25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

USA: Kansas

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Brabec 21.9.2020 19:09

Kdyz ekonomicky system v USA rozevira nuzky vice a vice, neni divu, ze se opozice proti nemu stava extremnejsi. Mozna by bylo v zajmu tech v dnesnim systemu uspesnych, aby vylepsili postaveni vsech ostatnich (zdravotni pece, minimalni mzda, apod), aby nakonec nedoslo k nejake udalosti typu 1917 v Rusku a pak o vsechno prisli.

V. Církva 21.9.2020 20:23

Ano, to mne dnes taky napadá. Ačkoliv nesnáším progresivisty a BLM.

Je tu i ten fakt s rozevírajícími se nůžkami. V příčinách reakce na Floyda, ani tak nejde o rasismus, ale že méně vzdělaní černoši se skutečně cítí bezvýchodně, společností zatracení. americká kultura se sice snaží je povznést, ale jde to pomalu. Elity jsou dnes skutečně bezcitné a hloupé. Korporace často vyhodí schopné lidi, aby pak po ostatních vyžadovali zvýšené úsilí. Vývoj technologických společností v Silicon Valley probíhá tak, že lidé dělají 11 hodin denně (zkušenost kolegy) a ani si za to nekoupí byt (vím od známého američana i z médií). To normální není. A jsou to asi taky důvody vzrůstající levice. Ty další jsou svět mladých s právy bez povinností.

Jenže levičáci místo reality řeší gender, multikulturalismus a nikdy řešením těchto problémů nebyli. Řešením je kromě posílení zodpovědnosti hlavně demokratizace a křesťanství které může bezcitné asociály dostat z čela společnosti.

J. Uher 21.9.2020 9:13

Je vidět,že autor je pošahanej paranoik,co vidí komunistů za každým rohem.

J. Poláček 21.9.2020 10:52

No pane Uher, seznamte se se životem a názory pana Sanderse, pak prostudujte jeho vize pro budoucnost USA, odhadněte množství jeho sympatizantu co mu to tam hodí a pak uvidíte "komunistu" za každým rohem. Doslova a do písmene ! Adolf to taky v Německu dotáhl do parlamentu po prvních volbách tak na 30% zastoupení a za pár let mu ležela celá země u nohou. Závist je svinská vlastnost. Pokud na ni v politice vsadíte tak máte výhru téměř v kapse ... a oni to moc doooobře ví.

J. Jurax 21.9.2020 13:57

Že je jeden paranoik neznamená, že po něm nejdou.

Vy se ostatně zdáte být potvrzením teze o komunistech za každým rohem.

S. Kalužík 21.9.2020 15:07

Tím autorem myslíte bezpochyby sebe - ano, to může napsat jen pošahanec!

T. Kohout 21.9.2020 5:30

"...kdy Ronald Reagan jeho myšlenky využil k popularizaci „malého státu“." Je ovšem jeden "malý" problém. Je moc hezké mluvit o "malém státu" a "malých daních". Ale stát za RR fakticky nabobptnal a odstartoval se běh na daleho větší zadlužování. (Dluh je dost velký na to, aby se o sebe postaral sám). A následník, Bush sr, nebyl zvolen podruhé, protože mu omlátili o hlavu jeho "read my lips" mluvu. Daně zvýšil...

J. Pokoutný 21.9.2020 8:17

Ovšem s tím, jak Hussein O. zadlužil stát o 2/3 se tihle pánové nedají srovnat. Přinejmenším Reagan opravdu něčeho pozitivního dosáhl, zatímco ten syn bílé matky podporou černé menšiny Státy těžce roze..al. Dodnes nechápu, proč i konzervativci pomlouvají senátora McCarthyho - ten chlap byl jasnozřivý a věděl kam to směřuje.