3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

USA: Je-li Trump ďábel, jsou americká média peklem

Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joea Bidena. Je to stejně právně závazné jako prohlášení Donalda Trumpa, že vítězem voleb je on.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 12.11.2020 13:05

Jo aha.

Teď už jen čekám, že z 250 milionů oprávněných amerických voličů jich odevzdalo hlasovací lístky celých 400 milionů.

;-D

F. De Winter 12.11.2020 13:51

To jistě ne, ale maj v tom binec, což je živná půda pro nedůvěru.

M. Šejna 12.11.2020 14:16

Je ale dost podivné, že binec v tom mají až letos, když prohrává Trump.

V minulých volbách, kdy Trump vyhrál, v tom asi měli pořádek.

J. Pokoutný 12.11.2020 15:33

V Trumpovo vítězství v r. 2016 soudruzi nevěřili a Trumpa brali jako vtip. Když zvítězil, následovaly čtyři roky příprav. Čemu na tom nerozumíte?

https://www.youtube.com/watch?v=1G7oom-KmEI

https://www.youtube.com/watch?v=IfQr4xYBGbQ

P. Kubáč 12.11.2020 10:07

V Rakousku, kde prezident je čestná funkce musel v roce 2016 ústavní soud zrušit druhé kolo voleb pro podvody. I přesto se v opakovaném druhém kole vynořilo odnikud 300 000 korespondenčních hlasů pro současného "zeleného" prezidenta Van der Bellena.

Představa, že totéž jen ve větším se děje ve státě, kde prezident má tlačítko od jaderných raket - je hrůzostrašná - to už se zdá lepší když pletichy politbyra vynesly do čela Brežněva.

M. Šejna 12.11.2020 10:06

Pan Bartoň přehání

V Česku se ihned po uzavření volebních místností běžně zveřejňují předběžné výsledky voleb a rozhodně to není nic nedemokratického. Pokud to tak dělají média v USA, je to v pořádku.

Korespondenční volbu mohli využít i voliči Trumpa. Hlavně v situaci, kdy Trump tvrdíl, že to to dá zfalšovat. Mohli tedy falšovat sami a nenechat to falšování jen na voličích Bidena.

Osobně považuji Trumpovo zpochybnění regulérnosti voleb ještě před začátkem voleb za velmi blbý taktický tah. A pokud do té doby voliči Bidena netušili, že se dá takto falšovat, tak jim Trump veřejně sdělil návod.

F. De Winter 12.11.2020 10:12

"Mohli tedy falšovat sami a nenechat to falšování jen na voličích Bidena."

Uff!!! Pane Šejno! Takže si za to můžou sami, že nefalšovali, když ostatní falšovali? To mi připomíná dnešní cyklistiku.

M. Šejna 12.11.2020 13:08

To jste jen něco špatně pochopil.

Platí pravidlo, že pokud lze něco zfalšovat a může toto falšování provést můj soupeř, pak mu nebudu předem radit, jak se dá falšovat.

Pokud totiž nejsem úplně blbej, tak v mém vlastním zájmu si tu falšovací fintu nechám pro sebe.

T. Hraj 12.11.2020 10:17

Blbý taktický tah by to byl, pokud by ovšem to falšování skutečně nehrozilo. Demokrati masivně tlačili na korespondenční volbu a tvrdili, že je stejně bezpečná, jako prezenční, což je zjevná lež. Proč to asi dělali?

P. Haraším 12.11.2020 10:29

napsal jste zjevnou lež, proč to děláte?

J. Kulheim 12.11.2020 10:31

"Mohli tedy falšovat sami a nenechat to falšování jen na voličích Bidena."

Pravicově myslícího člověk nepodvádí. Styděl by se sám před sebou.

M. Šejna 12.11.2020 12:55

Přesně tak.

A proto pravicově myslící člověk řádně platí daně, jezdí jen na zelenou, dodržuje na silnici předepsanou rychlost, vyžaduje na všechno účtenku a nikdy by se nesnížil k tomu, aby přistoupil na variantu "když to bude bez papírů, tak to bude levnější".

J. Kulheim 12.11.2020 14:47

Socialisté si na každou darebárnu udělají zákony. Oni nekradou, jenom berou peníze podle zákonů, které si sami schválí. Berou cizí peníze ve formě dotací. Není to nezákonné, ale není to morální. Vám to připadá normální. Komunista to má v sobě už od narození.

Pane Šejno budete se divit, ale pravicově smýšlející člověk dokonce RÁD PLATÍ DANĚ, pokud státu dostane za svoje peníze dostane od státu adekvátní službu. Pokud budou silnice na přiměřené úrovni, stát mu zajistí bezpečnost a vymahatelnost práva.

Pane Šejno budete se divit, ale pravicově smýšlející člověk dokonce RÁD PLATÍ DANĚ, pokud od státu dostane za svoje peníze, adekvátní službu. Pokud budou silnice na přiměřené úrovni, stát mu zajistí bezpečnost a vymahatelnost práva. Je solidární s lidmi, kteří se dostanou do životních problémů. Je pravdou, že nemá rád ty, kteří chtějí dobře žít na úkor těch, kteří poctivě pracují.

Já nenávidím podvodníky, kteří úmyslně poškozují ostatní spoluobčany např. v tomto případě tím, že budou podvádět při volbách. Nechci, aby moje peníze přerozděloval nějaký státní úředník lidem, kteří nic užitečného pro mne ani pro mé spoluobčany nedělají a které já k ničemu nepotřebuji.

J. Fridrich 12.11.2020 10:03

Pochvala pane Bartoň, popsal jste přesný popis toho, co se nyní děje v Americe při volbách presidenta a jakou devastační roli mají jejich sdělovací prostředky, nyní zcela opanované socialistickými levičáky experimentujícími se samými ZÁKLADY naší Západní křesťanské civilizace. Ta jejich benevolentní pravidla " korespondenčního hlasování " byla stanovena a nastavena v jiné době, kdy byl Svět a jeho občané ještě v POŘÁDKU... V tomto Vašem odstavci níže je " meritum-jádro věci " celého problému jejich voleb :

" Korespondenční hlasování je přitom pro nás, Evropany, naprosto překvapující. Stačí, když volič podepíše hlasovací lístek, ten vloží do obálky, kterou také podepíše, a pošle poštou. Pošta pak má za úkol lístek dopravit ke sčítání. Hlas je platný, pokud se podpis na hlasovacím lístku rovná podpisu na obálce, nic jiného se nekontroluje. Tento systém je založen na naprosté důvěře státu a občana. Vznikl před desítkami let proto, aby se voleb mohli účastnit i lidé žijící ve velkých vzdálenostech od volebních místností. V roce 2020 bylo korespondenčně odevzdáno mnoho desítek milionů hlasů, mnohem více než v roce 2016. Důvodem byla i kampaň Bidena, který v zájmu „ochrany před virovou pandemií“ přímo vyzýval k masovému využití hlasování poštou. Trump toto hlasování naopak kritizoval jako zneužitelné a jeho voliči většinově přišli k volebním urnám. V tomto případě je samozřejmě možné ověřit autenticitu hlasovacího lístku a voliče stoprocentně."

M. Šejna 12.11.2020 10:11

O.k.

jenže pokud by se hromadně falšovaly volby formou korespondenčních obálek, pak by se na to rychle příšlo ve volebních mítnostech.

Pokud bytotiž těch obálek byly statisíce či miliony, určitě by se to provalilo ve chvíli, kdyby volič příšel volit osobně a tam by mu sdělili, že jeho hlas už příšel poštou.

J. Fridrich 12.11.2020 10:47

Píšete - " Pokud bytotiž těch obálek byly statisíce či miliony, určitě by se to provalilo ve chvíli, kdyby volič příšel volit osobně a tam by mu sdělili, že jeho hlas už příšel poštou." -

Ono to jde udělat jinak - sofistikovaněji...

M. Šejna 12.11.2020 11:58

Opravdu?

Napište prosím, jak to lze udělat sofistikovaněji.

J. Fridrich 12.11.2020 12:45

Už jsem napsal, ale pro vás zopakuji. Je snadné využít, tedy ZNEUŽÍT to jejich nastavení korespondenčního hlasování -

" Korespondenční hlasování je přitom pro nás, Evropany, naprosto překvapující. Stačí, když volič podepíše hlasovací lístek, ten vloží do obálky, kterou také podepíše, a pošle poštou. Pošta pak má za úkol lístek dopravit ke sčítání. Hlas je platný, pokud se podpis na hlasovacím lístku rovná podpisu na obálce, nic jiného se nekontroluje. Tento systém je založen na naprosté důvěře státu a občana. Vznikl před desítkami let proto, aby se voleb mohli účastnit i lidé žijící ve velkých vzdálenostech od volebních místností. "

M. Šejna 12.11.2020 13:15

Hm, takže jste nic nepochopil.

Když totiž někdo za Vás podepíše obálku a pošle tak Váš hlasovací lístek, tak Vy už nemůže volit prezenčně.

Jak prosté, milý Fridrichu.

Takže pokud bude někdo volit za mě korespondenčně, ale já hodlám volit osobně ve volební místnosti, tak ve chvíli, kdy se dostavím osobně volit, tak tím zneplatňuji korespondenční volbu.

Leda, že byste znal fintu, jak falzifikátoři voleb věděli dopředu, kdo se voleb nezůčastní osobně a tak jeho absenci využili tak, že to za něj poslali poštou.

Teď mi jen poraďte tu fintu, jak se dá zjistit, kdo nepůjde osobně k volbám.

J. Fridrich 12.11.2020 13:29

Píšete - " Teď mi jen poraďte tu fintu, jak se dá zjistit, kdo nepůjde osobně k volbám." - Tu - a jiné vám poradí američtí demokraté - nemyslím ty poctivé - a těch jsou v Americe miliony, ale myslím ty nepoctivé - a těch také není málo.. To, co jste popsal, není jediná možnost, jak zneužít korespondenční volbu a toto si uvědomují lidé nejen v Americe...

Jak prosté, milý Šejno - jen pro vás to popsal pan Holub, který žije ve Státech 54 roků, tak o tom snad něco ví :

R. Holub 10.11.2020 3:25

Vynikajici clanek, ja jsem v USA od r. 66, a nemoh' bych to napsat lepe. Vas, pi. Lukesova, bych se chtel zeptat jak je mozne ze Netanjahu uz gratuloval Bidenovi, kdyz, od dob Trumana, nikdo neudelal pro Izrael vic nez Trump. Co me osobne desi je kolik pratel jsem ztratil kdyz jsem jim rek' ze podporuji Trumpa. Pripomina mi to situaci v r. 46 kdy vyhrali v CSR komunisti. Kdo je nevolil byl reakcionar. Ted tady, rasista atd. Anebo Hitler v r. 33. A to byly tehdy posledni volby v obou zemich. Jak rika p. Neumann, treba moje tchyne zemrela v r. 2012, a stale dostava volebni listky. Kdyz jsme jim to rekli, tak pry musime k nim prijit, a ukazat jim uredni umrtni list. V dobe kdy o vsech vedi vsechno? Je pravda (ted jsme si to overili) ze nevolila. Ale to ze se pri volbach v USA nemusi prokazat obcanstvi - to je vlastne vyzvani pro ilegalni imkgranty jit k volbam - a volit Demokraty. Coz oni delaji, byli by hloupi kdyby ne. Jedina nadeje je, jak p, Neumann rika, ze po ctyrech letech mizerie se Demokratum nepodari zabranit dalsim volbam, a ze tvrde pracujici hispanci a cernosi prestanou volit Demokraty. Zrejme nadeje ze 70% americkych Zidu je prestane volit je mala.

M. Šejna 12.11.2020 14:26

Takže fintu jste neporadil.

Jen jste citoval někoho, kdo se styděl říci, že volil Trumpa.

Já jsem se nestyděl říci, že jsem volil Zemana. Takže díky tomu jsem pro nevoliče Zemana proruským trolem, bolševikem, pročínským agentem, hnusným socanem, lžinenávistníkem atd...

J. Fridrich 12.11.2020 17:08

Proč sem pletete že jste volil Zemana - to má nějakou vazbu na naši diskuzi o průběhu voleb v Americe ?

J. Trmal 12.11.2020 16:35

Asi nevíte o hlasech vydaných na jména dávno mrtvých osob. Podrobnosti o tomto podvodu přenechme Vaší fantazii.

F. De Winter 12.11.2020 10:01

Internetem koluje 20 let starý vtip o tom, jak africký stát Zimbabwe předběhl v demokracii USA. Zatímco v USA není ani 7 dní po volbách jasné kdo byl zvolen novým prezidentem, v Zimbabwe je to jasné už 7 měsíců před volbami. Nyní však legrace končí. Američané se rozhodli, že se nenechají nikým předbíhat !

D. Stirsky 12.11.2020 9:52

Ještě doplňuji z WIKI: Prezident USA je z pozice vrchního velitele ozbrojených sil jedinou osobou, která může autorizovat použití jaderných zbraní. Z tohoto důvodu je vždy doprovázen důstojníkem, který nese kovový kufřík v černé kožené tašce, přezdívaný „nukleární fotbal“. Ten obsahuje kartičku s autentizačními kódy, zařízení pro komunikaci s Pentagonem a několik souvisejících dokumentů (procedury pro různé situace, seznam tajných míst, kam se v případě jaderného útoku může ukrýt prezident a vláda, protokoly pro nouzové vysílání). V případě, že prezident vydá rozkaz k jadernému útoku, musí být nejprve pozitivně ověřen pomocí autentizačního kódu, následně je rozkaz potvrzen ministrem obrany. Poté jsou vydány rozkazy příslušným útvarům, které jsou znovu ověřeny. Celá procedura trvá řádově několik minut.

D. Zítko 12.11.2020 9:51

Autor má, bohužel, naprostou pravdu.

D. Stirsky 12.11.2020 9:47

Znovu připomínám, že jde o boj mezi dvěma DĚDKY, starci. A to je na tom nejhorší. Biden: skoro 78 let, Trump: 74. Byl-li by konkurs na ředitele fimy s 200 zaměstancni, asi by pánové neměli šanci. Slušně by jim sdělili, že hledají mladší. Vždyť např. od 65 let musíme povinně na lékařské prohlídky kvůli řidičáku. A post prezidenta nejsilnější země světa svěříme dědkovi? Biden bude mít i jaderný kufřík, není-liž pravda? Dnešní svět se mění skoro každý kvartál. I já - a to nejsem žádný mimoň a je mně 60 - třeba stále bojuju s i-phonem a neustále mne něčím překvapuje. V kažé monografii o SSSR autoři upozorňují na gerontokracii prvé půle 80. let a uvádějí ji jako tragický případ. Lze logicky předpokládat, že Biden/Trump si za své osobní poradce vyberou lidi věkem jim blízké. I já bych postupoval obdobně, protože právě s lidmi +- mého věku se přátelím a znám. Takže tady je zakopaný pes. Stáří obelhat nelze.

T. Hraj 12.11.2020 9:59

Ne. Věk není rozhodně ten hlavní problém.

Trump dokázal, že spolupracovníky si umí vybrat různých věků včetně velmi mladých.

Příklad není trefný. Otázka nestojí, jestli by jim někdo dal zaměstnání (ředitele nebo vysokého managera s 200 podřízenými), ale jestli by některý z nich byl schopen sám založit a vést firmu s 200 zaměstnanci. Odpověď je celkem jasná. Trump má i ve vysokém věku obrovskou energii, Biden rád odpočívá ve sklepě.

P. Zinga 12.11.2020 10:00

Říká Vám něco zákon, zakazující diskriminaci kvůli věku?

D. Stirsky 12.11.2020 10:06

Říká! Sám jsem již senior, čili dědek a se seniory jako volontér již 11 let pracuji. Takže vím, že čiperný senior pobíhající s hůlkami po horách je reklamní blud! 78-letý dědek, stařec, penzista, geront, kmet... prostě nemůže řídit nejmocnější zemi světa. Stejně jako tento post nesvěříme 12-letému děcku. To je realita, nikoli ageismus.