17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

USA: Demontáž Baracka Husseina Obamy - 1

Kdo že vlastně byl tento osm roků v Bílém domě sídílí fenomén, za Afro-Američana, tedy černocha se vydávající syn bělošské matky a keňského otce, jehož od svých dvou let nikdy neviděl, nicméně knihu o něm údajně napsal?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 7.2.2017 15:09

Re: Pan Ulč

Děkuji. Bude Vám to slušet. Pěkný den!

H. Lukešová 7.2.2017 15:16

Re: Pan Ulč

Také Vám přeji hezký den.

P. Vaňura 7.2.2017 16:58

"Negr" je dost široký pojem. Ale např. černoši na Haiti

představují doopravdy lidský odpad, protože po zemětřesení, kdy jejich sousedé ještě umírali pod troskami, se hromadně vrhli na rabování. Takové bych střílel na místě, jenže pomoc zavaleným by měla přednost.

P. Smutný 7.2.2017 10:18

A jakmile se objeví téma

které má něco společného s muslimy, hned vystartuje šílená Netzerová-Hodinová-Spurná, aby relativizovala, odváděla pozornost a zpochybňovala evidentní skutečnosti.

Přidal se i Drobek, chybí ještě Hofman. Tato svatá trojice, která po všech průserech, co muslimáci na světě provedli, hrdě je obhajuje a ani se nestydí. Proč? Jsou placeni nebo v tom lepším případě jsou blbouni od přirození.

J. Hanzal 7.2.2017 10:14

Díky pane Ulči

Možná tímto/těmito článkem/ky otevřete oči těm co ho tak obdivovali, eh myslím, že ne. Tito se ho budou držet jak hovno košile.

P. Smutný 7.2.2017 10:20

Re: Díky pane Ulči

Určitě je správně to s tou košilí. Vždyť to vidíte na jejich příspěvkách.

K. Drobková 7.2.2017 9:09

Trochu předčasné srovnávání .........

Prezident Obama se zařadil mezi takové prezidenty USA jako byl Bush ml.,Clinton, Reagan, Eisenhower tj, ty kteří byli zvoleni na dvě funkční období.Od roku 1952, kdy bylo možné být zvolen jenom dvakrát jich není zrovna moc. Tím, že byl zvolen i na druhé funkční období ohodnotili voliči minimálně jeho první funkční období jako úspěšné. O úspěšnosti prezidentů nerozhodují Ulčové, ale voliči. Až bude D.Trump zvolen i napodruhé lze jejich účinkování srovnávat.

J. Vintr 7.2.2017 9:27

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

O tom, jestli je člověk zvolen do politiky, nerozhodují jeho skutečné vlastnosti, ale mediální obraz tohoto člověka. Jen velmi zanedbatelné procento lidí má šanci posoudit, jaký ten člověk je.

S. Netzer 7.2.2017 9:40

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Aha.

Pan Ulč tedy zřejmě patří do toho "zanedbatelného procenta".

M. Prokop 7.2.2017 9:56

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Ano.

Protože má čas a znalosti.

S. Netzer 7.2.2017 10:07

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Zapomněl jste dodat, že je objektivní a naprosto nestranný.

K. Křivan 7.2.2017 10:30

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Na rozdíl od vás, ano !

K. Drobková 7.2.2017 9:42

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Čtyři roky ( první funkční období ) je dost dlouhá doba na to, aby volič posoudil jaký prezident je.......

Nejsem zrovna přesvědčena o tom, žeby zrovna Ulč patřil mezi to zanedbatelné procento lidí, které má šanci posoudit jaký Obama je, byl.

M. Prokop 7.2.2017 9:57

"Nejsem zrovna přesvědčena ..."

Což svědčí pro pana Ulče.

R. Morava 7.2.2017 10:40

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Přesně tak. Copak si ještě někdo myslí, že dnešní politika a právo je o kvalitních výsledcích, nepopulárních ale nutných řešeních, férovosti či spravedlnosti? Jsou samozřejmě obrazem světa a ten je zaměřen na bulvár = povrchnost, případně nerealistické ideály a ignorantství.

R. Tesařík 7.2.2017 9:44

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Jednoduše, Obama byl průser..

Š. Hašek 7.2.2017 10:56

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Jo.

P. Švejnoch 7.2.2017 9:53

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Od roku 1952 se ve funkci prezidenta USA vystřídalo (krom počátečního H. Trumana /mimochodem: 2. funkční období/ a D. Trumpa) 11 mužů. Z toho 7 (slovy: Sedm) jich bylo zvoleno i pro druhé funkční období.

Pokud sedm z jedenácti "není zrovna moc", zajímalo by mě, kolik by jich, dle Vás, mělo být, aby to bylo dostatečně dost...? :-)

A to, že byl zvolen Barack Hussein Obama i pro druhé funkční období, nemusí nutně vypovídat nic o vysoké kvalitě jeho vlády... Znáte tu situaci, kdy se v divadle (ev. v TV) koukáte na nějakou hru, která Vám připadá výrazně hloupá, ale přesto o přestávce neodejdete - protože jste zvědavá, zda druhá půlka bude taky tak neuvěřitelně pitomá? :-)

S. Donát 7.2.2017 10:07

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Tou poslední větou jste mě skutečně pobavil. Trefně řečeno :)

K. Drobková 7.2.2017 10:09

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Možná neumím počítat - vyjmenovala jsem jich pět i s Obamou ( tedy pokud nepočítáme Trumana ). Můžete mne doplnit ty další dva ( aby jich bylo sedm ) ?

P. Švejnoch 7.2.2017 10:17

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Možná neumíte počítat, možná neumíte pracovat se zdroji... Chybí Vám tam Lyndon Johnson a Richard Nixon. Oba byli zvoleni i pro druhé funkční období - přestože ani jeden z nich plné dva mandáty neodsloužil.

A dokonce i kdybych připustil že u Lyndona B. Johnsona je to "druhé zvolení" poněkud diskutabilní, pořád je to 11 : 6, což, nemýlím-li se, je většina.

Tedy má otázka trvá: Kolik by takových prezidentů mělo být, aby jich podle Vás bylo "dost"? ;-)

K. Drobková 7.2.2017 10:27

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

L.B.Johnson nebyl do prvého funkčního období vůbec volen - nastoupil coby viceprezident po zavražděném J.F.K.

R.Nixon druhé volební období vůbec nedokončil - rezignoval snad jako vůbec první prezident USA.

Počítejte prezidenty řádně zvolené, kteří dokončili obě volební období. Zkuste být aspoň v tomto fér........

P. Švejnoch 7.2.2017 10:52

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Vaše zadání, jak se lze přesvědčit výše, doslova znělo: Prezidenti "kteří byli zvoleni na dvě funkční období".

Z toho důvodu jsem vyřadil Lyndona B. Johnsona, který do prvního období nebyl zvolen, ale jmenován (do druhého již ovšem zvolen byl). U Richarda Nixona žádná taková výhrada neplatí - ten byl regulérně zvolen na dvě funkční období (zcela v souladu s Vaším zadáním), a fakt, že posléze sám odstoupil, na věci dvojího zvolení nic nemění.

Tedy 11 : 6. Odpovíte už mi na mou otázku, prosím?

Ono na tom ale ve skutečnosti moc nezáleží. Protože skutečnost, zda byl někdo zvolen na dvě funkční období, nijak kruciálně nesouvisí s úspěšností vlády dotyčného. Do druhého zvolení se promítá mnoho dalších faktorů - zejména mediální obraz a případně (jako u Baracka Husseina) snaha dát mu ještě šanci dokázat všechno to, co "nám" nasliboval. A jistě bych ještě nějaké faktory, od úspěchu se neodvíjející, našel...

A to Vy víte stejně dobře jako já, takže argument "byl zvolen podruhé, tak je jeho vláda úspěšná" je naprosto lichý. A krom toho ještě ani nejste schopna dostát svému vlastnímu zadání... ;-)

K. Drobková 7.2.2017 11:08

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Jistě byste našel .... přece kdo hledá tak ten najde i kdyby na chleba nebylo.

Napsala jsem ( pro pořádek ) ..... Tím, že byl zvolen i na druhé funkční období ohodnotili voliči minimálně jeho první funkční období jako úspěšné....... je to polopaticky logické a žádné další "faktory" nemají tuto patřičnou váhu, jsou podružné.

A ještě k tomu, proč jsem to vůbec napsala. Srovnávat působení dvou volebních období ( 8 let ) prezidenta Obamy s několika týdenním úřadování prezidenta Trumpa je značně nepatřičné a hodně zavádějící.

P. Švejnoch 7.2.2017 11:32

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

Ano, našel bych. Co je špatného na tom, že "kdo hledá, najde"?

To, co jste napsala v úvodním příspěvku, a teď zopakovala v druhém odstavci jako axiom, je možná polopaticky logické, ale pravda to není.

S posledním odstavcem sice souhlasím, ale proč jste ke konstatování faktu "Osm Obamových let nelze srovnávat s osmi Trumpovými dny" použila jakousi nelogickou, zčásti přinejmenším zavádějící ("nebylo jich nijak moc"), obhajobu či snad dokonce adoraci Baracka Husseina, to mi není jasné.

No nic - na mou opakovanou otázku mi zřejmě neodpovíte. Na straně druhé bych zase já další naši debatu o prdu považoval za ztrátu času, račte odpustit.

Tak buďte neobyčejně zdráva, milá paní Drobková.

K. Drobková 7.2.2017 11:39

Re: Trochu předčasné srovnávání .........

S posledním odstavcem sice souhlasím ....... no konečně jsme se shodli a o to vlastně šlo.

Jinak na na Vaši otázku ......stále si nemyslím, že 6 ( když jinak nedáte včetně Nixona ) z 11 je nějak moc.

I Vám přeji hodně zdraví.

P. Vaňura 7.2.2017 17:02

Také Adolf Hitler se stal kancléřem na základě voleb,

dokonce vyhrál tuším troje volby za sebou...

M. Valenta 7.2.2017 8:47

Už záčínáte být trapný Oto,

a to že velmi. Obama sice nebyl nic moc, ale nějak výrazně z řady posledních prezidentů nevybočuje.

S. Donát 7.2.2017 9:08

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

No nevím. Takhle na dálku se mi Obama jeví jako svině, nebo spíše všech sviní futrál.

J. Fridrich 7.2.2017 9:15

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Jednou souhlas, pane Donát....