11.8.2020 | Svátek má ZuzanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Všelijaké povolební vřeníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 21.2.2017 16:17, přehled diskusí

Tak nevím, pane Ulči:
Autor: L. Písařík Datum: 21.2.2017 16:17

Nejsem američan a mělo by mi být prd do toho, kdo bude prezidentem, ale.....................mám děti a vnuky a přeji si, aby mohli dál žít v bezpečném světě, kde svoboda není papírový pojem v Rudém právu ale skutečnost a kde můžeš, znamená skutečně a jedině, že můžeš.

A tak si myslím, že ti Američané nemají poslední dobou štěstí na prezidenty. I kdyby zvolili po Obamovi, který skrytě nadržoval muslimům, třeba Hillary, byl by to extrém opačný a možná pro svět nebezpečnější. U Trumpa mám obavu, že ve hře s Putinem, který mistrně ovládá kosiginovku i jiné lži, že se Trump nechá nachytat na hruškách.

Doufám, že se bude tázat zkušených a znalých taktik studené války a nenechá se ovlivnit k nabízení mírových řešení, která rusové vždycky brali jako známku slabosti.

Je mi líto, že pěkné časy trvaly jen pár let, ale co naděláte.

Tak ať vám zdraví slouží a ať nám napíšete hodně zajímavých postřehů.

Díky, pane Ulči, velký souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.1.2017 21:46

Tak to vypadá:
Autor: I. Břízová Datum: 26.1.2017 16:10

Někdo protestuje tím, že si nasadí podivný čepec, někdo zase tím, že se zaregistruje jako muslimka.Pokud by protestování tímto končilo, bylo by to celkem v pohodě.

Re: Tak to vypadá:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.1.2017 16:12

No horší je, když příznivci Clintnovky začnou demolovat ulice, přepadat Trumpovce, zapalovat auta, no dělat výtržnosti. Madona řekla, že chce odpálit Bílý dům raketou. No kreatura...Příznivci Hillary jsou násilničtí psychopati...

Re: Tak to vypadá:
Autor: I. Břízová Datum: 26.1.2017 16:24

Nejvíc mě zaráží, že se H.Clinton k těmto věcem nijak nevyjadřuje. Proč ty lidi aspoň neodsoudí? To bude raději poukazovat na to, že Trump je hulvát.

Re: Tak to vypadá:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.1.2017 16:29

Pro Clintnovku jsou Trumpovi voliči ubožáci. Prohlásila to ve své volební kampani. Pán Bůh zaplať za současný americký volební systém, jak psal pan Ulč, kdyby nebyl, tak by celou Ameriku válcovaly pouze státy na pobřeží Kalifornie, New York a americké státy ve středu by si mohli akorát políbit pozadí.

Re: Tak to vypadá:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.1.2017 17:31

...mohly...

Re: Tak to vypadá:
Autor: J. Lepka Datum: 26.1.2017 16:44

Musíme se na to dívat pozitivně, paní Břízová, pokud by muslimky celosvětově vyměnily burky, nikáby a další za tuto pokrývku hlavy, bylo by to jistě k dobru věci.

Re: Tak to vypadá:
Autor: I. Břízová Datum: 26.1.2017 16:53

Pro mne za mne, ať si každý nosí na hlavě co chce. Nechápu ani jedny, ani druhé.

Část otázky autorce - :
Autor: J. Kanioková Datum: 26.1.2017 19:35

Mimochodem, jak se vám líbily protesty proti Trumpovi složené z rozzlobených žen, které se někdy převlékly, s odpuštěním, za vaginu?

Část odpovědi - Hele, a proč říkáte „s odpuštěním, vagína“?

Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: F. Houžňák Datum: 26.1.2017 14:23

se "ze solidarity" chce nechat zaregistrovat coby muslimka (co tím vlastně míní, mi není jasné, půjde někam do mešity a přestoupí coby Židovka na islám, nebo jak se člověk "registruje coby muslim"). Moc by mě pobavilo, až by jí pak přišli její muslimští bratři zmlátit, že nechodí ve stanu.

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 14:33

To nepíšou "Němci", ale německá (i jiná) média s odvoláním na její tweet.

Že je někdo odhodlán, ještě neznamená že tak učiní.

Její prohlášení má především symbolický význam.

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 15:03

Jen technická... němacká média obhospodařují Němci no o někdo jiný... kdo tedy? Nechápu to "Němci", pro jistotu nechápu ty uvozovky. Uvozovky mi navozují jisté asociace.

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: L. Němec Datum: 26.1.2017 19:23

Naprosto přesně. Mě uvozovky např. připomínaj slzy, a tak jak vidim uvozovky, hned bych šu..., razantněji mr..., jak píše pan Ulč, až bych brečel.

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 15:09

Ještě... k poslední větě... symbolický význam u paní Albrightové vzhledem k tomu, že je Židovka (doufám, že velké Ž jsem použila správně), mi přijde poněkud až masochistický, možná že přežila a dožila se úctyhodného věku jen proto, že emigrovala, díky rodičům... zde narážím na jiné, než muslimy, ale ti mají, a to nemůžete popřít, za cíl (alespoň ti sousedé Izraele) zahnat Židy do moře.

To jsou paradoxy. Nechápu.

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: P. Han Datum: 26.1.2017 15:38

Pokud se dobře pamatuji, Velký muftí Jeruzalémský jmenoval Hitlera čestným muslimem. Že by to Mrs. Albright dostala symbolicky taky čestně?

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 15:45

Píšu, že nerozumím... a že jsem vlastně zklamaná.... no, zklamaná je silné slovo, nerozumím, proč tomu tak je. Musela by to paní Albrightová nějak vysvětlit více slovy, proč... nakonec, když to vezmu z toho úhlu, co to znamená konkrétně pro mě, tak vlastně nic... přestala jsem si s lidmi, ke kterým jsem chovala sympatie, rozumět. To se stává.

Jde o seznam muslimů,:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 15:52

který chtěl Trumpeta zavést.

Former Secretary of State Madeleine Albright said Wednesday she is prepared to "register as Muslim" in solidarity amid reports that President Trump plans to take executive action affecting immigrants to the U.S. ... Albright's tweet echoes the sentiment of feminist icon Gloria Steinem, who said Saturday she, too, would register as a Muslim if such a registry were required.

"If you force Muslims to register, we will all register as Muslims,” Steinem said during a speech at the Women’s March on Washington, drawing raucous cheers.

http://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/316161-madeleine-albright-on-muslim-registry-i-will-register-as-a

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 16:12

Že by to byla nabytá zkušenost z dění v EU, kdy se do západní části (naštěstí chudé východní se tenhle problém díky právě její relativní chudobě vyhnul) nasáčkovali statisíce lidí, o nichž, jako jednotlivcích, dosud příjmové země vědí pramálo, jen se domnívají, kolik z nich je potenciálně nebezpečných, a ta čísla nejsou malá... jen blbec by si nechal nasadit do kožichu vši... a nedělejte z nás blbce, když toto nechceme.

Nemám srdce z kamene, jsem pro, abychom i my přijímali lidi, co utíkají z válečných oblastí, poskytli jim dočasné zázemí s tím, že po pominutí konfliktu v jejich zemi by se vrátili domů, tak to bývalo. Tak by to i mělo zůstat. Jestli má Vašše vlast zájem si určitý počet lidí ponechat, pak je to její problém se vším, co s tím souvisí, ale nemůžete direktivně vnucovat svůj názor druhým. To není xenofobie, to je jen sebezáchovný postoj vzhledem k agresivní podobě islámu.

Pokud jste tak chápající, nemůžete být jednostranně.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 16:25

Asi jste zase něco nepochopila.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 16:36

Ale vždyť píšu, že nechápu... nechápu ani Váš postoj, jsme obě úplně někde jinde... ani Vy nechápete moje důvody, proč jsem na jiném břehu než Vy. V tom je problém. Asi nás rozsoudí jen budoucnost a asi ani jedna už u ní nebudeme.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 16:28

http://www.lidovky.cz/bbc-pokud-trump-vytvori-soupisku-albrightova-se-stane-muslimkou-pyh-/lide.aspx?c=A170126_153834_lide_ele

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 16:42

Ale to je přeci jedno,že jestli někdo vytvoří nějaký seznam, tak ten, Albrightová, se do něj zapíše dobrovolně, v podstatě jde o princip, jestli něco chceme nebo nechceme. Já nechci, vy a paní Albrightová chcete. Na tom předchozím, co jsem napsala, nic měnit nemusím.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 16:48

Tak neměnte.

Nácci dělali taky soupisy. K mužským jménům přidávali "Israel" a k ženským "Sára".

Trump by mohl mužská jména doplnovat například Mohamedem a ženská Fatmou.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 17:00

S těmi soupisy brzděte... i pornoJanda z think tank Evropské hodnoty před časem vytvořil seznam tfujtrajxl autorů písemných textů svých názorů... předtím ABCD Bartoš seznam Havlových petentů... máte pravdu, tyhle seznamy stojí za nic, vždycky se dají zneužít... ovšem z očí do očí nebezpečí teroristických útoků, zcela reálných a průběžně probíhajících, mít tyhle budoucí pachatele hezky pod kontrolou je nutné.

A k nim nabalující se další, protože zlo má vždycky někde hnízdo, z něj vylézají ti, co konají.

A hádejte, kde to nebezpečí je nebezpečnější, u nás v ˇCešku nebo u vás v Německu? Dokud vám nezabíjí vašeho jezevčíka, buďte v klidu.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 17:07

Pravděpodobnost, že ho otráví nějaký Germán árijského původu je daleko vyšší.

Slyšela jste někdy o Dánech, kteří si během německé okupace připevnovali z protestu žlutou hvězdu na oděv, ačkoli nebyli Židé? Tomu se říká solidarita.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 17:10

Ano, Dánové byli frajeři... ovšem jiná situace, dělali tak i nějací Němci?

Neblbněte víc, než je nutné.

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: S. Netzer Datum: 26.1.2017 17:16

Poněkud ubohé, když z toho nevyvodíte víc než "neblbněte víc, než je nutné."

Re: Jde o seznam muslimů,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.1.2017 17:22

No a na tu otázku, jestli tak učinili i byť jen někteří Němci (protože byli v jiné situaci než Dánové), jste neodpověděla.

Odpovím za vás, neučinili, protože hned první den se žlutou hvězdou na klopě by je stál život. Hrdinů jsou plné hřbitovy.

Ale tímto jsme poněkud ukročili(y) stranou problému, který nás sužuje v současnosti... tj. invaze islámu do Evropy (a do Ameriky, tam si to Trump pohlídá).

Re: Jak píší Němci, velká demokratka Albrightová:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.1.2017 16:02

Tak je nutné rozlišovat mezi Židy žijící v Izraeli a v USA. izraelští Židé jsou hrdí, vlastenečtí, sionističtí, vědomi si svého židovského dědictví, zatímco Židé v USA jsou většinou liberální, nenáboženští, salónní, kteří se Židy pouze nazývají. Holocaust ani protižidovské násilí jim nic neříká, žili a žijí v blahobytu, odděleni od reálného světa. Žid Sanders obvinil Izrael, že zavraždil 15000 palestinských Arabů, ano patnáct tisíc, mnohé americké Židy urážela i socha Mojžíše, ústřední postavy židovského náboženství a budou volit demokraty i kdyby chtěl demokrat spálit Izrael.

Nutné rozlišovat mezi Židy izraelskými a Židy americkými. Izraelských Židů si vážím moc, amerických ne.