28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

USA: Hledání svatého grálu

Snaha o nalezení žalovatelného trestného činu, [1] který by bylo možné použít proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi, se nyní přesunula od kauz vyšetřovaných Muellerem - tajné dohody s Ruskem a maření výkonu spravedlnosti - k údajným nedávným politickým „prohřeškům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Teren 7.11.2019 17:25

Hned na druhy den po Trumpovon zvoleni bola na Bill Gates internetovej MSN peticia na jeho odvolanie. "emericki demokrati" )

J. Krynický 7.11.2019 16:25

Už jen to jak se stále zoufale pokoušejí vyrobit nějaký důvod k impíčmetu svědčí o tom, že sami nevěří, že by v příštích volbách mohli zvítězit.

J. Fridrich 7.11.2019 16:02

Máme dva hlavní " otloukánky " v našem mediálním prostoru - v Americe-USA, ale i celosvětově je to americký president Donald Trump - a v našem českém rybníčku je to již léta pan Babiš.... Je to tak jednoduché - a i pro naše hlupáčky snadno pochopitelné a zapamatovatelné......

M. Prokop 7.11.2019 16:26

V případě Bureše je to důvodné.

J. Fridrich 7.11.2019 17:03

Pana Bureše neznám...

M. Prokop 7.11.2019 17:21

Zkuste soudruha (bývalého) Bureše.

R. Fiala 7.11.2019 16:01

Nevím proč se máme tak podrobně zabývat politickými tahanicemi mezi americkými demokraty a republikány. To se už nás víc týkají obdobně trapné a nechutné tahanice kolem tzv. brexitu. V USA si prostě mezi oběma tábory nevybereme. Z článku p. Bershowitze nebo Beršovice vyplývá, že (prý vlivní) američtí aj. Židé mají přeci jen blíž k Trumpovi

P. Han 7.11.2019 16:49

Někdo po vás chtěl, abyste se tím zabýval? Pokud vám nic neříká rozdíl mezi americkými demokraty a republikány a jasně netušíte, o co jde, bylo by to asi kontraproduktivní. A pan Dershowitz (nikoliv Bershowitz ani Beršovic) zosobňuje celosvětové židovstvo jen pro vás, jinak co Žid, to názor - stejně jako příslušníci jiných národů. To jen u vás fungují ty rasové šuplíčky.

B. Hamal 7.11.2019 15:35

A co na to Putin, který údajně ovlivnil minulé prezidentské volby? Možná má trochu potíž orientovat se v té současné rozhádané Americe, ale zřejmě se tím docela baví.

Když se nedávno na energetické konferenci v Moskvě reportér z MSNBC zeptal, zda Kreml plánuje zasahovat do amerických voleb 2020, Putin zašeptal do mikrofonu "Ano, určitě zasáhneme. Ale nikomu to neříkejte." https://www.latimes.com/world-nation/story/2019-10-09/russia-us-politics-putin-trump-kremlin

M. Krátký 7.11.2019 10:05

Impeachment vznikl ve 14. století v Anglii, kde se nově formující parlament snažil o to, aby královští poradci byli ze své funkce odpovědní.

Citace z wikipedie - hezký den R^R^R^

J. Chaloupka 7.11.2019 9:56

Také se divím, že demokraty baví nahnat Trumpovi voliče do dalších voleb. Ale novou kandidátku ne a ne představit.

J. Anděl 7.11.2019 9:06

Donald Trump je možná klidně i strašnej kozel. Snahy o jeho vypýčování nedělají americkým demokratům v mých očích zrovna dobrou službu. Ale - všimněme si, jak těžké je dostat ho pryč. Možná nakonec uspějí, možná neuspějí, kdo ví. Ale je to těžké. A to je, abyste nebyli na pochybách, podle mě moc dobře.

A teď se přenesme do ČR a koukněme se na návrhy některých nejmenovaných politických seskupení na odvolatelnost politiků.

V. Klepetko 7.11.2019 13:50

... což je zajisté pěkná blbost.

Ale Jindro, slyšel si o tom, že když nasypeš do nádrže něco cukru, zničíš si motor? S tím Tomiem je to podobné, obavy jsou přehnané, motor to v klidu přežije, maximálně se ti ve starším motoru ucpe na chvíli karburátor :-) Přitom jsou tu i věci vyloženě pozitivní:

1) Kultivuje naše "kotlebovce", kterých je dlouhodobě méně než 5%, někam směrem k rakouským Svobodným. Což je vlastně osvěta a obrovský civilizační pokrok!

2) Možná by mohl přispět ke schválení rozumného zákona o obecném referendu, což je poslední prvek tzv "přímé demokracie", který nám v jinak celkem dobrém politickém systému ještě chybí, který předvídá i současná Ústava a který je běžný ve všech demokracíích západního střihu.

3) Pomáhá udržet relativně restriktivní azylovou a migrační politiku státu. Odkaz Tomáše Haišmana se musí střežit!

4) Vytváří pro Trikolóru mantinel "zprava", takže vedle něj se už V. Kl.ml. těžko označuje za "extremistu"

5) Brání v expanzi místním zeleným a levicovým progresivistům, a společně s nimi spoluvytváří "okraj politického spektra", kam on ty progresivisty ztahuje a vrhá do hlubin marginalizmu už jen tím, že tvoří protipól:-)

J. Anděl 7.11.2019 17:37

Ahoj Vladimíre. To jsou dobré body, díky za zmínku.

Já skutečně jen upozorňoval na rizika toho nápadu s odvolatelností. A i výrazného rozšíření referend, ale do toho teď nechci víc rýpat, to je stejně marné :).

V. Klepetko 7.11.2019 19:10

Ahoj. Nechci nic výrazně rozšiřovat! :-) Stačil by mi jen malý obecný referendí kousek:-)...

Teď Tě přinutím vzpomínat: vždy jsem měl podezření, že ta "odvolatelnost" by se v praxi "odvolávání" podobalo "vykoupení", které pro bližního navrhoval Huckleberry Finn Tomu Sawyerovi, držel při tom v ruce jakousi sukovici, nebo co... :-)

M. Valenta 7.11.2019 8:53

Porovnáme-li konání našeho prezidenta ve vztahu k zahraničí (např. onen ostudný a zcela bezdůvodný dopis Číně , zpochybňování vlastní BIS, omlouvání anexe atd . atd.), s Trumpovým, tak z toho Trump vychází jako neškodný beránek.

R. Gramblička 7.11.2019 7:57

jak mohli do funkce zvolit tak tupé stvoření, jakým je Maxine Waters?

J. Pokoutný 7.11.2019 9:28

1. Je to černoška

2. je to bohatá černoška.

P. Lenc 7.11.2019 9:40

R^R^R^

V. Novák 7.11.2019 10:39

Já bych usuzoval na úroveň jejích voličů...

Uvidíme, jestli Maxine Limpopo Waters opět projde. Ale nejspíš ano, kdo z jejích voličů dokáže ten vtip ocenit?

R. Vacek 7.11.2019 5:51

Trump představuje to staré, zahnívající, které je potřeba odřezat, aby amerika mohla směle vykročit ke světlým zítřkům.:-)

P. Lenc 7.11.2019 9:50

Ano,kdysi dle názvu Demokratická strana se stala pod vedením tří čarodejnic neomarxistickou stranou podporovanou novináři kteří vyšli z "pokrokových" univerzit, kde vyučují profesoři ultralevicových názorů.Celá akce "demokratů" začíná připomínat padesátá léta a je otázkou, zda to demokracie v USA ustojí.Volby budou, pokud se Trump voleb politicky dožije opravdu ukázkou toho, kam budou USA kráčet.Věřme tomu, že doba temna nenastane.

J. Sinnreich 7.11.2019 0:22

Nikdy nebyla v americkych mediich vybicovana nenavist proti stavajicimu prezidentovi tak nechutnym zpusobem. Levicova frakce americke Demokraticke strany se nikdy nesmirila s vysledky voleb a vsemi zpusoby se snazi sabotovat Trumpovu administrativu. Ta ale kupodivu sklizi neuveritelne uspechy na ekonomickem poli i v zahranicni politice. Do boje nastupuji nesmyslna vysetrovani, jeho spolceni s Ruskem, sexualni a financni skandaly. Nyni, telefonat ukrajinskemu prezidentovi. Pouzivaji jakoukoli zaminku a lez, ktera by ho mohla diskreditovat, poskodit jeho spolupracovniky i jeho rodinu. O tom, zda se jim tato taktika podari ale rozhodnou pristi volby. Stale je jeste dost Americanu, kteri maji smysl pro fair play.

J. Vintr 7.11.2019 1:30

Ta nenávist vůči panu Trumpovi od té levičácké smečky je důkazem, že je to správný muž na správném místě. Nepochybuji, že bude zvolen i podruhé. Ovšem je otázka, kdo přijde po něm. Odchodem starších voličů a posilováním vlivu mladších, převážně zblblých levičáckým školstvím, klesá pravděpodobnost, že bude zvolen někdo podobně rozumný a schopný.

J. Nevrkla 7.11.2019 9:40

Vidím to stejně, mám obavu o USA.

P. Lenc 7.11.2019 9:52

I já.