22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

USA: Nikdy dřív se v Americe nestalo, co se teď stalo

Nájemnictví v Bílém domě - kariéra nejznamenitější, s ambicí, ba i případnou realitou stát se nejmocnějším tvorem na této planetě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 24.1.2017 13:18

Cenzura se tu hodně rozbujela.

Setkávám se s tím žel běžně. A to přitom píšu slušně, vulgárních slov užívám pomálu, tak jedno za dva roky.

J. Kulheim 24.1.2017 13:22

Re: Nedovolí mi reagovat

Zkuste to nějak upravit. Dábse to obejít. Někdy to chvilku trvá.

M. Pivoda 24.1.2017 13:57

Pro Jana Kulheima

Nic protistátního ani sprostého jsem přitom neřekl.

Asi to bylo tím, že jsem ve svém diskusním příspěvku dal webový odkaz na vysvětlení pojmu rozvratná inovace, v angličtině "disruptive innovation".

J. Jurax 24.1.2017 15:49

Re: Pro Jana Kulheima

Stěžujte si panu Wagnerovi (wag@volny.cz). Nepředstavujte si, že tam někdo monitoruje v reálném čase všechy vehšplechty tady a nežádoucí vyhazuje. On je jen nedokonalý a pomalu reagující redakční systém - někdy chvilku trvá, než se napsané moudro zobrazí. Semtam se nezobrazí vůbec.

Automatický censor na Lidovkách má netušené hlubiny a reaguje občas z vnějšího pohledu podivně. Například pustí slovo "censor", ale totéž slovo se "z" už ne.

H. Lukešová 24.1.2017 17:30

Re: Pro Jana Kulheima

Facebook maže všechny stránky, které obsahují název Islám v ČR nechceme, tomu se říká pravá cenzura, kritika islámu není dovolena.

M. Prokop 24.1.2017 14:38

Re: Nikdy dřív se v Americe nestalo, co se teď stalo?

Včera Červený http://1url.cz/Jtllw , dneska Pivoda ...... :-P

J. Chaloupka 24.1.2017 9:37

Moje matka, jejíž dětství probíhalo ve 30.

letech 20. století, vyprávěla: že v jejich vesnici byl starostou nejbohatší sedlák, protože se předpokládalo, že umí s penězi nejlépe zacházet. A také ten sedlák by si ruku urazil, vzít si korunu z veřejných peněz.

To jen k těm miliardářům.

J. Hanzal 24.1.2017 10:16

Re: Moje matka, jejíž dětství probíhalo ve 30.

Ano tito sedláci byli takto vychováni, tedy většina, ovšem naší "sedláci" viz. Babiš, Řebíček, LuftJarda apod. se rozkrádání státního (tedy našich daní) vůbec neštítí, ba naopak.

M. Moravcová 24.1.2017 10:41

Re: Moje matka, jejíž dětství probíhalo ve 30.

ti mají své "sedlačení" na společném, státním založené

V. Kain 24.1.2017 10:41

Re: Moje matka, jejíž dětství probíhalo ve 30.

Něco jako miliardář Babiš.Ten by si taky z eráru nevzal ani vorla.

Z. Lapil 24.1.2017 12:23

Re: Moje matka, jejíž dětství probíhalo ve 30.

Takže kulak. A ještě své bohatství arogantně předváděl.

(Nééé, do hlavy nééé :-))

J. Jurax 24.1.2017 15:55

Re: Moje matka, jejíž dětství probíhalo ve 30.

No jo, ale ten sedlák určitě vykořisťoval podruhy, čeledíny a děvečky a z jejich mozolů bohatl, že ...

Kdežto naši nynější miliardáři zbohatli poctivou a usilovnou prací. Tedy aspoň nikdo dosud nedokázal opak.

P. Vaňura 24.1.2017 16:09

Roku 1483 proběhly na Starém ale hlavně Novém městě

Pražském defenestrace, o které se skoro neví. Obětí byli tuším oba purkmistři a šest novoměstských konšelů. Přičinou bylo, že moc kradli...

O. Dvořák 24.1.2017 9:37

Podle mě

je titulek tohoto článku z hlediska češtiny nesprávně. Možná bychom to měli emigrantům odpouštět, ale to neznamená, že na to nemůžeme upozornit.

Z. Lapil 24.1.2017 12:21

Re: Podle mě

Jste tu správně? Tady se to jmenuje: Nikdy dřív se v Americe nestalo, co se teď stalo. A emigranta v textu nevidím ani jednoho...

O. Dvořák 24.1.2017 12:27

Re: Podle mě

Ano jsem. A jestli nevidíte emigranta, tak se podívejte na jméno autora.

Z. Lapil 24.1.2017 12:56

Re: Podle mě

Emigranta beru, ale co je v titulku nesprávně mi i nadále uniká.

S. Donát 24.1.2017 15:06

Re: Podle mě

Pan Dvořák má zřejmě na mysli slovosled. Je fakt, že poslední dvě slova nedpisu by měla být přehozená. Některé citlivější povahy to může rozhazovat :)

I. Břízová 24.1.2017 9:07

Tedy

Hlavně ta poznámka o házení flinty do žita. To je tedy povedené. Mnohem vhodnější je hodit kamenem do výkladní skříně. A hned nebude vůdce, ale vůdkyně.

A. Alda 24.1.2017 13:23

Re: Tedy

Sedlák jménem Bořita

hodil flintu do žita.

Žito sedlák z pole svez,

na pytláka skočil pes

a tu flintu snědla rez.

J. Hanke 24.1.2017 9:06

dovolil bych si podotknout

že s tím nošením zbraní do školy kvůli tomu, kdyby přišel náhodou medvěd grizzly je to v pořádku, to chápu, ale:

Co když místo medvěda dojde Šabatová v muslimským šátku??

To by zaručeně nastala okamžitá palba ze všech hlavní široko-daleko.....

Z. Lapil 24.1.2017 12:14

Re: dovolil bych si podotknout

Poslyšte, ony ty šátky mohou mít i své výhody. Kdo mi dokáže, že pod ním není rozzuřená medvědice?

M. Moravcová 24.1.2017 8:50

Díky pane Ulči.

Už dvakrát smazáno.

Tak jinak: Prezident Trump se svými dolary načůral do globálního mraveniště, elitní mravenci zmateně pobíhají a piští "úúúrva, co se to děje"?

P. Lenc 24.1.2017 9:12

Re: Díky pane Ulči.

Jo,už během jeho projevu jsme s manželkou říkali, že to bude pěkný řev.Mravenci zjistili, že existuje mravenečník.

J. Hanzal 24.1.2017 10:12

Re: Díky pane Ulči.

Přesně tak, a ten mravenečník má (doufejme) jazyk pěkně mlsný a dlouhý, aby těch mravenců co nejvíce slupl.

J. Fridrich 24.1.2017 6:18

Neznám jediného státníka-vůdce na světě, který

Neznám jediného státníka-vůdce na světě, který by nepreferoval svou zemi... A u presidenta Trumpa, který to normálně, upřímně řekl je toto jeho vyjádření PROBLÉM ??

Amerika a Svět potřebují Státníka-Politika a ne POLITIKAŘENÍ.. Obama - to byly jen slova, slova, slova.

Doufejme, že Trump budou činy - těch je zapotřebí....

J. Nový 24.1.2017 8:22

Re: Neznám jediného státníka-vůdce na světě, který

No... já mám poslední dobou pocit, že někteří evropští státníci začínají místo svých občanů preferovat obyvatele Afriky, či Asie. Doufám, že jim jejich občané dají brzo a hlasitě najevo, že za to je neplatí.

S. Netzer 24.1.2017 8:28

Re: Neznám jediného státníka-vůdce na světě, který

Neházejte flintu do žita.

Třeba se z toho Trumpa ještě stane Vůdce.

J. Schwarz 24.1.2017 9:19

Re: Neznám jediného státníka-vůdce na světě, který

Neházíme. Snad i my se dočkáme, když vy už svou Vůdkyni dávno máte!

P. Smutný 24.1.2017 10:52

Re: Neznám jediného státníka-vůdce na světě, který

To je kravka, co říkáte ?