4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

USA: Netvor Trump plní své sliby

Americký prezident se na rozdíl od drtivé většiny současných politiků nechce každému zalíbit. Vystupuje jako samolibý, pochmurný, náladový a útočný vůdce, který rychle a tvrdě sáhne po tom, co chce. Rád věci utváří a ne udržuje. A jeho styl je úspěšný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 27.4.2018 12:52

Re: Prirovnani Babise k Trumpovi velmi pokulhava. Co maji ...

Tak to je.

P. Rychetsky 27.4.2018 2:08

s pravidlem o ciste vode opatrne

Souhlasim, ze plno regulaci je zbytecnych ci skodlivych. A plno starych regulaci by si zaslouzilo zrusit, ale byrokracie casto nema naladu to zmenit, jelikoz za vymazani cehosi se vetsinou odmeny neudeluji. S tim prikladem cistoty vody ale to je trochu jinak.

Uhli se ve Virginii tezi dynamitem, odvali se kus hory a ten kus bud spadne do potoka nebo ho vylouhuje dest a trosku toho jedu do potoka doplavi. Jelikoz se pak zvysi jak kyselost tak koncentrace jedovatych kovu, pochcipaj ryby. Zrovna ve Virginii (a casto ne nekde jinde) se toto da zmerit jednoduse vodivosti. Vysoka vodivost = chcipla ryba. Pitna mineralka ma, svete div se, plno mineralu a proto take vysokou vodivost. Takze ano, vodivost Podebradky ci Perrieru bude mnohem vyssi nez v jedovate vode Virginie. Jenomze - piti velkych objemu Perrieru udela jednomu akorat zbytecne velkou diru do kapsy, kdezto i male zvyseni vodivosti v jinak neslanych potuckach Virginie, ktere se prihodi temer vyhradne diky tezbe uhli, muze znamenat, ze tam vychcipaji ryby a raci. Pokladam tento priklad za manipulativni. A jestli nekdo chce rusit nejake zdanlive nerozumne pravidlo, tak vzdy nejdriv musi projit testem, zda doopravdy dobre rozumi duvodu proc to pravidlo vubec vzniklo.

V. Kun 27.4.2018 3:00

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

Pane Rychetský, je jasné, že nevidíte les od stomů!! Vadí vám, že vyhynou v potoce nějaké rybky, ale VYHYNUTÍ HORNÍKŮ vám nevadí. At se jdou napást!

Jaký je váš důvod k tomu, že to nejdůležitější kolem Koreii jste se nevšimnul??

Nebo jste jen malý Český človíček, hledící na rybičky, ale nukleární válka je vám šuma fuk!

V. Braun 27.4.2018 9:26

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

Tak podle pana Kuna je horník něco jako ryba, když mu vezmou důl, tak vyhyne. Inu, jako zánik povolání má pan Kun jistě pravdu, ovšem nepodceňoval bych horníky jako lidi. Většina je schopna si najít jiná zaměstnání. To ryba se ptákem stane těžko.

Z. Lapil 27.4.2018 22:29

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

No... Horník vždycky může od krumpáče přesednout na bicykl, točit dynamem a vyrábět tak elektřinu. Ryba alternativu nemá.

R. Langer 27.4.2018 6:12

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

Ano, zastávate tedy evidentně přístup "kdyby to jedinou rybu zachránit mělo". Já bych se raději zaměřil na to "zda doopravdy dobře rozumí důvodu proč to pravidlo vůbec vzniklo". Možná tomu tomu totiž blbě rozuměl Obama.

J. Schwarz 27.4.2018 6:40

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

Co jedovatého se uvolńuje v důsledku těžby dynamitem? Proč není Evropa dávno na staletí zničená, když tu během posledních válek explodovaly desítky milionů tun výbušnin?

P. Lenc 27.4.2018 9:21

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

Jo, také nad tím pane Schwarzi marně přemýšlím.A nejen "dynamit".Už někoho napadlo jak to, že oceány po obrovský únicích ropy, nafty, chemikálíí atd. během IIsv.války z potopených lodí a tankerů vůbec existují v té podobě, jaké je stále známe?

P. Rychetsky 27.4.2018 14:16

Re: s pravidlem o ciste vode opatrne

Ja mam problem hlavne s manipulacema typu "nezavisle instituty potvrdily, ze ani ta nase bozi mineralka nesplnuje limity uchylnych predpisu". Je to nesmysl, a uplne jinak, jak jsem psal. Vodivost je proste laciny test, ktery zrovna tam a v tech okolnostech umi rict, jestli se potok otravi nebo ne. S dynamitem to nema co do cineni. Horniny plne uhli a ta hlusina jsou proste zrovna tam plne i jinych primesi, ktere zabiji ryby. Mohli za moje dane udelat stokrat drazsi test na pritomnost chromu, ci taky mohli zamestnat pet biologu, kteri budou pocitat ryby, raky ci zastoupeni racich krunyru v myvalovo hovne. Jelikoz lacine merena vodivost zrovna tam byva stabilni, a vzroste jen kdyz uhelnici uhelnikuji, a pak ryby pluji briskem vzhuru, tak se pouziva vodivost. Jak a proc se tomu posmiva virginsky politik, ci Robejsek, je celkem jedno.

Ja si moderni spolecnosti, splachovaciho hajzlu a zazraku kdy otoceni cudlikem vyrobi v nocni kuchyni svetlo, velice vazim. Do prispevku ci rozporu ohledne skodlivosti tezby uhli a poskozeni prirody se nepoustim. Mam na to nezajimavy nazor.

V. Braun 27.4.2018 1:07

Tak neměnit nebo měnit, nebo jen Trump smí měnit?

Pane Robejšku. Na začátku tleskáte Trumpovi, že zrušil regulaci, kterou zavedl Obama na lepší ochranu vod ohrožených důlní činností. Následně blahořečíte Trumpa, že jen on má odvahu měnit, zatímco ostatní, včetně Obamy, by jen udržovali stávající stav.

Zjevně si protiřečíte, pane Robejšku. Obama nařízením evidentně změnil stávající stav a Trump to vrátil zpět a udržel tedy stav beze změny. Jistě, Obamovy změny se vám nemusí líbit, nic proti tomu, je to vás názor. Pak by ale možná bylo lepší nefilozofovat na téma kdo má odvahu měnit stávající stav, abyste si nenaběhl na vidle jako v tomto vašem článku.

J. Brunner 27.4.2018 3:25

Re: Tak neměnit nebo měnit, nebo jen Trump smí měnit?

Obama měl odvahy hodně, dělal to co od něj všichni hlavní mocní chtěli. Za to dostal i nobelovku. Jak je ale možné, že celosvětový politický chaos, lépe řečeno bordel vzrůstá? Jak je možné, že prohrála volby Hillary, jako pokračovatelka Obamova trendu? Jak je možné zalidňovat všechny země migranty, které "vyrobila" politika předchozích západních vlád? A vůbec.

P. Dvořák 27.4.2018 4:33

Re: Tak neměnit nebo měnit, nebo jen Trump smí měnit?

Obama v žádném případě nedostal Nobelovku za to, že "... měl odvahy hodně, dělal to co od něj všichni hlavní mocní chtěli."

On dostal Nobelovku za to, co slíbil, že udělá. Funkce prezidenta se ujal 20. ledna 2009 a již 9. října 2009 obdržel Nobelovku. Když vezmete v potaz, že se o udělení rozhoduje přece jenom o něco déle, než o známce při zkoušení u tabule . . .

:-))

J. Jurax 27.4.2018 18:37

Re: Tak neměnit nebo měnit, nebo jen Trump smí měnit?

Obama ji dostal za barvu vlastní kůže ...

J. Brunner 28.4.2018 0:37

Re: Tak neměnit nebo měnit, nebo jen Trump smí měnit?

Jo, napsal jsem to blbě, neověřená paměť.

M. Mařák 27.4.2018 1:00

Trump, Macron, May - Západ

I ta Merkel se k tomu nakonec dokope. Co s tím Ruskem a byzantsko-tatarským Východem jakýmsi...