18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

USA: Doma za cenu svobody pěti talibů

Američané milují velké příběhy. Pokud možno s dobrým koncem. Jsou schopni týdny a měsíce sledovat soudní procesy živě přenášené televizí. Stejně tak záchranné operace, když se někde ztratí dítě anebo když dojde k přírodní pohromě. Ale snad nejvíc srdceryvné jsou příběhy, kde jde o "naše boys" v zámoří – o vojáky nasazené ve válce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 5.6.2014 18:36

Vy nečtete naše noviny? Nesledujete media?

USA plati Hamas, Fatah, v Lybii je nejsilnější Al Kaida - zvítězili za vydatné pomoci EU a USA, v Egyptě muslimské bratrstvo - jen co jej demonstrace a armáda svhly, hned USA nasadily sankce, Syrie - podpora islamistické opozice.... To vše v našich mediích často na titulní stránce. To musíte také rozumět psanému textu a zprávám.

J. Lepka 5.6.2014 11:17

Re: z dnesniho tisku

Na několika propagačních fotografiích mírumilovných separatistů je vidět ovousené bojovníky zcela islámského stylu. Zdá se, že toto učení má na východní Ukrajině mocné zastoupení orientované na pravoslavnou Moskvu. To jsou věci !!!

V. Novak 5.6.2014 18:10

Re: z dnesniho tisku

Pár čečenských hochů si udělalo bojovku...

Měl byste z nich mít radost.

M. Prokop 5.6.2014 10:39

Re: z dnesniho tisku

On islamisty zase až tak nepodporuje a z Ruska dělá nepřítele hlavně Putin a jeho imeriální reminiscence.

Mně je Obama hodně protivný, ale budiž i k němu spravedlivé posuzování.

M. Prokop 5.6.2014 10:37

Re: z dnesniho tisku

Zatím nepotřebujeme, to souhlasím. Ovšem, vyhlašovat to nahlas (nejspíše z vnitropolitických důvodů, oba vyhlašovatelé mají jakési problémky) považuji za mimořádnou pitomost, asi něco jako iniciativy Kato Kavana.

J. Kanioková 5.6.2014 12:12

Já jsem na tom se vztahem k vojákům NATO u nás

stejně, taky jsem přesvědčená, že je tu nepotřebujeme. Váš komentář mi mluví z duše.

Generál Šándor je neodmítá, s čímž nesouzním, ale s ostatním v článku souhlasím až moc -

Generál Šándor se mračí na ukrajinskou vládu. A předestírá opravdu zlé scénáře - http://jdem.cz/bcbb48

V. Novak 5.6.2014 14:33

USradar nebyl projektem NATO, stavěl proti sobě

"starou Evropu" a "novou Evropu", jak bushovci rádi činili. Byla to věc bilaterálvích smluv mezi USA a ČR a USA a Polskem. S NATO neměl nic společného.

A všiml jste si proč Obama ten projekt odpískal? Protože byl zastaralý, neúspěšný a neperspektivní.

Místo něj USA rozvíjí jiný systém založený na Aegis, který úspěšný a perspektivní je. Mimo jiné už sestřelil družici, jež se vymkla kontrole. Pozemní prvky mobilního systému PRO založeného na systému Aegis se už zkoušejí. K pramalé radosti Ruska...

IMHO byl celý humbiuk kolem jen snahou vyhodit rozpočtovou a politickou kotvu, která by Američany podojila o další miliardy ve chvíli, kdy bylo jasné, že dalším prezidentem bude těžko republikán a demokrati nebudou chtít cpát prachy do něčeho, co chtěl ze stejných důvodů (zastaralost, neperspektivnost, neúspěšnost) zastavit už Clinton.

M. Prokop 5.6.2014 10:36

Re: z dnesniho tisku

Země, nebo dva socani či exkomouši?