5.7.2024 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

USA: Potřeba vykročit užitečným směrem

Teď již po dlouhou řadu let nás media zásobují zpravidla neveselými zprávami z Iráku a Afghánistánu. Mnohé zdroje nám závěrem před spaním servírují portréty prozatím nejposlednějších nešťastníků, jimž jejich život na tom kterém bojišti právě zhasl. Bez uvedení detailů - pouze jméno, hodnost, druh služby - zpravidla armáda a marines čili námořní pěchota, méně často námořnictvo a letectvo, věk a poslední civilní adresa ze států od Alabamy po Wyoming.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 11.7.2013 6:38

Tři týdny do NEZVLADATELNÉHO,NEVRATNÉHO chaosu.

Tři dny,maximálně týden do propuknutí rabování, nejdříve začne "smetánka spodiny bezdomovci", postupně se připojí ostatní (i jim dojde jídlo a pití a děti nenechají svému osudu). Tři týdny jsou bodem na stupnici, odkud není návratu. Trochu opomíjíme "snaednou ovládnutelenost" postiženého prostoru jinými režimi s jinou ideologií a s dostatečným vojenským potenciálem a domácím přelidněným zázemím...atd., atp. ....

P. Beránek 9.7.2013 19:44

Re: Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

"...jejíž logickým následkem nakonec k rozpuštění armády došlo,"

Jo, jo. Je to logické. Protektorat Böhmen und Mähren také "logicky" neměl armádu.:-(

P. Beránek 9.7.2013 19:38

Re: V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,

"..proti náckům nejvíce vystupovali komouši, kterým náckové radikálně oslabili volební preference."

Jo, jo. Z Mauthausenu a z pod kytiček se těžko uplatňují volební preference.

Alespoň, že připouštíte tu současnou podobnost JůEsEj s Německem let třicátých a čtyřicátých. Akorát z Lebensraumu je dnes boj protri terorismu. Vlastně Němci pak také bojovali proti terorismu.:-(

I. Teren 9.7.2013 16:39

Re: Peace Corps na Slovensku

Americania su vatsinou fain people. Zato su hodne naivni, a historiu casto nepoznaju. Pred 1989 stala v Poprade socha Lenina. Po "revolucii" si ju kupil americky ucitel anglictiny posobiaci na Slovensku. Zrejme hodne lavicoveho zmyslania, ako byva pre US ucitelov zvykom. Dnes stoji socha masoveho hraha na namesti v Seattle...)))

http://www.flickr.com/photos/skinnylawyer/8002254736/

R. Langer 9.7.2013 16:00

Re: Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

No tak ten úder komunistickým ozbrojeným silám zasadila hlavně revoluce, jejíž logickým následkem nakonec k rozpuštění armády došlo, chcete-li to po lopatě. Ale dobrá, nenapsal jsem to nejlépe.

R. Langer 9.7.2013 15:52

Re: V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,

Hm, a taky to byla z 90% pravda, protože proti náckům nejvíce vystupovali komouši, kterým náckové radikálně oslabili volební preference. Všichni dohromady to ovšem byli vraždící levicoví fanatici, kteří se tragicky podepsali na celé západní i východní Evropě.

V. Novák 9.7.2013 15:10

Obávám se, že 3 týdny jsou nadmíru optimistický odhad.

Když nejde elektřina, nefunguje vodovod. Takže ani splachování WC. Epidemie v létě přikvačí brzo. V zimě to potrvá déle - ale zase nebude fungovat dálkové topení ani většina moderních kotlů etážového. Dojde plyn - nebudou funovat kompresorové stanice. Zemřít z prochlazení je snadné, každoročně umře několik (i desítek) důchodců v Británii ve svých bytech/domcích, protože škudlí na topení. Zdaleka nemusí být mráz - teplota kolem nuly bohatě stačí. Britské domy mají mizernou izolaci, u nás by to trvalo řekněme o den déle. Zase máme větší zimy.

Nefunguje internet - nezaplatíte za potraviny. Nevyberete z bankomatu. Kdo má nějakou hotovost, rychle ji vydá; pokud nesyslil úspory ve štrozoku. Ostatní po dnu-dvou hladovění přestanou mít zájem nakupovat a obchody vyrabují. Přitom se víc zničí, než nakonec použije. Nejdou ledničky, maso se kazí během dnů, většina uzenin do týdne.

Já bych to hádal na jednotky dnů, ne týdny.

P. Beránek 9.7.2013 13:50

Re: Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

V roce 2004, kdy byla v Česku povinná vojenská služba zrušena, byla česká armáda komunistická? 15 let po převratu?

Holt není nad odborníky.:-)

 

P. Čása 9.7.2013 13:04

Peace Corps v Čechách.

Po roce 89 přijeli členové Peace Corps dokonce i do Československa, aby zde začali vyučovat angličtinu. V Jihlavě se dvoje prázdniny po sobě učili tito dobrovolníci češtinu a přizpůsobovali se našim podmínkám. Žili jednotlivě v dobrovolných rodinách v podnájmu, který platil Peace Corps. Měl jsem to štěstí, že s tím moji rodiče tenkrát taky souhlasili a pustili si do domu zcela neznámé cizince. První léto to byl pravý poloviční Indián a druhé léto dvě sestry z Nového Mexika. Byla to pro mě úžasná zkušenost, vidět tyto dobrovolníky v praxi. Obyčejní lidé, kteří se rozhodli sloužit a pomáhat.

P. Beránek 9.7.2013 12:13

Re: V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,

Jo, jo... To jsou ty kontrasty. Na jedné straně pan Novák, jako vzdělaný a informovaný člověk a na straně druhé pan Rehulka jako proamerický a protikomunistický hnup !

Přitom je tady ale jistá zajímavá podobnost. V Německu, ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století byl také každý, kdo si dovolil nesouhlasit, označován za komunistického hňupa.

J. Mrázek 9.7.2013 11:31

Rozdíl mezi civilizací a chaosem jsou 3 týdny bez elektřiny

Na konci třetího týdne je boj o potraviny, vodu, léky, jakýkoli schopný dopravní prostředek a zbraň. O epidemii z mezitím nastřádaných hromad mrtvých těl těch, kdo nemají zásoby, studnu, zahrádku, bunkr, zbraně na obranu nemluvě. Co myslíte, že by s tím mladá, zhýčkaná generace udělala ? Bude to už fáze NEZVLADATELNÉHO chaosu ....nepodstatný internetový výpadek...

R. Langer 9.7.2013 11:13

Re: Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost

Ale ono to nebude zase tak hrozné...

R. Langer 9.7.2013 11:13

Re: Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

No rozhodně to byl úder komunistickým ozbrojeným silám... :-P

S. Rehulka 9.7.2013 11:12

Re: V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,

Cítím, že pan V.Novák je sice vzdělaný a informovaný člověk, ale zároven i protiamerický a prokomunistický hnup !

V. Novák 9.7.2013 10:30

V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,

která byla zraněna, zachránili ji v místní nemocnici a pak ji přišli "vysvobodit" mariňáci - přičemž málem zlikvidovali jak Jessiku, tak jejího iráckého lékaře, který kvůli ní v jinak evakuované nemocnici zůstal.

Bushova administrativa ji použila jako ikonu, naši amerofilové se mohli uslintat nadšením nad ní a rozhořčením na Iráčany (hnusné zacházení si museli vymyslet, ve skutečnosti se jak armáda, tak hlavně lékaři zachovali perfektně). Teď se o ní  moc nepíše, řekla jak to bylo, protestovala proti válce a Bushovi - a to se nezapomíná.

Ale proč to píšu - Tahle Jessika se přihlásila do armády, protože chtěla vystudovat na vychovatelku v mateřské školce. Pochází z nějaké farmy, peníze na studium nebyly, tak se upsala armádě kvůli vojenskému stipendiu. A pak ji Bush poslal do Iráku, kde málem zaklepala bačkorama, ač měla sloužit u týlového zabezpečení...

M. Hoblík 9.7.2013 9:06

Je to opravdu hrozné,

když statečný voják umře v cizí zemi! A přitom je tam jen pro peníze!

V. Novák 9.7.2013 8:59

Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

...

P. Zeman 9.7.2013 8:20

Re: Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost

...stačí, když padne Internet :-D

J. Mrázek 9.7.2013 6:12

Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost

Dnešní mládež po ztrátě kreditky páchá sebevraždu. Myslím, že by jí "protažení blátem " běžného života s jinými NEskleníkovými podmínkami umožnila "trochu" si utřídit žebříček životních hodnot a následně by se nekáceli při "nepodtatných katastrofách" typu zemětřesení 8 stupňů Richtera, nebo zánik finančního trhu .... tohle dnes přežijí lidé, kteří si vystačí s málem, běžná zhýčkaná civilizace zanikne při poloviční  zátěži ....