28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Diskuse k článku

USA: Vyhazov za názor

Starší generace to má v živé paměti: pro studium i pro práci v řídicí funkci byly za minulého režimu kvóty. Moc nerozlišovala hodnotu mužů a žen, genderové otázky jí byly lhostejné a ten samotný pojem snad tehdy ani neexistoval, přinejmenším se nepoužíval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Koreň 15.8.2017 11:43

Re: To jako že jsme, zdá se, imunní proti rozumu a slušnosti?!

Nevím, jestli jsem se nechal unést. O případu jsem něco přečetl na webu a pracuji v americké korporaci, takže každý rok podepisuji podobný code of conduct jako pan Damore. Teď jsem si tedy přečetl i "jeho spis" (díky za odkaz), ale nenašel jsem v něm nic, co by mému příspěvku protiřečilo.

Nepsal jsem o oprávněnosti Dalmorova názoru, ale o tom, jak Aston interpretuje postup managementu Googlu. Myslím si, že se mýlí, když v jeho argumentaci a rozhodnutí vidí - volně - levicovou snahu proměnit hysterický výklad pojmu diskriminace v prostředek politického nátlaku. Já v něm vidím čistou racionalitu a pragmatismus. Korporace není stát a má jiné priority. Dobrý příklad uvádíte sám - ve finále sprintu jde o vzájemný souboj - vítěze a poražené, štěstí nebo smůlu, emoce, to všechno baví diváky a dělá reklamu sponzorům. V korporaci nejde o emoce, ale naopak o bezproblémovou spolupráci lidí všech možných národností a kultur. Konkurence mezi lidmi nebo týmy škodí, protože snižuje motivaci ke spolupráci. Samozřejmě i korporace mají mechanismy, jak nechat nadané jednotlivce mezi sebou konkurovat a vyniknout, ale nejsou pro všechny ani pro většinu.

I v korporaci člověk může "veřejně" projevit svůj názor a může i zpochybňovat rozhodnutí managementu, ale nesmí přitom zpochybňovat kompetenci kolegů (i manažeři jsou kolegové) a mýlit se při tom. Jak jsem pochopil z amerických komentářů, byl problém pana Dalmora právě v tom, že se zmýlil v jedné skutečnosti - rozdíly v zájmu mužů a žen o techniku a programování NEJSOU dány geneticky (ve smyslu dnes dostupných vědeckých poznatků). Ale na genetickém determinismu stojí velká část jeho argumentace a její přesvědčivosti.

Je to trochu jako se zákonitým vývojem společnosti podle Marxe - i on argumentoval tím, že proti zákonům přírozeného vývoje společnosti není obrany, a komunismus proto musí zvítězit. Jen jeho poznání přírodních zákonů bylo dost zjednodušené.

Pan Dalmore asi měl svoje argumenty probrat s nějakým dobrým psychologem.

B. Rameš 14.8.2017 10:52

Vzhledem k tomu,

že o svém postoji k sociálním, genderovým a všelikým jiným zvěrozvěstům mám dosti jasno (vystihuje ho známé gesto s použitím prostředníčku pravé ruky), připadá mi na celé věci zábavná situace, kdy se Trump a Assange ocitají na téže straně barikády.

P. Klíma 14.8.2017 9:39

Máte úplně pravdu

Ostrakizací belochů a jejich emigrací JAR zchudla a propadla se do bídy a kriminality.

Černoušci se totiž sami nedovedou uživit. To je realita miliardové Afriky.

Kdo nevěří, nechť jde do jakéhokoliv obchodu zakoupit jakýkoliv africký průmyslový výrobek.

P. Klíma 14.8.2017 9:32

Nečtete Psa

Asiaté mají zřetelně vyšší IQ než běloši a také nejlepší výsledky u přijímacích zkoušek na americké university.

Jenže to se ultralevicové pakáži nehodí do pohádek o bělošské nadřazenosti, takže o tom mlčí a napadají bělochy.

P. Klíma 14.8.2017 9:26

Radikální levice

již dávno ovládla česká masmédia.

Humanitním nevzděláním se honosící hlupáci volají po úžasné diverzitě a ještě úžasnějším multikulturalismu, bílý tvrdě pracující heterosexuál se jim hnusí, zato propagace buzerantství kvete.

Ach jo...

J. Jurax 13.8.2017 23:31

Re: To jako že jsme, zdá se, imunní proti rozumu a slušnost!

No jo, fabulujete hezky, ale nevíte, v čem bylo jádro sporu. Takže píšete mimo mísu.

M. Pivoda 13.8.2017 16:56

Děkuji pro Z. Lapila

Děkuji za rady. Až dozraje doba, zvážím využít vaši nabídku.

R. Morava 13.8.2017 12:28

Re: Google

No naštěstí v Evropě máme ještě nějaký zákoník práce. Google sice je soukromá firma ale nemůže například mlátit zaměstnance nebo=li zákon země je nadřazený firemní politice.

R. Brzák 13.8.2017 10:49

Re: Požadavky doby

a Asiat tu zkoušku musí dát na stoprocent...

P. Zinga 13.8.2017 10:34

Re: Konec diskuze s Peter Zinga

Pane Pivodo, co Vy víte o mé životní praxi? A podle čeho soudíte, že Vaše "životní praxe" je výjimečná a opravňuje Vás k k dehonestaci jiných?

F. Navrátil 13.8.2017 10:31

Požadavky doby

Páchání dobra má své zákonitosti ve všech společnostech. Tak například američaní říkají, že podmínkou přijetí na vysokou školu je: Běloch musí zvládnout příjmací zkoušky. Černoch musí podat přihlášku. Indián se musí narodit.

F. Navrátil 13.8.2017 10:26

Re: polodělník

Koloval takový kádrovácká hlavolam: Tatík byl synem dělníka, ale vystudoval a vybudoval si malou firmu, kterou mu znárodnili. Ovšem jeho kariéra pokračovala dále, protože byl synem dělníka. Zatímco jeho syn měl neustále velké problémy, protože byl synem vykořisťovatele.

P. Dvořák 13.8.2017 8:13

Re: Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků

Aparátčíci nebyla pracující inteligence. Pracující inteligence byli opravdoví pracující vysokoškoláci. Pochopitelně ne na dělnických funkcích, ale na "technicko hospodářských" místech, odpovídajících jejich vzdělání.

To ovšem bylo v dobách, kdy se na vysokých školách masově neučily "společensko-vědní obory" a kdy se ještě masově nevyráběli lidé s tituly Mgr. a v dobách, když někdo s titulem Ing. byl po právu vážený člověk.

V. Pavelka 12.8.2017 23:58

No

Takhle Dopadnou všechny ideologie.Lidi je zparchantí , ted je na řadě, liberálně levicová demokracie ,vybrušovaná k spravedlivě dokonalosti až k nežití.Oni tu rovnoprávnost vybojují kdyby neměl zůstat kámen na kameni...

V. Pavelka 12.8.2017 23:31

Re: Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků

Pracující inteligence.?

Z. Lapil 12.8.2017 23:12

Re: Lidé v kapitalismu se moc neliší od lidí v socialismu

Ad 1: 100% souhlas. Klidně bych šel až k neadrtálcům.

Ad 2: na jednom pracovníkovi firma nestojí. Rozhodně ale stojí na tom, jestli se její pracovníci nebojí sdělit svůj názor; a samozřejmě - plácá-li někdo opakovaně pitomosti, není člověkem na svém místě.

A vůbec: co se má co interní memorandum dostat a řešit mimo firmu? Nepropaguju nějaké tajnosti nebo dokonce cenzuru, jen si říkám, co je veřejnosti do toho, jestli je něčí šéf nebo podřízený nekulturní hovado?

Z. Lapil 12.8.2017 22:49

Re: Sdělení pro Z. Lapila

Netřeba mě upokojovat, nepodezírám vás z ničeho "nad míru v obci obvyklou". "Mít vlivné známé" - to snad ani nebyl prohřešek, ale podmínka funkční existence.

Například jste právě narazil na "vlivného známého" v mé osobě. Jelikož ale žijeme v kapitalismu, netřeba mě využívat nějak nemorálně. Stačí, když vám sdělím, že v ČR absolutně není problém vydat knížku. Zavolejte/napište do libovolného nakladatelství, doporučuju spíš nějaké malé (to je ta vlivná známost: mám známé ve www.studipress.cz) a nechte si udělat nabídku. O ceně neumím říct nic, co byste sám nevymyslel: odvíjí se od tloušťky knížky, kvality tisku a rozsahu přípravy (sazba, úprava obrázků...) a samozřejmě počtu výtisků (je to jako software: jak do jednou stvoříte, má každá další kopie cenu diskety, ne-li přenosu dat). Připravte se na něco mezi jednou a třemi stovkami za výtisk. A zamyslete se, jestli tu knížku dokážete prodat, abyste neskončil tím, že ji budete rozdávat známým.

Sehnat vydavatele, který by ji vydal jeho nákladem doufaje, že si náklady zaplatí z prodeje, bude samozřejmě obtížnější.

Z. Lapil 12.8.2017 22:09

Re: Totéž se VE VELKÉM dělo v SSSR kolem roku 1940

Dík za upřesnění. V té souvislosti mě zaujalo, co psal Solženicyn: velitel tábora chtěl symfonický orchestr, i vybudoval si symfonický orchestr. Aneb co si budeme namlouvat - ono když máte k dispozici pár miliónů lidí, najdete mezi nimi všelijaké "existence".

J. Vintr 12.8.2017 21:24

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo

Vzhledem k poměru počtu těch, kteří sem přitáhli a počtu těch, které "vyexpedovali", je pravděpodobnost, že takového nelegálního připrchlíka vrátí, menší než pravděpodobnost výhry prvního pořadí v loterii. To, že je tady nečeká žádná Havaj, to je pravda, ale kdyby bylo všechno podle těch vítačů, tak každý ten připrchlík dostane vilu s bazénem a bavorákem v garáži.

M. Prokop 12.8.2017 21:05

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo

Sezení v lágrech? Zbláznil jste se? Courá se to, kde je napadne a ještě berou podpory. Do lágru se strkat nesmí, v EU.

K. Koranda 12.8.2017 18:58

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo

Jak jste přišel na to, že každý kdo si vzpomene... atd.? Zkuste se trošku začernit a bez pasu zkuste někde v žádat o azyl. Možná že po několika letech sezení v lágrech pro uprchlíky, to když budete mít štěstí a hned vás nevyexpedují, si nějakou tu vymoženost užijete.

M. Pivoda 12.8.2017 18:27

Užitečné sdělení Petra Vaňury, ale nic neobvyklého

Troufám si tvrdit, že (dle mých osobních zkušeností) se toho v lidech zase tak moc nezměnilo po listopadu 1989. Podobné blbosti lze, bohužel, nalézti i dnes.

Až zveřejním své paměti, budete moci si je přečist.

M. Pivoda 12.8.2017 18:20

Konec diskuze s Peter Zinga

Názorově ani životní praxí se nepotkáváme, takže jakákoliv naše další diskuze by byla jen oboustranná ztráta času. Konec diskuze.

V. Student 12.8.2017 18:19

Vyhazov z práce se má dávat

za porušení pracovních povinností. Pracovních!

J. Kanioková 12.8.2017 15:56

Skvělé, Astone...1*

P. Zinga 12.8.2017 15:24

Re: Lidé v kapitalismu se moc neliší od lidí v socialismu

Googl si podřezává větev tím, co vyhozený kritizuje: obsazování míst podle jiných kritérií, než kvalifikace. Nepřipomíná Vám to něco?

Případná smrt Elona Muska uspoří lidstvu miliardy. Přesto mu přeji dlouhý život. Za své.

J. Kanioková 12.8.2017 14:59

Souhlas,

a zajímá mě jeho další osud. Je pravda, že se stěhoval do Maďarska ?

M. Pivoda 12.8.2017 13:50

Sdělení pro Z. Lapila

"... co jste StB v osobě onoho majora slíbil."

Upokojte se. Neslíbil jsem vůbec nic, tak jak by to mnohý český vychcaný Pepík na mém místě asi udělal. Nevyjednával jsem totiž o ničem, spíše jsem jen vyhrožoval svému někdejšímu kolegovi ze sportovního oddílu, že budu emigrovat. Odměnou bylo to, že jsem legálně neemigroval.

Ten případ je poměrně složitý, abych ho vysvětlil v jednom diskusním vstupu. Fakt je, že se major StB tehdy zachoval velmi netypicky. Nejen před listopadem 1989, ale i po něm.

Už jsem téměř sepsal celou situaci kolem roku 1989 a je to téměř 100 stran textu, dokumentů a obrázků. Dnes se ohlížím po zahraničním vydavateli. V Česku mi to samozřejmě nikdo nevydá.

Není vyloučeno, že mne po dalších volbách dokonce v Česku zavřou. Kolem roku 1989 totiž šlo o potenciál mnohamiliardového dnešního byznysu o který nás připravil "expert" Jiří Zlatuška, dnes člen ANO. Ideologie jsou dnes lidem ukradené, ale na peníze slyší.

M. Pivoda 12.8.2017 13:37

Lidé v kapitalismu se moc neliší od lidí v socialismu

1. Lidé jsou geneticky stejní jak za socialismu, tak za obnoveného českého kapitalismu. Dokonce si troufám říci, že se chovají velmi podobně, jako by se chovali ve středověku.

2. Na jednom pracovníkovi nestojí firma! Takže si firma Google větev tím vyhazovem pracovníka pod sebou určitě nepodřezává. Nevím přesně o koho jde (možná, že tajně dostal i zlatý padák), ale určitě to není člověk jako je dnes Elon Musk, na kterém ty jeho firmy skutečně stojí. A toho se právě děsím, pokud se přepracuje a zemře.

Osobní poznámka: Pracoval jsem (od roku 2004 do roku 2010) v USA, kde Bernelli University skutečně stála na jedné jediné (a nenahraditelné) osobě, tehdy Dr. Cindy Iannarelli. Po její smrti (zavražděna v Indii) se ta univerzita zhroutila. A já jsem tak opět ztratil možnost založit odnož té univerzity v Česku.

P. Vaňura 12.8.2017 12:05

Totéž se VE VELKÉM dělo v SSSR kolem roku 1940

V době Velých čistek pozavírali vzdělance an block. Kolem roku 1940 ovšem nový šéf NKVD Beria procházel seznamy zatčených a cenné odborníky přesunul do práce v jejich oborech. Přitom zůstávali formálně pořád vězni...