7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

USA: Limity zvýhodňování

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 3.7.2020 12:15

Následující seznam ukazuje Top 10 nejnebezpečnějších měst USA, měřeno počtem násilných trestních činů na 1 000 obyvatel, vládnoucí starosta a strana, ke které patří. Všechna města, vyznačující se extrémním počtem násilných trestních činů, jako např. St. Lois 20,82 tr.činů /1 000 obyvatel, jsou řízena demokraty

1. St. Louis, MO, Lyda Krewson, US-Democrats; 2. Detroit, MI, Michael Edward Duggan, US-Democrats; 3. Baltimore, MD, Jack Young, US-Democrats;

4. Memphis, TN, Jim Strickland, US-Democrats;

5. Kansas City, MO, Quinton Lucas, US-Democrats;

6. Milwaukee, WI, Tom Barrett, US-Democrats;

7. Cleveland, OH, Frank G. Jackson, US-Democrats;

8. Albuquerque, NM, Tim Keller, US-Democrats;

9. Indianapolis, IN, Joe Hogsett, US-Democrats;

10. Oakland, CA, Libby Schaaf, US-Democrats

V. Braun 3.7.2020 13:59

Hm, teď ještě unformaci o tom zda je někde příčina a následek nebo jen korelace.

J. Jurax 3.7.2020 18:15

Inu, a co byste řekli Vy?

Zločinnost je důsledkem vlády demokratů nebo vláda demokratů je důsledkem zločinnosti nebo je to jen náhodná korelace?

Ještě by u těch měst měl být uveden podíl černošské a hispánské populace, možná by to byla další náhodná korelace.

O. Buda 3.7.2020 11:33

Pěkný článek. A ne první od P. Kohouta. Rád ho čtu. Děkuji.

M. Pivoda 3.7.2020 11:30

V USA jsem strávil fyzicky celkem asi jeden rok života. (Poté, co jsem byl v Česku vyhozen z VUT Brno, abych tam nemohl realizovat ambiciózní projekt české umělé inteligence - což způsobili čeští rehabilitovaní osmašedesátníci.)

Pro Bernelli University v USA jsem pracoval od roku 2004 - 2010 a vyučoval přes internet studenty po celém světě. Musel jsem tam (z důvodu přechodu zaměření univerzity na podnikání) přečíst i z minulosti dobíhající pedagogické disertace o studentech černoších.

Čeští Pepíci si zde představují, že svými moudrostmi změní americkou realitu ve smyslu "Poručíme větru, dešti'". Jde o problém, který nemá snadné řešení, pokud vůbec nějaké má. Čtvrtý americký prezident, James Madison, si to neblahé americké dědictví minulosti dobře uvědomoval, a proto navrhoval a také realizoval převoz bývalých otroků zpět do Afriky, kde založili stát Liberie. Jenže "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš." Tak to také pokračovalo i v Liberii.

Jeden humánní přístup k řešení americké černošské otázky se jmenuje Trans-racial Foster Parenting. https://fostercare.net/need-know-transracial-foster-parenting/

R. Vacek 3.7.2020 11:52

A v čem se má jednat o humánní přístup? A proč se má jednat o řešení? Pokud existují genové rozdíly mezi rasami, které vedou k tomu, že různé rasy mají různé schopnosti, tak černoši budou stále patřit mezi nejhorší studenty a nejlepší hráče basketbalu. A jejich deprivace bude pokračovat.

V. Petr 3.7.2020 13:35

ANO! S IQ 80 vystudujete leda gender studies! A to se týká i Evropy!

J. Kanioková 3.7.2020 18:06

Naprostý souhlas !

P. Čech 3.7.2020 12:02

Něco na tom asi bude, ovšem pro černé americké občany to je nerealizovatelné. USA totiž doplácejí na svou minulost, kdy oficiálně vraždily původní obyvatelstvo a navíc přivážely po tisících z Afriky otroky jen proto, aby nemuseli sami pracovat. Podobné problémy řeší dnes Francie, Belgie, Německo, Holandsko, Španělsko a další bývalé koloniální státy. V Evropě se tyto státy ovšem snaží převést problém i na státy jiné, které nikdy koloniálními nebyly. Nechtějí si zametat před vlastním prahem a nést za situaci odpovědnost a snaží se obecnou odpovědnost za problém přenést na jiné. Typická vlastnost t.zv. velmocenských států, ať již USA, Francie, Velké Británie, Německa, Belgie, či Holandska, Španělska nebo i Ruska. A právě i z tohoto důvodu spatřuji jako téměř dokonalý systém zastupitelské demokracie ve Švýcarsku. V ryze občanském státě, kde národnost není určujícím prvkem systému.

J. Novák 3.7.2020 10:21

Nevinná oběť? To si děláte srandu. Byl to mnohokrát trestaný násilník a lupič.

P. Brich 3.7.2020 10:46

To bylo jen shrnutí vyváženého zpravodajství našich kanálů.

V. Hošek 4.7.2020 6:17

Pochopit psaný text je pro Vás problém, že?

M. Pivoda 3.7.2020 10:19

"Za pocit ponížení mladých černých Američanů policie nemůže"

Za toto policie skutečně nemůže. Za to mohou američtí ekonomové, kteří do USA nechali navézt černé otroky, aby tak zproduktivnili práci na amerických plantážích.

P. Brich 3.7.2020 10:49

Když místo jednoho otroka na plantáži pracují dva, je to zproduktivnění práce?

Ś. Svobodová 3.7.2020 18:05

Pokud někdo tvrdí že se cítí pokořen tím, že před 150 nebo 200 lety přivezli jeho prabábu na práci jako otrokyni, je to blb, nebo lže. Mladí francouští Alžířani dělají stejný bugr, i když jejich prarodiče přišli do Francie jako svobodní. Ano, ten bordel dělají z frustrace. Z frustrace ze života který žijí a který nedokáží změnit.

M. Pivoda 3.7.2020 20:23

Ať je tak či onak, ekonomové kdysi v minulosti nepočítali s úplnými náklady své investice do černých otroků. A ani se tomu moc u ekonomů nedivím, když například sleduji místní dnešní ekonomická ořezávátka, která se (zde v diskuzi) agresivně brání vhledu do naší budoucnosti.

Naše budoucnost (i v Česku!) bude určitě ovlivněna zavedením minimálního nepodmíněného příjmu v USA ve 30. letech 21. století. Magor Staronový mi kvůli tomu zde vyhrožoval a další magor L. Novák mne kvůli tomu označuje za komouše.

P. Lenc 3.7.2020 9:27

Problém nejsou jenom černoši. 70% "protestujících" jsou běloši vedení ultralevičáky.A je to celosvětové, fašizující levičácká lůza má svou internacionálu, internet.A této lůze nejde na ruku pouze "demokratická" strana za pomoci médií v USA, ale i "korektní" evropští politici a evropská média.Římská říše a její civilizace se rozpadala 400 let, naše civilizace se rozpadá před očima.Že to nedopadne dobře nevidí pouze ti, co nechtějí vidět a slyšet.

P. Čech 3.7.2020 8:30

Poníženým je jen ten, kdo se sám poníženým cítí a přitom nedělá nic smysluplného pro to, aby poníženým nebyl. Ještě nikdy v historii totiž nikoho poníženosti nezbavilo vyřvávání po ulicích či zapalování a ničení cizího majetku. To jen současní "aktivisté" z neziskových organizací si myslí (pokud duševní pochody v jejich mozcích lze vůbec myšlením nazvat), že máváním stupidními hesly na ulicích něco změní.

P. Staronový 3.7.2020 8:33

„A myslím si, že právě o tom to je. Afroameričané se ve Spojených státech stali údernou pěstí socialistů, kteří je potřebuji mít jako chudáky, omezence a podobně, aby z toho stavu mohli obviňovat bělochy a pracovité lidi, a tak mohli ospravedlňovat své zavádění socialismu ve Spojených státech. Afroameričané se tak stávají užitečnými idioty budovatelů socialismu. A toto budování socialismu je prováděno pod pláštíkem boje proti rasismu a proti bělošské nadvládě.“

(L.Lhoťan, PL)

P. Čech 3.7.2020 9:18

Tady máte pravdu. Socani cílí na neúspěšné a líné lidi, jichž opravdu není zrovna málo. Podplácejí a korumpují je všelijakými t.zv. sociálními dávkami, přídavky, příspěvky, pobídkami a dotacemi, na něž peníze berou i jim formou všelijakých nesmyslných a nemravných daní (spotřební daň a pod). Tito líní lidé jsou totiž líní i myslet a rádi se vzdávají své rozhodovací možnosti. Místo toho, aby smysluplně pracovali, raději pobírají všelijaké dávky a vítají, když za ně "myslí" někdo jiný, zejména politické strany, zde socanské. Tohoto stavu mistrně využívají různí nemakačenkové, kteří zakládají všelijaké neziskové organizace a vyvolávají pouliční nepokoje, kde nutí lidi vyřvávat a mávat stupidními hesly. Tpo vše jen aby nemuseli pracovat, kteroužto lidskou činnost považují ze svého hlediska za nežádoucí. Že takovýto systém nefunguje a nikdy fungovat nebude lidem zasaženým socanstvím nedochází a vlastně ani dojít nemůže. Oni totiž nemyslí.

F. De Winter 3.7.2020 9:22

Po zradě “bílého proletariátu”, který ve velké většině ve volbách volí Trumpa a brexit, neboť už má po krk dekadentních hrátek všech elitářských spratků, se vůdci globální revoluce obracejí na své nejpřirozenější spojence. Těmi jsou už od dávných časů bezprizorní asociálové a vrstvy kriminálníků a zločinců všeho druhu. Liberální demokraté, kteří jsou páteří nové diktatury, si tyto vrstvy od pádu berlínské zdi cílevědomě hýčkají na obou březích Atlantiku.

Otevřeli Evropu i Ameriku milionům migrantů, kteří se stali významnou vzpruhou už tak dost silné kriminálnické vrstvy spolupracující vzájemně s aktivistickými bojůvkami, neboť všichni tito sociopati mají společný cíl: zničit dosavadní relativní řád, a v nastalém chaosu loupit, vraždit a znásilňovat. Ale hlavně přivlastnit si plody práce generací bělochů střední třídy, kteří prosperující západní společnost vybudovali a udrželi při životě.

P. Čech 3.7.2020 11:01

Souhlasím, až na jednu nikoliv maličkost. " mají společný cíl: zničit dosavadní relativní řád". Oni totiž nemohou zničit něco, co dnes již dávno neexistuje. Ten řád. Současný svět, opět snad s výjimkou Švýcarska,charakterizuje neřád, chaos a zmatek.. To vše jako nutný důsledek volné soutěže politických stran a tedy i absence jakýchkoliv základů skutečné (i zastupitelské) demokracie. Světu vládnou všelijaké naprosté menšiny (politické strany, homosexuálové a lesby, lenoši a socani všeho druhu (což jedno jest), nemakačenkové a "aktivisté" všelijakých neziskových organizací, což taktéž jedno jest.V onom chaosu, o němž píšete se nejen dobře loupí, vraždí a znásilňuje, ale i vládne většině občanů. To vše je ovšem ukazatelem nikoliv demokracie, ale anarchie.

F. De Winter 3.7.2020 11:43

No ano. Na rozbíjení toho "řádu" pracují liberální demokraté již dlouho. Minimálně posledních 30 let. V některých zemích i déle.

V USA, kde se léta přes mexickou hranici valí asociálové a kriminálnické gangy. Miliony nelegálů ve spojení s ideovými vůdci z nejrůznějších “charitativních” či politických organizací učinili z dříve bezpečných a prosperujících měst válečné zóny.

.

Klimaalarmisté a vítači, rekrutující se většinou z absolventů vysokých škol, které se z místa vzdělávání postupně proměnily na soustavu VUMLů vychovávajících nového sovětského člověka, byli jen předvojem skutečné revoluce. Jen intelektuálové by totiž revoluční požár zažehnout nedokázali. Ohně v ulicích amerických a evropských velkoměst, ve kterých má shořet “starý svět bílého muže”, který ve své většině odmítl přistoupit na globalistické otroctví a nemínil se vzdát tradičních hodnot ani národní a státní identity, mají zapálit až "sorosovské" barevné armády.

P. Čech 3.7.2020 12:13

Liberální demokraté? Co to je, či kdo to jsou? Liberální demokracie je totiž názvoslovný nesmysl. Pojem"liberální" znamená totiž "svobodomyslný, nezaujatý, velkorysý, umírněný". Taková je totiž ovšem každá skutečná demokracie, nejen ta, která sama sebe liberální nazývá. Oni "liberální demokraté" nepracují na rozbíjení současného nedobrého (ne)řádu, oni jej totiž tvoří.

"Sorosovské" barevné armády? Soros velí nejen barevné, ale i bílé armádě, ikdyž ta bílá je také barvou. Jde o to, že ta sorosovská ideolodie je krajně nebezpečnou a spěje jen k zániku současné civilizace. To vše ve jménu zlatého telete a získání globální moci. Jde o to, že ten, kdo toto nevidí, je zcela slepý, pardon, nevidomý.

V. Petr 3.7.2020 14:06

R^R^R^

F. De Winter 3.7.2020 18:15

Stačí se podívat na ČT a hned uvidíte, kdo se k tomu hlásí. Nedělejte ze sebe blbce.

P. Brich 3.7.2020 10:53

A vítězství Demokratů ve volbách bude takovým výstřelem z Aurory.

L. Písařík 3.7.2020 6:49

Vida, o zvýhodňování černochů se běžně nepíše. Před léty jsem na stejný problém narazil v Malajsii, kde zvýhodňovali při vstupu na univerzitu malajce před číňany, kteří dosahovali lepších studijních výsledků. Čínské rodiny to řešily tak, že své děti posílaly studovat do zahraničí. Tak že by mohli černoští uchazeči o vyšší vzdělání studovat taky v zahraničí?

Srovnám s námi, pozoruhodné jsou studijní výsledky dětí domestikovaných vietnamců, zřejmě mají vyšší motivaci a potřebu vzdělávání a taky toho využívají.

P. Staronový 3.7.2020 8:28

Jistěže. Kdo musí makat, maká (tím nemyslím Bureše&co). Kdo může fňukat a je to dokonce institucionalizováno, fňuká. V USA černoši, zde cikáni.

J. Vintr 3.7.2020 8:38

To s tím studiem černochům jste popletl. Do zahraničí by museli chodit bílí, kteří jsou při přijímání ke studiu proti černým znevýhodněni.