7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

USA: Všelijaké povolební vření

Vůbec nemám potíže s odpovědí na otázku o pozoruhodných našincích, ve světě roztroušených.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 21.2.2017 16:17

Tak nevím, pane Ulči

Nejsem američan a mělo by mi být prd do toho, kdo bude prezidentem, ale.....................mám děti a vnuky a přeji si, aby mohli dál žít v bezpečném světě, kde svoboda není papírový pojem v Rudém právu ale skutečnost a kde můžeš, znamená skutečně a jedině, že můžeš.

A tak si myslím, že ti Američané nemají poslední dobou štěstí na prezidenty. I kdyby zvolili po Obamovi, který skrytě nadržoval muslimům, třeba Hillary, byl by to extrém opačný a možná pro svět nebezpečnější. U Trumpa mám obavu, že ve hře s Putinem, který mistrně ovládá kosiginovku i jiné lži, že se Trump nechá nachytat na hruškách.

Doufám, že se bude tázat zkušených a znalých taktik studené války a nenechá se ovlivnit k nabízení mírových řešení, která rusové vždycky brali jako známku slabosti.

Je mi líto, že pěkné časy trvaly jen pár let, ale co naděláte.

Tak ať vám zdraví slouží a ať nám napíšete hodně zajímavých postřehů.

J. Kanioková 26.1.2017 21:46

Díky, pane Ulči, velký souhlas..

J. Kanioková 26.1.2017 19:35

Část otázky autorce -

Mimochodem, jak se vám líbily protesty proti Trumpovi složené z rozzlobených žen, které se někdy převlékly, s odpuštěním, za vaginu?

Část odpovědi - Hele, a proč říkáte „s odpuštěním, vagína“?

L. Němec 26.1.2017 19:23

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová

Naprosto přesně. Mě uvozovky např. připomínaj slzy, a tak jak vidim uvozovky, hned bych šu..., razantněji mr..., jak píše pan Ulč, až bych brečel.

H. Lukešová 26.1.2017 17:31

Re: Tak to vypadá

...mohly...

J. Kombercová 26.1.2017 17:22

Re: Jde o seznam muslimů,

No a na tu otázku, jestli tak učinili i byť jen někteří Němci (protože byli v jiné situaci než Dánové), jste neodpověděla.

Odpovím za vás, neučinili, protože hned první den se žlutou hvězdou na klopě by je stál život. Hrdinů jsou plné hřbitovy.

Ale tímto jsme poněkud ukročili(y) stranou problému, který nás sužuje v současnosti... tj. invaze islámu do Evropy (a do Ameriky, tam si to Trump pohlídá).

S. Netzer 26.1.2017 17:16

Re: Jde o seznam muslimů,

Poněkud ubohé, když z toho nevyvodíte víc než "neblbněte víc, než je nutné."

J. Kombercová 26.1.2017 17:10

Re: Jde o seznam muslimů,

Ano, Dánové byli frajeři... ovšem jiná situace, dělali tak i nějací Němci?

Neblbněte víc, než je nutné.

S. Netzer 26.1.2017 17:07

Re: Jde o seznam muslimů,

Pravděpodobnost, že ho otráví nějaký Germán árijského původu je daleko vyšší.

Slyšela jste někdy o Dánech, kteří si během německé okupace připevnovali z protestu žlutou hvězdu na oděv, ačkoli nebyli Židé? Tomu se říká solidarita.

J. Kombercová 26.1.2017 17:00

Re: Jde o seznam muslimů,

S těmi soupisy brzděte... i pornoJanda z think tank Evropské hodnoty před časem vytvořil seznam tfujtrajxl autorů písemných textů svých názorů... předtím ABCD Bartoš seznam Havlových petentů... máte pravdu, tyhle seznamy stojí za nic, vždycky se dají zneužít... ovšem z očí do očí nebezpečí teroristických útoků, zcela reálných a průběžně probíhajících, mít tyhle budoucí pachatele hezky pod kontrolou je nutné.

A k nim nabalující se další, protože zlo má vždycky někde hnízdo, z něj vylézají ti, co konají.

A hádejte, kde to nebezpečí je nebezpečnější, u nás v ˇCešku nebo u vás v Německu? Dokud vám nezabíjí vašeho jezevčíka, buďte v klidu.

J. Lepka 26.1.2017 16:56

Re: Z pusy na hlavě vykulený Zeman.

Plagiátore. Cato byl aspoň originální. Taky proto se o něm učí v dějepise, to vám, obávám se, nehrozí.

I. Břízová 26.1.2017 16:53

Re: Tak to vypadá

Pro mne za mne, ať si každý nosí na hlavě co chce. Nechápu ani jedny, ani druhé.

J. Lepka 26.1.2017 16:52

Re: Varietas delectat.

A vy jste můj pochopil? Pokud ne, rád vám ho vysvětlím.

J. Lepka 26.1.2017 16:51

Re: :-))

Stačí když se nesmírně fundovaně vyjadřujete k mým.

S. Netzer 26.1.2017 16:48

Re: Jde o seznam muslimů,

Tak neměnte.

Nácci dělali taky soupisy. K mužským jménům přidávali "Israel" a k ženským "Sára".

Trump by mohl mužská jména doplnovat například Mohamedem a ženská Fatmou.

J. Lepka 26.1.2017 16:48

Re: Tedy nevím, zda ony pussy hat mají připomínat

Vůči vám a vašim názorům 24 hodin denně.

J. Lepka 26.1.2017 16:44

Re: Tak to vypadá

Musíme se na to dívat pozitivně, paní Břízová, pokud by muslimky celosvětově vyměnily burky, nikáby a další za tuto pokrývku hlavy, bylo by to jistě k dobru věci.

J. Kombercová 26.1.2017 16:42

Re: Jde o seznam muslimů,

Ale to je přeci jedno,že jestli někdo vytvoří nějaký seznam, tak ten, Albrightová, se do něj zapíše dobrovolně, v podstatě jde o princip, jestli něco chceme nebo nechceme. Já nechci, vy a paní Albrightová chcete. Na tom předchozím, co jsem napsala, nic měnit nemusím.

J. Lepka 26.1.2017 16:41

Re: Tedy nevím, zda ony pussy hat mají připomínat

Jistě, pane Švejnochu, vaši kritiku si beru k srdci, ale...

Zřejmě také holdujete přenášení odpovědnosti a obviňování ostatních z vlastních selhání, že? Navíc konkretně v tomto případě je porucha na vysílači S. Netzer-ové. Ergo i z kontextu vyplývá, že mně prostě ta hučka kočičí mašli nepřipomíná, ale možná je porucha na vašem přijímači a buď nerozumíte psanému textu nebo reagujete na první našlápnutí a výrazně rychleji píšete než myslíte.

J. Kombercová 26.1.2017 16:36

Re: Jde o seznam muslimů,

Ale vždyť píšu, že nechápu... nechápu ani Váš postoj, jsme obě úplně někde jinde... ani Vy nechápete moje důvody, proč jsem na jiném břehu než Vy. V tom je problém. Asi nás rozsoudí jen budoucnost a asi ani jedna už u ní nebudeme.

H. Lukešová 26.1.2017 16:29

Re: Tak to vypadá

Pro Clintnovku jsou Trumpovi voliči ubožáci. Prohlásila to ve své volební kampani. Pán Bůh zaplať za současný americký volební systém, jak psal pan Ulč, kdyby nebyl, tak by celou Ameriku válcovaly pouze státy na pobřeží Kalifornie, New York a americké státy ve středu by si mohli akorát políbit pozadí.

S. Netzer 26.1.2017 16:28

Re: Jde o seznam muslimů,

http://www.lidovky.cz/bbc-pokud-trump-vytvori-soupisku-albrightova-se-stane-muslimkou-pyh-/lide.aspx?c=A170126_153834_lide_ele

S. Netzer 26.1.2017 16:25

Re: Jde o seznam muslimů,

Asi jste zase něco nepochopila.

I. Břízová 26.1.2017 16:24

Re: Tak to vypadá

Nejvíc mě zaráží, že se H.Clinton k těmto věcem nijak nevyjadřuje. Proč ty lidi aspoň neodsoudí? To bude raději poukazovat na to, že Trump je hulvát.

J. Kombercová 26.1.2017 16:12

Re: Jde o seznam muslimů,

Že by to byla nabytá zkušenost z dění v EU, kdy se do západní části (naštěstí chudé východní se tenhle problém díky právě její relativní chudobě vyhnul) nasáčkovali statisíce lidí, o nichž, jako jednotlivcích, dosud příjmové země vědí pramálo, jen se domnívají, kolik z nich je potenciálně nebezpečných, a ta čísla nejsou malá... jen blbec by si nechal nasadit do kožichu vši... a nedělejte z nás blbce, když toto nechceme.

Nemám srdce z kamene, jsem pro, abychom i my přijímali lidi, co utíkají z válečných oblastí, poskytli jim dočasné zázemí s tím, že po pominutí konfliktu v jejich zemi by se vrátili domů, tak to bývalo. Tak by to i mělo zůstat. Jestli má Vašše vlast zájem si určitý počet lidí ponechat, pak je to její problém se vším, co s tím souvisí, ale nemůžete direktivně vnucovat svůj názor druhým. To není xenofobie, to je jen sebezáchovný postoj vzhledem k agresivní podobě islámu.

Pokud jste tak chápající, nemůžete být jednostranně.

H. Lukešová 26.1.2017 16:12

Re: Tak to vypadá

No horší je, když příznivci Clintnovky začnou demolovat ulice, přepadat Trumpovce, zapalovat auta, no dělat výtržnosti. Madona řekla, že chce odpálit Bílý dům raketou. No kreatura...Příznivci Hillary jsou násilničtí psychopati...

I. Břízová 26.1.2017 16:10

Tak to vypadá

Někdo protestuje tím, že si nasadí podivný čepec, někdo zase tím, že se zaregistruje jako muslimka.Pokud by protestování tímto končilo, bylo by to celkem v pohodě.

H. Lukešová 26.1.2017 16:02

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová

Tak je nutné rozlišovat mezi Židy žijící v Izraeli a v USA. izraelští Židé jsou hrdí, vlastenečtí, sionističtí, vědomi si svého židovského dědictví, zatímco Židé v USA jsou většinou liberální, nenáboženští, salónní, kteří se Židy pouze nazývají. Holocaust ani protižidovské násilí jim nic neříká, žili a žijí v blahobytu, odděleni od reálného světa. Žid Sanders obvinil Izrael, že zavraždil 15000 palestinských Arabů, ano patnáct tisíc, mnohé americké Židy urážela i socha Mojžíše, ústřední postavy židovského náboženství a budou volit demokraty i kdyby chtěl demokrat spálit Izrael.

Nutné rozlišovat mezi Židy izraelskými a Židy americkými. Izraelských Židů si vážím moc, amerických ne.

S. Netzer 26.1.2017 15:52

Jde o seznam muslimů,

který chtěl Trumpeta zavést.

Former Secretary of State Madeleine Albright said Wednesday she is prepared to "register as Muslim" in solidarity amid reports that President Trump plans to take executive action affecting immigrants to the U.S. ... Albright's tweet echoes the sentiment of feminist icon Gloria Steinem, who said Saturday she, too, would register as a Muslim if such a registry were required.

"If you force Muslims to register, we will all register as Muslims,” Steinem said during a speech at the Women’s March on Washington, drawing raucous cheers.

http://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/316161-madeleine-albright-on-muslim-registry-i-will-register-as-a

J. Kombercová 26.1.2017 15:45

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová

Píšu, že nerozumím... a že jsem vlastně zklamaná.... no, zklamaná je silné slovo, nerozumím, proč tomu tak je. Musela by to paní Albrightová nějak vysvětlit více slovy, proč... nakonec, když to vezmu z toho úhlu, co to znamená konkrétně pro mě, tak vlastně nic... přestala jsem si s lidmi, ke kterým jsem chovala sympatie, rozumět. To se stává.