19.9.2021 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

USA: V mezičase

Podle nejnovějších průzkumů veřejného mínění (13. – 17. května) se 64 % Američanů domnívá, že Joseph Biden svůj čtyřletý mandát nedokončí a v úřadu ho nahradí viceprezidentka Kamala Harrisová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Teren 3.6.2021 17:28

Ono to uz viacmenej zacalo. Zatial len ako studena vojna medzi 2 polovicami obyvatelstva, ktore si uz zrejme nikdy nedohodnu ci USA zostane slobodnou krajinou alebo bude pokracovat na ceste k totalite. V horucu vojnu sa to zmeni, ked americania budu mat prazdne chladnicky. A to je pre tuto sialene zadlzenu zem je len otazka casu.

J. Sinnreich 3.6.2021 14:56

BLM se nam nejak rozsypava, kdyz se zjistilo, ze si zakladajici clenky nakoupily rezidence v NY po tuctech. Take Kamala to nema lehke. Dostala za ukol vyresit situaci na hranicich, kam se denne nekontrolovane vali tisice nezletilcu, ale nezbyl ji cas se tam vubec podivat. Tak dostala od strycka Joe dalsi ukol, vyresit napjatou rasovou situaci v Americe. Zatim se tomu jenom smeje. A volby se rychle blizi.

M. Pivoda 3.6.2021 11:50

Strašidelné bylo i to, co se odehrálo předtím.

Američtí ekonomové tehdy nepočítali s úplnými náklady. Navezli na práci na jižních plantážích pracovní sílu hlavně z Afriky a naivně předpokládali, že vývoj společnosti byl již ukončen. A že tak tomu bude už navždy. Na věčné časy, a nikdy jinak!

M. Juraška 3.6.2021 11:27

Je to docela strašidelná představa že by se mělo odehrát něco podobného jako v letech 1861-65.

S. Kneifl 3.6.2021 10:07

Ale ani o vteřinu déle :-)

Za čtyři roky očekávám další smršť prezidentských výnosů, které celý povoz vrátí zase k druhé zdi.

Navíc se několik karet vyměňuje po dvou letech.

M. Pivoda 3.6.2021 9:28

V zemi kde ...

Nikoliv v Zemi, kde zítra již znamená včera, ale kde funguje demokracie.

Strávil jsem v té Zemi asi rok života (poté, co jsem byl v Česku vyhozen z VUT Brno pro nadbytečnost). Necítím se být expertem, ale něco přece o USA vím.

Metaforické doporučení pro české občany: Pozorujte v klidu, jak kvasí americké víno! Karty byly v minulých volbách rozdány na celé 4 roky volebního období.

D. Bowman 3.6.2021 9:25

Kdo chce psa bíti....

Ono když vám FBI udělá šťáru nebo IRS audit, aby něco našli, tak obvykle něco najdou.

Gullianimu taky udělali šťáru. Vzali veškerou elektroniku (dle soudního příkazu) ale odmítli si vzít nabízené hard-disky z Hunter Bidenova laptopu.

Big Tech a Big Business ("Wallstreet" investice v Číně apod.) už Trumpa zaklekly, nejen pomocí jimy vlastněných médií. Teď se do něj pustilo i ministerstvo "spravedlnosti".

Neudělali totiž stejnou chybu jako Trump - hned druhý den tam dosadily svoje lidi.

Momentálně probíhá očista Republikánské strany. Ti, co se spojili s Demokraty proti Trumpovi resp. proti America First politice, půjdou od válu. Tzv. NeoCons (založením Trockisté) a Never-Trumpers zvoní hrana.

Bude to stačit na zvrácení Globalistické (zeleno-rudé) politiky Bidenova kabinetu?

To záleží jestli se jim podaří předejít volebním podvodům tj. vymýtit poštovní a elektronické hlasování. A hlavně docílit větší transparentnost ověřování identity voličů.

Ale "Demokrati" mají v rukách trumf. Pokud se jim podaří zlegalizovat milióny ilegálních přistěhovalců, tak mají volby stejně v kapse. Když ne v 2022 nebo 2024, tak ty další určitě. A ani Trump není schopen zvrátit ty škody, které napáchají...ono už v 2016 bylo pozdě.

V. Dosoudil 3.6.2021 7:47

Relativně příznivé zprávy v tom současném slzavém údolí za Velkou louží.