19.9.2019 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

USA: Masakry a vrazi

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Nesvara 14.8.2019 12:32

Opravdu jsou masové vraždy doména bělochů?

Dovoluji si přiložit link na fotografie masových střelců z USA. Od pohledu je zde bělochů naprostá menšina. Ovšem do masových médií jdou jenom vybrané masové vraždy spáchané bělochy. Pokud masovou vraždu spáchá barevný vůbec se o tom nemluví a nikdo se to nedozví. Takže tady je to komplet a podívejte se těm vrahům do obličeje.

https://www.investmentwatchblog.com/picture-of-2019-mass-shooters/

J. Lepka 14.8.2019 13:39

Re: Opravdu jsou masové vraždy doména bělochů?

Asi tak. O černošských vrazích se psát nesmí a když je pachatel muslim, přejmenuje se jeho masakr na "nehodu na pracovišti"

V. Povolný 14.8.2019 11:37

jen drobná poznámka

jestli je Breivik rasista, pak je zřejmě socialista označením rasy. Ale jinak dobrý.

F. Houžňák 14.8.2019 10:15

Když si prohlédnete seznam obětí z El Pasa -

- v Americe ještě nemají tuhletu ochranu dat, tak to šerif prostě nechal sepsat a vyvěsit na intěrnet, jména, stáří, státní příslušnost - tak vcelku procentuálně odpovídá složení obyvatelstva El Pasa. Minimálně čtyři "bílí privilegovaní supremacisté". Prostě střílel na všechny, co v tom obchoďáku byli.

P. Kubáč 14.8.2019 9:51

Bílé muže je třeba vyhubit

neb jsou - z definice - zdrojem všeho zla.

Nejen že z těch pušek střílí, ale většinu z nich i vynalezli a vyrobili. Teprve bez nich nastane ráj, který už dnes je na spadnutí v Africe a Orientu, kam jejich zhoubný vliv nesahá.

P. Lenc 14.8.2019 9:58

Re: Bílé muže je třeba vyhubit

Dík za tuto krásnou ironii!

K. Janyška 14.8.2019 9:14

Černý je horší.

Je navíc velmi neinteligentní... Dzp.

K. Salajka 14.8.2019 9:11

Rasismus

je rasismus bez přívlastku. Máte pocit, že hispánci nejsou bílí ?

Ono se snad v Harlemu a podobných čtvrtích střílí každý den proto, že tam jsou běloši ? Jste si jistý že máte podklady pro srovnání počtu bílých a černých vrahů ? Že vraždu ilegálních přistěhovalců musí nutně někdo zaregistrovat ?

J. Pokoutný 14.8.2019 8:13

Pitomé i na p. Jocha.

Čekat, že v zemi s 60% bílého obyvatelstva bude nejvíce masových vrahů např. hispánského původu (5%) je málo pravděpodobné (i když dle statistik je běloch častější obětí černého zabijáka, než naopak, a ještě více černochů - přes 80% - zabije rovněž "Afro"...) Navíc označovat za rasistu (je vidět, že p. Joch ten "manifest" vůbec nečetl) osobu, která prostě střílí do davu, padni komu padni, je hloupé. Podle skutků by Breivik ve skutečnosti nenáviděl bělochy (nevím, že by zastřelil kohokoliv jiného)

P. Dvořák 14.8.2019 9:26

Re: Pitomé i na p. Jocha.

Vám by také sebrali titul Missák :-))

P. Grigar 14.8.2019 22:12

Re: Pitomé i na p. Jocha.

.. při troše snahy se to ovšem dá vysvětlit i tak, že střelec pálící do davu neměl dobrou mušku a kromě osob odlišných ras trefil semo tamo i "domácí". Takže v první řadě rasista a teprve potom špatný střelec.

Halík, musíte myslet politicky..

Z. Rychlý 14.8.2019 6:10

Hezké!

Prostě bacha na ten oné rasizmus, číhá všude. Buďme všímaví, jakmile někde uvidíte bílého pejska jak štěká na černého - nemilosrdně utratit! Mohlo by to být nakažlivé.

J. Anděl 14.8.2019 7:35

Re: Hezké!

Rasismus není vymyšlený, jen jako pojem nadužívaný. Nepomáhají ani vážně myšlené snahy vymýtit jakýkoliv náznak štěkání bílého pejska na černého, jak vtipné píšete, ani zlehčování skutečně vážných případů. Obojí se míjí cílem. Článek dobře připomíná, že mimo absurdní osočování kdejakému kritika či blábolila na Facebooku z rasismu existují i jeho skutečné projevy. To je dobré rozlišovat, i proto, aby bylo patrnější, že vtip na sociálních sítích není něco, čehož zákazem a represí čemukoliv pomůžeme.

A. Pakosta 14.8.2019 8:48

Re: Hezké!

Souhlas, naprostý, s panem Andělem.

M. Valenta 14.8.2019 9:05

Re: Hezké!

A všiml jste si, že s těmi skutečnými projevy i činy pisatelé těch lehčích forem, jak píšete, často a většinou skrytě, souhlasí.

Moje žena psychiatr říká. Na světě dnes žije 8 ml lidí, z toho ca 3 % psychicky nemocných (léčených či pod dohledem je pouze malá část) a tudíž je vlastně velmi překvapující, že podobných tragédií není násobně více. So geht das.

Z. Rychlý 14.8.2019 11:02

Re: Hezké!

Souhlasím pane Anděli. Myslím, že normální lidé (a čeští zvlášť) velmi ddobře rozeznávají, co je rasismus.

I páně Jochův článek mele pořád dokola stejnou mouku. V současné době jsou za rasisty označováni lidé, kteří poukazují na fakt, že některé menšiny svým alternativním způsobem trávení volného času porušují práva většiny na klid a dělají to chytře natolik masově, že na to policie už nereaguje. Stěžovatel dostane nálepku rasisty a je vymalováno. A není to spojeno jen s barvou pleti. Taková Antifa je levicový politický K-K-K s fanglemi, násilím a ohni, náckové naruby. Rasismus názorový - ticho po pěšině.

Vaše touha po vyváženosti je správná, ale v současnosti je jazýček vah silně vychýlený k pozitivní dyzgryminaci, což by nebylo nic hrozného, kdyby to neakcelerovalo. Už tolerujeme kdejakou 3,14-čovinu a nebere to konce, naopak. Jsem z narůstající moci ziskuchtivých neziskovek frustrovaný a zděšený. Nebojím se o sebe, já si svoje odžil, ale ten narůstající chaos a anarchie k ničemu dobrému v budoucnu nepovede.

J. Matuška 14.8.2019 11:33

Re: Hezké!

Jindřichu, domnívám se, že jsi přečetl řadu knih, esejí apod., které se zabývali mimo jiné i filosofií - na rozdíl ode mě. Proč mě ale napadlo se podívat na heslo Existencialismus? /Zajímavé jsou i názory některých existencialistických filosofů na svobodu, o níž si mysleli, že člověk je k ní prakticky donucen (odsouzen), musí stále mezi něčím volit a vybírat./ https://cs.wikipedia.org/wiki/Existencialismus

Nemáš ́pocit ́, že dochází časovým obloukem na otázky, kterými se právě existencialismus zabýval? Uvítal bych, kdybys mě odbyl pár slovy - a to zdůrazňuji. Budu rád, když právě takovým způsobem, možná, zareaguješ. Zdravím.

J. Anděl 16.8.2019 6:53

Ahoj Jaroslave, čtu teď Psa velice sporadicky, jsem na dovolené, tak nejčastěji jen u ranní kávy, tak se omlouvám za pozdní odpověď. Na tvůj odkaz se teď podívám. Děkuji.

J. Anděl 16.8.2019 7:16

Filosofii jsem přímo nikdy či až na vyjímky nečetl, spíš psychologii. Jsem osobně optimisticky existencionalista, jsem přesvědčen, že na počátku byla nevědomá volba naší duše, vůle k existenci, touha po bytí. Svobodu a bytí tak nevnímám jako něco, čeho jsme obětí, nýbrž jako splněné přání. Roste s poznáním, ty otázky, co existencialismus klade, jsou součástí procesu poznání. Ano, máme neomezenou svobodu v tom, co ze sebe uděláme, nejsme v tom bezmocní. Člověk se odporným hmyzem nestává bezdůvodně. Hezký den.