30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

USA: Možná ne válku, ale velkou bitvu jsme prohráli

Ve volbách 2016 předvídali političtí odborníci celého světa prohru Trumpa o 5-15 % (zde), tentokrát byli s 5-10 % opatrnější, ale výsledky opět ukazují na těsný rozdíl. Dokonce čtyři dny po skončení voleb není Trumpova prohra definitivní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vaníček 10.11.2020 0:38

No, možná pro někoho zajímavé. ale ČT to vidí jinak! Není demokracie, ale mediokracie a jinak to nebude. Každé dítě od 5-6 let "cvaká" na telefonu. Hodiny deně. Takovým se bude vládnout jedna radost!

J. Vintr 9.11.2020 21:14

V Americe (a v Evropě to nebude jiné) hraje velmi významnou až zásadní roli to, že celé univerzitní (a zřejmě i to nižší) školství mají kompletně pod palcem levičáci, kteří soustavně vymývají mladým lidem mozky a přetvářejí je ke svému obrazu. Nepovede se to samozřejmě u všech, ale určitě u významné většiny a toto procento asi stoupá u dalších generací, jejichž rodiče jsou rovněž produkty tohoto systému. A kdo obsazuje všechny významné pozice v politice, ve státní správě, v justici, u policie a v armádě atd? V drtivé většině absolventi univerzit. Takže je to v pytli, vzhledem k vymírání starších generací, které ještě zažily normální poměry a zvyšujícím se procentem těch mladších se Amerika nezadržitelně řítí do průs..

V. Bok 9.11.2020 22:01

u nás zejmína Karlova univerzita, bohužel... A samozřejmě ty různé soukromé objekty..

Z. Mikulášek 9.11.2020 18:30

Hmm...po minulých volbách byl Trump demokraty obviněn a špiněn a vláčen médii, že vyhrál s pomocí Putina a že chce s Ruskem spolupracovat (což by vůbec nebylo na škodu). A Trump, aby dokázal, že to není pravda, se proti Rusku vymezoval, jako nikdo před ním

P. Milan 9.11.2020 18:41

Na škodu by to nebylo, pokud by ovšem Rusko bylo ke spolupráci ochotno nebo schopno.

Z. Mikulášek 9.11.2020 19:36

Vždycky je možné a užitečnější spolu mluvit a dělat kompromisy, zvláště mezi státy s tak mohutným jaderným arsenálem.Chce to jen vůli a ne využívat své momentální převahy a tlačit slabšího do kouta, nemuselo by se to vyplatit...svět je malej a jenom jeden.

V. Bok 9.11.2020 21:53

No jo, ochotno a schopno bylo. Na rovnoprávném základě. A navíc odmlouvalo. Což nemůže USA přece tolerovat.

Ne že bych měl iluze, prožil jsem 68mý a to strašlivé rozčarování. Vždyť my byly jediná zem východního bloku, jejíž obyvatelé měli k rusům jakž takž příznivý vztah. No, padesát let poté už snad mohu střízlivě uvažovat. Rusové se k nám zachovali v duchu hesla velmoc nemá přátele. Jen poddané a nepřátele. Tehdy byli vojensky silní. Dnes jsou cca 10 krát slabší v hlavních kategoriich a mnohem víc v nejmodernějších zbraních, než USA i bez NATA. Jen ty jaderné zbraně. ještě mají ... A komunismus? Pokud vím, oni komunistickou stranu zakázali. My ne.

P. Zinga 9.11.2020 17:12

Ještě není všem dnům konec, ale nevypadá to dobře: tato akce byla dlouho a dobře plánováná. Státní aparát i justice jsou z velké části v rukou "progresivistů", o médiích nemá význam mluvit.

Rudozelení magoři, posílení a podporovaní-ideologicky, politicky a hlavně finančně z USA-to rozjedou i u nás. Hospodářství bude chřadnout pod tíhou "ekologických" zákonů a posilovat buou země, které tomuto vlivu nepodlehnou: Čína, Rusko, Indie, jihovýchodní Asie a možná Jihoafrická republika. Těch pár peněz, co v Evropě zbyde, spolknou imigranti.

Jo, USA se vráti do Pařížské klimatické dohody a od roku 2025 budou vyspělé státy cpát 500 milard dolarů ročně do chřánu povalečů v zemích" ohrožených klimatickou změnou, zaviněnou bílým mužem.

A tak dále...

Takže, pane Gute, jestli se to nerozhodne do měsíce, my se vítězství ve válce již nedočkáme.

J. Vintr 9.11.2020 21:25

Řekl bych, že je docela dobře možné, že v minulých volbách nechali Trumpa vyhrát schválně. Pak mu celé čtyři roky nasazovali psí hlavu, čemuž značná část těch méně myslících lidí slepě uvěřila. Teď, když se jim podařilo (nejspíš) Trumpa zbavit, můžou likvidovat jednu normální věc za druhou pod záminkou, že likvidují "Trumpismus"(jak to u nás někdo nazval). A ti, kteří uvěřili, že Trump byl všech zloduchů futrál, tomu budou ještě nadšeně tleskat. Ostatní lidé budou mlčet, protože se nezmůžou na žádný odpor. Na podpoře od té hloupější menšiny obyvatelstva postavili svůj úspěch i Lenin, Stalin, Hitler, Mao, Gottwald .....

V. Bok 9.11.2020 21:56

Myslíte? To by nemohli vyhrát a udržet se tak dlouho. SSSR se neudrželo díky neschopnosti se měnit a přijmout nové podněty. Čína ano. Změnila se včas a její systém funguje. Co jsem viděl, dost dobře.

J. Vintr 9.11.2020 23:30

Samozřejmě nic není statické. Zvlášť v naší době s prudkým rozvojem techniky se mění rychle i společenské poměry. Ale bohužel ty technické vymoženosti dávají i netušené možnosti totalitním režimům. Viz detailní šmírování lidí v Číně. A to je ještě možné, že bude možné číst lidem i myšlení....

J. Šrajer 9.11.2020 16:21

Není to tak špatné, jak se na první pohled zdá. Trump nastavil koleje a bude těžké, ba přímo nemožné s tím něco udělat. A proč? No protože doba se hnula a je tady silná, sebevědomá Čína. USA budou pod tlakem čínského draka a v tu chvíli se setřou dnešní rozdíly mezi republikány a demokraty. Válka se bude muset vyhrát a vyhraje. Bůh žehnej Americe.

P. Zinga 9.11.2020 17:14

Jaká válka, pane Šrajere? A kdo by měl být vítězem? Marťani?

J. Stehlik 9.11.2020 17:55

Obchodní válka.

V. Bok 9.11.2020 21:59

Zajímavé je, že Čína už asi 7 let začíná podporovat domácí spotřebu a už méně export. Což jen znamená, mj. že tohle předpokládala. A Rusko se vždy nějak udrží, oni jsou fakt schopni být zase skromní, o tý vodce, rybce a zelí.. Oni vědí, že nic není navěky.

M. Valenta 9.11.2020 14:06

Pletete se pane autore. Komunistická Čína a travičské Rusko, jak zcela správně píšete, si volbou Bidena nepomůže, spíše opačně. U toho jak to dopadlo, když to kdysi Obama zkoušel s Rusem po dobrém, Biden byl. On to zkoušel i Trump a taky pohořel, protože si myslel, že dva podobní týpci se přece musí domluvit. No a takových hňupů jako Zeman, takových moc po světě neběhá. A ne nadarmo Rusko stále mlčí a čeká a těší se na ten vele-průšvih. Jinak co to znamená, že demokraté čtyři roky nepřijali prohru? To jakože nepředali Trumpovi moc nebo moc politicky prudili? Podle posledních zpráv se Melánie a Kushner snaží zachránit poslední zbytky vážnosti končícího prezidenta i s tím vším co udělal dobře. So geht das.

P. Han 9.11.2020 14:53

Vy fakt nevíte, co to znamená, že demokraté čtyři roky nepřijali prohru? Kde jste ty čtyři roky byl?

P. Havel 9.11.2020 15:25

Ta vaše klubová mantra o nepřijetí prohry je opravdu divná. Narážíte na snahu vyšetřit jak to bylo? No a? Byl legálním prezidentem, měl většinu v senátu, ale vy neustále poukazujete na opozici. Apologeti pana nadsamce jsou nějací přecitlivělí.. (Podobně nepochopitelně se u nás machr Andy potřebuje otírat o Kalouska.) Kdyby neměl máslo na hlavě, tak je nechá vyšetřovat a vyšetřovat a ...

Nebo máte na mysli něco jiného.

J. Ganaur 9.11.2020 16:14

Souhlas, vyšetřit, jak to bylo!:-)

J. Pokoutný 9.11.2020 16:23

Média. Pokud jste si nevšiml, co prováděla, a to i v době "pokojných demonstrací", tak potěš buch!

V. Církva 10.11.2020 12:09

Neustálý "impeachment" a plýtvání penězi daňových poplatníků za esmyšené vyšetřování rkého vlivu je naprosto úděsné. Ale je šance že jim to Trump alespoň trochu vrátí

V. Církva 9.11.2020 13:51

Zajímavé čtení. S těmi 60 procenty bělochů co z 60 procent volí republikáns to celé smysl dává. Problém je i to jak si USA neselektivním rovnostářským přistěhovalectvím zničili demokracii. Přes to všechno, Hispánci do Ameriky patří. Jsou z části běloši i indiáni a tvoří Jižní Ameriku. Je teda vlastně OK s nimi počítat.

Pokud pochopí že je ničí drogy a Che Guevara, naděje tu je.

T. Kohout 9.11.2020 13:26

A co dluh? Všichni se tváří konzervativně a "ekonomicky", ale o tom, jak naroslt dluh se jaksi cudně mlčí. Asi se to nehodí do krámu. Pokud se nevezme do úvahy nárůst dluhu, tak jakýkoli komentář o Trumpovi pozbývá věrohodnosti.

P. Havel 9.11.2020 13:51

To je tady a teď přeci fuk. Zde se jedná o tryznu za krysaře. K tomu možná později, s odstupem..

J. Pokoutný 9.11.2020 16:14

A stále ještě jste nedodal data, o něž se údajně opíráte: tj. dluh USA před Obamou, po něm a po Trumpovi. Taže zatím kecy, kecy, kecy...

J. Ganaur 9.11.2020 11:43

Pragmaticky viděno, Bidenovi pomohl koronavirus, tak ať si ho taky "vyžere".To vidím jako pozitivní!:-)

J. Nový 9.11.2020 11:56

Všechna negativa bude stejně házet na Trumpa, případná pozitiva si vyzobe sám

V. Kopta 9.11.2020 12:09

a myslíte si že Trump to nedělal? :-)

J. Ganaur 9.11.2020 15:51

Myslíte pozitiva ,jako je vyšší nezaměstnanost, nárůst dluhů a tak?;-D

V. Kain 9.11.2020 12:24

Kdyby se volilo ve volebních objektech a ne korespondenčně (kde volili ti samí vícekrát)tak by si ten senila ani neškrtl.Ekonomika bude na sestupu.Tato levičácká sorta nikdy hospodařit neuměla a umět nebude.Ti mysleli v první řadě jenom na sebe.Clintonová a Biden toho jsou jasným důkazem