5.8.2021 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

USA: Fanatismus "intersekcionality"

Co má společného teroristická skupina Hamás s hnutím proti násilí „Black Lives Matter“? Co má společného demokracie v Izraeli s antisemitským Ku-klux-klanem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 12.6.2019 18:39

Zajínavé sdělení pro Čechy

"Navzdory tomu, že jsem byl nejlepším absolventem ve svém ročníku na Právnické fakultě Yaleovy univerzity, tak jsem byl odmítnut všemi 32 právnickými firmami, u kterých jsem se ucházel o zaměstnání."

I. Spálený 12.6.2019 9:40

Politika identit, jak ji tlačí levičáci v USA, vyžaduje vydat bohatství úspěšných skupin těm neúspěšným ve jménu sociální spravedlnosti. Na 1000 dolarových miliardářů připadá 6 černošských. Naopak Židé měli v roce 2017 přes pětinu podílu i mezi 50 nejbohatšími obyvateli planety. Také jejich podíl mezi nositeli Nobelovy ceny je vysoce nadprůměrný. Bez ohledu na druh socialismu budou vždy první na ráně, když dojde na znárodňování pro takzvané socialistické dobro. Ať už majetku nebo pozic ve školách a odborných institucích.

J. Chaloupka 12.6.2019 10:22

Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.

To, že sebrat bohatým a rozdat chudým, nefunguje, protože na konci jsou všichni chudí.

I. Spálený 12.6.2019 11:22

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.

Ona to není úplně pravda, dočasně mírně zbohatnou. Ale koncentrované bohatství zrychluje pokrok. Jen velmi bohatí lidé mohou zaplatit vysoce nadprůměrné zboží. Jak poptávka roste, klesá po čase s objemem cena. Čímž se stává dostupným zlepšením. Znárodnění tedy vede k zaostávání. Takový funkční kapitalismus ale končí s příliš vysokou koncentrací bohatství. Pokud polovinu majetku světa vlastní pár lidí, není to dost pro hromadnou výrobu a vede to k zaostávání taky.

Což si myslím je situace, kam se svět dostal dnes. Ono to souvisí i s konečností zdrojů planety, kdy lidstvo od roku 1970 už neroste exponenciálně. Podle vědeckých simulací to povede k obnovení národních států a omezení globální spolupráce, která se vyplatí jen při exponenciálním nárůstu obyvatel a dostupnosti zdrojů. Při omezených zdrojích se vyplatí předstírat spolupráci na obecném zájmu a ve skrytu si přikrádat na sebe. Taková Rath-strategie.

Z. Lapil 12.6.2019 14:27

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.

Nepřipadá mi, že konečnost zdrojů by byl ten platný důvod. Mírně domyšleno - kdo asi bude vymýšlet levnou energii: ten, kdo žije z ruky do huby, nebo Al Gore, o kterém se povídá, že potřebuje bůhvíkolik klimatizací a letadel, takže každé procento úspory znamená slušné bohatství?

Spíš mi přijde zrádné: všiml jste si, že se o miliardářích nepíše, že by ty miliardy VLASTNILI, ale že je KONTROLUJÍ?

Hlavně narážím na "dluhovou ekonomiku", kdy většina sousedů má sice vlastní barák, přestože ho ještě zdaleka nezaplatili.

J. Schwarz 12.6.2019 19:59

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.

Ha ha. Tak zrovna takový Al Gore nebude vynalézat levné zdroje energie, když daleko výnosnější je prodávat druhým zákonem vnucené "ekologické" a "čisté" zdroje. Bohatý není maník co sedí na hromadě zlata která se mu den za dnem tenčí, ale ten, kdo si dokáže ke každému zvýšení nákladů říct o ještě vyšší příjmy. Ovládá něco, co druzí potřebují a tedy koupí i za zvýšené ceny...

Z. Lapil 12.6.2019 22:18

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.

To je samozřejmě pravda, ale jedním ze způsobů, jak hromadu zlata zvětšit, je umět něco vyrobit levněji, než ostatní. |Když to bude to, co sám spotřebovávám, budu jedině rád.

Například proč Baťa svoje zaměstnance školil a rekreoval a vůbec? Investoval do schopností a spokojenosti zaměstnanců: jednotlivec byl sice dražší, ale efektivnější a řekl bych, že i loajalita je bonus: zaměstnanec neremcá, když musí být v práci přesčas, "aby obul ubohé bosé děti v Africe". Dnes to mají v popisu práce neziskovky, a jelikož rozdávají zadarmo, nikdo pořádně neví, jestli rozdávají ty správné věci. Když má člověk omezené zdroje (KAŽDÝ má omezené zdroje, jen se někdo musí omezovat v kvalitě chleba a někdo v kvalitě kaviáru), vybere si, místo aby použil, co dostane.

Trochu jsem se rozkecal. Asi že už se těším do postele :-). Dobrou noc.

K. Janyška 12.6.2019 8:48

Další blud nových rudočerných zbludů ?

A přijdou další. Lidé lidskému světu nerozumějí... Dzp.

P. Harabaska 12.6.2019 8:31

Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,

říká vše. Pravopis jména anglický, jméno zní nějak slovansky, ovšem spíše než azbukou se původně psalo takovým hranatým písmem, a to zprava doleva.

J. Tachovsky 12.6.2019 9:46

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,

Jmeno vubec nezni slovansky, je to hebrejske jmeno

P. Harabaska 12.6.2019 17:17

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,

Máte asi pravdu. Přesně tak je hebrejský kdysi německý název Werschowitz, Straschnitz a Maleschitz. A to jsme se ještě nedostali za hranice Velké Prahy.

H. Lukešová 12.6.2019 9:56

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,

Alan Dershowitz je Žid, sám to o sobě píše v tomto článku i v jiných a jeho text je bohužel bolestně pravdivý. Všem menšinám se ustupuje, jen ne té židovské. Pro černochy ak Afroameričany jsou Židé bílí, pro bílé neonacisty jsou Židé součástí barevných národů a Židy nenávidí i někteří z komunity LGBT i feministky, které podporují islám, muslimy a falešné palestinské Araby, absurdní, v muslimských státech i na sporných územích ženy a homosexuálové mají práv pramálo. Na Blízkém východě je pouze jedna jediná svobodná země pro ženy, homosexuály a jinověrce, je jí Stát Izrael. Svět se v horor obrací.

V. Petr 12.6.2019 11:23

Trochu se mýlíte, pro Hitlera byli barevní podřadní, Židé

ovšem byli především nepřátelští.

A aby toho nebylo dost, na rudozelených hovadinách a především multi-kulti se podílí i nemalý počet Židů. Dokonce i těch v Izraeli, což je VYLOŽENÁ SEBEVRAŽDA!

H. Lukešová 12.6.2019 12:17

Re: Trochu se mýlíte, pro Hitlera byli barevní podřadní, Židé

Ano, jedná se o extrémně sekulární lidi. Jeden sekulární Žid prohlásil, "když vidím Charedim (ultraortodoxní Židy) s kupou děcek, jejich náboženské mumlání, tak chápu holocaust". Co se na toto jedovatá slova dá říci. Ultrasekulární Židé, ať už v Izraeli či jinde, nenávidí ultraortodoxní a ortodoxní Židy a ještě více židovské osadníky.

M. Rozbořil 12.6.2019 10:16

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,

No a co? Nemá proto pravdu?

J. Jurax 12.6.2019 20:51

To máte těžký.

Pro někoho není důležité, co bylo řečeno, ale kdo to řekl.

Z. Lapil 12.6.2019 14:19

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,

Jméno neříká nic. A pokud ano, tak to není nic, co by souviselo s kvalitou článku.

I. Schlägel 12.6.2019 8:08

Jedná se o součást degenerativního

procesu euroatlantické civilizace. Sláva Izraeli. Ten bude tomuto zhoubnému procesu oddolávat nejdéle.