzení mohl nějak doložit, pak by to podstatně změnilo naše uvažování.

Pak by ale Merkelová měla už dnes odtajnit svou strategii, tzn., co tím tehdy sledovala. Tzn, zda jí šlo o pozvání jen do uprchlického tábora (na německém území), nebo za účelem udělení německého občanství.

J. Vintr 18.2.2019 12:18

Re: Pro Jana Vintra

Podle platných zákonů má v kterékoliv zemi právo požádat o azyl pouze osoba, přicházející z "nebezpečné" země. Toto nesplňoval ani jediný "uprchlík", který přišel nebo připlaval do Řecka z Turecka, které je (zatím) považováno za bezpečnou zemí. Podle platných pravidel měli Řekové, kteří jako okrajový stát měli chránit vnější hranice schengenského prostoru, povinnost všechny ilegální migranty zadržet, nepovolit jim volný pohyb a jednat o jejich návratu do Turecka. Pokud by tohle udělali hned u těch prvních, kteří to zkusili, tak by se zcela zaručeně žádná migrační vlna nerozběhla. Všichni ti chudáci uprchlíci mají mobily a jistě by o tom své krajany informovali a určitě by nikdo další nebyl ochoten platit horentní sumy předváděčům za tak nejistý výsledek. To, že Řekové tyhle uprchlíky pustili dál do dalších zemí a to, že jim žádaná další země na cestě do Německa nekladla překážky, je jasným důkazem, že bylo předem domluveno, že je Německo beze všeho přijme.

M. Pivoda 18.2.2019 13:40

Pro Jana Vintra: Důkaz úsudkem nestačí

Bohužel, pro Jana Vintra

J. Vintr 18.2.2019 21:41

Re: Pro Jana Vintra: Důkaz úsudkem nestačí

Je jedno jestli je to dokazatelné nebo ne. Katastrofa pro Evropu, kterou toto pozvání spustilo, stejně nevyhnutelně přichází a prakticky ji není možné odvrátit. Salámová metoda a takzvaný efekt vařené žáby udrží Evropany v pasivitě až do doby, kdy to tady převezmou muslimové.

P. Zinga 18.2.2019 14:11

Re: Pro Pivodu

Jako obyčejně, jste vedle.

https://www.theeuropean.de/rainer-zitelmann/12283-das-beste-buch-zur-fluechtlingskrise

Recenze knihy "Die Getriebenen der Flüchtingkrise"

"Kniha je zničující kritikou Merkelové, politické kasty a médií.

Bezpečnostní služby byly zmatené politikou Merkelové.Ještě za sto let se tato kniha bude číst jako odstrašující příklad politiky.Můj dodatek: porušila Dublinské dohody, minimálně.

M. Mikulec 18.2.2019 12:29

Re: Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

Mate pravdu, pane Vintre. Pamatuji si dobre na rozhovor se senátorem, který v té největší migrantske krizi navštívil Makedonii. Byl zoufalý zbtoho, co viděl, a opakoval, jak migranti skandovali “ Evropa nás chce, Evropa nás chce.” Jistého to bylo řízené. Nezapomeňte na ty Sorosovy miliardy, které do toho dal. Mstí se gojimum.

J. Novotny 18.2.2019 13:07

Re: Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

Merkelová v následujících volbách svůj mandát obhájila a tedy to volič zpětně posvětil.

Jakkoli je pro mě jejich názor nepochopitelný, postup Merkelové nebyl proti vůli většiny voličů.

J. Vintr 18.2.2019 13:23

Re: Připomenutí okolností minulého rozhodnutí

Němci jsou vesměs stádo disciplinovyných blbců. Už to několikrát v historii potvrdili.

J. Kanioková 18.2.2019 18:19

Souhlas

M. Pivoda 18.2.2019 13:41

Pro Jiřího Novotného: Důkaz úsudkem nestačí

Bohužel, pro Jiřího Novotného.

K. Janyška 18.2.2019 9:06

To je zvláštní. A vy fakt víte, kam by svět pokročit měl ?

Pak jste Bůh sám. Konečně mám jasno, Bůh existuje... Dzp.

P. Harabaska 18.2.2019 9:26

Re: To je zvláštní. A vy fakt víte, kam by svět pokročit měl ?

Pán se měl vyjádřit obráceně: kam by svět pokročit neměl. Do té smradlavé černé díry, kam nás táhnou všichni ti chytří pokrokoví etc. etc.

K. Janyška 18.2.2019 9:33

Re: To je zvláštní. A vy fakt víte, kam by svět pokročit měl ?

Ano... Dzp.