21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

USA: Jízda s Donaldem

Je to arbitrární, tedy svévolná hranice, hodnotit státníka, ať už prezidenta či premiéra, právě po sto dnech v úřadu. Ale je to zvyklost, která se respektuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 30.4.2017 17:55

Donald je stále spíše hádankou

Jeho původní předvolební a těsně povolební rétorika byla jiná, než otočil. Je tedy možné pouze dvojí. Buď je opravdu americkým vlastencem a bude dělat práci pro americký lid, jak původně deklaroval. Potom bude muset jít tvrdě na Čínu ohledně ekonomiky, udělat zeď s Mexikem, domluvit se s Ruskem a dokonce i s Asadam, nerozdělávat konflikty ve světě atd. Nebo se vrátí ke globalistické politice předchůdců, bude bombardovat Sýrii a pod., ale potom zradí předvolební sliby a shoří jako papír, protože ho nikdo nepodpoří, přízeň lidu ztratí a globalisté na to mají svoje spolehlivější lidi. Z toho mi vychází, že svůj globalismus předstírá zřejmě pod tlakem, kterému byl vystaven.

J. Mrázek 29.4.2017 21:09

Jedna mínus za zítra třetí světovou?

No, tak to moc děkuju ....

P. Mach 30.4.2017 0:27

Re: Jedna mínus za zítra třetí světovou?

... to ale není článek o psychopatovi puťkovi, mrázku. Se známkováním toho, jako ohrožuje světovou stabilitu počkej, až tady o něm bude článek.

B. Mrázek 30.4.2017 9:10

Re: Jedna mínus za zítra třetí světovou?

Vždycky zírám, jak někdo, kdo má stejné příjmení jako já, může plodit takové bláboly.

S. Rehulka 29.4.2017 15:41

My, žijící.....

....v Austrálii, tradičně říkáme God save the Queen, ale dovolím si k tomu přidat i tutéž prosbu pro presidenta Trumpa !

Š. Hašek 29.4.2017 9:48

Na hodnocení brzo.

Zvláště jak včera v TV spacákové. Pozvali si tam právě ty, co Trumpovi (3.p., j.č.) nemohli přijít ani na jméno a stačila jedna rozmlácená syrská stihačka sekerou .............. a Trump byl najednou miláčkem Fištejna. Plyn vaří Asad v kuchyni asi pořád. A já myslel, že Jefim Fištejn má licenci na Rusko.

Zvláštní vydání! 100 dní presidenta! Samozřejmě paní Vašáryová z Horních Uher mu dala pětku, asi to předem nekonzultovala s Kolářem a Jochem. Ach jo.

J. Fridrich 29.4.2017 6:45

Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky

Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky - při diskuzích o té Americké, ale i Mad'arské " zdi " se zapomíná na to PODSTATNÉ - tyto zdi jsou proti NELEGÁLNÍM imigrantům...

A druhé velké plus pro Trumpa, tato zed' již funguje bez jejího skutečného postavení - příliv nelegálů a zločinců z Mexika velmi silně poklesl jen Trumpovým oznámením, že ji postaví..

Také se nějak nemluví o největším snížení daní - překonávající snížení presidentem Reaganem, které postavilo Ameriku na nohy a rozvrátilo SSSR-Rusko a nám dalo svobodu - tedy snížení pro všechny firmy a nejen firmy z nynějších 35 % na 15 %, tedy o 20 %. Na námitky, že se nevybere dostatek prostředků na chod země si pamatujeme právě z Reaganovy éry - tímto opatřením se " rozjede " iniciativa podnikatelů a vybere se ještě víc... Toto ale levičák nikdy nepochopí..

P. Khail 29.4.2017 9:31

Re: Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky

Mezi "Trumpovi" a "Trumpovy" je poměrně značný rozdíl ve významu, občas je dobré dodržovat pravidla českého pravopisu.

J. Fridrich 29.4.2017 9:58

Re: Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky

Mezi " podstatné " a " nepodstatné " je také mnohdy velký rozdíl...

F. Houžňák 29.4.2017 16:55

Jste nepochybně na český pravopis odborník a vůbec pašák,

nicméně jste si zjevně nevšiml, že je vámi kritizovaný rozdíl v tomto případě lhostejný, pomineme-li lehký rusismus. Zkuste si to ještě několikrát přečíst a třeba vám to dojde. Pokud ne, zeptejte se někoho, kdo umí pořádně česky, on vám to vysvětlí.

P. Lenc 29.4.2017 10:12

Re: Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky

Ano pane Fridrichu, vidím to v podstatě stejně.Nakonec je udivující, co dokázal za těch stále omílaných "100dní" při antiTrampovské mediální a "demokratické" kampani dokázat.

Z. Koutecký 29.4.2017 16:25

Re: Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky

No, já jim to přeji, ale bude se muset vybrat opravdu o hodně víc na splácení toho skoro 20 bilionového dluhu zahraničního a ještě vyššího dluhu vnitřního.

J. Mrázek 29.4.2017 21:11

To smázne chystaná válka

S Čínou a Ruskem, viz parlamentnílisty.cz ...

P. Mach 30.4.2017 0:29

Re: To smázne chystaná válka

Ten webový hajzlpapír čteš před použitím nebo až po tom co si utřeš prdeI?

M. Drašner 1.5.2017 8:46

Re: Nějak se zapomíná na některé Trumpovi povedené kroky

Který spáchal Obama a jehoho systém, který prý stávající dluh zdvojnásobil.