9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

USA: Zděšení

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Suchodol 30.11.2021 0:27

Ziju v Severni Americe do ktere jsem utekl v roce 1983. Takze potvrzuji, ze tento clanek je 100% pravdivy. Deji se zde silene veci, nikdy jsem si nemyslel, ze se takoveho stavu veci doziju. Ultra-levicaci znici vse, ceho se dotknou. Dle meho nazoru by tuto svetovou silenost vyresil zrejme pouze ozbrojeny konflikt.

O. Seliger 25.11.2021 21:54

Už v roce 1945 definoval president Truman politickou korektnost podobnou úsilí vzít kus lejna za čistý konec. A tečka.

M. Pivoda 25.11.2021 20:21

Pohled poctivého amerického černocha, někdejšího mého doktoranda, který mne letos požádal, abych na jeho knihu napsal recenzi.

Page 42. ... The entire world is plagued by the presence of inequality and prejudice but African Americans seem to have the hardest time moving forward. Other nationalities have been touched by ugly pasts, and vowed never to forget, yet they are very progressive, but it seems that we cannot get over our ugly past ...

F. Zrcek 25.11.2021 16:17

Musím s obdivem konstatovat, jak přesně popsal současný stav p. Václav Bělohradský (VB) někdy r. 2017: https://www.novinky.cz/kultura/salon/clanek/vaclav-belohradsky-vitejte-v-plethokracii-od-signalu-trhu-k-demokracii-bez-demos-40070777.

Tenhle extrakt jeho vnímání světa vážně stojí za přečtení. Já například intuitivně používám termín postdemokracie, místo jeho plethrokracie (což překládám nepřesně jako lůzovládu), ale v podstatě si myslím to samé, i když daleko méně sofistikovaně. Princip nově vznikající společnosti stojí na oligopolu nových, navzájem neslučitelných ideologií, vystupujících mimo státní struktury, ale mohutně fedrovaných mezinárodními finančními trhy a ratingovými agenturami (VB). Nositelé jsou především woke studenti univerzit, hlavně těch anglosaských z obou břehů Atlantiku.

Podle mě to v současnosti vede k masivnímu vyprazdňování osvědčených demokratických institucí, které mají garantovat tvorbu a uplatňování zákonů, rozhodování soudů i volených představitelů. Podobně, jako slova ztrácejí původní význam, tak i ony ztrácejí svou moc.

Podle mě v dalším kroku musí nutně dojít k boji o reálnou moc, která povede buď k znovu prosazení demokracie, nebo (bohužel pravděpodobněji) k její náhradě novou totalitou. Pokud k tomu dojde, komplex nových ideologií (černošský rasismus, klimaalarmismus, genderimus atd.) bude postupně extrémně zjednodušen, aby byl kompatibilní s cíli nastupujícího revolučního procesu. Dosavadní wokes pak budou postupně selektováni, a buď akceptováni novými vládci (málo bude vyvolených), nebo zcancelováni, to jest sežráni jako zrádci revoluce.

J. Černý 25.11.2021 13:40

Jen se podívejte na husy z České televize a máte jasno. A pokud vám to nestačí přidejte si Pekarovou,Richterovou..

P. Molík 25.11.2021 12:27

Některá výraziva v článku "Zděšení" jsou poplatná politické korektnosti. Je zapotřebí použít realistické výrazivo, třeba o projevech protibělošského rasismu, čemuž nadšeně tleská mnoho prodejných lokajských duší v bílé kůži. Chamberlainovská "logika" "rozumných" ústupků opět zatemnila mozky mnoha politikům, kteří neuvědomujíce si následky svých počinů nadšeně a hlavně poníženě líbají boty protibělošských rasistů a poklekávají, aby jim vzdali hold. Ani Židé neklečeli před nacisty, aby jim líbali špičky bot a glorifikovali jejich zvrácené úmysly a praktiky.

V. Chrastina 25.11.2021 14:30

Pane Molíku, jednoho z nejtrapnějších protibělošských rasistů mají římsko katoličtí křesťané. Abychom byli konkrétní: Papež František si kdesi ve Vytikánu nechal nastoupit skupinu černochů, beze slova jpřed nimi poklekl, uklonil se jim až k podlaze a začal vroucně líbat jejich boty, jednomu po druhém. Člověk by řekl, že rozumně smýšlející jedinec by se měl proti tak nezřízeně poníženému chování hlavy veškerého křesťanstva nějak ohradit, jenže ti černí pánové si to s patrným potěšeným nechávali líbit. Mimochodem, nachopítla s k tomu trapnému divadlu jakási paní černé pleti, vrtěla pobouřeně hlavou, a když papež vroucně odlíbal černým pánům boty, hrnul se k ni, aby jí také posloužil svými svatými rty, jenže ta nevděčnice to rezolutně odmítla. Inu u černé představitelce něžného pohlaví nepochodil. Co k tomu dodat? Znáte to, příklady táhnou takže se poté líbačka bílých poníženců černochům rozpoutala v Anglii a v USA. Existují o tom videozáznamy, a na jednom z nich odmítlo políbit nohy černochovi jedno statečné bílé děvče, načež k ní svižně přiskočil černý mladík a surově ji srazil k zemi. Tož tak!!

V. B 25.11.2021 17:03

Papa František vyhlásil, že (COVID) očkovanie je prejav lásky k blížnemu. A ja som zas v ktoromsi paragrafe čítal, že láska z donútenia je znásilnenie. (P.S. som 3x pichnutý-nie picnutý- ale ako je možné, že napriek očkovaniu je situácia horšia než minulý rok?)

J. Kostelanský 25.11.2021 18:47

Vidět, že o křesťanství toho moc nevíte. To, co vy opisujete, je každoroční rituál, který papeži dělají. Má vyjadřovat pokoru. Přesně to samé udělal Kristus a umyl jakémusi pocestnému nohy. Co bylo (nejen) v té době považováno za akt nejhlubšího ponížení.

Zhodou okolností to teď byli černoši. Předtím to byli vězni.

V. Kučer 25.11.2021 21:16

Kdyby mě někdo chtěl líbat nohy tak bych ho nakopal a to jsem mírumilovný člověk.

J. Vosicky 25.11.2021 12:26

" Matematika predstavuje nadrazenost bile rasy" . . na tom neco bude. Matematika cernym studentum vubec nejde. Stanou se z nich dobry pravnici i lekari, ale nikdy inzenyri. V USA jsou take z nich dobri automechanici.. . . Take se jiz dlouho v podrovnikove Africe patra po nejake historicke kamenne nebo zdene stavbe.Takze ani architekti to nebyli.

M. Pivoda 25.11.2021 11:49

Mno. Historie černých otroků nebyla v USA nikdy zapomenuta. A dřívější ekonomové a byznysmeni, kteří ty otroky do USA kdysi navezli, nepočítali s budoucím příchodem demokracie, kdy se každý bude moci vyjadřovat ke všemu - a také vzpomínat na minulost. Prostě to, metaforicky řešeno, dnešní americké víno intenzivně kvasí. To čučíte Pepíci, viďte!

O to zajímavější bude lidská budoucnost, kdy lidi (v pracovním procesu, ale například i při sexu) začne intenzivněji nahrazovat technologie. Takže žádní lidští "otroci" už nebudou nutně potřeba.

A pak je tady ve hře sociální vývoj ve všech státech světa, nejen v USA. A nutně dochází k lokálním extrémům, jako je pálení knih.

Naivní čeští pisatelé (viz níže) se domnívají, že vzniklou situaci vyřeší politické strany. Například, že to vyřeší jakási česká strana založená jedním politikem s křivou hubou. Ha. Ha. Ha. ! No, ale to zde bylo asi politicky nekorektní, viďte.

P. Han 25.11.2021 12:57

Nebylo to politicky nekorektní, Pivodo. Bylo to prostě blbé. Jako všechny vaše "příspěvky".

M. Pivoda 25.11.2021 13:56

Já jsem mohl pracovat jako profesor v USA a mít doktorandské studenty po celém světě, včetně černochů. Takže něco o jejich životě vím.

V České republice mne tzv. demokraté vyhodili z VUT Brno, abych nemohl pracovat na aplikaci českého systému umělé inteligence, doc. Václava Poláka. Docent Václav Polák byl vyhozen z (Masarykovy univerzity, původně Univerzity Jana Evangelisty Purkyně) aby pak pracoval jako vrátný v podniku ČSAD. Později Polák vydal svoji poslední knihu Mathematized Humanities via Humanized Mathematics, do které skryl i svůj systém umělé inteligence OLS.

Po tzv. Sametové revoluci 1989 vědecké svinstvo, vůči mně i doc. Polákovi zařídila Jeho Magnificence Jiří Zlatuška, kterého jeho kolegové pak opakovaně zvolili rektorem univerzity. Ale v české demokratuře nesmím o tom dnes hovořit.

R. Langer 25.11.2021 14:40

Že tě odevšad vyhodili, ty naše malá hloupoučká UI, to už víme. Už jsi nám to řekla asi tak 100x Také víme, proč se tak stalo. Jenom ty na to evidentně pořád nemůžeš přijít, ty naše malá hloupoučká UI. ;-D

M. Pivoda 25.11.2021 14:43

V Česku mne vyhodili tzv. demokraté. A v tom je ten největší problém.

Jenže hlupoučký Langer na to nemůže stále přijít.

P. Han 25.11.2021 16:40

Ale můžete o tom hovořit, jako každý mašíbl, činíte to i tady. Jen holt nebudete na titulních stránkách, vlastně na žádných. Jako každý mašíbl.

A je divné, že se Polákova systému umělé inteligence OLS nezmocnili ti Američané, případně Čína. Možná proto, že byl "vyvíjen" pro dosud neexistující počítač. Nebo proto, že mu radila jeho mnželka ze záhrobí, což je doložený fakt.

No a vás vykopli patrně demokrati, ale jistě odborníci, protože měli oprávněný dojem, že vyvíjet aplikace pro neexistující systém jsou vyhozené peníze. V Americe se vás pak "ujala" neakreditovaná pseudouniverzita na odborné úrovni naší VOŠ.

M. Drašner 25.11.2021 20:27

Dal bych si pozor, až se budete příště před zrcadlem holit, a spatříte jisté vlastní pokřivené rysy.

Nicméně, s těmi 13% Američanů by to zdaleka nebylo tak špatné, kdyby jim nevelká část tamních BÍLÝCH Pivodů necpala do hlavy, jak by se měli cítit ublíženě a co všechno zlého - bez jakéhokoli vlastního zavinění - se jim kdy stalo. Totéž předtím úspěšně vyzkoušeli na tzv. křížových výpravách, ve skutečnosti relativně úspěšném pokusu zarazit první pokus Turků dostat se do Evropy. I díky křesťanským státům v Levantě, podporovaným zbylým místní křesťanským obyvatelstvem, k tomu pak znovu došlo až ve 14.stol. Ještě v polovině 19. stol. místní pomuslimštěné obyvatelstvo ani nevědělo, že nějaké křížové výpravy proběhly, stejně jako ti američtí černoši netuší, že je obchodníkům s otroky prodali stejkně černí vládci a obchodníci.

V. Církva 25.11.2021 11:07

Ano jsme zděšení a taky naštvaní, bohužel jen někdo z nás. Ostatní si volí TOP09 STAN (o Pirátech ani nemluvě) a další politicky korektní strany.

Myslím že bychom měli už dávno být mnohem aktivnější. Podporovat zbytek spojenců v západních zemích přednášet jim o komunismu, být důslední odmítat nové zákony EU a soudit se kvůli kvotám.

Bohužel ani nemáme solidní stranu která by toto podporovala. Trikora má k tomu blízko, ale místo skutečných problémů se upnula na Covid19 a Zahradníková a část špiček jsou příliš libertariánsky dogmatičtí. Klaus ml. byl inteligentnější.

Ale přesto má Trikolora šanci, jen by museli vydržet a vykašlat se na dogmata.

P. Sura 25.11.2021 10:55

Podívejme se na problém pomocí oblíbeného, ale historicky prokázaného Parettova pravidla. Tedy - 20% zaměstnanců technických oborů zajistí potřeby 80% ostatních. 20% zemědělců vyprodukuje potraviny pro 80% ostatních a 20% zaměstnanců ve službách tyto zajistí pro 80% ostatních. Tedy zbývá 40% lidí s humanitně -tlamocvičným vzděláním, kteří musí najít smysl své existence a důvod, proč dostávat od státu peníze. A vzhledem k tomu, že se rekrutují převážně s bývalé revolucionářské a parazitní mládeže, co by se od nich dalo čekat?

P. Pepax 25.11.2021 13:02

Tlamocvičné vzdělání, skvělý termín:-).

Z. Kučera 25.11.2021 13:28

:-)

J. Kostelanský 25.11.2021 18:55

Je neuvěřitelné, jakou blbost jste dokázal vyždímat z Parettova pravidla. Vy jste taky absolvent tlamocvičného vzdělání? :-)

P. Sura 25.11.2021 19:50

Ta otázka ukazuje spíš na Vás, coby potrefenou husu. Nicméně, pokud něčemu neporozumíte, nedělejte ze sebe vola.

V. Zurek 25.11.2021 10:05

Ááááá, zase ten Gatestone Institut.... a zase to strasne rad NP publikuje. Co se tyce clanku, da se k tomu vyjadrit takto - podelte to dvema a potom to vymazte (to je vtip). Ale ted vazne, nic co GI publikuje, se vazne brat neda. I kdyz tu jsou mezi ctenari rozubradove, kteri to vazne berou a pokyvuji kebuli, ano, tak to je, Amerika uz brzy bude horsi jak Severni Korea.

P. Sura 25.11.2021 10:47

Váš ideologický optimismus je obdivuhodný ..... !

V. Zurek 25.11.2021 11:05

Uprimne receno, je mi to vsechno ganz egal. Jen je to reakce na clanek. A take na reakce mnohych ctenaru, kteri nikde nebyli, nic nevi, ale se vsim co GI napisi, souhlasi.

V. Církva 25.11.2021 11:13

A ta Vaše reakce na článek je s prominutím, zato však jednoznačně přehnaná. Gateston občas přehání. Ale to je o nás. Já mormalizaci zažil. A souhlasím s tím, že jsem ze stavu dnešního Západu zděšen. V bodech jako tolerance Islámu, a tresty za hlídání hranice jsou horší, vyhazování z práe za názor (zatím třeba v Německu, ne u nás) víceméně totožné.

P. Sura 25.11.2021 11:39

Předběhl jste mě. Napsal bych totéž.

V. Zurek 27.11.2021 14:01

Potiz je v tom, ze clovek nikdy nevi, kdy Gatestone, jak vy rikate, prehani a kdy ne.